Skocz do zawartości

Wersje stabilne XIAOMI.EU/MIUIPOLSKA.PL


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, dojrzałem wreszcie do zmiany globala na xiaomi.eu i mam jedno krótkie pytanko, czy ten rom (na mi9lite) zawiera aplikację (była na globalu) "aktualizator aplikacji systemowych" ? Bo nijak nie mogę znaleźć... a jeśli nie ma, to w jaki sposób instalowane są aktualizacje apek od xiaomi ?

Mowa o 11.0.4.0 (qfccnxm) - stabilna

 

Aha i jeszcze o coś dopytam  by czegoś nie namieszać: mając już odblokowany bl, jaka jest właściwa procedura by trochę pożonglować romami ? przykładowo jak przywrócić wersję global ? taką samą droga jak global->eu, czyli przez twrp ?

Edytowane przez color1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowię pytanie:

miui.eu/polska (konkretnie w mi9lite 11.0.4.0) nie zawiera aplikacji "aktualizator aplikacji systemowych" - w jaki zatem sposób (czy w ogóle) są aktualizowane te aplikacje (bo przecież nie przez GP) albo w jaki sposób należy je aktualizować - no bo chyba nie ręcznie z apkmirror ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@color1 część jest "wbudowana" w ROM, więc ewentualne aktualizacje są dodawane do kolejnych wydań oprogramowania. Niektóre są "oddzielne" i można je pobrać z Google Play/apkmirror.

Trzeba dodać, że nie ma możliwości aktualizacji tych apek samemu z powodu możliwego braku kompatybilności (chodzi o to, że później ludzie błędnie zgłaszają problem).

Polega to na tym, że zazwyczaj część tych aplikacji - mimo, że wydają się takie same jak w Globalu - są modyfikowane/dodawane funkcje etc., a także, co ciekawe ekipa wypruwa z reguły różne stringi śledzące o czym niedawno było głośno w związku z aferą Xiaomi (śledzenie działań użytkowników).

Edytowane przez QBAQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2020 o 20:13, aluap napisał:

Na ekranie domowym (MIUI 11) miałem ustawioną tapetę Earth HD Deluxe, natomiast na ekranie blokady dowolny jpg. Tak jak wspomniałem, na MIUI 12 mogę ustawić Earth HD, ale będzie na obu ekranach (mimo że wybieram opcje "tylko ekran domowy") i nie ma możliwości ustawienia innej tapety dla ekranu blokady tz. teoretycznie można wybrać jakiegoś jpg, ale brak jest reakcji (nawet po restarcie telefonu).  

MIUI 12.0.1 xiaomi.eu, telefon Mi 9T Pro.

Problem jest w trakcie naprawy. Został wywołany przez jedną z poprawek eu która miała pozwolić na działanie żywym tapetom spoza MIUI. Niedługo powinien zostać naprawiony w pełni (w następnej aktualizacji prawdopodobnie będzie OK).

Dnia 23.06.2020 o 11:33, Alucard napisał:

@QBAQ @Orjon z tym wychodzeniem z messengera gestem cofnięcia to jest o tyle dziwne, że tylko nie działa na pulpicie głównym. Podczas korzystania z innej aplikacji czy nawet bycia w jakimś folderze na pulpicie, ten gest działa.

Na najnowszej becie nie działa mi nigdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że po aktualizacji do MIUI 12 pojawił sie kłopot z udostępnianiem zdjęć z galerii. Ikony komunikatorów/programów nie są responsywne. Niemniej czasami po paru sekundach zadziałają. Problemu nie ma przy udostępnianiu w analogiczny sposób zdjęć z galerii Google.
Telefon K20 Pro.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2020 o 20:03, QBAQ napisał:

@color1 część jest "wbudowana" w ROM, więc ewentualne aktualizacje są dodawane do kolejnych wydań oprogramowania. Niektóre są "oddzielne" i można je pobrać z Google Play/apkmirror.

Trzeba dodać, że nie ma możliwości aktualizacji tych apek samemu z powodu możliwego braku kompatybilności (chodzi o to, że później ludzie błędnie zgłaszają problem).

Polega to na tym, że zazwyczaj część tych aplikacji - mimo, że wydają się takie same jak w Globalu - są modyfikowane/dodawane funkcje etc., a także, co ciekawe ekipa wypruwa z reguły różne stringi śledzące o czym niedawno było głośno w związku z aferą Xiaomi (śledzenie działań użytkowników).

No dobrze, to czym się kierować przy aktualizacjach sugerowanych w GP, bo tam pojawiają się aktualizacje dla apek od xiaomi. Wyłączyć, nie aktualizować ?

Ostatnia przypadłość to "Pogoda" - zaimplementowana w pobranym romie 11.0.4.0 ma prawidłowe tłumaczenie (akurat chodziło o "pochmurnie" w apce i w widgecie) a pobrana aktualizacja z GP znów ma różne odmiany (pochmurno/pochmurnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@color1 to nie ten wątek, ale... skoro masz aktualizację aplikacji od Xiaomi w Sklepie Play to chyba logiczne, że jest to aplikacja "oddzielna" od romu, więc można śmiało aktualizować.

 Co do aplikacji 'Pogoda', to teraz już ciężko powiedzieć skoro mówisz o MIUI 11 a mamy już 12, natomiast sama apka od Pogody w obecnym wydaniu ROMu ma numerek 12.2.2.1 i nie widzę w niej jakichś niedociągnięć.

Co do innych, to tak jak pisałem; apkmirror. Ale wówczas trzeba odpowiednią komendą w terminalu odblokować opcję aktualizacji aplikacji - w innym wypadku instalator nie zainstaluje aplikacji, wyskoczy monit o braku kompatybilności.

Edytowane przez QBAQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem tutaj nowy.
Dzisiaj doszedł do mnie Xiaomi mi 10 Pro. Z tego co widze ma wgrany wasz soft.

Ale przy wciśnięciu pobierz wyskakuje błąd .... Generowanie linku a potem że wszystkie mirrory są obecnie niedostepne spróbuj ponownie później.
Gdy chcę zainstalować z pobranego pliku zip na pamięć wew. telefonu. telefon restartuje się dwa razy i włącza się normalnie. Co jest nie tak? Na stale ten ROM 11.0.16.0 QJACNXM jest wgrany przez chińczyka czy co?
Daje vol down + power jest obrazek fastboot a gdy daje recovery z vol. up to mam recovery 3.0 z trzema kafelkami po chińsku... co za patałachy... nie ma tam opcji flash, czy ktoś może mi pomóc?
Fastboot jest odblokowany. Musze wgrac jakieś normalne recovery...


To pierwsze z góry będzie dobre?

https://miuipolska.pl/pobierz-twrp/

fastboot.jpg

Edytowane przez SETH89
edycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba kombinowali, bo zazwyczaj powinno być MIUI 11 by xiaomi.eu... no ale cóż.

Myślę że wgranie i wejście do TWRP -> wpisanie hasła blokady ekranu -> zainstalowanie 12 powinno załatwić problem. Na pewno z MIUI 11 na 12 nie przejdziesz ot tak, pisałem w liście zmian że trzeba ręcznie.

edit - jednak chyba nie kombinowali :)

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dalej jest problem przeZ TWRP wgrać 12 format data nic nie pomógł. Niby wszystko ładnie się instaluje pokazuje się uruchom system i dalej wraca do TWRP i ogólnie nie ma znaczka androida na początku. Mam taką wersję obecnie jak na zdj a próbuje zainstalować 

Screenshot_2020-07-01-00-13-45-718_com.android.settings.thumb.jpg.436fae298fe77813d654f6ae4849775f.jpgxiaomi.eu_multi_HMK20ProMI9TPro_20.6.18_v12-10.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...