Skocz do zawartości

Wersje stabilne XIAOMI.EU/MIUIPOLSKA.PL


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnie miesiące wędrowałem, z tygodniówek na stable, lecz zawsze był jakiś problem. Miałem ogromny dylemat, bo blokada reklam jaką umożliwa root była dla mnie istotna. Aż w końcu zainstalowałem globala, o dziwo kwestię reklam załatwił privat dns, a reszta po prostu działa bardzo przyzwoicie. Moje problemy ze stabilnością zniknęły. Płatności działają bez żadnych dodatkowych kombinacji.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, na globalu działają, rozważam i taką opcję ale tylko w ostateczności, jak nie poradzę sobie z tym problemem na weekly. W każdym razie wersja 20.1.21 chodzi bardzo dobrze po czystej instalacji i nie sądzę, by wersja stable wniosła tu jakieś zasadnicze zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam że bylem na global eea przez nie cały miesiąc i o ile wszystko działało to jednak brak powiadomień na AOD oraz ekranie blokady i aplikacje sms oraz dialer od google mnie odrzucały chociaż apka sms nie była aż taka zła. Potem wrzuciłem Xiaomi.eu stable 11.0.5 i powiadomienia na AoD nagle się pojawiły ale niestety nie wszystkie tak samo na ekranie blokady. Płatności działały bez żadnego zarzutu. Natomiast ja miałem problem z baterią która o dziwo szybko mi spadała. Nad devem się zastanawiałem cały czas bo jednak chciałem mieć kolorowe ikony powiadomień i przede wszystkim powiadomienia z wszystkich aplikacji. Jedynie co mnie trzymało to wtedy brak widevine L1 ale jak tylko wyszedł build 20.1.21 v3 to przeszedłem na ten rom i powiem szczerze ze nie narzekam na deva. Działa wszystko to co w stable a do tego jest parę fajnych rzeczy których brakowało na xiaomi.eu 11.0.5. z płatnościami nie miałem żadnych problemów mam zwykłego magiska 20.3 i poukrywałem wszystko co związane z google i apką banku i płatności działały super do wczoraj kiedy nagle nie mogłem zapłacić i okazało się że wywaliło mi kartę z apki i nie mogłem dodać ponownie bo pisało że telefon zrootowany. Znalazłem moduł magiska na necie, wrzuciłem go i teraz płatności znowu działają bez problemu a gpay nie wykrywa roota. 20.1.21 v3 jak dla mnie jest równie stabilny co xiaomi.eu stable 11.0.5.

 

 

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

23f06657d29dfe74f34afb0108841b86.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mi9T sa kolorowe ikony w AOD (mowa o globalu) nie EEA, przynajmniej na najnowszej wersji sprzed tygodnia. Dialer oraz wiadomości od xiaomi są na globalu.

 

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

 

 

Na global eea który miałem nie było kolorowych ikon AoD ale to pewnie dodała jakaś ostatnia aktualizacja. Na xiaomi.eu stable 11.0.5 do tej pory nie ma kolorowych ikon. Na 20.1.21 dev właśnie one są. Ja miałem właśnie rom eea dlatego przeszedłem na xiaomi.eu stable a potem na dev.

 

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie. Na wcześniejszych wersjach canary i ukryciu wszystkiego co możliwe skaner MIUI na Mi9 nic nie wykrywał, niestety ostatnie wersje canary powodują koszmarnego bootloopa i ogólnie uceglają ten telefon, który można przywrócić do życia wyłącznie formatując data i instalując rom na czysto, co wiąże się ze stratą wszystkich danych, więc jeśli ktoś ma jeszcze możliwość i nie zainstalował najnowszych updejtów Magiska, to radzę zrobić backup w TWRP wszystkiego (no może prócz Vendor), póki jeszcze się da. Niestety ja jak zwykle zignorowałem taką możliwość, przez co zostałem skazany na czystą instalację i konfigurowanie od nowa wszystkich używanych aplikacji. Cóż - mądry polak po szkodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja zauważyłem że większość modułów magiska, modów, kerneli nie działa na wersjach weekly tylko na stable. Musi być duża różnica między weekly a stable skoro tak jest. Gdy tylko zainstaluję się jakiś kernel na weekly to albo jest boot to fastboot albo bootloop. Albo nie działa skaner linii papilarnych. Zainstalowałem nowy sterownik gpu od qualcoma i nie działa na weekly a na 11.0.5 stable działa świetnie. Tak samo z kernelem na 11.0.5 działa rewelacyjnie a na weekly albo nie działa skaner linii papilarnych albo telefon uruchamia się tylko do fastboot. Pamiętam że wcześniej na RN3P i RN5P nie było takiego problemu i wszystko działało na weekly jak i na stable.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam RN7, wgrany MIUI 11 Stabilny z xiaomi.eu/MIUIPolska. Zastanawiam się nad przejściem na MIUI 11 Rozwojowe z xiaomi.eu/MIUIPolska. Używałem tego na RN2 i nie było nigdy problemów.

1. Polecacie czy są problemy przy użytkowaniu?

2. Czy do instalacji wersji rozwojowej trzeba robić full wipe itd. Czy można instalować identycznie jak aktualizację (poprzez aplikację Aktualizacje lub przez Recovery)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mcichy10 napisał:

1. Polecacie czy są problemy przy użytkowaniu?

Ja osobiście większych problemów na devie na RN7 nie mam. Jedyne problemy, jakie w tym momencie mogą być, to Voice Match - jak masz je włączone, to niestety nie ma dźwięku w rozmowach. Na wyłączonym jest OK. + trochę cichy głośnik w rozmowach, ale da się to ogarnąć. https://xiaomi.eu/community/threads/rn7-android-10-miui-v11-low-audio-volume-incall.54379/

8 godzin temu, mcichy10 napisał:

2. Czy do instalacji wersji rozwojowej trzeba robić full wipe itd. Czy można instalować identycznie jak aktualizację (poprzez aplikację Aktualizacje lub przez Recovery)?

Nie  Można normalnie, przynajmniej jeśli przechodzisz ze starszej na nowszą wersję. A na pewno w tym momencie przechodzisz, bo zmieniasz wersję Androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Mam to co potrzebne ale nie wiem jak i w jakim pliku.

Edit.

Ok. Poszperałem i znalazłem. Jutro sprawdzę czy zadziała.

Edit.

Działa.

Dzięki.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Edytowane przez wfal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio zaktualizowałem Mi 9 na MIUI 11: V11.0.5.0.QFACNXM, lecz jednak chciałbym wrócić do starej. I teraz pobierając wcześniejszą wersję z pod tego linku: https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv11/xiaomi.eu_multi_MI9_V11.0.4.0.QFACNXM_v11-10.zip/download

i po zainstalowaniu jej i restarcie telefonu non stop wywala mnie do twrp. Wgrywając znów najnowszą wersję włącza się normalnie. Co więc powinienem zrobić aby poprawnie wgrała się starsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wgralem najnowsze stable dla mixa2s

Jedyne co mnie drażni to brak mozliwosci edycji partycji systemowej.

Konkretnie nie moge nic wywalic z /system/priv-app ani z /product

Mam wgranego magiska 20.3, probowalem zmiemiac selinux na permissive ale bez rezultatu.

Dajecie jakas blokadę czy cos ?? 

Np ten sam rom oparty na xiaomi.eu ale od rosyjskich sasiadow (mi-room) nie ma tego problemu.

Nie mam szyfrowania jakby co.

Pod twrp rowniez nie moge usunac. Komunikat ze plik tylko do odczytu mimo ze /system zamontowany jako RW

Edytowane przez doktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcin19883 napisał:

Czym usuwasz appki? Ja polecam manager - Mixplorer z XDA. Używam od dłuższego czasu z Magiskiem i wywala wszystko.

wlasnie to uzywam, ale to nie wina managera przeciez skoro nawet pod TWRP nie moge wywalic :)

jest jakis problem ze system mimo zamontowania jako RW daje komunikat ze tylko do odczytu

 

OK udalo sie... musialem zrobic format data i robic ponownie instalacje i teraz o dziwo dziala.. nie wiem czym bylo to spowodowane

Edytowane przez doktor
rozwiazane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co jest z miui 11 ze zabija apki w tle ??

Sa zablokowane i maja wyłączone optynalizacje baterii ale mimo to zabija apki w tle :/

i kolejne pytanie dlaczego w ostatnim stable dla mixa2s nie ma opcji wylaczenia optymalizacji miui w opcjach deweloperskich ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu xiaomi.eu dla Mi9TPro (V11.0.5.0.QFKCNXM) nie mam w menu opcji "Aktualizacje aplikacji systemowych". Nie ma jak zaktualizować apek systemowych, choć na Mi9 na globalu co chwilę są jakieś aktualizacje.

Czy brak jest takich opcji w tym systemie, czy też coś się źle zainstalowało z tym romem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu xiaomi.eu dla Mi9TPro (V11.0.5.0.QFKCNXM) nie mam w menu opcji "Aktualizacje aplikacji systemowych". Nie ma jak zaktualizować apek systemowych, choć na Mi9 na globalu co chwilę są jakieś aktualizacje.
Czy brak jest takich opcji w tym systemie, czy też coś się źle zainstalowało z tym romem?
Zainstaluj apkę GetApps dostępną z apkmirror i będziesz miał aktualizacje. Ona się integruje z panelem zarządzania aplikacjami i tam jest wtedy zakładka aktualizacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...