Skocz do zawartości

Wersje stabilne XIAOMI.EU/MIUIPOLSKA.PL


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
Bug w  wersji 11.0.4.0 dla  Redmi Note 7.
Nie mogę przejść przez konfigurację po włączeniu telefonu. Kiedy powinien się pokazać etap logowania do Google, wyświetla się czarny ekran. Nie ma nic.
Kiedy klikam po kilka razy guzik "wstecz", dopiero po dłuższej chwili zaskoczy że coś od niego chcę, i wyświetla monit "Usługi Google nie odpowiadają". Mam do wyboru zamknąć lub czekać. Żadna z opcji nic nie wnosi, caly czas czarno, tylko zasięg i wifi widać, guzik wstesz, i tyle. Poza tą wstępną konfigurację nie przejdę.
Próbowałem instalację po kilka razy, od nowa twrp, od nowa rom, wipe cashe - guzik mi to daje. Coś źle robię, czy bug?
Teraz wróciłem do fabrycznego v11.0.4 eea.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mi5 nie działa kalkulator, tj. wciskam konwerter i dowolną opcje i mam wysypkę aplikacji.

 

java.lang.RuntimeException: Unable to start activity ComponentInfo{com.miui.calculator/com.miui.calculator.convert.ConvertActivity}: java.lang.IllegalStateException: Only fullscreen opaque activities can request orientationat android.app.ActivityThread.performLaunchActivity(Unknown Source:524)at android.app.ActivityThread.handleLaunchActivity(Unknown Source:30)at android.app.ActivityThread.-wrap11(Unknown Source:0)at android.app.ActivityThread$H.handleMessage(Unknown Source:80)at android.os.Handler.dispatchMessage(Unknown Source:21)at android.os.Looper.loop(Unknown Source:152)at android.app.ActivityThread.main(Unknown Source:68)at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)at com.android.internal.os.Zygote$MethodAndArgsCaller.run(Unknown Source:11)at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(Unknown Source:203)Caused by: java.lang.IllegalStateException: Only fullscreen opaque activities can request orientationat android.app.Activity.onCreate(Unknown Source:40)at miui.app.Activity.onCreate(Unknown Source:0)at com.miui.calculator.common.BaseActivity.onCreate(Unknown Source:0)at com.miui.calculator.common.BaseCalculatorActivity.onCreate(Unknown Source:0)at com.miui.calculator.convert.ConvertActivity.onCreate(Unknown Source:47)at android.app.Activity.performCreate(Unknown Source:3)at android.app.Instrumentation.callActivityOnCreate(Unknown Source:3)at android.app.ActivityThread.performLaunchActivity(Unknown Source:466)... 9 more

Aktualizacja ostatnia z 2-12-2019, czyszczenie danych aplikacji nie pomaga.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Próbowałem zainstalować na swoim Mi 9T Pro wersje xiaomi.eu stable (xiaomi.eu_multi_HMK20ProMI9TPro_V11.0.4.0.QFKCNXM_v11-10.zip) pobrane z MIUIPolska.pl i telefon wpada mi w bootloop.

Mam TWRP 3.3.1-13, zrobiłem wipe (Factory Reset, czyli Data, Dalvik, Cache) i nic nie pomaga. Instalacja przebiega pomyślnie po czym telefon restartuje się i ciągle powraca do TWRP.

Natomiast nie ma problemu z instalacją wersji rozwojowej (9.12.5 i 9.1.2.12), te uruchamiają się bez problemu.

Czy ktoś ma pomysł co można zrobić by zainstalować wersję stable? Szukałem na forum ale nie znalazłem takiego przypadku/rozwiązania. Na zagranicznych forach też nie bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos jest spierdzielone. mi sie zainstalowala z wersji 11.0.3.0. potem mając juz 11.0.4.0 chcialem jeszcze raz zainstalować ta sama i mialem bootloopze az musialem stawiac system z fastboota. wiec cos jest zepsute w 11.0.4.0. czekam na kolejna6m wersje. ale zrobie backup danych na wypadek tego samego

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Jestem tu nowa.

Od wczoraj jestem posiadaczką Xiaomi mi9t pro. Przechodzę z Samsunga S7edge...

Także na wstępie mam pytanie odnośnie aktualizacji

Otóż mam telefon z Orange. 

Soft Global miui 10.3.3

Zmieniłam region na USA aby zobaczyć jak to jest z tymi motywami. I ręcznie wyszukałam aktualizacje, wyszukało mi 10.3.4

Czy jeśli zaaktualizuję do 10.3.4 to zaraz po tym będzie miui 11? 

Następne pytania to co byście mi polecili...zostać na tym Global czy zmienić soft na Eu a może ten z miui polska? Chodzi mi głównie aby telefon był sprawny do wszystkiego i aby były wszystkie powiadomienia i ma telefonie i na AOD. 

Byłabym wdzięczna za porady. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Basia86222 nie, ten soft to nadal miui 10.

Zmiana z global na eea nic nie daje to właściwie to samo.

Zmień na miui eu czyli polska a będziesz zadowolona, będą dzialac powiadomienia , dialer i SMS będą z Xiaomi, bateria będzie lepiej trzymać.

Opis różnic jest na stronie miui eu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, wiesiek3d napisał:

@Basia86222 nie, ten soft to nadal miui 10.

Zmiana z global na eea nic nie daje to właściwie to samo.

Zmień na miui eu czyli polska a będziesz zadowolona, będą dzialac powiadomienia , dialer i SMS będą z Xiaomi, bateria będzie lepiej trzymać.

Opis różnic jest na stronie miui eu.

 

 

A dużo roboty jest przy zmianie softu z global na ten miui polska? 

I czy będę potrafiła ogarnąć to?

Nie chcę uwalić telefonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

33 minuty temu, basia86222 napisał:
A dużo roboty jest przy zmianie softu z global na ten miui polska?  I czy będę potrafiła ogarnąć to?

Nie chcę uwalić telefonu

 

 

Wszystko jest opisane na miui polska.

 

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze z pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, tpacce napisał:

Nie wiem, ale u mnie też nie było. Aż zainstalowałem wersję rozwojową MIUI 11 @ miuipolska (xiaomi.eu) i działa na razie ok. Wydaje mi się, że bateria lepiej trzyma na tym android 10 i działa responsywniej, ale to dopiero 1 dzień. P.S. nie wiem czy to odpowiedni temat, bo piszesz o sofcie global.

Dzięki, a czy zmiana tel. na region Indie i wtedy zainstalować miui 11 i wrócić na region Polska, jest zalecane, wie ktoś może.

Dzięki za info. Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
Wszystko jest opisane na miui polska.
 
https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/
Ja tylko dodam, że po takiej operacji część funkcjonalności może nie działać i trzeba być tego świadomym.
Płatności zbliżeniowe Google Play będą działały ale wymagają kolejnych zmian (instalacja Magiska, modyfikacje uprawnień plików Google Play - opisane na jednym z wątków).
Natomiast wiele aplikacji bankowych nie będzie w ogóle działać, np. Citibanku.
Więc zanim odblokujesz bootloader i zrootujesz telefon, dobrze zastanów się co chcesz mieć i po co grzebiesz w telefonie.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, derik napisał:

Dzięki, a czy zmiana tel. na region Indie i wtedy zainstalować miui 11 i wrócić na region Polska, jest zalecane, wie ktoś może.

Dzięki za info. Pozdro.

 

Zalecane nigdy nie będzie, jeśli nie udostępnili aktualizacji dla polski to lepiej poczekaj, może są błędy z polskim regionem, nie wiadomo. A jeśli bardzo potrzebujesz MIUI 11 / Android 10, to proponowałbym spróbowanie miuipolska - nie mam porównania z oficjalnym MIUI 11, ale są duże usprawnienia - m.in. animacje są płynniejsze, nie czekasz aż 'załapie wibracja', i ikonki na pasku powiadomień zostają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/14/2019 at 10:06 AM, Shadow2k3 said:

Na Mi5 nie działa kalkulator, tj. wciskam konwerter i dowolną opcje i mam wysypkę aplikacji.

[...]

Aktualizacja ostatnia z 2-12-2019, czyszczenie danych aplikacji nie pomaga.

Tak się dzieje, kiedy zainstalujesz stable na weekly, to i tak masz szczęście, że tylko kalkulator Ci nie działa. Ponoć tylko czysta instalacja pomaga, samo czyszczenie danych aplikacji nic tu nie da. Nie wiem jak inne telefony, ale mowa tu była o Mi5 dla którego wsparcie zakończyło się jakiś czas temu, jednak wypuszczono stabilną wersję, którą jeśli zainstalować na ostatniej weekly, to tak się właśnie zachowuje.

Edytowane przez Test
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Arly77 napisał:

Witam wszystkich
Czy ktoś może się podzielić z użytkowania najnowszego stable z wczoraj? Jestem w tej chwili na tygodniówce i planuję właśnie przejść na wersję stabilną.
 

Ja przeszedłem z weekly. Póki co wszystko działa... stabilnie ;-) Łącznie z asystentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2019 o 19:35, pszyman74 napisał:

Ja tylko dodam, że po takiej operacji część funkcjonalności może nie działać i trzeba być tego świadomym.
Płatności zbliżeniowe Google Play będą działały ale wymagają kolejnych zmian (instalacja Magiska, modyfikacje uprawnień plików Google Play - opisane na jednym z wątków).
Natomiast wiele aplikacji bankowych nie będzie w ogóle działać, np. Citibanku.
Więc zanim odblokujesz bootloader i zrootujesz telefon, dobrze zastanów się co chcesz mieć i po co grzebiesz w telefonie.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 

Dziękuje za ostrzeżenie. To jednak wole nie bawić się w zmianę romu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy da się jakoś zrobić żeby w AoD pojawiały się powiadomienia z wszystkich aplikacji? W tej chwili pojawiają się tylko z tych podstawowych.

 

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

A są jakieś problemy na Mi 9T PRO? Bo wyświetliła mi się aktualizacja i zastanawiam się nad aktualizacją. Dodali coś nowego?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, mrosi said:

W Mi 9T nie "trzyma" ustawień dzwonków dla poszczególnych kontaktów. Oprócz tego, każdorazowo, restart telefonu powoduje usuwanie informacji z ustawień - np. numeru telefonu przypisanego do danej karty SIM.

Tak było do niedawna również na cotygodniowym sofcie dla Mi9, obwiniałem za to kartę SIM, ale o dziwo chyba juz od 2 aktualizacji numer przypisany do karty nie znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zrobiłem z 20 restartów i numer u mnie nie znika, ale jak wiadomo z telefonami Xiaomi jest tak, że na dwóch identycznych egzemplarzach soft potrafi się zachowywać zupełnie inaczej. W innym wątku ludzie na telefonie Mi9 i ostatnich aktualizacjach na przykład zgłaszają problem z czarnym ekranem na Netflixie czy Youtube, nic takiego u mnie się nie dzieje, obie aplikacje, jak i każda inna wyświetla poprawnie obraz i dźwięk, tak że nie można tu jednoznacznie stwierdzić co jest do naprawy a co nie.

Edit: Zrobiłem właśnie aktualizację do 12.19, oraz ze 3 restarty i numer dalej mam przypisany, więc jak dla mnie problem nie istnieje...

Och przepraszam za zamieszanie, to jest temat o stabilnych wersjach a ja tu o weekly się wypowiadam, no ale wynika z tego, że naprawili na betach tygodniowych ;) 

Edytowane przez Test
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się dzieje, kiedy zainstalujesz stable na weekly, to i tak masz szczęście, że tylko kalkulator Ci nie działa. Ponoć tylko czysta instalacja pomaga, samo czyszczenie danych aplikacji nic tu nie da. Nie wiem jak inne telefony, ale mowa tu była o Mi5 dla którego wsparcie zakończyło się jakiś czas temu, jednak wypuszczono stabilną wersję, którą jeśli zainstalować na ostatniej weekly, to tak się właśnie zachowuje.
Niestety się mylisz, zainstalowałem Stable na Stable

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na ostatniej stabilnej wersji działają aplikacje w małych okienkach? (Yt vanced, mapy). Czy jest z nimi problem? Myślę żeby przejść z tygodniowych na stabilna i zastanawiam się czy tutaj problem nadal występuje.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Nie zauważyłem żadnych problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...