Skocz do zawartości

Wersje stabilne XIAOMI.EU/MIUIPOLSKA.PL


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Zwykle powodem podobnych problemów jest za wysoko naklejane szkło ochronne z czarną ramką. Jeśli to nie pomoże prawdopodobnie będziesz musiał jeszcze raz zrobić wipe data i format data + ponowna instalacja romu.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zwykle powodem podobnych problemów jest za wysoko naklejane szkło ochronne z czarną ramką. Jeśli to nie pomoże prawdopodobnie będziesz musiał jeszcze raz zrobić wipe data i format data + ponowna instalacja romu.
 

 

Nie mam na razie szkła ochronnego. Czyli najpierw Wipe (factory reset) a potem Format data?
Rom jeszcze raz ściągnąć?

Edytowane przez d.r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lukkop91 napisał:

Spróbuj ściągnąć jeszcze raz. Miałem tak samo i okazało się że jakieś pliki zostały. Zrobiłem tak jak pisałem i jest ok.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Ok ściągnąłem - przy okazji widzę, że jest to wersja V11.0.3.0.QFKCNXM kilkanaście dni temu wgrałem V11.0.2.0.QFKCNXM.
Dodatkowo sprawdzę md5 bo ostatnio tego nie robiłem. No nic czeka mnie ponowna konfiguracja i instalacja aplikacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lukkop91 napisał:

Wiesz, że porównujesz stabilną do bety? Stabilną 11.0.2... jest z listopada, a beta "9.10.10" jest z 10.10, a aktualna beta to 9.11.7 (nie wiem czy na twój telefon).

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Nie wiesz o czym mówisz :D Stable są budowane na wersjach z bety, które były "najlepsze", czyli, w większości przypadków, bety są świeższe niż stable, mimo, że stable wyszło PO becie. Chcesz mieć nowinki, zainstaluj betę. Nie na odwrót. 

9.10.10 jest ostatnią betą dla Mi5, dlatego też ciekawi mnie, czy stable był budowany na ostatniej becie 9.10.10, lub wykryli jakiś błąd i był budowany może na 9.10.9 (niedostępnej dla nas), a może coś jeszcze poprawili i jest lepsza od 9.10.10. Dlatego zadałem takie pytanie.

Jeżeli ten stable jest zbudowany jak każdy inny i bazuje np. na wersji 9.9.26 to mógłbym łatwo sobie porównać, co dodali po 9.9.26 i zdecydować, czy jest sens iść na stable czy zostać na becie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czy jest nowsze stable czy beta. Stable jest zbudowane na pewno później ale czy jest nowsze pod względem bazy - trudno powiedzieć. Na pewno część nowych rzeczy z bet jest zaimplementowana tu m.in. nowy wygląd Dokładnego czyszczenia (przynajmniej powinien być).

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrosi co prawda mam pro ale myślę że również powinno być ok.
Powiedz czy jak dzwoni ktoś do Ciebie przez messengera to na odblokowanymi ekranie wyświetla się dialer czy tylko powiadomienie u góry ?
To chyba zależy od tego czy w danym momencie używasz telefonu... Powiadomienie jest w tym pierwszym wypadku .

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosi bardzo dobry wynik, zastanawiam się grubo czy nie przejść na stable, ale też myślę o powrocie na EEA. Jakoś do końca nie mogę się zdecydować. Tygodniowe aktualizacje są fajne ale po tylu latach wgrywanie co tydzień staje się trochę męczące. :) Customromy do mnie nie przemawiają, przyzwyczaiłem się do MIUI.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może pokrótce zreferować różnice pomiędzy global i eea ? Czy tylko dialer/kontakty czy coś jeszcze z istotnych rzeczy ?
Wnerwia mnie ten googlowy dialer i kontakty jak nie wiem co, choć jest tu jedna nowinka, mianowicie lista spamerów - ciekaw jestem jak to się ma np. do apki "odebrać telefon" ?

Druga kwestia, czy jest opcja (na globalu) zewnętrznej edycji listy blokowanych numerów ? Da się to jakoś wczytać w edytorze na kompie i z powrotem wgrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, color1 napisał:

A czy ktoś może pokrótce zreferować różnice pomiędzy global i eea ?

Uważasz, że to odpowiednie miejsce na takie referaty...? 

 

Mi8, ostatnie stable. Czysta instalacja oczywiście, bo przejście z nowszej bety. 

Sprawa wygląda następująco: aplikacja ustawień wykrzacza się przy próbie dodania odcisku palca, skanu twarzy, wejścia w kopię zapasową Miui. Czy ktoś może to potwierdzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mrosi napisał:

Po 18h korzystania mam 83%, Jest świetnie... :)

Ciekawe w jaki sposób użytkowania??.Chyba telefon leży i albo parę sms i rozmów-bo inaczej nie ma innej opcji.Przy korzystaniu z internetu oraz gps lub też innych funkcji taki wynik to bujda na resorach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, lubowitz napisał:

Ciekawe w jaki sposób użytkowania??.Chyba telefon leży i albo parę sms i rozmów-bo inaczej nie ma innej opcji.Przy korzystaniu z internetu oraz gps lub też innych funkcji taki wynik to bujda na resorach.

Wiesz jak użytkuję telefon, że twierdzisz że to bujda? Czy może zarzucasz mi kłamstwo...?

Korzystam z telefonu normalnie, Msg, Facebook, rozmowy i sms, nawigacja, internet (Forum i poczta).

Więc...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrosi napisał:

Wiesz jak użytkuję telefon, że twierdzisz że to bujda? Czy może zarzucasz mi kłamstwo...?

Korzystam z telefonu normalnie, Msg, Facebook, rozmowy i sms, nawigacja, internet (Forum i poczta).

Więc...?

Więc....korzystając normalnie ,czyli intensywnie z telefonu,normalnie bateria wytrzymuje pełną dobę.Może troszkę więcej.

Więc nie ma cudów.I tyle.Nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maciek04 napisał:
Szczególnie interesuje mnie bluetooth. Na poprzednim wydaniu miałem problemy z Bipem. Ciekawy jestem jak też wypada bateria, jaki masz sot?

Używam gramin vivoactive 3 i nie mam problemów , co do sot pomiędzy 6-7h no ale ty wiadomo że zależy jak kto uzywa telefonu , u mnie przeważnie wifi plus YouTube i chrome . Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze z pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Mi 9 SE z Globalem EEA (11.0.4.0 PFBEUXM) i po przesiadce z Mi 5 (Xiaomi.eu 6.10.13) brakuje mi opcji "zaplanowane zadania".

Czy wersje stabilne Xiaomi.eu dla Mi 9 SE mają dodaną opcję "zaplanowane zadania"?

Czy z Global EEA 11.0.4.0 PFBEUXM  można bez problemu przejść na Xiaomi.eu Stable V11.0.5.0.PFBCNXM ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2019 o 09:54, d.r. napisał:

Cześć wszystkim ponownie.

Pomimo obaw o działanie google pay, zdecydowałem się jednak na wymianę w mi 9t pro miui global na miuipolska 11 stabilną wersję. Jakoś nie mogę zaakceptować dialera i aplikacji SMS od google. Opanowałem płatności google pay dzięki temu forum i myślałem, że mam pełnię szczęścia.

Niestety natrafiłem na pewne mankamenty, być może nie umiem wszystkiego ustawić. Na początek miałem irytujące komunikaty o zakrywaniu głośnika i musiałem odblokowywać Głośność+. Doczytałem, żeby wyłączyć "Przypadkowe użycie" Blokuje ekran gdy telefon jest w kieszeni. Irytująca przypadłość zakrytego głośnika rozwiązał się.

Niestety mam obecnie problem tego typu, że jak ktoś dzwoni i odbieram rozmowę to ekran gaśnie przy zbliżeniu do ucha. Potem już nie mogę nic zrobić. Cały czas ciemny. Nie mogę wybierać np tonowo czy w czasie rozmowy wejść w kontakty. Dopiero jak osoba ze mną rozmawiająca rozłączy się to po wciśnięciu przycisku zasilania ekran zaczyna żyć i mogę go odblokować. Jest na to lekarstwo bo w takim stanie coraz trudniej jest użytkować ten telefon.

[edycja]

Wyłączyłem opcję wygaś przy twarzy i na razie działa, ale wtedy ekran cały czas świeci i ma to wpływ na długość życia baterii. 

Znacie inny sposób na rozwiązanie problemu?

Witam.

Po moich wcześniejszych problemach jak zacytowałem siebie powyżej, ściągnąłem nowy ROM V11.0.3.0 stabilna.
Problemy z ciemnym ekranem podczas rozmowy zniknęły.

Niestety mam kolejny problem - po podłączeniu się do konta XIAOMI nie chce mi synchronizować SMS. Resztę ładnie zaciągnął - kontakty, kalendarz.

Wchodzę w synchronizację i mam informację, że zsynchronizowano. Ale jak wchodzę na SMS to nic nie ma. Jest tylko jeden SMS, który w międzyczasie wysłałem. ale też jest tam informacja, że 1 SMS do synchronizacji. I w żaden sposób nie mogę zsynchronizować. Na koncie te SMS'y sa jak się loguję bezpośrednio z komputera. To jakiś błąd, czy może nie włączyłem jakiegoś uprawnienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...