Skocz do zawartości

Wersje stabilne XIAOMI.EU/MIUIPOLSKA.PL


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie (Mi9 + TV: Samsung, LG) ani na DEV, ani Stable przesyłanie Video z poziomu telefonu nie działało i nie działa. Muszę podpierać się aplikacją AllConnect (widzę że wyparowała z Play Store).

Zdjęcia idą bez problemu. Screen Mirroring także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi, że na MIUI 11. Dokładnie 11.0.2 na Mi5s plus. Nie ma w ustawieniach opcji "Region"?

 

Co do ekranu bezprzewodowego, który również nie działa, znalazłem odpowiedź dlaczego w Global Mi9, gdzie opcja "prześlij ekran" (na ekran zewnętrzny lub rzutnik) jest oddzielona od "ekran bezprzewodowy". Instalując aplikacje "bezprzewodowy wyświetlacz" otwiera się Menu którego nie ma w ustawieniach (może jest ukryte), a które było wcześniej w Miui 10 na Mi5s plus "ekran bezprzewodowy" i telewizor łączy się bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kwitek191 napisał:

O co chodzi, że na MIUI 11. Dokładnie 11.0.2 na Mi5s plus. Nie ma w ustawieniach opcji "Region"?

 

Co do ekranu bezprzewodowego, który również nie działa, znalazłem odpowiedź dlaczego w Global Mi9, gdzie opcja "prześlij ekran" (na ekran zewnętrzny lub rzutnik) jest oddzielona od "ekran bezprzewodowy". Instalując aplikacje "bezprzewodowy wyświetlacz" otwiera się Menu którego nie ma w ustawieniach (może jest ukryte), a które było wcześniej w Miui 10 na Mi5s plus "ekran bezprzewodowy" i telewizor łączy się bez problemu.

Może pomyliłem Global z Miui polska. Sorki. 

 

To druga część mojej wiadomości. Mogę ją podeprzeć screenami. Po zainstalowaniu aplikacji "Miracast plus" w tej aplikacji wyskakuje menu, które wcześniej było dostępne w ustawieniach Miui polska, a którego teraz nie ma. Przez."Prześlij ekran" w ustawieniach nie da się połączyć z TV. Czy jest możliwość tego przywrócenia na Miui 11?Screenshot_2020-03-25-22-15-21-043_com.android.settings.thumb.jpg.9dab164fa9d3bb2f476af04f3c9626ba.jpg

Screenshot_2020-03-25-21-57-31-072_com.android.settings.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kwitek191 raz, że wszelkie tego typu aplikacje korzystają de facto z implementowanych w systemie rozwiązań. Dwa, że ta funkcja jest w MIUI nadal tylko w inny sposób się ją "wywołuje". Na przykład bezpośrednio z galerii lub ze skrótów na belce statusu...(Wyświetl bezprzewodowo).

@Orjon mały bug w przeglądarce na Stable, mianowicie nakładają się pasek wyszukiwania i narzędzie do wyszukiwania fraz (screen).

 

Screenshot_2020-03-25-22-19-00-753_com.android.browser.jpg

Edytowane przez QBAQ
Chłop nie ogarnia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, QBAQ napisał:

@kwitek191 raz, że wszelkie tego typu aplikacje korzystają de facto z implementowanych w systemie rozwiązań. Dwa, że ta funkcja jest w MIUI nadal tylko w inny sposób się ją "wywołuje". Na przykład bezpośrednio z galerii lub ze skrótów na belce statusu...(Wyświetl bezprzewodowo).

@Orjon

 

Co nie zmienia faktu, że wywoływanie jej w ten sposób dalej nie działa (nie znajduje TV) , a na Globalu jest i funkcja "Projekcja" działająca jak aktualna "prześlij ekran" czy belka "wyświetlaj bezprzewodowo" oraz oddzielnie "ekran bezprzewodowy" który TV wyszukuje jak implementowane rozwiązanie z aplikacji. 

 

Stąd moje pytanie o powrót opcji "Ekran bezprzewodowy". received_647671626054106.thumb.jpeg.8aa79cb93d98e147bf0b19add1558aec.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to jak się nazywa ta funkcja prześlij/wyświetlaj/ekran bezprzewodowy to tylko wynik rozmemłania MIUI.

U mnie generalnie działa. tzn..działa w trakcie gdy na TV wejdę w funkcję AllShare (Samsung) - inaczej TV nie widzi.

Edytowane przez QBAQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, QBAQ napisał:

Akurat to jak się nazywa ta funkcja prześlij/wyświetlaj/ekran bezprzewodowy to tylko wynik rozmemłania MIUI.

U mnie generalnie działa. tzn..działa w trakcie gdy na TV wejdę w funkcję AllShare (Samsung) - inaczej TV nie widzi.

Próbuje wytłumaczyć, że to są dwie różne funkcje, może dlatego obydwie pozostały w Global ("Projekcja" i "Ekran bezprzewodowy"). Jedna działa, druga nie działa, a w miui polska została tylko ta pierwsza, która u mnie nie działa. received_647671626054106.thumb.jpeg.1014fc40a42df22efe53931230fe0718.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, QBAQ napisał:

@kwitek191 to mów, że chodzi o MiBox a nie o normalny TV. Przez to wałkujemy niepotrzebnie temat, bo nie precyzujesz że chcesz przesyłać na MiBox...

Z tego co wyczytałem to NIE MA takiej możliwości bez instalacji na MiBox BubbleUpNp czy Kodi. Pozdrawiam.

Lub wcześniej wspomnianej apki na telefon. To lipa MIUI 11 w przypadku mojego fona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kwitek191 to raczej nie wina MIUI tylko po prostu fakt wynikający ze specyfikacji Mi Boxa, który "nie ma wbudowanego w standardzie programu do odbioru mediów DLNA". Zatem wynika z tego jednoznacznie, że to Mi Box potrzebuje jakiejś apki, która obejdzie Chromecast, a nie MIUI szukać sposobu żeby leczyć niekompatybilność z DLNA podstawek do TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, QBAQ napisał:

@kwitek191 to raczej nie wina MIUI tylko po prostu fakt wynikający ze specyfikacji Mi Boxa, który "nie ma wbudowanego w standardzie programu do odbioru mediów DLNA". Zatem wynika z tego jednoznacznie, że to Mi Box potrzebuje jakiejś apki, która obejdzie Chromecast, a nie MIUI szukać sposobu żeby leczyć niekompatybilność z DLNA podstawek do TV.

Wina MIUI bo w 10 jeszcze był Ekran bezprzewodowy, a w 11 na Mi5s plus już nie ma. Działało, nie działa.

A wystarczy apka w tel, żeby MiBox nagle stawał się widoczny, więc znów MIUI. 

Ale podkreślam, nie mówię tu o całym MIUI 11 tylko o konkretnym na Mi5s plus. Bo u Ciebie @QBAQEkran bezprzewodowy dalej jest w 11.

Edytowane przez kwitek191
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę swój problem. W folderze mam kilka aplikacji, uruchamiam obojętnie jaką np kalkulator. Zamykam przyciskiem wstecz i tu pojawia się mój problem. Zamiast wyjść do folderu, wychodzę odrazu do pulpitu. Dzieje się tak w każdym folderze jaki mam. 

Podpowie ktoś co namieszałem. Telefon Mi 9.

Edytowane przez maciek04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maciek04 napisał:

Opiszę swój problem. W folderze mam kilka aplikacji, uruchamiam obojętnie jaką np kalkulator. Zamykam przyciskiem wstecz i tu pojawia się mój problem. Zamiast wyjść do folderu, wychodzę odrazu do pulpitu. Dzieje się tak w każdym folderze jaki mam. 

Podpowie ktoś co namieszałem. Telefon Mi 9.

Myślę, że uzależnione jest to od wersji MIUI, u żony na Global MIUI 11 w Mi9 wraca do folderu, u mnie w xiaomi.eu MIUI 11 wraca do pulpitu. Gdyby nie Twój wpis nawet nie zauważył bym, że tak się dzieje, ale nie widzę w tym jakiegoś problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maciek04 napisał:

Opiszę swój problem. W folderze mam kilka aplikacji, uruchamiam obojętnie jaką np kalkulator. Zamykam przyciskiem wstecz i tu pojawia się mój problem. Zamiast wyjść do folderu, wychodzę odrazu do pulpitu. Dzieje się tak w każdym folderze jaki mam. 

To samo jest na ostatniej stable dla Mi Note 10, więc przypadek nie jest odosobniony. I zgodzę się, jest to wkurzające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...