Skocz do zawartości

Wersje stabilne XIAOMI.EU/MIUIPOLSKA.PL


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

To już 3 moja aktualizacja na Mi 9T Pro i nadal brak wyświetlania dialera z Whatsapp i Messenger na odblokowanymi ekranie ,jest tylko powiadomienie, na zablokowanym działa.

Nie działa nadal wyświetlanie ekranów z ING np. do potwierdzenia blik i potwierdzenia zapłaty zbliżeniowej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę o coś spytać??Dlaczego po zainstalowaniu ostatniej wersji romu, Twrp wraca mi również z najnowszej wersji do poprzednio zainstalowanej??Chyba nie powinno tak być??Poza tym po wejściu w Twrp mam wyświetlony na czerwono komunikat "wrapped key".

Dopiero jak wgram najnowsze Twrp 3.3.152 komunikat znika. Tylko nie rozumiem , dlaczego Twrp po wgraniu nowego romu powraca do wgranej starszej wersji:shock:

Edytowane przez lubowitz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wiesiek3d napisał:

Przecież tyczy się to wersji stabilnej zepsutej.
Zgłaszamy tu problemy a odpowiedzi o naprawie problemów nie ma.

Zgadza się. To wątek dotyczący m.in. zgłaszania problemów, a nie procedury instalacji MIUI, TWRP itd. Od tego są wątki w dziale tutoriale.

A moje zwrócenie uwagi miało a celu jedynie przypomnienie, żebyście się nie zagolopowali w zmianie tematyki wątku... ;)

Niestety niektórzy są w zbyt gorącej wodzie kąpani i klepią, co im ślina na język przyniesie...

 

Co za ś do meritum, jak napisał @Orjon, TWRP jest składową ROMu. Dopóki Ekipa nie podmieni pliku .img podczas kompilowania ROMu, wskutek instalacji ROMu TWRP "wraca" do poprzedniej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, kulig007 napisał:

Czy Wam też nie trzyma w pamięci indywidualnych ustawień dźwięku dla powiadomień SMS (niezależnie, czy jedno, czy osobne dla obu kart SIM)?

To pewnie zależy od modelu. U mnie nie trzyma ustawień dźwięku dla poszczególnych kontaktów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie zależy od modelu. U mnie nie trzyma ustawień dźwięku dla poszczególnych kontaktów.

Możliwe, że to szerszy problem wydań stable, niezależnie od modelu, który jak widać, gdzieś siedzi w "dźwiękach".

Choć akurat w przypadku Mi5, nie nastawiam się na naprawę, z racji zakończenia wsparcia.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam pytanie i problem. Zainstalowałem dzisiaj na Mi9t rom Xiaomi polska wersja stabilna 11.0.3 pfjcnxm. Wyszukało mi aktualizacje do V11.0.2.0 qfjcnxm. Ściągnąłem plik 2gb i włączam instalacje. Dostaje info ze w twrp trzeba potwierdzić czy cos. Telefon sie uruchamia ponownie w twrp (wersja 3.3.1-23-07-2019 taka z czerwonym tłem) i tam juz sie nic nie dzieje. Tzn moge sobie w menu poklikac itd ale nie widzę aktualizacji? Jak sobie z tym poradzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrosi napisał:

Jeśli nie pyta o hasło, zainstalować TWRP, które posiada funkcję szyfrowania.

 

Ok, dzięki za szybką odpowiedź. Nie pyta mnie o hasło więc pewnie nie taką wersję ściągnąłem :/ 

Czy jeśli teraz ściągnę odpowiednie twrp to wystarczy to po prostu zainstalować przez ADB and Fastboot czy jest jakaś specjalna procedura? Trzeba na nowo wgrywać system? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Roolex napisał:

Czy jeśli teraz ściągnę odpowiednie twrp to wystarczy to po prostu zainstalować przez ADB and Fastboot czy jest jakaś specjalna procedura? Trzeba na nowo wgrywać system? 

Nie trzeba na nowo instalować systemu. Wystarczy TWRP, przez ADB. No i potem aktualizacja.

Plik, który wrzuciłeś do pamięci telefonu tam jest. Będzie widoczny po zainstalowaniu nowego TWRP.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - stare stable również było chyba jeszcze na MIUI10 z tego co pamiętam, nowe jest z MIUI11, więc problemy mogą być przy nadpisaniu.
Robiłem z 11 na nowsze 11, dziś zrobiłem przywrocenie ustawien fabrycznych i konwerter w kalkulatorze nadal wywala błąd
"java.lang.RuntimeException: Unable to start activity ComponentInfo{com.miui.calculator/com.miui.calculator.convert.ConvertActivity}: java.lang.IllegalStateException: Only fullscreen opaque activities can request orientation
at android.app.ActivityThread.performLaunchActivity(Unknown Source:524)
at android.app.ActivityThread.handleLaunchActivity(Unknown Source:30)
at android.app.ActivityThread.-wrap11(Unknown Source:0)
at android.app.ActivityThread$H.handleMessage(Unknown Source:80)
at android.os.Handler.dispatchMessage(Unknown Source:21)
at android.os.Looper.loop(Unknown Source:152)
at android.app.ActivityThread.main(Unknown Source:68)
at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)
at com.android.internal.os.Zygote$MethodAndArgsCaller.run(Unknown Source:11)
at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(Unknown Source:203)
Caused by: java.lang.IllegalStateException: Only fullscreen opaque activities can request orientation
at android.app.Activity.onCreate(Unknown Source:40)
at miui.app.Activity.onCreate(Unknown Source:0)
at com.miui.calculator.common.BaseActivity.onCreate(Unknown Source:0)
at com.miui.calculator.common.BaseCalculatorActivity.onCreate(Unknown Source:0)
at com.miui.calculator.convert.ConvertActivity.onCreate(Unknown Source:47)
at android.app.Activity.performCreate(Unknown Source:3)
at android.app.Instrumentation.callActivityOnCreate(Unknown Source:3)
at android.app.ActivityThread.performLaunchActivity(Unknown Source:466)
... 9 more
"

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Shadow2k3 said:

Robiłem z 11 na nowsze 11, dziś zrobiłem przywrocenie ustawien fabrycznych i konwerter w kalkulatorze nadal wywala błąd
[...]

A która wersja kalkulatora jest zawarta w tym romie ? Nie mogę teraz sprawdzić, bo jestem na urlopie a stara poczciwa Mi5-tka została daleko.  Ponieważ rom na Mi5 jest portowany bodajże z Mi5S, to mogło się tak zdarzyć, że niektóre aplikacje w nim zawarte są kompilowane pod nowsze SDK i mogą, lecz nie muszą działać pod starszym androidem. Nie mam czasu sprawdzać wszystkich wersji, ale na pewno kalkulator w ostatnich wydaniach (nie wiem od której wersji) jest kompilowany pod androida Pie, tymczasem rom działa na telefonie z androidem Oreo, pod który była kompilowana wersja np. 1.0.3. Nie można jednoznacznie stwierdzić, że to jest przyczyną, ale z braku innych przesłanek, przyjąłbym taki powód, zwłaszcza jeśli nadpisujesz tą wersją jakikolwiek inny rom. Tylko i wyłącznie ostatnia wersja stabilna na Mi5 posiada MIUI11, a to sporo zmienia, tak więc ostatnią szansą na ewentualne poprawne działanie tego romu jest całkowite wyczyszczenie telefonu i postawienie romu na czysto. Nie mniej jednak pamiętać należy, że zawsze jest to rom portowany !

Jak wrócę z urlopu, to planuję taką instalację zrobić, bo też mi się wysypywały jakieś apki, na przykład SMS, gdy nadpisałem jakąś starszą wersję dev. Ale że Mi5 to zapasowy telefon, odłożyłem więc tą czynność "na później" ;) 

Edytowane przez Test
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie, ponieważ adres IP to podejrzana sieć Lycatel z UK ;)  Nie no, oczywiście to żart, ale ten komunikat to zwykła captcha sprawdzająca dokładnie to, co jest napisane. Najwidoczniej z tej sieci mnóstwo robotów daje się we znaki Google'owi. Po udzieleniu poprawnej odpowiedzi nie powinni cię nękać tym przez jakiś czas, chyba że po każdej sesji czyścisz dane przeglądarki.

Edytowane przez Test
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Shadow2k3 napisał:

Robiłem z 11 na nowsze 11, dziś zrobiłem przywrocenie ustawien fabrycznych i konwerter w kalkulatorze nadal wywala błąd

Problem został naprawiony kilka dni temu. Niestety nie mam informacji, czy pójdzie reupload czy nie... 

[Edit] nie będzie żadnego reuploadu niestety. Wygląda na to, że trzeba się przenieść gdzie indziej.

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Orjon said:

Problem został naprawiony kilka dni temu. Niestety nie mam informacji, czy pójdzie reupload czy nie... 

[Edit] nie będzie żadnego reuploadu niestety. Wygląda na to, że trzeba się przenieść gdzie indziej.

@Orjon Problem został naprawiony, ale reuploadu nie będzie ? Po co więc naprawiać problem ? Nie żebym się przejmował bardzo, że na Mi5 firmowy kalkulator wywala błąd, ten telefon już swoje lata ma, rom nie jest od niego, ale czy takie zachowanie jest normalne ? No nic, nie mnie to osądzać...Jeśli będziesz w posiadaniu poprawionej wersji, to daj znać, postawię jakiś FTP czy co, byś zrobił upload, jeśli oczywiście to nie będzie wielkim problemem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Test napisał:

Po co więc naprawiać problem ?

Problem był naprawiany tylko dla jednego Mi 5, który ma Igor Eisberg. W skrócie - nie obchodzi go już ten model, bo jest on EOL. Zobaczymy, może będzie upload.. ale to nie ode mnie zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Orjon said:

Problem był naprawiany tylko dla jednego Mi 5, który ma Igor Eisberg. W skrócie - nie obchodzi go już ten model, bo jest on EOL. Zobaczymy, może będzie upload.. ale to nie ode mnie zależy.

No tak...dla jednego telefonu...ale prócz niego z pewnością jest jeszcze sporo użytkowników tego wspaniałego telefonu, którzy zostaną na lodzie, bo kogoś już nie obchodzi. Mnie też mało obchodzi, gdyż jak wspomniałem to dla mnie zapasowy telefon, ale jednak byłoby miło, gdyby ostatnia finalna wersja romu dla niego nie zawierała takich bugów. Może jednak ktoś się zlituje i wrzuci tą poprawioną wersję, trzymam kciuki :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...