Skocz do zawartości

Mi Note 10 - pytania ogólne - watek zbiorczy


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

@DinarWidać nagrane rozmowy w odtwarzaczu muzyki ja sprawdzałem w Poweramp-ie ale były też widoczne w stockowej muzyce. Z tego co czytałem w zapowiedziach w apce mają to wprowadzić też w samej apce. Ostatnio nie sprawdzałem bo z tego nie korzystam. Ale warto przejrzeć wszystkie ustawienia bo ma bardzo duże możliwości konfiguracyjne nawet piszą o rozmowach video takie coś co mają na xiaomi eu i samsungi ale niestety nie działa podejrzewam, że trzeba uruchomić google duo (ale z drugiej strony ja gadam tak przez messengera). Jak mam xiaomi eu na  MI note 3 to działało bezpośrednio z MIUI dialera i łączyło sie natywnie z samsami.

Jak komuś nie działa nagrywanie rozmów niech sprawdzi czy apka ma wszystkie uprawnienia w info o apce jak też włączone w Ustawienia-ułatwienia dostępu -więcej pobranych usług. Sprawdzone działa w MIUI 12 po włączeniu wszystkich powyższych.

Screenshot_2020-09-04-08-52-23-392_com.hb.dialer.free.jpgScreenshot_2020-09-04-08-55-27-244_com.hb.dialer.free.jpgIMG_20200904_144649.thumb.jpg.6ae30e618e4741c14f279dadca3f4a5b.jpg

@filipiak79 u mnie bez problemu przesyła się na obraz na mibox3 i mistick. Nawet mam taką dziwną sytuacje że sama komórka mi proponuje oglądanie na boxach jak jestem w zasięgu z yt.

Edytowane przez pawelt
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.09.2020 o 08:47, pawelt napisał:

Ustawienia-ułatwienia dostępu -więcej pobranych usług

I o to chodziło, bo gdzie...to znalazłem, ale nagrania były 0 s. Po włączeniu powyżej wszystko ok. Jak dodadzą jeszcze odsłuch do dialera to już będzie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawelt przesyłasz z telefonu ale przez funkcje ekran bezprzewodowy (wi-fi display)? -bo to u mnie też działa lub przez home google. Jednak u mnie nie działa ta oddzielna funkcja "projekcja"-6 pozycji wyżej od funkcji "Ekran bezprzewodowy"

 

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

4939dd89ee47dab08b3fd7c6e27dd256.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.09.2020 o 08:47, pawelt napisał:

Jak komuś nie działa nagrywanie rozmów niech sprawdzi czy apka ma wszystkie uprawnienia w info o apce jak też włączone w Ustawienia-ułatwienia dostępu -więcej pobranych usług. Sprawdzone działa w MIUI 12 po włączeniu wszystkich powyższych.

Jenak u mnie lipa, nagrywa tylko mnie, dzwoniącego niestety nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.09.2020 o 20:48, filipiak79 napisał:

@Dinar ja używam Automatic Call Recorder i przy Miui 11 też tak miałem. Po aktualizacji do 12 apka zaczęła nagrywać normalnie rozmowy.

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka
 

Ta apka to jakieś nieporozumienie, co nie naciśniesz to reklama. U mnie nie dosyć że nie nagrywa to jeszcze nie przypisywała nr, mimo uprawnień.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.09.2020 o 17:50, Dinar napisał:

Jenak u mnie lipa, nagrywa tylko mnie, dzwoniącego niestety nie słychać.

Dziwne u mnie słychać obie strony rozmowy, sprawdziłem parę razy (dzwoniąc z jakimiś głupotami), może zmień tak jak pokazałem na skrinie aplikację nagrywającą, tyle że trzeba ją dograć.

@filipiak79 sprawdzę to ale ta funkcja też jest powiązana z wifi (miracast)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da sie w jakiś sposób ustawić by czytnik linii papilarnych nie aktywował się w kieszeni? Często zdarza mi się że ekran ocierając się o noge w kieszeni próbuje się odblokować, ze dwa razy nawet już wybierało numer alarmowy :roll: W Mi4C i Mi Note 3 jak ekran był zasłonięty to nie dało się odblokować bo wyświetlało komunikat o zasłoniętym ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dinar zobacz obrazki na 2 jest pokazane jak wybrać zewnętrznego klienta, nie wiem jak Ci pomóc bo u mnie wszytko słychać wyraźnie na ustawieniach domyślnych zmień próbkowanie wszystko masz w ustawieniach nagrywania. Może to dlatego że to jest temat o Minote10 i tu coś może u mnie działać a u Ciebie nie i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na dniach będę szczęśliwym posiadaczem tego telefonu i mam pytanie. Zdążyłem wyczytać że xiaomi.eu rom jest znacznie lepszy od wersji global natomiast jak jest ze sprawą gwarancji i root'a na ten telefon? Nie wyobrażam sobie mieć telefon bez magisk i adaway a że to już nie jest budżetowy smartfon to jednak gwarancja jako taka się może przydać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Mi Note 10 Pro od kwietnia, aktualnie MIUI Global 12.0.1(QFDEUXM) Android 10 QKQ1.190825.002 i mam losowe zachowania:

1. we wiadomościach czasami znikają nazwy kontaktów, pojawiają się tylko numery. Czasem pomaga zatrzymanie aplikacji Wiadomości. Pojawiają się nazwy i znikają, nie ma reguły.

2. czasami SMSy przychodzą bez jakichkolwiek SMSów, ani nie wyświetla, ani na kopertce nie ma cyferki, ani na smartwatchu nic się nie pojawia.

3. Na smartwatchu kiedyś pojawiała się nazwa dzwoniącego, czasami pojawia się numer, czasami nazwa, brak reguły.

Jakiś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jarekkam napisał:

1. we wiadomościach czasami znikają nazwy kontaktów, pojawiają się tylko numery. Czasem pomaga zatrzymanie aplikacji Wiadomości. Pojawiają się nazwy i znikają, nie ma reguły.

coś na rzeczy jest ale z apką od smsów/dialerem. Mam to samo w RN3(kate). Rzadko ale się zdarza, myślałem że to po prostu telefon się już kończy i nie zwracałem na to uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś na forum jest w stanie zrobić tutorial instalacji xiaomi.eu? Na XDA czytałem że kilka osób zrobiło sobie przycisk do papieru, pewnie przez miflash da się ogarnąć ale wolałbym uniknąć podobnych doświadczeń. Kolejna sprawa to czy faktycznie warto poświęcić gwarancję na rzecz nagrywania rozmów? Bo chyba więcej plusów przejścia na ten ROM nie ma albo nikt nie potrafi ich wymienić, przynajmniej na podforum mi note 10/lite nigdzie nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wielu osobom jest przydatne, ja ustawiam nagrywanie dla nieznanych numerów (spoza książki telefonicznej).
Jak dzwoni swój to rozmowa do skasowania a jak złotówa to pytam skąd ma numer i żądam usunięcia numeru itp a potem że jak zadzwoni drugi raz to zgłaszam jako stalking i rozmowa będzie jako dowód w sprawie. Odkąd mam RN3 i to stosuję a teraz mi 10 note lite + blokady u opreatora to mam święty spokój ze złotówami i innymi cwaniakami.

Nagrania pomogły nawet z naczelniczką ze starostwa jak ściemniała mi jedno a ja puściłem jej nagranie rozmowy i zbladła bo mówiła co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam note 10 lite od niecałego miesiąca i strasznie ten telefon muli...

otwieranie aplikacji, przesuwanie w dół w przeglądarce, wysuwanie się klawiatury  itd- to wszystko się zacina, nie chodzi płynnie.

Przesiadłem się z mi 9 która niestety utopiłem, ona to śmigała błyskawicznie i płynnie a tu się zawiodłem strasznie. Czy ten mi10 serio tak zacina? widziałem że jest aktualizacja do miui12 może by pomogła...

 

o dziwo wyłączyłem dziś telefon i włączyłem, zmieniłem prędkość animacji i jest ok

 

Edytowane przez kovee193
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie wczoraj naszło przygotować sobie telefonik, potestować itp żeby w końcu zacząć użytkować na codzień mi note10lite i myślę - zadzwonię na niego (włożona karta prepaid).
Dzwięki słychać ale nie ma info na ekranie że ktoś dzwoni i nie ma też tego połączenia jak odebrać. Potem wyskakuje info że ktoś dzwonił. A chciałem tylko potestować jakość głosu ;)
Ktoś coś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2020 o 10:34, magg napisał:

Nie radzę aktualizować do 12 bo będzie jeszcze gorzej. Wprawdzie nam mi note 10 ale to ten sam szmelc. Spróbuję się pozbyć dziada na rzecz ujka sama a71.

Nie można porównywać tucana do z toco to jednak nie takie same komórki i jak widać lite ma dużo więcej problemów niz wersja pełna. Ja aktualnie testuję rom global indonezja oczywiście MIUI 12 i jestem zachwycony, bo w końcu mam apki miui dialera i sms. Wszystko działa idealnie nic się nie zawiesza gry chodzą płynnie, wielozadaniowość działa idealnie. Mam wrażenie że główną przyczyna kłopotów softów eea i global jest wymuszanie z korzystania apek google. Powiem tak po dwóch dniach testowania jeszcze nie znalazłem żadnych problemów ( i mam nadzieję, że tak będzie dalej) nawet z przywrócona kopią z eea działa gpay netflix mam wrażenie że odblokowanie palcem jest szybsze nawet z hydrożelem na ekranie. Podejrzewam, że to też z powodu że ten soft wyszedł ostatni i ma wiele usuniętych błędów chociaż ja żadnych nie uświadczyłem poza grzaniem się komórki jak długo grałem tutaj na id jest zimna jak lód. Praktycznie zmiana na indonezja poza apkami od miui jest  kompletnie niezauważalna. Polecam

Edytowane przez pawelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
1 hour ago, filipiak79 said:

Tak na szybko sprawdziłem na 12 działa mi ta apka (sreen) choć nie wiem dokładnie jaka to.

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka
 

Kurde 7.0 to straszny staroć :( Ja używałem 7.4

No ale chyba narazie innego wyjścia nie ma...dzięki, posprawdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z oppo reno 2 do Xaiomi mi note 10 wersja mui 12 .Czy aparat w tej wersji sie popsół wedłóg was bo ja jestem rozczarowany . w porównaniu do poprzedniego telefonu z androidem 9.

android 9

https://drive.google.com/drive/folders/1Tvk0m8FUrC-jewoo4U4rg17G-vsZoDRE  

Android 10 mui 12

https://drive.google.com/drive/folders/1rz8-nTGf8h1oF8WDqWF4XJ3FQ96l2JvM

Jest możliwość cofnięcia aktualizacji bez odblokowamia botloadera.

Edytowane przez Markoborko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, Markoborko said:

Wróciłem z oppo reno 2 do Xaiomi mi note 10 wersja emui 12 .Czy aparat w tej wersji sie popsół wedłóg was bo ja jestem rozczarowany . w porównaniu do poprzedniego telefonu z androidem 9.

android 9

https://drive.google.com/drive/folders/1Tvk0m8FUrC-jewoo4U4rg17G-vsZoDRE  

Android 10 emui 12

https://drive.google.com/drive/folders/1rz8-nTGf8h1oF8WDqWF4XJ3FQ96l2JvM

Jest możliwość cofnięcia aktualizacji bez odblokowamia botloadera.

Też mam wrażenie że aparat robi jakby gorsze zdjęcia od jakiegoś czasu. Softwareowe postarzanie sprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej ostrość liczba detali była porażająca teraz jest słabo dużo gorzej łapie ostrość.

Chociaż same mui 12 jest według mnie dużo ładniejsze i sam telefon działa naprawde dobrze.W porównaiu do oppo reno 2 o podobnych parametrach działa dużo lepjej.

Edytowane przez Markoborko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po chwil namysłu i troche pogrzebania . Zainstalowałem od nowa wersje mui12 z poziomu recowery.Po tem reset .Nastąpiła poprawa nie jestem pierwszym właścicielem telefonu.Widocznie możliwa rożnica po między aktualizacją Ota a czystą instalacją. Pewnie usuneło to drobne błędy w instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...