Skocz do zawartości

Mi Note 10 - pytania ogólne - watek zbiorczy


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

Ale dokładnie ten sam problem mają inne osoby. Ten bootloop występuje po wykonaniu tej instrukcji. A ja poprostu się zastanawiam czy nie muszę najpierw zainstalować romu z android 9 a dopiero później 10. Zapewniam, że robię wszystko dokładnie wg instrukcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2020 o 11:56, mrosi napisał:

To nie wątek do tego.

Tu masz instrukcję:

https://miuipolska.pl/jak-zainstalowac-xiaomi-eu-na-mi-note-10/

realizowana punkt po punkcie, musi zadziałać. TWRP działa zwykłe, ze strony MIUI Polska. Musisz mieć tylko aktualny ROM.

Niestety ja też sie wstrzymuje  z instalką xiaomi eu do czasu aż nie pojawi się oficjal twrp z szyfrowaniem, bo z tego co widziałem na globalu  to nie działa na cc9pro dają radę. Zresztą sam to przeszedłem z 4 twrp i na orange bez dotyku dałem spokój. Zablokowałem bota i czekam na lepsze czasy instalując wersje alfa i beta apek systemowych, jest taki dobry kanał na telegramie gdzie wyciągają te apki z beta, alfy china i globala. Jedyny minus najczęściej bez polaka ale jak na razie mi to nie przeszkadza bo dzięki temu mam wiele nowości, które pojawiają sie na xiaomi eu  poza oczywiście autorskimi rzeczami z xiaomi eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowcip z TWRP polega na tym, że szyfrowanie w przypadku stable działa na wersji 11.0.7.0, a nie działa na wersji 11.0.5.0.

W tej chwili mam 11.0.7.0 i szyfrowanie w oficjalnym TWRP działa normalnie. Można spróbować zainstalować ponownie TWRP po instalacji ROMu, ale w ostatniej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.03.2020 o 20:12, raczek84 napisał:

Można zmienić kolejność ikonek na dole ??
Tak żeby strzałka była zamieniona miejscem z kwadracikiem ??

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka
 

Tak wejdź w opcjach wyświetlacz pełnoekranowy tak dzisiaj to odkryłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was Always on display też działa jak chce? U mnie czasami jest, czasami go nie ma. Nie ma żadnej reguły, albo jej nie odkryłem.. Często jest tak, że po wygaszeniu ekranu pojawia się na parę sekund do momentu aż mignie ikonka skanera linii papilarnych po czym wszystko znika, ekran pozostaje ciemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2020 o 12:43, atmt napisał:

Strzałki z kwadracikiem nie zamienisz. Zamienisz menu ze strzałką. Kwadracik zostaje na środku.

ale zawsze coś

 

Dnia 21.03.2020 o 12:48, atmt napisał:

Czy u Was Always on display też działa jak chce? U mnie czasami jest, czasami go nie ma. Nie ma żadnej reguły, albo jej nie odkryłem.. Często jest tak, że po wygaszeniu ekranu pojawia się na parę sekund do momentu aż mignie ikonka skanera linii papilarnych po czym wszystko znika, ekran pozostaje ciemny.

 

Ściągnij z telegramu nową wersję https://t.me/MiuiSystemUpdates/217

Jakby co spróbuj też nowe ustawienia https://t.me/MiuiSystemUpdates/215

Mi działają na globalu eea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
3 godziny temu, ALLSPI napisał:

Czy z aparatu można wyciągnąć DNG/RAW?

Aparat w Mi Note 10 natywnie może wykonywać zdjęcia w formacie AW. Ta opcja jest dostępna w trybie Pro aparatu. HDR jest dostępny tylko w trybach zautomatyzowanych. Z drugiej strony, skoro masz "surówkę" w postaci RAW, to po co jeszcze HDR...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wszystkim,

 

Przymierzam się do tego kupna tego modelu Mi Note 10 lub w wersji Pro, przejście już z leciwego Mi Note 2 stary ale jary.  Jakie są wasze ogólne wrażenia po kilku miesiącach użytkowania, bateria, płynność, stabilność - na rom miuipolska ? Na różnych Video testach widać że telefon dostaje zadyszki na robieniu zdjęć zwlaszcza nocnych - na stockowym oprgoramowaniu, tyle że video testy są z przed kilku miesiecy, więc chciabym dopytać jak to wygląda na dzień dziś czy  zostało to jakoś ulepszone/poprawione, czy jest to akceptowanie z tym robieniem zdjęć i jak ogólnie sprawuje się ten processor 730G

Czy warto dopłacić do wersji z 256GB i dodatkowymi 2GB ramu?

 

Pozdrawiam

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mkraus ja nie narzekam dla mnie działa super a chciałbym zobaczyć komórkę która przy zdjęciu nocnym nie dostanie zadyszki. To zależy od oświetlenia ilości szczegółów i ilości zdjęć które składają się na zdjęcie nocne. Spróbujcie gcam tryb nocny astro i niech wtedy wydają opinię co do czasu. Tak dla uzupełnienia ja i tak nie używam trybu nocnego gdyż to co chcę osiągnąć osiągam w trybie pro albo po prostu auto i tam trwa zrobienie świetnego zdjęcia nocnego moment . A co do wydajności procesora jest świetnie próbowałem wiele gierek i nic nie rwie itd. Wg mnie Minote10 ma 2 minusy ekran edge te zagięcia mnie dobijają o drugi brak ładowania bezprzewodowego. Ale i tak kupowałem ją dla możliwości aparatu. A tutaj długo nie będzie nic lepszego. Widziałem porównania do 40 Huawei i mi 10 i co szokująco nadal jest świetnie. Duży atut zoom optyczny i hybrydowy. Acha mam wersję bez pro i zwykły eu global. No może lecę na wersjach beta i alfa apek systemowych. Chociaż już mamy oficjal twrp ale na razie przyzwyczaiłem się do globala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Potwierdzam. Spróbowałem instalować MIUI Polska/EU na Andku 10. Bez względu na build  wisi na logo CC. Spierdzielone ROMy i tyle.
Witam, ja jeszcze nic u siebie nie zmieniałem, ale zdziwiło mnie że piszesz u siebie o Andku 10. A nasz Mi Note 10 ma przecież Andka-9, chyba że u mnie jest coś nie tak.a5e285fc5ea8569d37d21dd0e8360081.jpg

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, filipiak79 napisał:

Witam, ja jeszcze nic u siebie nie zmieniałem, ale zdziwiło mnie że piszesz u siebie o Andku 10. A nasz Mi Note 10 ma przecież Andka-9, chyba że u mnie jest coś nie tak.

Już od co najmniej kilkunastu dni jest dostępny ROM na Androidzie 10. I działa bardzo dobrze... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja też od wczoraj i były aktualizacje i dodatkowo przenoszenie z Huawei Mate 10 Pro ...może tutaj coś się pogmatwało. Gdzie są te ustawienia w menu ?

Jakie są Twoje wrażenia ogólnie ?

 

 

Edytowane przez zalko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, zalko napisał:

Nie mogę zmienić kolejności przycisków skrótów w panelu sterowania, dziaija dostałem akt do Miui 11

Bardziej mnie zainteresowała aktualizacja do miui11 przecież to nowa komórka miała od nowości Miui11

1 godzinę temu, FromWP napisał:

Coś u Ciebie się porobiło. Bawię się Mi 10 lite od wczoraj i mam tą opcję (Miui 11.05)

 

3 minuty temu, zalko napisał:

Ja też od wczoraj i były aktualizacje i dodatkowo przenoszenie z Huawei Mate 10 Pro ...może tutaj coś się pogmatwało. Jakie są Twoje wrażenia ?(skąd masz etui >)

Hmm ale on pisze o Mi 10 lite a to już inna bajka chyba że miał na myśli note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zalko W menu nie ma chyba żadnych dodatkowych ustawień dotyczących tych przycisków. Po prostu przesuwa się w lewo i na końcu powinien być edytuj. Motywy też chyba zmieniają tylko wygląd. Etui fabryczne, tel z polskiej dystrybucji. Gdyby nie ten bezsensownie pogięty ekran to reszta ok. Dodatkowo patrząc pod kątem biele stają się zielonkawe. W Mi 9 Lite i 9T nie ma tego efektu. Chwilowo mam wszystkie 3 to mogę porównywać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam Mi Note 10 Pro, czy polecacie wgranie miui 12 na androidzie 10 do tego telefonu? Nie mogłem znaleźć żadnych opinii na ten temat. 

Dawno nie miałem, żadnego Xiaomi i nie chciałbym jakiejść wtopy.

Moje aktualnego oprogramowanie to:

11.0.16.0 (PFDEUXM)

Android 9 (PKQ1.190302.001)

 

Rozumiem, że nazwa kodowa tego telefonu to tucana? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogranicz zużycie danych jest w ustawieniach każdej aplikacji i nie rozgryzam czy to wyłącza dostęp czy tylko ogranicza.
Proszę o podpowiedź jak mają być te ustawienia włączone czy też nie? Czy ktoś mi to wytłumaczy, nie miałem Miui. 51bafa09cc8d54bf2f1d21a3e8f2dcb1.jpg

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zalko napisał:

Czy ktoś mi to wytłumaczy

Wyłącza całkowicie możliwość korzystania z danych. Na twoim zrzucie Santander nie może korzystać z żadnych danych. W sumie łatwo to sprawdzić. Uruchom np przeglądarkę i pobaw się tymi ustawieniami dla niej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...