Skocz do zawartości

Mi Note 10 - pytania ogólne - watek zbiorczy


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, bosniak napisał:

Czyli ekran musi być cały czas podświetlony?

W amoledzie nie ma czegoś takiego jak podświetlenie ekranu cały czas. Ale tak, musi być włączone AOD. Niestety nie wszystkie aplikacje będą tam wyświetlały ikony powiadomień, bo ciągle to AOD jest trochę ułomne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musze szukać czegoś z dioda powiadomień bo taka "proteza" mnie nie satysfakcjonuje.
Myslałem że coś na akrenie zaświeca się dopiero jak przyjdzie powiadomienie i gasnie jak to odczytam, a świecenie cały czas ekranu mnie nie satysfakcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bosniak napisał:

No to musze szukać czegoś z dioda powiadomień bo taka "proteza" mnie nie satysfakcjonuje.
Myslałem że coś na akrenie zaświeca się dopiero jak przyjdzie powiadomienie i gasnie jak to odczytam, a świecenie cały czas ekranu mnie nie satysfakcjonuje.

To rozwiązanie strasznie szybko rozładuje baterię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawelt napisał:

To rozwiązanie strasznie szybko rozładuje baterię. 

Tak, po tygodniu może trochę rozładować, strasznie szybko! Używam na innym telefonie i zużycie przez AOD jest w porównaniu z resztą pomijalne. Mam ustawione na "zawsze wyświetlaj". To jest po prostu wygodne i o wiele lepsze od jakiejś migającej diody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując jest to telefon który żeby wiedziec ze coś przyszło trzeba odblokowywać czy też wybudzać, bo diody nie ma, krawedzie podświetla tylko w momencie jak wiadomość przyjdzie, bo potem gasną, a AOD działa każdy wie jak, kiedy xiaomi sie spodoba, więc oprócz tego że żre baterie to i tak trzeba wybudzić wyświetlacz, bo akurat przyszło coś z np whatsup, ale xiaomi "zapomniało"; wrzucic to na AOD 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, bosniak napisał:

Reasumując jest to telefon który żeby wiedziec ze coś przyszło trzeba odblokowywać czy też wybudzać, bo diody nie ma

A co by dioda zmieniła, nie trzeba z diodą odblokować żeby zobaczyć co przyszło? Dioda to proteza powiadomień, szczególnie jednokolorowa, mruga do Ciebie, tylko nigdy nie wiesz o co jej chodzi, zanim nie odblokujesz. Powiadomienia AOD z Whatsapp działają bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, FromWP napisał:

A co by dioda zmieniła, nie trzeba z diodą odblokować żeby zobaczyć co przyszło? Dioda to proteza powiadomień, szczególnie jednokolorowa, mruga do Ciebie, tylko nigdy nie wiesz o co jej chodzi, zanim nie odblokujesz. Powiadomienia AOD z Whatsapp działają bez problemu.

Dioda mnie informuje czy coś przyszło czy nie i wtedy zaglądam, jak nie mruga to co 5 minut nie patrzę w telefon.

Wiesz nie każdy z nim nawet do stacza chodzi żeby nie przegapić jakiejkolwiek informacji.;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, bosniak napisał:

Dioda mnie informuje czy coś przyszło czy nie i wtedy zaglądam, jak nie mruga to co 5 minut nie patrzę w telefon.

Przecież z powiadomieniem AOD masz to samo, tylko dodatkowo od razu wiesz co powiadamia. Nie mruga, ale jest kolorowa ikona na zablokowanym ekranie. Ale jak nie możesz bez diody żyć, to telefon nie dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co muszę zaznaczyć aby otwierać pliki i instalować pobrane z sieci apki? W samsungu wystarczylo zaznaczyć instaluj z nieznanych źródeł i tyle a tutaj jest jakaś lista aplikacji i nie wiem co zaznaczyc. Nie mogę też wstawiać plików do postów bezposrednio z telefonu, nie używam stockowej przeglądarki :angry:

Edytowane przez bahamut24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, bahamut24 napisał:

Co muszę zaznaczyć aby otwierać pliki i instalować pobrane z sieci apki?

Musisz zezwolić Menedżerowi plików na instalowanie z nieznanych źródeł. Tylko tyle. Co do wstawiania plików, program musi mieć nadane uprawnienia dostępu do pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bahamut24 napisał:

Da sie jakos wywolac nadanie zgody aby przegladarka miala dostep do zdjec?

Niby masz nadaną zgodę na dostęp do pamięci wewnętrznej. Powinno działać. Może być jakiś konflikt Dolphina ze stroną forum. Sam używam Via browser i wszystko działa. Wbudowaną odinstalowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żadnej stronie nie mogę dodawać zdjęć z telefonu a jeszcze jak pobiore plik to musze go otwierac przez menadżera bo w dolphin . Chyba zainstaluje na nowo przeglądarkę.

 

 

Edit

Zainstalowałem via browser i jest ok. Trochę szkoda delfina bo adblock dzialal extra.

Edytowane przez bahamut24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2020 o 18:23, bahamut24 napisał:

Zainstalowałem via browser i jest ok. Trochę szkoda delfina bo adblock dzialal extra.

W Via też działa ok. Kilka innych rzeczy mogło by być lepiej zrobionych. Może w następnej wersji tego Delphina coś poprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.03.2020 o 13:35, emce napisał:

Witam mam 2 pytania 

Jak ustawić inne skróty aplikacji przy odblokowaniu odciskiem palca? 

Jest jakiś gcam do naszego modelu? 

Co do skrótów ja na globalu nie znalazłem możliwości ich zmiany. co do gcam działa ok 70% modów. Właściwie sprawdzam jak działa tryb portret, jak wiesza się to daje spokój. Niektóre mają możliwość zmiany trybu z szerokiego  na normalny niestety tele zwykle nie działa. Właściwie testuję je tak proforma bo aparat stockowy jak dla mnie działa rewelacyjnie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór wszystkim. Mam pytanie do Was o czytnik linii papilarnych. Doprowadza mnie do szału i nie wiem czy on tak po prostu działa czy coś z nim jest nie tak. Wcześniej miałem LG G6 z czytnikiem fizycznym i to jest przepaść. Konfigurowałem go już nie wiem ile razy. Czasami działa dobrze, ale zmienią się trochę warunki - jest zimno/ciepło/ciemno/jasno i już przestaje. Raz na 10-20 razy odczyta. Porażka. Robiłem już tak, że dodałem jeden odcisk i potem przy kolejnych problemach pozostałe. Wyczerpałem limit odcisków i nie pomaga. 50% skuteczności to max. Też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co prawda to jest mój pierwszy tel. z czytnikiem w ekranie (wszystkie inne miały czytnik oddzielny) ale działa bardzo celnie, jest trochę wolniejszy ale ilość odblokowań praktycznie 100/100. Czyli u ciebie coś jest skopane. 

Mam natomiast pytanie do kolegów odnośnie wifi. Mój poprzedni tel czyli P20 Pro miał też kartę wifi  5Ghz AC i spinał mi się z routerem w domu na 866Mbit. Ten niestety działa zawsze na 433Mbit i nie idzie go zmusić do pracy wyżej. W firmie sprawdzałem na innym routerze i jest to samo. Jak to u was wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bardzo proszę o pomoc w zainstalowaniu miui polska. Mam już TWRP 3.3.1-3 Unofficial by mauronofrio. Problem pojawia się po zainstalowaniu romu, telefon łapie bootloopa na oknie z logiem CC. Próbowałem na 2 romach. Dziwię się też że w trakcie instalacji moje twrp, chociaż obsługuje android 10 jest podmieniane na inne. Bardzo proszę o pomoc bo już brakuje mi pomysłów, już na kilku telefonach instalowałem miui polska ale takich problemów nigdy nie doświadczałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, polozu napisał:

Bardzo proszę o pomoc bo już brakuje mi pomysłów, już na kilku telefonach instalowałem miui polska ale takich problemów nigdy nie doświadczałem

To nie wątek do tego.

Tu masz instrukcję:

https://miuipolska.pl/jak-zainstalowac-xiaomi-eu-na-mi-note-10/

realizowana punkt po punkcie, musi zadziałać. TWRP działa zwykłe, ze strony MIUI Polska. Musisz mieć tylko aktualny ROM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...