Skocz do zawartości

Mi Note 10 - pytania ogólne - watek zbiorczy


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

@skay77

A może po prostu coraz więcej ludzi korzysta z Xiaomi. I nie to jest problemem. Problemem jest to, że coraz więcej millenialsów i innych gimbusów, którzy nie mają pojęcia o czymkolwiek, paradoksalnie przekonani o własnej nieograniczonej inteligencji, wszechwiedzy i piernik wie czym jeszcze, biorą się za instalacje ROMów i aktualizacji, nie pomyślawszy nawet o czymś tak zbędnym jak przestudiowanie poradnika...?

 

Tak BTW... Zastanawiam się, czy tylko u mnie nie działa szyfrowanie w oficjalnym TWRP...

Żeby nie było, po instalacji ROMu flashowałem je ponownie i nic. Nawet nie pyta o hasło...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dodam słówko w kwestii jakości dźwięku. Głośnik gra bardzo czysto i wyraźnie, choć nie tak głośno jak w Mi 9T.

Insza inszość jednak jest w przypadku odsłuchu na słuchawkach. Cóż... Nie wiem jak w Mi Note 3, bo to jeden z niewielu telefonów Xiaomi, których nie posiadałem ;) , ale Mi Note 10 z czystym sumieniem goni Mi Note czy Mi Note PRO jeśli chodzi o jakość dźwięku na słuchawkach. Bez potrzeby korzystania z korektora, na ustawieniach bazowych, dźwięk jest genialny!. To muzyczny telefon. Żeby nie było niedomówień, nie korzystam z nie wiadomo jak wypasionych słuchawek: Snab OverTone EP-101M z piankami Comply. Na tych samych słuchawkach testowałem i wspomnianego Mi 9T, i Mi 9, i kilka innych, ostatnio posiadanych. A Samsung Galaxy Note 9, pod względem jakości dźwięku zostaje przez Mi Note 10 zjedzony na śniadanko. Z chlebkiem i musztardą... ;)

 

Obadam jeszcze, bo do Mi Note 10, z oficjalnej dystrybucji, dodawali słuchawki Mi True Wireless.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dnia 24.12.2019 o 19:30, pawelpk napisał:

Czy w note 10 można ustawić kontakty z karty sim? Obecnie wszystko wygląda graficznie całe menu kontaktów i wybieranis połączeń jak sklep play. Miui mam taki sam jak mi 9 czyli 11.06 a w note kontakty wyglądajá inaczej

Działa tylko ściągnij dialer xiaomi i spod niego dzwoń (dopiero po wybraniu numeru i zadzwonieniu pojawia się menu domyślnego dialera. 

Tutaj masz jak ułatwić sobie życie na globalu. 

Zemsta MIUI~czyli jak częściowo odzyskać dostęp do apek, które zjadł google. https://c.mi.com/thread-2743709-1-0.html

Dnia 29.12.2019 o 12:47, mrosi napisał:

Działa. Tylko dotyk faktycznie jest niedopracowany. Czysty ekran i dokładne tapanie palcem, z niewielką (naprawdę niewielką ;) ) siłą. I działa. 

Niestety ja też poległem na orange. Jednak poczekam na oficjal twrp. Już szału dostaję na globalu. 

Edytowane przez pawelt
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2019 o 13:38, mrosi napisał:

@skay77

A może po prostu coraz więcej ludzi korzysta z Xiaomi. I nie to jest problemem. Problemem jest to, że coraz więcej millenialsów i innych gimbusów, którzy nie mają pojęcia o czymkolwiek, paradoksalnie przekonani o własnej nieograniczonej inteligencji, wszechwiedzy i piernik wie czym jeszcze, biorą się za instalacje ROMów i aktualizacji, nie pomyślawszy nawet o czymś tak zbędnym jak przestudiowanie poradnika...?

 

Tak BTW... Zastanawiam się, czy tylko u mnie nie działa szyfrowanie w oficjalnym TWRP...

Żeby nie było, po instalacji ROMu flashowałem je ponownie i nic. Nawet nie pyta o hasło...

Po aktualizacji 11.0.7.0 eu stable szyfrowanie zaczęło działać jak należy, po wejściu do twrp woła o wzór odblokowania i deszyfruje data. Twrp oczywiście chinol lr team , 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mitu napisał:

Po aktualizacji 11.0.7.0 eu stable szyfrowanie zaczęło działać jak należy, po wejściu do twrp woła o wzór odblokowania i deszyfruje data. Twrp oczywiście chinol lr team , 

To muszę przetestować - pobrać aktualizację. :)

 

[EDIT 1]

Nie działa szyfrowanie, więc nie wiem jakim cudem u Ciebie działa.

Poza tym - co potwierdzone jest przez ekipę - jest bootloop na aktualizacji 11.0.7.0 dla Mi Note 10. NIE INSTALOWAĆ!

 

[EDIT 2]

Ekipa już pracuje nad logami bootloopa.

Póki  co, działające TWRP z szyfrowaniem dziaającym dla MIUI Polska/EU stable jest to:

https://forum.xda-developers.com/mi-note-10/development/recovery-unofficial-twrp-xiaomi-mi-note-t4015805

lub Orange Fox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa jak powinno.

Nie pisz o tym Orange, bo już nie tylko ja miałem problemy z niedziałającym dotykiem a wciąż je polecasz.

Bootlop był, ale byłem święcie przekonany że coś spaprałem, wrzucałem znów ten orange żeby się upewnić i DALEJ NIE REAGUJE NA DOTYK, miałem wcześniej magiska itd. Format data i problem rozwiązany - żadnych nieprawidłowości nie zauważyłem, wszystko działa stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, newelco napisał:

Bootlop był, ale byłem święcie przekonany że coś spaprałem, wrzucałem znów ten orange żeby się upewnić i DALEJ NIE REAGUJE NA DOTYK, miałem wcześniej magiska itd. Format data i problem rozwiązany - żadnych nieprawidłowości nie zauważyłem, wszystko działa stabilnie.

 

To, że u Ciebie działa, to... fart. Błąd w ROMie 11.0.7.0, powodujący bootloop, jest czy był, czego dowodem jest to, że wczoraj przesłałem ekipie logcat i wkrótce pojawi się reupload tego ROMu. Gdyby nic nie było, nikt nie bawiłby się w ponowną kompilację ROMu.

 

Co zaś do TWRP, to nie wiem czym jest to spowodowane. OrangeFox u mnie działa bezproblemowo. Mam jednak teraz zainstalowane TWRP z tego linku:

https://forum.xda-developers.com/mi-note-10/development/recovery-unofficial-twrp-xiaomi-mi-note-t4015805

to "prawie" oficjalne TWRP, z działającymi wszystkimi funkcjami, włącznie z szyfrowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni posiadacze, czy ktos moglby zweryfikowac (potwierdzic/rozwiac) watpliwosci dotyczace przycinek w trakcie robienia zdjec? Po wszelkich mozliwych recenzjach, forach itd wszyscy narzekaja ze procesor nie wyrabia sie, przy robieniu zdjec. Ludzie operaja sie na recenzjach, ktore robione byly jakis czas temu i tak opinia leci w swiat.

Czy faktycznie takie akcje maja miejsce i czy jest szansa na poprawki w sofcie ktore wyeliminowalby ta przypadlos, czy "ten typ tak ma" i trzeba sie do tego przyzwyczaic? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PurpleHaze Wczoraj robiłem na globalu ee ok 290 zdjęć w różnych trybach łącznie z 108 w krótkich odstępach czasu i dał radę. Chociaż cieplutko było na górze. Nie wiem jak na xiaomi.eu bo niestety poległem przez twrp a ostatecznie po orange.

To poniżej zdjęcie zrobione w pro dzień wcześniej sam oceń czy warto

IMG_20200114_223429.jpg

Edytowane przez pawelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PurpleHaze napisał:

Szanowni posiadacze, czy ktos moglby zweryfikowac (potwierdzic/rozwiac) watpliwosci dotyczace przycinek w trakcie robienia zdjec? Po wszelkich mozliwych recenzjach, forach itd wszyscy narzekaja ze procesor nie wyrabia sie, przy robieniu zdjec. Ludzie operaja sie na recenzjach, ktore robione byly jakis czas temu i tak opinia leci w swiat.

Czy faktycznie takie akcje maja miejsce i czy jest szansa na poprawki w sofcie ktore wyeliminowalby ta przypadlos, czy "ten typ tak ma" i trzeba sie do tego przyzwyczaic? 

Żadnych nieprawidłowości nie uświadczyłem - zarówno na Stable eu i weekly. Ani razu nic się nie powiesiło czy przycięło. A kilkaset zdjęć już zrobiłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem 2 tyg temu ostatnią wersję eu.  Widzę że jest dostępna aktualizacja ale kiedy klikam pobierz - dostaję komunikat "wszystkie mirrory obecnie niedostępne, spróbuj później..." . Próbowałem pobrać i ręcznie zainstalować w recovery jednak pojawiał się jakiś błąd dotyczący szyfrowania. Robiłem wszystko zgodnie z instrukcją tutaj: 
https://miuipolska.pl/jak-zainstalowac-xiaomi-eu-na-mi-note-10/

 Jak temu zaradzić? Czy to może mieć związek z wersją TWRP? NFC - też nie działa w aplikacji bankowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2020 o 21:50, drapcok napisał:

 

Niestety puki nie będzie sensownej wersji twrp to będą takie kwiatki. Śledzę xda 4pda i xiaomi.eu i wszyscy sygnalizują kłopoty z wersjami na 2020 r. Inna rzecz że podobno na andku 10 już wszystko jest ok. Nie wiem może poczekam na niego bo global mnie dobija. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Orjon napisał:

Jak "podobno" na Andku 10 wszystko jest ok, jak jeszcze dla Mi Note 10 nie wyszedł?

Poszukam tego wpisu też mnie zdziwił to było chyba na 4pda. Niestety ciężko to forum czytać przez tłumacza. I znowu niestety od kilkunastu stron zajmują sie głupotami. Ale dam znać jak znajdę chociaż oni lubią albo im działają inne customy niż xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowy na forum oraz stałem się posiadaczem Note 10. Czy moze mi ktoś pomóc w kwestii tego, czym się różni ROM global od miuipolska? Czy będę miał problem z instalacją oraz gwarancją telefonu, jeżeli posiadam go zakupionego w Orange? Czy będę mógł normalnie płacić google pay?

W teorii jest jakiś wątek odnośnie różnic, ale tam różnice są napisane do starszego telefonu, a nie konkretnie do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://miuipolska.pl/o-romie-miuipolska/ - tutaj masz informacje  odnośnie różnic pomiędzy globalem a MIUI Polska.

https://miuipolska.pl/jak-zainstalowac-xiaomi-eu-na-mi-note-10/ - tutaj masz instrukcje instalacji

https://miuipolska.pl/platnosci-nfc-na-romie-xiaomi-eu-miuipolska/ - tutaj informacje na temat płatności Google Pay

https://miuipolska.pl/oficjalna-gwarancja-a-miuipolska/ - tutaj info na temat gwarancji

Znalezienie tych informacji zajęło mi może 5 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pkonrad ja poległem na instalacji. Chociaż i mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem rosjan bo przednio coś napisali i to zniknęło  a przeczytałem chyba z 150 stron na 4pda, najnowszy Orange na Minote10 może rozwiązać parę problemów, podobno nie ma problemu z dotykiem. Chyba się skuszę po raz drugi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pawelt napisał:

@pkonrad ja poległem na instalacji. Chociaż i mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem rosjan bo przednio coś napisali i to zniknęło  a przeczytałem chyba z 150 stron na 4pda, najnowszy Orange na Minote10 może rozwiązać parę problemów, podobno nie ma problemu z dotykiem. Chyba się skuszę po raz drugi. 

 

Nie ma po co, nie warto.

Zużycie baterii jest co najmniej dwa razy większe na weekly, czy tez stable eu. Za którymś razem pewnie poprawią, mnie przynajmniej znudziło się bawić w ciągłe instalacjie i dogrywanie cudów żeby płatności działały.

Wróciłem na globala, usunąłem niechciane aplikacje i jestem zadowolony. Ale jak to mówią jak kto lubi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@newelco Wiem ja też już dostosowałem globala do własnych potrzeb, mam np pełną synchronizację z chmurą xiaomi (nawet sms kontakty historię połączeń mail xiaomi po instalacji działa normalnie, dialer i kontakty mają pełna funkcjonalność oprócz fizycznego wykonywania połączeń, sms niestety nawet nie startuje co tam textra lepsza, ale wystarczy go zainstalować aby chmura już go widziała i kopia leci aż miło) poza tym system chodzi szybko i na temat.

Ale to nie jest xiaomi eu. po paru latach 3 komórkach po prostu się przyzwyczaiłem, że co tydzień idzie aktualizacja nowe funkcjonalności czasem błędy ale i tak warto było. Niestety to jest dla mnie totalna przyjemność. A tak drobne przyjemności raz może na miesiąc albo rzadziej to słabo. Dobra bateria nieźle trzyma, aparat bardziej niż świetny (chociaż nadal uważam że na minote3 też był niezły) gcam działa bez kłopotu gpay ok itd. ale nadal to... Dobra grymaszę bo ciągle coś naprawiam w globalu i zmieniam także wymęczam minote10 do granic możliwości systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni Note 10 jest jednym z najlepszych modeli w historii. Wiem co piszę, bo dotychczas, średnio co dwa miesiące miałem kolejny model. Zawsze Xiaomi. Dlatego mam skalę porównawczą. Tym bardziej, że używałem modeli z serii Mi Note wszystkich, za wyjątkiem Mi Note 3. To samo z Mi MIX, choć tam miałem w swoich rękach przedstawicieli wszystkich generacji.

I z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że własnie Mi Note 10 jest najlepszy. Oczywiście względnie, bo jakości dźwięku takiej, jaka była w Mi Note czy Mi Note Pro jeszcze się nie doczekałem. Nie mniej w porównaniu do wszystkich innych modeli, Note 10 prześciga je o jakieś 20 lat świetlnych. O aparacie nawet nie wspomnę. Korzystając z stabilnego MIUI Polska/EU zastanawiam się nad sprzedażą lustrzanki...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mrosi napisał:

O aparacie nawet nie wspomnę. Korzystając z stabilnego MIUI Polska/EU zastanawiam się nad sprzedażą lustrzanki...

czy mium pl ma jakis lepszy aparat niz standardowy?

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

instalowalem gcamy ale jakosc niewiele lepsza niz standardowa apka aparatu

zastanawiam sie nad instalacja miui.. na razie musze czekac 168h na odblokowanie bootloadera 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tobiasz22 napisał:

czy mium pl ma jakis lepszy aparat niz standardowy?

Nie wiem czy jest różnica pomiędzy appką aparatu w ROMie globalnym, a MIUI Polska/EU.

Ta, która jest w tym ostatnim, według mnie robi zdjęcia genialne:

To jedno z zrobionych Mi Note 10:

001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, mrosi napisał:

Nie wiem czy jest różnica pomiędzy appką aparatu w ROMie globalnym, a MIUI Polska/EU.

Ta, która jest w tym ostatnim, według mnie robi zdjęcia genialne:

No ale z tym aparatem to pojechałeś niestety. Zrób dwa takie same ujęcia lustrzanką i telefonem, zamiast kawy postaw pudełeczko-karteczkę z drobnym drukiem. wtedy zobaczysz jakie sztuczne rozmycie tworzy aparat telefonu na krawędziach najbliższego obiektu. Żaden aparat w telefonie nie umywa się do najprostszej lustrzanki, chyba że w kwestii ceny.

Edytowane przez mrosi
Edytujemy cytowaną zawartość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tobiasz22 masz rację gcam na minote10 wydaje się po prostu zbędny, ale z tego co pamiętam na minote3 apka stockowej kamery na xiaomi eu była zawsze lepsza od tej z globala, bo china jednak dawała więcej możliwości i miała częstsze aktualizacje nie mówiąc już o wbudowanym edytorze.

@newelco ale musisz brać pod uwagę że teraz stają się modne właśnie bezlusterkowce i może minote 10 jest takim pierwszym prymitywnym prototypem. Chociaż znam osoby z super lustrzankami których jak zapytałem jakie ma ustawienia żeby zrobić jakieś ujecie odpowiadają auto soory ale mnie zatkało

 

Edytowane przez pawelt
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, newelco napisał:

No ale z tym aparatem to pojechałeś niestety. Zrób dwa takie same ujęcia lustrzanką i telefonem, zamiast kawy postaw pudełeczko-karteczkę z drobnym drukiem. wtedy zobaczysz jakie sztuczne rozmycie tworzy aparat telefonu na krawędziach najbliższego obiektu. Żaden aparat w telefonie nie umywa się do najprostszej lustrzanki, chyba że w kwestii ceny.

Różnica zasadnicza jest taka, że jeśli chciałbym na każdy wypad nosić lustrzankę, to miałbym to samo, co ostatnio na konkursie w Rzymie. Tachanie plecaka z aparatem i osprzętem, ważącego blisko 20 kg... ;)

I w tym kontekście był mój wpis o sprzedaży.

Doskonale wiem, że żaden telefon nie dorówna lustrzance. Choćby z typowo konstrukcyjnych kwestii związanych z optyką. Mając szkło do lustrzanki ze stałym światłem... Cóż...

 

@pawelt

W kwestii kupowania lustrzanki po to, aby używać trybu "Auto", napiszę tak: Cóż... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...