Skocz do zawartości

Mi Note 10 - pytania ogólne - watek zbiorczy


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

A jak u was z baterią w tym modelu nie przywiązuje zbytnio wagi do tego ale na tak dużą baterię to leci w oczach mam globala, na godzinę 1,5% nie wytrzymuje mi dwóch dni średnio użytkuję wyłączyłem co trzeba tak jak we wcześniejszych modelach które miałem ale nic to nie pomogło samsung note 10 mi dłużej wytrzymuje a bateria 3500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wasze wyniki baterii to stwierdzam, że na wczesnym stadium, ten Mi Note 10 jest żenujący. Poniżej screeny z SoT, z poprzedniej kompilacji, z mojego leciwego Mi6 - pamiętajcie, że tam jest ogniwo 3350 mAh ... no chyba, że śmigacie cały czas na transmisji danych, to wtedy spoko wynik (mój mi6 na LTE daje ok 4,5-5h SoT, czasem ledwo 4h, zależy co robię).

A powiedzcie jeszcze, jak wygląda sprawa aparatu? Oglądając recenzje, prawie każdy narzeka na wolno działającą i często lagującą aplikację aparatu. Po prostu procesor nie daje rady, a samo urządzenie przy robieniu zdjęć mocno się nagrzewa. Prawda to to?

Xiaomi Mi6 - 1.jpgXiaomi Mi6 - 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na EU główny aparat też tak rozmazuje krawędzie fotografowanych obiektów z bliska?

https://u01.appmifile.com/images/2019/12/12/c32add49-e3db-45b0-926f-3ad70091b93e.png

https://u01.appmifile.com/images/2019/12/12/a6d901d6-1820-4c51-a788-b43b35f2112b.jpg

Rozmycie tła bardzo spoko, ale to rozmycie wchodzi na krawędzie fotografowanych obiektów, strasznie mnie to wkurza.

Próbowałem robic zdjecia wszystkimi trybami, trybem ręcznym też, Open Camera, Google Cam. Wszędzie rozmyte krawędzie...

Czy to jest w ogole do naprawienia softwarowo czy to wada tego aparatu? Troche mnie to zmartwiło.

edit1:Wiem że w recenzji DxOmark też o tym wspomnieli, ale nie sądziłem że to będzie aż tak widoczne.

edit2: Na global forumsach też o tym piszą: https://c.mi.com/thread-2646575-1-1.html

Edytowane przez Peaceul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Peaceul napisał:

jest w ogole do naprawienia softwarowo czy to wada tego aparatu? 

Tu soft nie ma nic do rzeczy, prawa optyki. Mała głębia ostrości bo duża skala odwzorowania (makro), a przesłona stała. Ostrość masz ustawioną na pierwszy plan, a krawędzie puszki, butelki są dużo dalej, dlatego nieostre, poza głębią ostrości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ogólnie telefon tragedia. Brak możliwoßci nagrywania rozmów, brak szybkiego wybierania numeru na klawiaturze, brak ustawienia skrótu z nr telefonu na pulpicie do szybkiego wybrania telefonu, brak zapisywania kontaktów na sim, brak jakiegokolwiek powiadomienia o nie odebranym połączeniu czy smsie w postaci diody czy ekranu. Kupiłem go źonie i żałuję bo do tej pory żaden mnie nie zawiódł z modeli xiaomi.

Edytowane przez pawelpk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, pawelpk said:

Brak możliwoßci nagrywania rozmów

Za to akurat możesz podziękować bodajże przepisom UE, w żadnym telefonie z oficjalnym softem sprzedawanym w UE nie znajdziesz już nagrywania rozmów. 

Nie wiem czy wiesz ale piszesz na forum miuipolska, i na tym romie można nagrywać rozmowy bez problemu. Ty zapewne używasz wersji global.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, pawelpk napisał:

Ogólnie telefon tragedia. Brak możliwoßci nagrywania rozmów, brak szybkiego wybierania numeru na klawiaturze, brak ustawienia skrótu z nr telefonu na pulpicie do szybkiego wybrania telefonu, brak zapisywania kontaktów na sim, brak jakiegokolwiek powiadomienia o nie odebranym połączeniu czy smsie w postaci diody czy ekranu. Kupiłem go źonie i żałuję bo do tej pory żaden mnie nie zawiódł z modeli xiaomi.

Ale to o czym piszesz częściowo opisał Kolega... 

A co do wszystkich Twoich problemów to są one powiązane z faktem, że od serii Mi9, nie licząc jego samego, Xiaomi we wszystkich odmianach globali, nie licząc bodaj regionu Indonezja, jest stosowany dialer Google, a nie miui. I można ustawić skrót na pulpicie, tylko wymaga to innych ruchów i później dwóch kliknięć, a nie jednego. Podobnie z powiadomieniami... 

Czyli odblokowanie BL i albo miui.eu, albo soft na Indonezję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.12.2019 o 21:22, zibra napisał:

Bateria bez zarzutu

7h SoT na 5260mAh baterii nie nazwałbym "bez zarzutu".

Ja osobiście przeszedlem z globala licząc że tutaj będzie lepiej, niestety jest to marginalna poprawa i sot dalej w granicach 6-7 godzin. Bateria leci w oczach na LTE i nawet nie jakimś bardzo intensywnym użytkowaniu.

Wiecie czy ta sytuacja z baterią jest do rozwiązania czy po prostu ta bateria 5k mah to jakaś wydmuszka marketingowa? Takie SoT na dwuletnim Mi Note 3 mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Peaceul napisał:

Za to akurat możesz podziękować bodajże przepisom UE, w żadnym telefonie z oficjalnym softem sprzedawanym w UE nie znajdziesz już nagrywania rozmów. 

Nie wiem czy wiesz ale piszesz na forum miuipolska, i na tym romie można nagrywać rozmowy bez problemu. Ty zapewne używasz wersji global.

Ale w mi 9 w globalu 11.06 mogę nagrywać rozmowy. W mi 9 mam zapisywanie kontaktow na karcie sim. Ogólnie wszystko co wymieniłem w mi9 nie istnieje. Jest idealny.

Edytowane przez pawelpk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pawelpk napisał:

 

Ale w mi 9 w globalu 11.06 mogę nagrywać rozmowy. W mi 9 mam zapisywanie kontaktow na karcie sim. Ogólnie wszystko co wymieniłem w mi9 nie istnieje. Jest idealny.

Przeczytaj powoli i ze zrozumieniem to co napisałem... Jeżeli nie dotrze to jeszcze raz... A jeżeli nie zrozumiesz po 5tym razie, to wybacz, ale szkoda Ci tłumaczyć... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, JamCiTo napisał:

Przeczytaj powoli i ze zrozumieniem to co napisałem... Jeżeli nie dotrze to jeszcze raz... A jeżeli nie zrozumiesz po 5tym razie, to wybacz, ale szkoda Ci tłumaczyć... 

Rozumiem wszystko,wiem że można ustawić skrót który wymaga dwóch kliknięć, widzę że wszystko z google jest.  Początkowo nie zczaiłem tej waszej nomenklatury "dialer" teraz już wiem taki z angielszczony skrót myślowy

A co zapisu kontaktów na karcie sim, to tego nie ma? Czy ja nie potrafię tego włączyć?

Edytowane przez pawelpk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak u was z czytnikiem linii w ekranie dla mnie to jakiś dramat nie chodzi o szybkość tylko o fakt że bardzo często ni jest w stanie mi odblokować telefonu palcem nie rozpoznając odcisku co jest mega irytujace. To mój przypadek tylko czy z tym czytnikiem coś jednak jest nie tak ??

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, raczek84 napisał:

A jak u was z czytnikiem linii w ekranie dla mnie to jakiś dramat nie chodzi o szybkość tylko o fakt że bardzo często ni jest w stanie mi odblokować telefonu palcem nie rozpoznając odcisku co jest mega irytujace. To mój przypadek tylko czy z tym czytnikiem coś jednak jest nie tak ??

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka
 

Uruchom sobie rozpoznawanie twarzy,działa idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... W końcu doczekałem się możliwości odblokowania BL. 360h... ;) Zainstalowany ROM MIUI Polska/Eu stabilny, i kilka pierwszych spostrzeżeń, tak na szybko:

- bateria jak dzwon. Ubywa 1% poziomu baterii na godzinę Może to być syndrom "nowego ROMu", ale nie jest źle,

- płatności NFC działają z Magiskiem, wg sposobu nr 1 z działu Tutoriali,

- czytnik linii w ekranie, to w porównaniu do Mi 9T błyskawica. Tam, również na MIUI Polska/Eu stabilnym, odblokowywał telefon często po kilku, kilkunastu próbach. Tu nie myli się i jest piekielnie szybki,

- trochę mniej wygodne, w porównaniu do Mi 9T, jest trzymanie telefonu, a zwłaszcza operowanie jedną ręką,

- różnica w szybkości działania, pomiędzy Snapdragonem 730 a 730G jest wyraźnie odczuwalna.

 

[EDIT]

To kwestia MIUI , a nie telefonu, ale identycznie jak w Mi 9T, nie "trzyma" przypisanych dźwięków dzwonka do poszczególnych kontaktów.

 

[EDIT 2}

Oryginalne TWRP nie obsługuje szyfrowania. Proponuję od razu wrzucać TWRP Orange FOX. Można zassać stąd:

https://forum.xda-developers.com/mi-note-10/how-to/twrp-orangefox-recovery-mi-note-10-cc9-t4008131

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tutaj ktoś kto testował ROM Miui polska rozwojowy i stabilny dla Mi Note10, i mógłby powiedzieć który aktualnie jest lepszy? Mam wrażenie że na rozwojowym strasznie szybko bateria leci :( (6-7 godzin sot)

Edytowane przez Peaceul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.12.2019 o 11:39, mrosi napisał:

Oryginalne TWRP nie obsługuje szyfrowania. Proponuję od razu wrzucać TWRP Orange FOX. Można zassać stąd:

https://forum.xda-developers.com/mi-note-10/how-to/twrp-orangefox-recovery-mi-note-10-cc9-t4008131

BTW - CC9 pro 6/128 - to orangefox nie chciało mi banglac - brak reakcji dotyku -coś wiesz?

Generalnie najpierw zarzuciłem rozwojowe weekly sprzed tygodnia z twrp china z poradnika miuipolska - wszystko ok , po tygodniu wrzucam aktualizację, wchodze do twrp a tam wszystko zaszyfrowane. Generalnie wróciłem na eu stable po formacie data, dalej twrp china.

21 godzin temu, Peaceul napisał:

Jest tutaj ktoś kto testował ROM Miui polska rozwojowy i stabilny dla Mi Note10, i mógłby powiedzieć który aktualnie jest lepszy? Mam wrażenie że na rozwojowym strasznie szybko bateria leci :( (6-7 godzin sot)

Stable zauważalnie lepszy - weekly zwykle zawsze coś spartolone jest.

 

Edytowane przez newelco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, newelco napisał:

BTW - CC9 pro 6/128 - to orangefox nie chciało mi banglac - brak reakcji dotyku -coś wiesz?

Działa. Tylko dotyk faktycznie jest niedopracowany. Czysty ekran i dokładne tapanie palcem, z niewielką (naprawdę niewielką ;) ) siłą. I działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mrosi napisał:

Działa. Tylko dotyk faktycznie jest niedopracowany. Czysty ekran i dokładne tapanie palcem, z niewielką (naprawdę niewielką ;) ) siłą. I działa. 

Nie, nie działa - wierz mi , poza tym da xda też kilku osobom nie działało, więc jest jakiś babol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, newelco napisał:

Nie, nie działa - wierz mi , poza tym da xda też kilku osobom nie działało, więc jest jakiś babol.

To spróbuj ponownej instalacji. U mnie działa. Nornalnie zainstalowałem ROM, Magisk, zmieniłem uprawnienia CHMOD, etc. Wszystko OK, w przeciwieństwie do oficjalnego TWRP, w którym nie działa u mnie szyfrowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mrosi napisał:

To spróbuj ponownej instalacji. U mnie działa. Nornalnie zainstalowałem ROM, Magisk, zmieniłem uprawnienia CHMOD, etc. Wszystko OK, w przeciwieństwie do oficjalnego TWRP, w którym nie działa u mnie szyfrowanie.

Żebyś wiedział , ile razy przerzucałem miedzy china i orange. Po prostu brak reakcji na dotyk i tyle. Za każdym razem.Najpierw myślałem że tak jak kiedys w mi4c coś nie halo było i po minucie, dwóch działało. Ale nie, niestety nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrosi przez ostanie 2 tygodnie się naczytałem o bootlopach ,że ostanie lata tak nie było takiego zamieszania dawno nie było od czasów miui 5 ,dziwne recovery ,eea,brak możliwości przejścia z jednej wersji na drugą .robi się niezły burdelloi a tu nadchodzą nowe telefony rozumiem że każdy telefon ma swój team i on pracuje nad danym modelem

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...