Skocz do zawartości

Mi4 Lte-Cu?


qni3cik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W miui w "informacje o telefonie" wyświetla Mi4 LTE jako Mi4 LTE-CU.

Dodatkowo na i.mi.com kiedy kliknę w link "1 device connected" u góry ekranu, wyświetla mój fon jako Mi4 LTE-CMCC.

Nie za bardzo rozumiem co oznacza CU oraz CMCC.

Dzięki za wyjaśnienie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu cie zaskoczę :) na ibuygou jako fdd-lte.

Nie mniej 4G działa tylko to oznaczenie mnie nurtowało.

Znalazłem teraz na xiaomi.com że jest to wersja FDD-LTE.

 

Ciekawe jak u innych model LTE pokazuje...

Edytowane przez qni3cik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja także kupiłem MI4 lte fdd z ibuygou. W opisie telefonu mam tak jak ty "Mi4 LTE-CU".  Jeżeli to oznaczenie China Unicom to wg.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_LTE_networks

jest to telefon pod 2500 MHz cztli TDD. 

U mnie lte (plus na 1800 MHz) nie działa, max to WCDMA. Miasto Poznań. Operator przedstawia się jako "plus H+" albo "plus 3G".

Zmieniałem już kartę i nadal to samo.

Pisałeś, że u Ciebie działa - co się wyświetla jako operator? Jaka sieć? Jakie ustawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie wejdziecie po prostu na stronę producenta telefonu co?

W Polsce jest LTE na Band 3 i Band 1 (w większości Band 3).

 

Xiaomi na swojej stronie:

http://www.mi.com/mi4/params/

Wyraźnie podaje, że model China Unicom  (niebieskie 4G) ma takie zakresy:

4G 网络:FDD-LTE:频段1/3 ,TDD-LTE:频段41
3G 网络:WCDMA : 850/900/1900/2100MHz
2G 网络:GSM : 850/900/1800/1900MHz

Band 1/3.

 

China Telecom też ma 4G 网络:FDD-LTE:频段1/3

Jedynie China Mobile ma tylko TDD: 4G 网络:4G 网络 TDD-LTE:2570-2620 / 1880-1920 / 2300-2400

na pasmach u nas nieobsługiwanych.

 

Jak ktoś ma MI4 LTE-CU to musi mu działać LTE. Jeśli nie działa to jak wyżej albo karta do wymiany albo aktywacja usługi LTE u operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja dzisiaj również walczyłem z LTE na Mi4 LTE-CU zakupionym w XFS. Już myślałem że coś nie działa, bo przestawiałem parametry APN i ciągle nic, Karta wymieniona na USIM w Plus oznaczona LTE01.

Pomógł restart telefonu, więc po poprawnym ustawieniu parametrów APN należy wykonać restart, jeśli to nie pomaga to najlepiej udać się do operatora gdzie sprawdzą usługę na miejscu, przełożą kartę do innego telefonu i sprawdzą czy to wina telefonu czy ustawień.

U nas na pewno działa LTE w telefonie oznaczonym LTE-CU który obsługuje Band 1 (2100MHz) oraz 3 (1800MHz) FDD.

Plus - Band 3FDD;

Play - Band 3FDD (Band 1FDD podobno w Warszawskim Metrze oraz testowo w Toruniu);

Orange - Band 3FDD;

T-Mobile - Band 3FDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Co w przypadku gdy karta sim w innym telefonie działa w zasięgu LTE niestety w moim MI4 LTE-CU nie działa, jakieś ustawienia, wina softu,(miui v7), jakieś pomysły? W BOKU Playa przekładałem kartę SIM sprzedawcy która działa na innym telefonie i niestety moja MI4 działa tylko na H+. Proszę o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zielony86 napisał:

Telefon kupiony na allegro , firma xon24. soft: android 4.4.4 KTU84P wersja MIUI 7.Damian w operatorach sieci nie dam rady wybrać play 4G nawet przechodząc na ręczne wyszukiwanie. preferowana sieć ustawiona na 4G

miuipolska.pl -> Pobierz MIUI i aktualizujemy, polecam sofcik 5.11.5 lub 5.11.12, znajdziesz je w "Archiwum" na stronie miuipolska. Musi działa LTE jeżeli jest to model LTE-CU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, zielony86 napisał:

Niestety to samo, dalej nie mogę wybrać operatora  4G, i dalej jest H+ zamiast LTE.

 

wersja android w opisie urządzenia została ta sama, mimo że wykonałem aktualizację poprawnie.

nie wersja android, a wersja MIUI, jest zazwyczaj zaraz obok teksty "MIUI" w Informacjach. Jeżeli nie łapiesz LTE, to go tam nie ma, wejdź na stronę operatora i zobacz, czy ma on tam zaznaczony zasięg LTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...