Skocz do zawartości
  • 0

Mi9 lite czy Redmi Note 8t


Miroszka

Pytanie

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

No to danych nawrzucałeś....default_icon_e_smile.gif

Córka ma lat....?

Miała wcześniej już telefon, jaki?

Wiem, że teraz tylko smartfon ale może chociaż zgrubnie określisz budżet jakim dysponujesz na to... cudo. default_icon_e_wink.gif ?

 

UPS... Mój błąd. Nie wiem dla czego pominąłem to że podałeś 2 modele z których chcesz wybrać... Sorki. Muszę pomyśleć.

Również na sobą... default_icon_e_wink.gif

 

Po chwilowym zastanowieniu... wiek córki może mieć znaczenie. Oba telefony są fajne i oba można kupić, bo żaden z nich nie będzie złym zakupem. Ale oczywiście celujesz w półkę średniaków...i wiesz o tym doskonale?

Pytanie tylko czy ona rzeczywiście potrzebuje taki telefon.... To jednak już ty musisz odpowiedzieć na to pytanie.

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pytanie czy to ma sens. Moja córka ma 12 lat i ma Nokie 6.1 plus. Jest zachwycona. Jak chodzi jeszcze do szkoły to tym bardziej nie ma co wywalać kasy liczonej w tysiącach, bo wiemy jak jest. Teczki z tymi Finami latają po całym korytarzu i dość łatwo w tym środowisku o awarię...

Ale to tak na marginesie i... Ja jej tego fona kupiłem po krotkiej dyskusji na tym forum. :-)

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

RN8Pro? MediaTek to żart i pomyłka. Mam Redmi6 4/64 (wiem, że nie ma co porównywać z RN8Pro), ale chodzi to gorzej niż najgorszy snapdragon. Zresztą Xiaomi też olewa te procesory bo Redmi6 nie miało dostać Androida Pie w rocznym telefonie. Zresztą po aktualizacji do MIUI11 nawet górna belka się zacina przy ściąganiu. Już nie wspomnę o tym jak chodzi Google Maps... Nigdy więcej MediaTek'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To jest Global. W żadne mody i niefabryczne softy się nie bawię. Ten telefon służy tylko i wyłącznie do dzwonienia. Nawet neta nie mam na nim włączonego bo nie potrzebuje. Odpalam tylko jak potrzebuje odebrać mmsa(!) i ewentualnie Google Maps. Czyli tak naprawdę bardzo rzadko. Przy włączaniu danych komórkowych trzeba włączyć na chwilę tryb samolotowy bo nie chce się połączyć, i nie tylko ja tak mam. Porównując z telefonem z snapdragonem 625 i 3GB ramu który mam też w domu to ten procesor w tym telefonie to pomyłka. To, że działają to nadal nie znaczy że są super. W tym wypadku po prostu działają. Mi chodzi o wydajność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam teraz RN8Pro... I po tym jak "poprawiłem" po serwisie, to smarkfon burza... Tyle że I sieć i wiufiu i BT mam odpalone cały czas.. I przestał się grzać i SoT do 8 ponad godzin skoczył... I nie muszę włączać trybów samolotowych... I z sieci (nie licząc jak wymusza aktualizację) to ciągnie samopas jak krew z nosa... W tym miesiącu z 800 mega... Reszta po wiufiu.. Z tego z 500-600 to wymuszenia typu filmy czy aktualizacje,a reszta to mmsy, mejle itp... 

Tak, że bez przesady... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

2 godziny temu, JamCiTo napisał:

Tyle że I sieć i wiufiu i BT mam odpalone cały czas..

Fajnie, że masz odpalone i super że pobierasz tyle danych, ale jak pisałem wcześniej, ja nie mam włączonych danych komórkowych i bez tego telefon chodzi jak "gówno". Przy włączonych danych i Google Maps jest jeszcze gorzej. Nawet włączenie otwartych aplikacji w tle się wiesza...

Jeżeli MediaTek w Redmi6 był porównywany do Snapdragon'a 625 to nadal twierdzę, że to pomyłka.

Bardzo się cieszę, że jesteś zadowolony ze swojego smartfona, że Ci super chodzi i w ogóle och i ach, ale ja opisuje Tobie mój problem i nadal twierdzę, że MediaTek'a nie kupię już w żadnym telefonie. Zresztą dziwi mnie, że pakują te procesory w swoje telefony po tym jak nie chcieli aktualizować Redmi6 do Pie. Pełen olew... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy ktoś jeszcze, kto ma Redmi 8 Note pro, może potwierdzić ten stan rzeczy?

Ciekawi mnie czy to incydentalna rzecz, czy niekoniecznie...

Podejrzewam, że sporo osób może być obecnie na kupnie tego telefonu, więc wątek bardzo pomocny.

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Musi być jednostkowa przypadłość... Mam dwa u takich jednych kolesi, których widzę co 2-3 dni... Męczą jeszcze mocniej niż ja, bo grają non stop i żaden nie narzeka... Wręcz po tym jak dostali 11, raz padło stwierdzenie : "no teraz to zapierdal...a". O jeszcze innych egzemplarzach jakie znam nie wspomnę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
54 minuty temu, JamCiTo napisał:

Musi być jednostkowa przypadłość... Mam dwa u takich jednych kolesi, których widzę co 2-3 dni... Męczą jeszcze mocniej niż ja, bo grają non stop i żaden nie narzeka... Wręcz po tym jak dostali 11, raz padło stwierdzenie : "no teraz to zapierdal...a". O jeszcze innych egzemplarzach jakie znam nie wspomnę... 

Przeciez ty na rn8p zaraz po kupnie i po serwisowaniu wylewales tyle pomyj na ten telefon, ze glowa bolala jak sie czytalo kolejne wpisy. 
Chociazby w tym poscie: https://miuipolska.pl/forum/topic/47080-rn-8-pro-pytania-ogólne-watek-zbiorczy/?do=findComment&comment=539839

Sam piszesz ze telefon powinien smigac out of the box, ze musisz poprawiac po serwisie, ba pada nawet stwierdzenie cytat: "udało mi się zwalczyć resztę babolki i nie stać mnie na wymianę to musiałem zrobić wszystko żeby się do szajsu przyzwyczaić.... I dobrego słowa poza - jest i czasami nawet działa - to nie powiem... O ile dam radę to zmienię smarkfona, ale z rok jeszcze się muszę z gów...m męczyć.."

Natomiast w tym watku chwalisz go wrecz pod niebiosa, ze super ze wszystkim wszytko dziala, bez zadnego kombinowania, poprawiania itd, no jednym slowem cud mjut i orzeszki. 
Troche brak konsekwencji w tym wszystkim. 

Edytowane przez PurpleHaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, moogoom napisał:

Czy ktoś jeszcze, kto ma Redmi 8 Note pro, może potwierdzić ten stan rzeczy?
 

Przypominam, że ja opisuje tutaj problem mojego Redmi6 i zastosowanego tam MediaTek'a. Redmi 8 Note Pro to nowszy telefon i już ten MediaTek może być procesorem lepszym.

Sam fakt podejścia Xiaomi do niechęci aktualizacji tego modelu do Pie bardzo mnie zdziwił. 

Wybrałem ten telefon ze względu na rozmiar. Czytałem o tym procesorze. Miał chodzić podobnie jak Snapdragon 625. W tym telefonie nie mam nic zainstalowane. Dosłownie nic. Nie używam neta. Tylko słuchawka BT. Którą zresztą po podłączeniu po godzinie telefon też rozłącza i łączy z powrotem. Muszę ją na nowo sparować. To się dzieje od ostatniej aktualizacji MIUI10 i pierwszej do MIUI11. Oprócz tego telefon muł. 

Tak jak pisałem wcześniej, żeby włączyć dane komórkowe to muszę na chwilę włączyć tryb samolotowy bo mnie nie połączy. I to nie jest tylko mój przypadek. Google Maps nie nadąża za jazdą. Widać to po tym jak skręcam w jakąś ulicę. 

Jeszcze raz podkreślę, że RN8PRO może mieć ten procesor już dopracowany, lepszy, a ja tylko dzielę się moimi spostrzeżeniami dotyczącymi użytkowania MediaTek'a ale w Redmi6. 

Pozdrawiam

Edytowane przez Szaju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, PurpleHaze napisał:

Przeciez ty na rn8p zaraz po kupnie i po serwisowaniu wylewales tyle pomyj na ten telefon, ze glowa bolala jak sie czytalo kolejne wpisy. 
Chociazby w tym poscie: https://miuipolska.pl/forum/topic/47080-rn-8-pro-pytania-ogólne-watek-zbiorczy/?do=findComment&comment=539839

Sam piszesz ze telefon powinien smigac out of the box, ze musisz poprawiac po serwisie, ba pada nawet stwierdzenie cytat: "udało mi się zwalczyć resztę babolki i nie stać mnie na wymianę to musiałem zrobić wszystko żeby się do szajsu przyzwyczaić.... I dobrego słowa poza - jest i czasami nawet działa - to nie powiem... O ile dam radę to zmienię smarkfona, ale z rok jeszcze się muszę z gów...m męczyć.."

Natomiast w tym watku chwalisz go wrecz pod niebiosa, ze super ze wszystkim wszytko dziala, bez zadnego kombinowania, poprawiania itd, no jednym slowem cud mjut i orzeszki. 
Troche brak konsekwencji w tym wszystkim. 

O przepraszam.. Faktem jest, że psy na nim wieszałem... Ale to też była przypadłość egzemplarza... Który pojechał na reklamację, trafił do css-u, tam nie zrobiono nic i wrócił do mnie w stanie takim jak oddałem... Z powodu iż odebrałem w piątek wieczorkiem, to tylko się wku..m i cisnąłem w kąt... W sobotę stwierdziłem, że "nie będzie chińczyk pluł mi w twarz" i zacząłem kombinacje... Do wtorku uporałem się z NFC (wymagało 3 krotnej aktualizacji) i z baterią częściowo, bo omal otarł się o 7 godzin SoTu... Później nie miałem kiedy go reklamować ponownie tylko pracowałem na baterią... Później dostał MIUI 11 i po kombinacjach i aparat działa... I NFC działa (czasami dwa razy trzeba glebnąć na terminal) i bateria trzyma do 8h SoTu przy dobie ponad działania, grzać się nie grzeje już, a te 4 wysoki co miał przeszły do przeszłości ... 

Tak, że niniejszym odszczekuję... 

Poza tym pisałem, że u mnie problem egzemplarza jest... A raczej był... Bo nie jest... I nader teraz z niego jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
64?czy 128? I tak zrypany czytnik w ekranie u mnie go zdyskfalifikował... 

A precyzyjniej?

Zrypany, bo:

1. Tobie nie pasuje takie umiejscowienie,

2. Nie działa,

3. Są z nim kłopoty typu: raz działa, a 3 razy nie,

4. Nie podoba ci się jego wykonanie,

5. W tym miejscu nie działa ekran,

6. ???

7. Doprecyzuj. default_icon_e_biggrin.gif

 

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
28 minut temu, JamCiTo napisał:

64?czy 128? I tak zrypany czytnik w ekranie u mnie go zdyskfalifikował... 

Xiaomi Mi 9 Lite 6GB 64GB Global Version za 197.99 $

Xiaomi Mi 9 Lite 6GB 128GB Global Version 217.99 $

Jeśli czytnik w ekranie działa podobnie jak ten w Mi 9T / Mi 9T Pro, to naprawdę nie ma co narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem jak działa w 9T/9TPro... Ale pewnikiem podobnie jak w Mi9 i.... :

Jeżeli nie trafię idealnie, precyzyjnie tak jak był zapisywany - można zapomnieć o odczycie. 

Wyciągając łapkę z rękawiczki (bez zimno... spocona ręka) - można zapomnieć o odczycie... 

Fon w uchwycie w aucie się ładuje... Coś chciałem sprawdzić i o mało sobie nadgarstka i kciuka nie połamałem, bo umiejscownienie kijowe, a autko wpadło w dziurew... Dobrze, że ja nie prowadziłem - tylko właścicielka... I dobrze, że dzieciaki z nami nie jechały, bo posoką szyby i tapicera spływała jak zacząłem używać wyrazów wulgarnych i ogólnie uznanych za obelżywe i nie cenzuralne... 

 

Czułość i szybkość odczytu przy czytniku RN8Pro - to żółw bagienny... 

O kretyńskim umiejscowieniu, za które debil co je wymyślił powinien być chłostany przez miesiąc conajmniej, nawet nie będę wspominał... 

Edytowane przez JamCiTo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...