Jump to content

Czy jest możliwe nagrywanie rozmów

Guest
 Share

Recommended Posts

10 godzin temu, Magdarynka napisał:

Jaki region masz ustawiony? Próbowałam Indonezję, Indie, Stany Zjednoczone i Polskę, ale u mnie nie widzi aktualizacji :(

Tu nie chodzi o zmianę regionu w ustawieniach, tylko wgranie pełnego ROMu na Indonezje. Najnowsza wersja to MIUI V12.0.1.0.QGGIDXM. Żeby wgrać ten ROM trzeba mieć odblokowany, lub odblokować bootloader w telefonie. Więcej informacji na ten temat w dziale: Tutoriale

1 godzinę temu, pkonrad napisał:

Tu nie chodzi o zmianę regionu w ustawieniach, tylko wgranie pełnego ROMu na Indonezje. Najnowsza wersja to MIUI V12.0.1.0.QGGIDXM. Żeby wgrać ten ROM trzeba mieć odblokowany, lub odblokować bootloader w telefonie. Więcej informacji na ten temat w dziale: Tutoriale

Mam ROM na Indonezję od pół roku, ale w wersji MIUI 11, dlatego pytałam o region, bo w innych wersjach pewne regiony dostawały aktualizację do MIUI 12 szybciej niż inne.

1 minutę temu, Magdarynka napisał:

Mam ROM na Indonezję od pół roku, ale w wersji MIUI 11, dlatego pytałam o region, bo w innych wersjach pewne regiony dostawały aktualizację do MIUI 12 szybciej niż inne.

Redmi Note 8 Pro – Indonesia Stable ROM

MIUI V12.0.1.0.QGGIDXM

Recovery - https://bigota.d.miui.com/V12.0.1.0.QGGIDXM/miui_BEGONIAIDGlobal_V12.0.1.0.QGGIDXM_d0e8262216_10.0.zip

OTA - https://bigota.d.miui.com/V12.0.1.0.QGGIDXM/miui-blockota-begonia_id_global-V11.0.2.0.QGGIDXM-V12.0.1.0.QGGIDXM-aef16945be-10.0.zip

3 minuty temu, Magdarynka napisał:

Mam ROM na Indonezję od pół roku, ale w wersji MIUI 11

Aktualizacja z pliku zajmie Tobie może 10 minut. U mnie żadnych niemiłych niespodzianek, nawet rzekłbym, że 12 działa nieco płynniej, a na pewno znacznie szybciej przełącza do drugiej przestrzeni stąd mój wniosek, że działa szybciej. Po aktualizacji system skonfigurowany jak poprzedni, praktycznie nic nie musiałem uzupełniać w 12 w stosunku do 11.

Próbowałem zaktualizować ale od 10 minut na telefonie mi pisze "Sprawdzanie..."

Jest jakiś inny sposób żeby to zaktualizować z wersji V11.0.2.0.QGGIDXM ?

edit: już zadziałało po ustawieniach fabrycznych

Edited by bartek07

Dnia 18.08.2020 o 21:28, Sincz napisał:

Gdzie indziej czytałem, że indonesia rom nie ma nfc, jest pozbawiony. Więc, jak to jest? Chciałem odblokować bl i wgrać ten rom i zablokować. By mieć i nagrywanie rozmów i płatności.

Indyjski  nie  ma NFC , indonezyjski ma

• Like 1

• 1 month later...
  • 2 weeks later...

Spróbowałem tego sposobu, ale nie działa u mnie.

Nie wiem, może coś źle robię.

Dołączyłem do beta testerów, zrobiłem aktualizację aplikacji, wyczyściłem wszystkie dane, zatrzymałem proces i ponownie uruchomiłem telefon. I nic

• 4 weeks later...

Przede wszystkim to trzeba odblokować bootloader, pobrać rom w pliku TGZ pod fastboot. Wgrać romza pomocą programu MiFlash, zablokować bootloader i będzie działać. Jak odblokować bootloader znajdziesz w dziale Toturiale.

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Przepraszam,  ale jest bardzo dużo różnych informacji w necie ws. automatycznego nagrywania rozmów w Redmi Note 8 Pro i cięzko to przerobić. Ustaliłem, że brak możliwości nagrywania rozmów jest związane z korzystaniem z domyślnej appki google'a do dzwonienia -  zamiast Dialera od Xiaomi. Mam konkretne pytania, które może nie tylko mi pomogą

1.Czy w takim razie instalacja Indonezyjskiego ROMU wprowadza znowu appkę Dialer?

2.Czy mająć Indonezyjski ROM grozi mi aktualizacja ktora mnie tej funkcji pozbawi? Czy wgranie Indonezyjskiego ROM'u spowoduje jakieś braki funkcjonalności/problemy?

3.Czy przez wgranie BL/indonezyjskiego ROMU utrace gwarancje na urzadzenie?

4. Tu jest napisane ze wsparcie przy instalacji Xiaomi.eu dla Redmi Note 8 Pro zostało wstrzymane. Czy przy instalacji xiaomi.eu czy polskiej wersji na innym modelu funkcja automatycznego nagrywania rozmów byłaby aktywna?

Z racji atrakcyjnej w ostatni czasie ceny urządzenia chciałbym zbiorczo zadać tu pytania - uważam że sporo osób może tu trafić i uniknąć podobnych problemów. Jeżeli część z powyższych zagadnień sie potwierdzi - mam jeszcze możliwość telefon zwrócić, wobec czego proszę was o pomoc. Jeżeli jest w miarę solidna możliwość przywrócenia automatycznego nagrywania rozmów zobowiązuje się do utworzenia pełnej prezentacji dla tego konkretnego modelu na podstawie dostepnych/zasugerowanych tutoriali przez Zoltana.

Przepraszam,  ale jest bardzo dużo różnych informacji w necie ws. automatycznego nagrywania rozmów w Redmi Note 8 Pro i cięzko to przerobić. Ustaliłem, że brak możliwości nagrywania rozmów jest związane z korzystaniem z domyślnej appki google'a do dzwonienia -  zamiast Dialera od Xiaomi. Mam konkretne pytania, które może nie tylko mi pomogą 1.Czy w takim razie instalacja Indonezyjskiego ROMU wprowadza znowu appkę Dialer?

Ja mam Indonezja rom i wszystko działa bardzo dobrze, tak jak w przypadku romu Europa. Plus możliwość aut nagrywania.

W aplikacjach (w ich ustawieniach) jest opcja - odbieraj sugestie. Po tym reklamy się wyłączają. Z tym że nie pamiętam już w jakich aplikacjach czy opcjach ustawień systemu jest te wyłączanie sugestii (reklam)

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

• 5 months later...

Odblokowałem bootloader wg tej instrukcji: https://miuipolska.pl/forum/topic/9218-odblokowywanie-bootloadera-w-urz%C4%85dzeniach-xiaomi-poradnik-2020/?tab=comments#comment-126021

Czekałem tydzień (168 g.) na możliwość odblokowania po wysłaniu żądania. 

Rom Indonesia pobrałem stąd: https://xiaomirom.com/en/download/redmi-note-8-pro-begonia-stable-V12.0.4.0.QGGIDXM/#indonesia-fastboot

Zablokowałem bootloader. https://www.allaboutxiaomi.com/how-to-re-lock-bootloader-of-any-xiaomi-devices/

Działa nagrywanie rozmów (dialer MIUI) i płatności GooglePay NFC.