Skocz do zawartości

Czy jest możliwe nagrywanie rozmów


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Magdarynka napisał:

Jaki region masz ustawiony? Próbowałam Indonezję, Indie, Stany Zjednoczone i Polskę, ale u mnie nie widzi aktualizacji :(

Tu nie chodzi o zmianę regionu w ustawieniach, tylko wgranie pełnego ROMu na Indonezje. Najnowsza wersja to MIUI V12.0.1.0.QGGIDXM. Żeby wgrać ten ROM trzeba mieć odblokowany, lub odblokować bootloader w telefonie. Więcej informacji na ten temat w dziale: Tutoriale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pkonrad napisał:

Tu nie chodzi o zmianę regionu w ustawieniach, tylko wgranie pełnego ROMu na Indonezje. Najnowsza wersja to MIUI V12.0.1.0.QGGIDXM. Żeby wgrać ten ROM trzeba mieć odblokowany, lub odblokować bootloader w telefonie. Więcej informacji na ten temat w dziale: Tutoriale

Mam ROM na Indonezję od pół roku, ale w wersji MIUI 11, dlatego pytałam o region, bo w innych wersjach pewne regiony dostawały aktualizację do MIUI 12 szybciej niż inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Magdarynka napisał:

Mam ROM na Indonezję od pół roku, ale w wersji MIUI 11, dlatego pytałam o region, bo w innych wersjach pewne regiony dostawały aktualizację do MIUI 12 szybciej niż inne.

Redmi Note 8 Pro – Indonesia Stable ROM

MIUI V12.0.1.0.QGGIDXM

Recovery - https://bigota.d.miui.com/V12.0.1.0.QGGIDXM/miui_BEGONIAIDGlobal_V12.0.1.0.QGGIDXM_d0e8262216_10.0.zip

OTA - https://bigota.d.miui.com/V12.0.1.0.QGGIDXM/miui-blockota-begonia_id_global-V11.0.2.0.QGGIDXM-V12.0.1.0.QGGIDXM-aef16945be-10.0.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Magdarynka napisał:

Mam ROM na Indonezję od pół roku, ale w wersji MIUI 11

Aktualizacja z pliku zajmie Tobie może 10 minut. U mnie żadnych niemiłych niespodzianek, nawet rzekłbym, że 12 działa nieco płynniej, a na pewno znacznie szybciej przełącza do drugiej przestrzeni stąd mój wniosek, że działa szybciej. Po aktualizacji system skonfigurowany jak poprzedni, praktycznie nic nie musiałem uzupełniać w 12 w stosunku do 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2020 o 21:28, Sincz napisał:

Gdzie indziej czytałem, że indonesia rom nie ma nfc, jest pozbawiony. Więc, jak to jest? Chciałem odblokować bl i wgrać ten rom i zablokować. By mieć i nagrywanie rozmów i płatności.

 

Indyjski  nie  ma NFC , indonezyjski ma

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Przede wszystkim to trzeba odblokować bootloader, pobrać rom w pliku TGZ pod fastboot. Wgrać romza pomocą programu MiFlash, zablokować bootloader i będzie działać. Jak odblokować bootloader znajdziesz w dziale Toturiale.

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam,  ale jest bardzo dużo różnych informacji w necie ws. automatycznego nagrywania rozmów w Redmi Note 8 Pro i cięzko to przerobić. Ustaliłem, że brak możliwości nagrywania rozmów jest związane z korzystaniem z domyślnej appki google'a do dzwonienia -  zamiast Dialera od Xiaomi. Mam konkretne pytania, które może nie tylko mi pomogą

1.Czy w takim razie instalacja Indonezyjskiego ROMU wprowadza znowu appkę Dialer?

2.Czy mająć Indonezyjski ROM grozi mi aktualizacja ktora mnie tej funkcji pozbawi? Czy wgranie Indonezyjskiego ROM'u spowoduje jakieś braki funkcjonalności/problemy?

3.Czy przez wgranie BL/indonezyjskiego ROMU utrace gwarancje na urzadzenie?

4. Tu jest napisane ze wsparcie przy instalacji Xiaomi.eu dla Redmi Note 8 Pro zostało wstrzymane. Czy przy instalacji xiaomi.eu czy polskiej wersji na innym modelu funkcja automatycznego nagrywania rozmów byłaby aktywna?

Z racji atrakcyjnej w ostatni czasie ceny urządzenia chciałbym zbiorczo zadać tu pytania - uważam że sporo osób może tu trafić i uniknąć podobnych problemów. Jeżeli część z powyższych zagadnień sie potwierdzi - mam jeszcze możliwość telefon zwrócić, wobec czego proszę was o pomoc. Jeżeli jest w miarę solidna możliwość przywrócenia automatycznego nagrywania rozmów zobowiązuje się do utworzenia pełnej prezentacji dla tego konkretnego modelu na podstawie dostepnych/zasugerowanych tutoriali przez Zoltana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam,  ale jest bardzo dużo różnych informacji w necie ws. automatycznego nagrywania rozmów w Redmi Note 8 Pro i cięzko to przerobić. Ustaliłem, że brak możliwości nagrywania rozmów jest związane z korzystaniem z domyślnej appki google'a do dzwonienia -  zamiast Dialera od Xiaomi. Mam konkretne pytania, które może nie tylko mi pomogą 1.Czy w takim razie instalacja Indonezyjskiego ROMU wprowadza znowu appkę Dialer?

 

 

Ja mam Indonezja rom i wszystko działa bardzo dobrze, tak jak w przypadku romu Europa. Plus możliwość aut nagrywania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odblokowałem bootloader wg tej instrukcji: https://miuipolska.pl/forum/topic/9218-odblokowywanie-bootloadera-w-urz%C4%85dzeniach-xiaomi-poradnik-2020/?tab=comments#comment-126021

Czekałem tydzień (168 g.) na możliwość odblokowania po wysłaniu żądania. 

Rom Indonesia pobrałem stąd: https://xiaomirom.com/en/download/redmi-note-8-pro-begonia-stable-V12.0.4.0.QGGIDXM/#indonesia-fastboot

Zablokowałem bootloader. https://www.allaboutxiaomi.com/how-to-re-lock-bootloader-of-any-xiaomi-devices/

Działa nagrywanie rozmów (dialer MIUI) i płatności GooglePay NFC.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Cześć

Na początku chciałbym wam podziękować za treści, które tu umieszczacie, bo jest to naprawdę konkretna pomoc 🙏👏 

Dzięki poradnikiem udało mi się pozbyć bootloadera, ale teraz utknąłem i nie mogę znaleźć odpowiedzi na swój problem. Mam nadzieję, że ktoś z was będzie w stanie mi doradzić.

Chcę wgrać ROM Indonesia, ale z jakiegoś powodu pole Select script "nie działa". Dosłownie nic się nie rozwija, nie ma opcji wyboru. Czy wiecie o co może chodzić i jak sobie z tym poradzić.

Będę wdzięczny za pomoc

Edit
Próbowałem zainstalować dwa różne ROM, ale w obu przypadkach jest ta sama sytuacja

begonia_id_global_images_V12.5.2.0.RGGIDXM_20210718.0000.00_11.0_global_9676464a79

begonia_id_global_images_V12.0.4.0.QGGIDXM_20210211.0000.00_10.0_global_b3de584dae

image.thumb.png.2e23d5c9996c702b82ae77dca427ed3b.png

Edytowane przez male
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Netoper napisał:

A co za programu używasz do flashowania?
Rom pobrałeś w wersji fastboot?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Edit, już widzę co za program, pobierz normalne miflash


 

ROM jest w wersji fastboot, sprawdzałem kilka razy. Pobrany ze strony Download Redmi Note 8 Pro (begonia) V12.0.4.0.QGGIDXM MIUI 12 Stable Full Rom | XiaomiROM.com


Jednak flashowanie nie udało się i na tej wersji programu. Odpaliłem aplikacje, wrzuciłem tel w tryb fastboot i podłączyłem do komputera. Aplikacja wykryła tel, odnalazłem właściwy ROM, wybrałem opcje flash_all i wcisnąłem przycisk flash. Pasek postępu zapełnił się w 3 s, ekran tel się wcale nie zmienił (ikonka fastboot) i do tego wyskoczył error, jak niżej:

image.thumb.png.dde0f4d307336b085d2f5a7ae047cc7d.png

 

Wiem, że do flashowania potrzebuję romu w wersji fastboot, ale czy ma znaczenie jaki ROM mam aktualnie na tel i na jaki chcę go zamienić?

 

Coś jest nie tak... po obejrzeniu tego filmiku How to Fix MiFlash error:Not catch checkpoint (\$fastboot -s *lock) - YouTube udało mi się naprawić ten error.

Jeszcze raz wykonałem proces flashowania. Pasek stanu zapełnił się w 5sekund, ale na ekranie telefonu nie było żadnej reakcji. Po wszystkim wyskoczyła informacja SUCCESS, ale po uruchomieniu tel w normalnym trybie nie ma na nim żadnych zmian, tak jakby proces fleshowania wcale się nie zrobił.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 12.12.2019 o 20:04, focusik09 napisał(a):

11. Włączamy Flash i podziwiamy pasek postępu, czekamy około 300 sekund. Telefon po flashowaniu uruchomi się samoczynnie

 

300sek?

Wgrywam wersje Indonezyjska na odblokowane Poco F3. Mi recovery Pro nie widział telefonu w trybie FB, wiec odpalilem zwykle mi flash i zapuscilem instalacje nowego romu. Za pierwszymi razami nie chial pójśc, ale bez zadnego infa i pytania sie o skrypt sam wystartowal. Na dole okna widze, że mam zaznaczone "clean all and lock" z mozliwoscia wyboru innych.

Instalacja  trwa to juz ponad 7000sek!!, pasek zielony doszedl do konca, czas sie dalej odlicza i konca nie widac. Ile to powinno trwać? Katalog żrodlowy mial 8.6GB wielkosci.

Ile to może trwac?

ROzumiem, że przerwać nie powinienem?

 

EDIT

SUKCES!

Okazało się, że katalog z ROMem trzeba wrzucić na dysk C, a nie tam gdzie sie chce.

BL zablokowany ponownie.

 

Edytowane przez Mario80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...