Skocz do zawartości

Czy jest możliwe nagrywanie rozmów


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

Rozważam zakup tego modelu ale kluczową sprawą dla mnie jest nagrywanie rozmów. Korzystam obecnie z ACR PRO Unchained na andku 7.0 i działa bez problemów.

Jak to wygląda w tym modelu?

Lub może tak...

Jaki model i z jakim MIUI do 1500zł umożliwia obecnie nagrywanie rozmów...? Android 9 lub 10.

Jeżeli zły dział to poproszę admina o przeniesienie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2019 o 18:47, trumanshow napisał:

W tym telefonie  z softem EU  Rom  czyli wersja europejska   niestety nie ma nagrywania rozmów i nie będzie.Chyba ze telefon zmodyfikujesz odblokujesz bootloader i zrobisz inne procedury.Przykre ale prawdziwe

Przynajmniej idzie coś zrobić i mieć nagrywanie rozmów oraz płatności NFC z zablokowanym bootloaderem. 

W innych markach musisz mieć root. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bartek07 napisał:

Traci się przez to gwarancję?

Masz jakiś poradnik jak to zrobić?

1. Odblokowanie bootloadera - 168h

2. Instalacja softu Fastboot indonesia przez miflash z opcją "clean all and lock" w trybie telefonu fastboot.

3. Cieszysz się nagrywaniem rozmów i działającym NFC przy płatności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kristof1992

 

Czy traci się przez to gwarancję? Czy telefon będzie się aktualizował (w sensie nowsze wersje systemu gdy będą wychodzić)? Czy są jakieś niedogodności dla polskiego użytkownika (np. brak polskiej czcionki, nie działające popularne aplikacje typu player, ipla, netflix, nc+ go, allegro, olx)?

 

Czy nie ma też jakichś negatywnych zjawisk (np. wolniej chodzący internet) związanych z agregacją czy przełączaniem się pomiędzy różnymi pasmami LTE?

Edytowane przez ziksinski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ziksinski napisał:

@kristof1992

 

Czy traci się przez to gwarancję? Czy telefon będzie się aktualizował (w sensie nowsze wersje systemu gdy będą wychodzić)? Czy są jakieś niedogodności dla polskiego użytkownika (np. brak polskiej czcionki, nie działające popularne aplikacje typu player, ipla, netflix, nc+ go, allegro, olx)?

 

Czy nie ma też jakichś negatywnych zjawisk (np. wolniej chodzący internet) związanych z agregacją czy przełączaniem się pomiędzy różnymi pasmami LTE?

Jeżeli będziesz chciał oddać na gwarancję to odblokowujesz ponownie bootloader i instalujesz rom EU z blokadą bootloadera (opcją clean all and lock).

 

Wszystko działa jak w sofcie global tylko różnicą jest w tym że masz dialer od Xiaomi z nagraniem rozmów.

 

Screenshot_2019-12-11-14-40-39-557_com.android.settings.jpg

Screenshot_2019-12-11-14-40-26-444_com.miui.securitycenter.jpg

Screenshot_2019-12-11-14-40-18-759_com.miui.securitycenter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zainteresowany tym Indonesia ROM ale nie wiem jak się do tego zabrać?

Nie chciałbym zepsuć telefonu. Ostatni raz wgrywałem LineageOS do galaxy s5.

Czy Indonesia ROM też jest aktualizowany? Czy trzeba za każdym razem wgrywać nowy ROM czy sam się aktualizuje w ustawieniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ziksinski napisał:

@kristof1992

Gorzej będzie jeżeli padnie bateria / USB/ dotyk w telefonie i nie będę w stanie wgrać spowrotem softu EU wtedy raczej się pokapują, że był BL odblokowany i wgrane co innego...

Wszystko działa jak należy. W sumie masz bootloader zablokowany więc raczej wszystko będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kristof1992 napisał:

Wszystko działa jak należy. W sumie masz bootloader zablokowany więc raczej wszystko będzie ok.

Czyli jak ekran mi się uszkodzi na tyle, ze będzie podlegał gwarancji ale na tyle ze nie będę mógł wgrać fabrycznego romu to mogę go oddać do xkomu z indonesia rom? I naprawia mi go? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, focusik09 napisał:

Aktualizowany jest normalnie poprzez ota. Wszystko w nim śmiga, Nerfix, android auto, nc+ go, nagrywanie rozmów. Zmiana regionu na Indie daje możliwość zmiany czcionki. 

Instalacja jest banalna. Wystarczy odblokowany bootloader. 

A czym się różni region stany od indie? 

W stanach nie da się zmienić rozmiaru czcionki czcionki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, focusik09 napisał:

Ograniczeniami. W Indiach jest większy wybór. I nie chodzi o rozmiar czcionki tylko o krój

To czemu wszyscy ustawiają na Stany?

W środę dopiero będę mógł odblokować bootloader. Masz jakieś linki gdzie mogę pobrać indonesian ROM i miflash nowszy niż 2016? i inne linki z poradnikami?

Za ten czas chciałbym poczytać wszystko żeby nie zepsuć telefonu. Każdy link będzie cenny. Jak nie chcesz tutaj podawać to proszę PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały poradniczek instalacji softu z możliwością nagrywania rozmów i płatnościami NFC. Płatności będą działały jeśli przy instalacji zaznaczymy ,,flash_all_lock.bat,,

Linki pochodzą ze żródeł które podawał @trumanshow za co dzięki :) . 

Pamiętaj  że każdą modyfikację robisz na własną odpowiedzialność!!

Metoda nie działa na chińskich wersjach telefonu. (czerwone pudełko)

Przed przystąpieniem warto zrobić kopię zapasowe aplikacji (Ustawienia/ O telefonie/ Kopia zapasowa i reset/ Lokalne kopie zapasowe/ Utwórz kopie zapasowe.) i skopiować folder Miui na komputer. Po instalacji Romu indonezyjskiego wystarczy przywrócić folder "backup" do katalogu Miui na urządzeniu. Jeśli zależy komuś na SMS-ach i historii połączeń, należy skorzystać z aplikacji sms backup & restore, że sklepu Play. Najlepiej umieścić sobie kopie na swoim dysku Google, i po wszystkim przywrócić. Kopia sms i połączenia wykonana w systemowej aplikacji nie przywróci tych danych, ponieważ są to całkiem inne dialery. 

1.Potrzebny odblokowany bootloader. 

2. Pobieramy miflash pro i instalujemy na dysku C https://androidmtk.com/download-mi-flash-pro-all-versions

3. Pobieramy Rom indonezyjski (PGGIDXM) do instalacji poprzez tryb fastboot. Musi mieć rozszerzenie.tgz. (upewnij się najlepiej 10 razy czy masz odpowiednią wersję)

https://xiaomifirmware.com/roms/miui-roms-redmi-note-8-pro-begonia/

4. Wypakować pobrany Rom bezpośrednio na dysk C

image.thumb.png.37e5e61c42c86fa13982cb80907bb031.png

5. uruchomić Miflash pro jako administrator. Jeszcze nie podłączać telefonu do komputera

image.thumb.png.1f8b8775f2fae8d5b6e8bc1f1d3f4a9c.png

 

6. W Opcjach programisty włączyć debugowanie USB. Telefon wprowadzić w tryb fastboot (na wyłączonym telefonie przytrzymać Vol - i Power jednocześnie i trzymać do pojawienia się ekranu fastboot)

7. Podłączyć telefon do komputera. MiFlash Pro powinien go wykryć i pojawi się taka informacja

image.thumb.png.4d9445ed2d37b46403747ac0c272f9b3.png

8. Klikamy na zakładkę Flash in Fastboot

image.thumb.png.67aa5b18f848dc59211acb2adafed47c.png

 

9. MiFlash przejdzie do kolejnego okna, w którym wskazujemy mu wypakowany folder z Rom na dysku C

image.thumb.png.aee384fcf39f8b42699d1c63a660456a.png

10. Wybieramy metodę instalacji Rom, poprzez wskazanie mu któregoś ze skryptów (Twoja decyzja)

image.thumb.png.a8af509217863f934345722312e1b40f.png

 

flash_all_lock.bat – czyści cały telefon, instaluje Rom i blokuje bootloader

image.thumb.png.46351017f7deac91df785133519ee284.png

 

flash_all.bat - czyści cały telefon, instaluje Rom i nie blokuje bootloader

image.thumb.png.88279fa1644c32f1913e7d85d079e3a7.png

flash_all_except_data_storage.bat  - czyści partycję system, instaluje Rom bez utraty danych, nie blokuje bootloader

image.thumb.png.520bdcd5269198798eb4eec9d036ce00.png

 

11. Włączamy Flash i podziwiamy pasek postępu, czekamy około 300 sekund. Telefon po flashowaniu uruchomi się samoczynnie

image.thumb.png.a4a510975f54d93e3cfc57e4843a2920.png

 

 

Prościej już nie potrafię :) .

 

 

image.png

image.png

Edytowane przez focusik09
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2019 o 20:04, focusik09 napisał:
Mały poradniczek instalacji softu z możliwością nagrywania rozmów i płatnościami NFC. Płatności będą działały jeśli przy instalacji zaznaczymy ,,flash_all_lock.bat,, Linki pochodzą ze żródeł które podawał [mention=2418]trumanshow[/mention] za co dzięki  . 

Dzięki za zrobienie tutorialu, lepiej bym tego nie ujął.  

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

Dnia 12.12.2019 o 18:32, bartek07 napisał:
To czemu wszyscy ustawiają na Stany? W środę dopiero będę mógł odblokować bootloader. Masz jakieś linki gdzie mogę pobrać indonesian ROM i miflash nowszy niż 2016? i inne linki z poradnikami?

Za ten czas chciałbym poczytać wszystko żeby nie zepsuć telefonu. Każdy link będzie cenny. Jak nie chcesz tutaj podawać to proszę PW.

 

Dałem np. Stany w Polskim regionie nie masz folderu theme i nie możesz sobie zmienić motywu ikon itp. Można sobie po testować inne regiony i zobaczyć jakie wgrywają się dziwne apki, dla każdego coś innego  

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Edycja cytowanej zawartości przekracza możliwości...?
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@focusik09

Cytat

1.Potrzebny odblokowany bootloader. (aczkolwiek Miflash pro daje także możliwość instalacji z zablkowanym bootloaderem, Nie miałem jak sprawdzić, ponieważ na wszystkich urzadzeniach mam odblokowany)

 

No właśnie - a czy ktoś jest tutaj w stanie to zweryfikować? W końcu wgrywamy oryginalny soft od producenta (tak jak się de-branduje np. telefony Samsunga czy innych firm). Może jednak na potrzeby tej "operacji" nie trzeba odblokować BL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2019 o 10:46, ziksinski napisał:
[mention=2179]focusik09[/mention]
Cytat
1.Potrzebny odblokowany bootloader. (aczkolwiek Miflash pro daje także możliwość instalacji z zablkowanym bootloaderem, Nie miałem jak sprawdzić, ponieważ na wszystkich urzadzeniach mam odblokowany)

 

Z zablokowanym bootloaderem nic nie wgrasz bo w miflash pro przy próbie wgrania softu od razu wywala napis na czerwono że masz zablokowany bootloader.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze z pół strony wątku pustych wierszy...
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedna rzecz... 

A druga - oryginalny soft - ale Twój ma oryginalny soft... A był oczywiście przeznaczony do sprzedaży na terenie Indonezji? Jeżeli tak - to nie powinno być żadnego problemu... 

;-)

Edytowane przez JamCiTo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest króliczek. VOL- i Power przycisk długo wciskam. Włączam MiFlash Pro z uprawnieniami administratora i podłączam telefon.

Sprawdzałem na wszystkich portach USB. Chyba, że sterowniki mam jakieś złe zainstalowane ale zwykły MiFlash działa i unlock też.

Couldn't find device, zalogowany na swoje konto xiaomi jestem. Region wybrałem China

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kilka razy instalowałem w tym przed chwilą też.

W menedżerze urządzeń mam tylko Android Phone -> Android Bootloader Interface jak wejdę w fastboot.

Tylko miflash pro nie widzi. Wszystko z uprawnieniami admina.

Trzeba wejść w tryb testowy podczas instalacji?

Jakieś dodatkowe sterowniki? Może się coś zmieni w czwartek jak odblokuje bootloader.

Albo spróbuje na drugim laptopie.

Edytowane przez bartek07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bartek07 napisał:

Już kilka razy instalowałem w tym przed chwilą też.

W menedżerze urządzeń mam tylko Android Phone -> Android Bootloader Interface jak wejdę w fastboot.

Tylko miflash pro nie widzi. Wszystko z uprawnieniami admina.

Trzeba wejść w tryb testowy podczas instalacji?

Jakieś dodatkowe sterowniki? Może się coś zmieni w czwartek jak odblokuje bootloader.

Albo spróbuje na drugim laptopie.

 

 

To nie masz odblokowanego bootloadera?

To się nie dziw że nie działa flashowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...