Skocz do zawartości

Zaczął głośno Pracować


Mervin90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem robota okolo 3Miechów temu bez mojej obecności zaklinowal się pod sofa i wyskoczył problem z laserem ale laser chodzi wszystko dziala w 100% Ale problem jest ze zaczal głośniej duzo pracować rozebralem robota wczoraj do srubki i w środku czysto bylo nie wiem co robić czy zakupić nowy calkiem laser czy zębatke pod laser lub inne porady??Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2019 o 19:42, Mervin90 napisał:

Witam zakupiłem robota okolo 3Miechów temu bez mojej obecności zaklinowal się pod sofa i wyskoczył problem z laserem ale laser chodzi wszystko dziala w 100% Ale problem jest ze zaczal głośniej duzo pracować rozebralem robota wczoraj do srubki i w środku czysto bylo nie wiem co robić czy zakupić nowy calkiem laser czy zębatke pod laser lub inne porady??Pozdrawiam 

Masz włączony tryb wykrywania dywanów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mervin90

Kiedyś właśnie pod tą ruchomą część gdzie znajduje się szczotka wpadł mi kawałek plastiku który zablokował "ruchomość" tej części i odkurzacz jeździł cały czas w trybie wykrywania dywanów. Zobacz czy jest różnica przy włączonej opcji jak najeżdża na dywan czy włącza się turbo czy jest bez zmiany. Jeżeli to nie to to nie pomoge ;)

Edytowane przez qubap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Mam problem z głośnym warczeniem w trybie medium i turbo i dochodzi do tego zapach palonych kabli (halas taki jakby w tradycyjnym odkurzaczu zatkac rure w trakcie pracy), robot rozkrecony, przeczyszczony, od 3 lat użytkuje i nic poza czyszczeniem nie bylo wymieniane, na wolniejszych trybach dziala ok. Nie wiem co sprawdzić i ewentualnie wymienić.

Edytowane przez Seleccta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Seleccta napisał:

Mam problem z głośnym warczeniem w trybie medium i turbo i dochodzi do tego zapach palonych kabli (halas taki jakby w tradycyjnym odkurzaczu zatkac rure w trakcie pracy), robot rozkrecony, przeczyszczony, od 3 lat użytkuje i nic poza czyszczeniem nie bylo wymieniane, na wolniejszych trybach dziala ok. Nie wiem co sprawdzić i ewentualnie wymienić.

Miałem to samo - zmieniłem filtr HEPA (chyba) - ten na wylocie. Po czasie problem wrócił i kilka dni później Roborock padł... Właśnie szukam dobrego serwisu w okolicach Gliwic/Katowic, gdzie nie zażądają góry złota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Otho Sackville napisał:

Miałem to samo - zmieniłem filtr HEPA (chyba) - ten na wylocie. Po czasie problem wrócił i kilka dni później Roborock padł... Właśnie szukam dobrego serwisu w okolicach Gliwic/Katowic, gdzie nie zażądają góry złota.

Dlatego może znajdzie się ktoś, kto już miał z tym do czynienia i coś podpowie, filtr myje raz w miesiacu, poza tym odkurzam go tradycyjnym odkurzaczem wiec to raczej nie filtr, sama konstrukcja odkurzacza i łatwość wymiany poszczególnych elementów daje nadzieje, że jesli to jeden element to mozna samemu wymienić...tylko trzeba wiedzieć który...i tu moja prośba do kogoś kto już sie z tym spotkał i moze cos podpowiedzieć. Jesli nie to bedzie trzeba serwis odwiedzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem z swoim robotem. Od pewnego czasu(jak zablokowała się kość na głównej szczotce) zaczął głośno pracować jakby glowna szczotka była uszkodzona. Wymieniłem ją ale problem dalej jest. Dodaje filmik z YT jak pracuje na trybie silent. 

https://youtu.be/Ntzh8sgBd5U

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Arek93 napisał:

Mam problem z swoim robotem. Od pewnego czasu(jak zablokowała się kość na głównej szczotce) zaczął głośno pracować jakby glowna szczotka była uszkodzona. Wymieniłem ją ale problem dalej jest. Dodaje filmik z YT jak pracuje na trybie silent. 

https://youtu.be/Ntzh8sgBd5U

Czy ta szara ramka która jest zamontowana dookoła pojemnika się rusza góra dół? Może jest zablokowana a masz w ustawieniach włączony carpet mode? Mi się kiedyś zblokowała i odkurzacz przez to chodził w trybie turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, qubap napisał:

Czy ta szara ramka która jest zamontowana dookoła pojemnika się rusza góra dół? Może jest zablokowana a masz w ustawieniach włączony carpet mode? Mi się kiedyś zblokowała i odkurzacz przez to chodził w trybie turbo.

Tryb carpet Mode jest wyłączony. Chodzi o tą ramkę gdzie jest ta szczotka? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 4.02.2020 o 22:15, Arek93 napisał:

Mam problem z swoim robotem. Od pewnego czasu(jak zablokowała się kość na głównej szczotce) zaczął głośno pracować jakby glowna szczotka była uszkodzona. Wymieniłem ją ale problem dalej jest. Dodaje filmik z YT jak pracuje na trybie silent. 

https://youtu.be/Ntzh8sgBd5U

Szczotke oryginalna wymieniles na inna z ali? Ja zamowilem zestaw szczotki, filtry itd i przy zmianie z oryginalnej na zamiennik załaczał sie tryb turbo na zmiane ze zwyklym mieszać tzn odkurzacz jedzil po panelach jakby co chwile na dywan wjeżdżał wiec stara szczotke zostawiłem.

Edytowane przez Seleccta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Dnia 4.02.2020 o 22:15, Arek93 napisał:

Mam problem z swoim robotem. Od pewnego czasu(jak zablokowała się kość na głównej szczotce) zaczął głośno pracować jakby glowna szczotka była uszkodzona. Wymieniłem ją ale problem dalej jest. Dodaje filmik z YT jak pracuje na trybie silent. 

https://youtu.be/Ntzh8sgBd5U

Hej. Ogarnąłeś temt z glosną pracą? Ja wczoraj zalozylem całą nową ramkę z silnikiem i szczotką i dalej głośno. I tak dużo lepiej niż było ale jeszcze nie to. U mnie było tak.

https://youtu.be/y2wbjUIZksg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na wideo słychać, że dźwięk pochodzi od obracającej się szczotki bo tylko ona ma przy dokowaniu taką prędkość obrotową (małą). Sprawdź czy podczas obrotu szczotka nie wadzi tej gumowej osłony kanału wentylacyjnego i czy guma jest prawidłowo wpięta w bolce mocujące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, szczęśliwym posiadaczem Roborocka jestem od około półtora roku (w zasadzie moja żona, ja tylko konserwuje ;)). Odkurzacz działa dość intensywnie ze względu na naszego futrzanego przyjaciela (3-4 razy w ciągu doby w tym jeden raz dziennie całe mieszkanko ok. 70 m2). Ostatnimi czasy ze względu na eksploatacje zmuszony byłem wymienić szczotkę, filtr HEPA. I w tym okresie zaczynają się problemy. Odkurzacz strasznie hałasuje (w zasadzie nie jestem w stanie określić rodzaju dźwięku, trzeszczy?) Głośność jest niezależna od trybu pracy i trybu dywanów. Połakomiłem się nawet całe "podwozie" rozkręcić, przy okazji usuwając mnóstwo kurzu, sierści - bez efektu. Dźwięku jedynie nie ma gdy odkurzacz wraca po skończonej pracy do bazy. Podejrzewam niestety że problem jest w silniku ssącym i bez wymiany się nie obędzie. Mam nadzieję że się mylę, być może ktoś z was potrafił by powiedzieć jak rozwiązać problem? Zamieszczam filmik z pracą odkurzacza, z góry dziękuję za pomoc i rady.

https://youtu.be/FJbj06ajbU8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało Ci się kolego ustalić co to za usterka? Mam dokładnie to samo. Na powrocie do stacji jest ok, przy odkurzaniu na każdym trybie jest ten nieregularny dźwięk , jakby metaliczny?

Dnia 6.02.2021 o 22:21, Kogutronic napisał:

Witam, szczęśliwym posiadaczem Roborocka jestem od około półtora roku (w zasadzie moja żona, ja tylko konserwuje ;)). Odkurzacz działa dość intensywnie ze względu na naszego futrzanego przyjaciela (3-4 razy w ciągu doby w tym jeden raz dziennie całe mieszkanko ok. 70 m2). Ostatnimi czasy ze względu na eksploatacje zmuszony byłem wymienić szczotkę, filtr HEPA. I w tym okresie zaczynają się problemy. Odkurzacz strasznie hałasuje (w zasadzie nie jestem w stanie określić rodzaju dźwięku, trzeszczy?) Głośność jest niezależna od trybu pracy i trybu dywanów. Połakomiłem się nawet całe "podwozie" rozkręcić, przy okazji usuwając mnóstwo kurzu, sierści - bez efektu. Dźwięku jedynie nie ma gdy odkurzacz wraca po skończonej pracy do bazy. Podejrzewam niestety że problem jest w silniku ssącym i bez wymiany się nie obędzie. Mam nadzieję że się mylę, być może ktoś z was potrafił by powiedzieć jak rozwiązać problem? Zamieszczam filmik z pracą odkurzacza, z góry dziękuję za pomoc i rady.

https://youtu.be/FJbj06ajbU8

Udało Ci się kolego ustalić co to za usterka? Mam dokładnie to samo. Na powrocie do stacji jest ok, przy odkurzaniu na każdym trybie jest ten nieregularny dźwięk , jakby metaliczny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dalej nie wiem co jest przyczyną hałasowania. Dla podpowiedzi dla znawców tematu - po najechaniu na leżenie psa (mata włochata, coś podobnego do dywanu) hałas ustał. Próbowałem zmieniać tryb dywanów ale nic nie pomaga, czy to kwestia wymiany szczotki? Obecnie zakupiona jest na Aliexpres, nie powiem czy orginalna bo się nie orientuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No szczotki przecież. W szczotce jest małe łożysko - wystarczy sobie popatrzeć i tam jest część która się obraca (tzn po włożeniu do slotu szczotka się obraca). Łożysko albo smarujesz albo wymieniasz szczotkę po prostu. 

Dnia 12.02.2021 o 19:21, Kogutronic napisał:

Niestety dalej nie wiem co jest przyczyną hałasowania. Dla podpowiedzi dla znawców tematu - po najechaniu na leżenie psa (mata włochata, coś podobnego do dywanu) hałas ustał. Próbowałem zmieniać tryb dywanów ale nic nie pomaga, czy to kwestia wymiany szczotki? Obecnie zakupiona jest na Aliexpres, nie powiem czy orginalna bo się nie orientuje :)

Ponieważ po wjechaniu na to coś podobnego do dywanu szczotka się nie obraca bo ma za duży opór a problem hałasu jest w tej szczotce.

Dnia 6.02.2021 o 22:21, Kogutronic napisał:

Podejrzewam niestety że problem jest w silniku ssącym

Nie, ponieważ miałbyś zmianę natężenia hałasu przy zmianie trybu odkurzania. A ponieważ hałas jest stały więc problem jest w szczotce bo ona kręci się zawsze ze stałymi obrotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Mi także po wymianie szczotki głównej roborock s55 strasznie zaczął terkotać (wydawać bardzo głośne dziwięki) przypominało to trochę jakby jakaś zębatka się wyrobiła, po przeczytaniu waszych komentarzy zaczęłam się bliżej przyglądać szczotce ( z akiexpresu) i rozwiązanie okazało się banalne, wystarczyła kropelka oleju na jeden z końców szczotki ten ruchomy gdzie powinno być pewnie łożysko ( może i jest)

Ps. Z powodu że nie wierzyłem że ta kropla pomoże i chciałem szybko to sprawdzić to użyłem oleju sporzywczego zamiast jakiegoś do maszyn czy łożysk, ale i tak pomogło ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...