Skocz do zawartości

MIUI 9.11.28


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

tmp-11904BDejaDo9dbDV.png

  • ROM Xiaomi.eu dla Mi Note 10/Mi CC9 Pro (tucana)
  • Grudniowe poprawki bezpieczeństwa (niektóre urządzenia, np. Redmi Note 7)
  • Możliwość dodawania i dostosowywania skrótów na ekranie blokady (z lewej strony)
  • Dodanie widoku odtwarzanej muzyki na pasku powiadomień znanego z „czystego” Androida (zamiast rozwiązań MIUI)
  • Poprawki tłumaczenia
  • Brak aktualizacji dla Mi Max 3, Mi 8 Lite – testy Androida 10
  • Brak aktualizacji dla Mi 9 Pro 5G, Mi 8 SE, Redmi Note 8 – brak China na ten moment
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20.1 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Motyw: mountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sliwma napisał:

Przy przełączanie pulpitów na chwilę "matowi" się ekran.

Do tego wciąż jest błąd z folderami, tj. jak odpalimy jakąś apkę z niego i wrócimy do pulpitu, to najpierw widzimy normalną tapetę, a dopiero potem pojawia się rozmycie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sliwma napisał:

Przy przełączanie pulpitów na chwilę "matowi" się ekran.

 

Mam taki sam problem. Staram się wychwycić, co jest nie tak, na razie idzie średnio.

7 godzin temu, kozseb napisał:

Co to za APK dodatki Xiaomi.eu?

Apka do zapewnienia działania moda na skróty na ekranie blokady. W przyszłości być może będą tam też inne jakieś funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, QBAQ napisał:

[mention=23453]rock'n'rolla[/mention] można sobie ustawić tak, żeby zasłaniało tylko ćwierć ekranu
Mnie się podoba, np. przy słuchaniu muzyki na YT schemat kolorów zmienia się w zależności od tego jaka jest dominanta kolorystyczna miniaturki/okładki utworu. Bez wodotrysku, ale fajny bajer dla oka.
 

Dokładnie klikając pasek jest zmniejszany, a co najważniejsze potem już tak na stałe póki się kliknie spowrotem.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej wersji problem z mikrofonem słuchawek w aplikacji Signal zniknął! Dzięki!

Dodatkowo muszę pochwalić też działanie softu na tej samej aplikacji podczas zmiany internetu z danych mobilnych na WIFI - do tej pory przy przechodzeniu na WiFi zrywało połączenie teraz zmiana taka odbywa się niezauważalnie a połączenie jest kontynuowane. 

Tylko zastanawia mnie jedna sprawa dotycząca aparatu. czy macie też takie problemy podczas robienia zdjęć jakby nakładały się dwa ujęcia na siebie? U mnie to się dzieje już od dłuższego czasu.

MI8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2019 o 23:10, qwerty01 napisał:

Nie idzie. Zrobiłem wipe, uruchomił się, przywrócił z kopii, restart do twrp i to samo. :| Totalna lipa

Mam to samo - wcześniejsze aktualizacje przebiegały bez problemów. A teraz prosi o hasło. Wpisanie pinu do odblokowania telefonu nie działa. W TWRP też prosi o hasło i też pin nie działa. Co robić? Jak odpalić telefon na nowo?

EDIT

Zrobiłem wipe, telefon uruchomił się, przywróciłem dane z kopii i zrestartowałem. Znów prosi o hasło, mimo że żadnego nie ustawiałem (brak blokady ekranu).

IMG_20191201_205054.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, matti napisał:

Mam to samo - wcześniejsze aktualizacje przebiegały bez problemów. A teraz prosi o hasło. Wpisanie pinu do odblokowania telefonu nie działa. W TWRP też prosi o hasło i też pin nie działa. Co robić? Jak odpalić telefon na nowo?

EDIT

Zrobiłem wipe, telefon uruchomił się, przywróciłem dane z kopii i zrestartowałem. Znów prosi o hasło, mimo że żadnego nie ustawiałem (brak blokady ekranu).

Dziwne, że z backupu Ci przywrócił. U mnie wgrywał, ale zapętlił przy fastboot. Po wgraniu twrp mam tryb EDL i telefon cegła (miflash nie chce flashować). Taki "wspaniały" rom, który robi cegłę z telefonu. Serwisy nie naprawią, bo serwer od miesiąca leży i kwiczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna akcja z gps. Przestal dzialac w aplikacji inpostu. Youtube vanced zaczal bardzo wolno dzialac. Wifi raz dziala raz nie. Niezaleznie czy 2.4ghz czy 5. Ok google zaczal dzialac. Tez mam rozmycie przy przechodzeniu miedzy ekranami. Na sofcie stabilnym sa jakieś różnice w funkcjach w porownaniu do tego softu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...