Lavvendera

Problem z rozdzielczością zdjęć w aparacie.

Recommended Posts

Witam dzisiaj zainstlowałam na telefonie najnowszy rom xiaomi.eu i wszystko oprócz aparatu jest ok. Gdy wchodzę w ustawienia rozdzielczości dla przedniej kamery powinnam mieć do wyboru 24 mpx bo taką rozdzielczość oferuje ten telefon a zamiast tego w systemowej aplikacji mam tylko 12 mpx maksymalnie. W inny aplikacjach pobranych z sklepu play mam około 6 mpx do wyboru. Czy ktoś wie co mogłoby być tego przyczyną lub czy można to jakoś naprawić? Chcę jeszcze zaznaczyć że ustawiania rozdzielczości dla tylniej kamery są dobre, mogę wybrać największą rozdzielczość czyli 12 mpx w każdej aplikacji.

Screenshot_2019-11-27-20-58-22-081_com.almalence.opencam_plus.jpg

Screenshot_2019-11-27-20-57-43-717_com.android.camera.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bo to ustawienie dotyczy z tego co pamiętam tylnego aparatu, nie frontu, co za tym idzie, jest poprawnie 12mpx...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko że każda aplikacja ma ustawienia przedniej i tylniej kamery i tam rozdzielczości się różnią w zależności jaka kamera. Co do tylniej to rozdzielczości się zgadzają ale w wyborze przedniej mam albo 12mpx albo 6mpx czy nawet 5mpx i nie wiem co zrobić bo chciałabym wykorzystać potencjał telefonu i robić w maksymalnej rozdzielczości zdjęcia. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apka systemowa ma ustawienia z tego co pamiętam tylko na tylny aparat. Możesz spróbować wyczyścić dane aplikacji Aparat, ale ja bym się nie przejmował tym co apki pokazują... mogą po prostu źle zczytywać dane, a Mpx to nie wszystko w aparatach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja wiem tylko że jak robiłam innymi aplikacjami zdjęcia przednią kamerą to w właściwościach zdjęcia pokazywało 6mpx. Oraz wyczyszczenie danych aplikacji nic nie pomogło i zauważyłam teraz że w systemowej aplikacja nie da się robić przednią kamerą zdjęć bo wtedy aplikacja się zawiesza. Nie ma żadnego komunikatu typu aplikacja przestała działać itp. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spróbuj wgrać nasz soft ponownie ( jeżeli się da to na czysto), obstawiam, że pojawił się jakiś bug.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 27.11.2019 o 22:51, Lavvendera napisał:

 zauważyłam teraz że w systemowej aplikacja nie da się robić przednią kamerą zdjęć bo wtedy aplikacja się zawiesza. Nie ma żadnego komunikatu typu aplikacja przestała działać itp. 

Masz wgrany Camera 2 API Enabler albo cokolwiek podobnego, dzięki czemu możemy korzystać z Gcam, ja mam taką samą sytuację. Po wyłączeniu modułu będziesz mogła robić zdjęcia w lepszej rozdzielczości, tj. 24,8 Mpix, aczkolwiek i tak apka systemowa, tak jak napisał Nezumi, pokazuje tylko opcje tylnego aparatu, więc patrz na rozdzielczość zdjęć, ew. inna apka do zdjęć; od siebie polecam Open Camera. ;v

Jeżeli zależy Ci na jakości zdjęć z przedniego aparatu, to porównaj sobie zdjęcia z wyłączonym modułem w stockowej apce/Open Camera i ze zdjęciami z Gcama. Nie wiem czy jest jakieś rozwiązanie, żeby można było mieć 24 Mpix i równocześnie dostęp do Gcama, ale jak coś znajdę to zedytuję, bo wydaje mi się że był na to jakiś fix. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now