Skocz do zawartości

Opóźnione powiadomienia w aplikacjach, bądź ich brak.


Exathil

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli ktoś mi pomoże rozwiązać problem to go naprawdę ozłocę. Jeżeli nie to najprawdopodobniej będzie to mój ostatni telefon ze stajni Xiaomi. 

Zaczynał od RedmiPro z syfmiui, później po wgraniu Xiaomi.eu nigdy nie miałem problemów z powiadomieniami na tym telefonie. Po Redmi Pro nadszedł czas na RN4 również nie było problemów. Następnie byłem posiadaczem RN5 i tu pod koniec jego użytkowania po którejś wersji zaczęły się schody.. Powiadomienia ze slacka praktycznie nigdy nie przychodzą, edycja powiadomień w aplikacji została wyparta przez ustawienia z miui. Mogłem po 15 minutach odczytać wiadomość na slacku, która ktoś do mnie napisał, a po 35 minutach otrzymać powiadomienie o tej wiadomości, która już dawnonodczytalek. To samo z Whatsappem druga apka, która przeciętnie działała. Najczęściej nie dochodza do mnie wiadomości, czy to ekran jest włączony, bądź też wyłączony. Mam połączonego Whatsappa z wtyczką na Operze i tam, jak zobaczylem, że kontakty mi się nie chcą załadować to wiedziałem, że żadnej wiadomości nie otrzymam i byłem zmuszany do odblokowywania telefonu i  wchodzienia ręcznie do aplikacji. Z Messengerem trochę lepiej, ale też nie tak jak powinno być. Często jest tak, że rozmawiam z kimś na Messengerze, przełączam się na przeglądarkę i słyszę taki jakby ucięty dźwięk powiadomienia z Messengera, sam początek dźwięku, który jakby został zablokowany, żeby nie wybrzmial do końca. Oczywiście ikona i pływające powiadomienie się nie wyświetla, ale jak wejdę do apki, to wiadomość już na mnie czeka. Na RN5 miałem globala, ale próbowałem tez wgrać xiaomi.eu jako zagranie ostatniej szansy. Niestety nic to nie dało. I przyszedł czas na Mi9 Se , na którym były i są identyczne symptomy. Z ogromnymi nadziejami wyczekiwałem Miui11 , ale jak wiadomo nadzieja matka głupich. Nic się w tej materii nie zmieniło. Dodatkowo nadmiene, że gdy piszę do mojej dziewczyny (używa mi8) też zdarza się, że do niej powiadomienia nie przyjdą, ale skala jest znacznie mniejsza. Brat używa również RN5 i też mówi, że wiadomości ode mnie na Messengerze przychodzą po czasie. Przeglądałem internet, część ludzi ma podobny problem, ale wszędzie jest to samo oklepane rozwiązanie, które ani mi, ani autorom tematów nie pomogło. Czyli autostart, brak restrykcji w oszczędzaniu energi kompletnie nie pomaga. Kłódka też niespecjalnie rozwiązuje problem. Ten temat możecie traktować jako już ostatnią deskę ratunku oraz rozpaczliwe wołanie o pomoc. 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...