Skocz do zawartości

Internet przy danych mobilnych


Emcet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wersja Miui 9.11.21, poprzednia miała ten sam problem.

przywracałem już ustawienia domyślne sieci, odinstalowałem większość aplikacji, restart telefonu, lub zmiana preferowanego typu sieci pomaga na chwilę.

Dotyczy to głównie Spotify, ale czasem globalnie nie ma internetu, problem występuje tylko na danych mobilnych, ustawienia APN również przywracałem.

Przyznam szczerze że nie widzi mi się WIPE.

Z góry dzięki za pomoc.

2.jpeg

1.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Spotify to zazwyczaj wystarczy zamknąć aplikację i ponownie ją otworzyć,. Ale skoro czasami nie masz internetu globalnie, to bardzo możliwe, że zawieszają Ci się dane mobilne, tak jak mi i pewnie wielu innym osobom. Pomoże aplikacja Network Signal Guru i ustawienie sztywno jakiegoś pasma.

A tak swoją drogą: miałeś takie problemy na Globalu? I czy faktycznie dopiero od dwóch wersji takie problemy u Ciebie występują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemów z siecią... Spróbuj przywrócić ustawienia APN do domyślnych, a następnie ustawić zgodnie z instrukcjami na stronie Orange, po wszystkim zapisać... z tego co pamiętam, to na Orange trzeba było przełączyć IPv6 na IPv4, ale tego pewien nie jestem. W ostateczności zostaje próba wymiany karty SIM na nową (w punkcie Orange za darmo powinni wymienić, jeżeli im powiesz, że karta gubi sieć). Jeżeli nic z powyższych nie zatrybi, to zostaje Wipe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta jakiś czas temu wymieniana.

Miałem nadzieję że to jakiś globalny problem z internetem i chłopaki z .eu wiedzą o problemie.

Ustawiłem na razie wg instrukcji z Orange, ciekawe, telefon mam prawie rok, i dopiero od 2 tyg jest ten problem, czyli raczej nie będzie to wina APN, bdw. przywracałem już kilka razy do domyślnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku godzinach znów Spotify nie robi, jako ciekawostkę zauważyłem że wtedy blokuje mi całą witrynę, plik hosts czysty.

Oczywiście wszystko inne działa, włączam WiFi, momentalnie witryna się wczytuje i program również, po wyłączeniu WiFi znów blok..

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

ccc2bbd32ee3316a16493247a7e0f077.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten problem ze Spotify. Ale na razie zauważyłem tylko podczas podłączenia z Android auto. Na ekranie samochodu są okładki, tytuły itd ale muzyka nie leci. Na telefonie okazuje się, ze Spotify jest w trybie offline. Pomaga wyłączenie i włączenie danych komórkowych. Jest to upierdliwe bo muszę bawić się telefonem podczas jazdy. Od kiedy weszli Miui11 mam z tym problemu. Wcześniej było okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś jest na rzeczy, u mnie niestety pomaga tylko zmiana preferowanego typu sieci, wybieram np 3G/LTE, później z powrotem 2G/3G/LTE, w sumie nie ma znaczenia co wybiorę, chodzi o reset połączenia.
Może coś siedzi w głównym pliku hosts, ja używam AdAway w trybie systemless.
Ale nawet jak wyłączę to jest ten sam problem.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyśmy się zrozumieli, po ręcznym wpisaniu APN z Orange zrobiłem reboot; po jakimś czasie dzieje się dokładnie to samo co na standardowym APN od Orange ipv6.

Pomaga zmiana preferowanego typu sieci, po prostu zmienić na inny, sieć się rozepnie i można wrócić na poprzednie, druga opcja to reboot telefonu.

Problem jest tylko na danych mobilnych, blokuje cały host Spotify, łącznie ze stroną i oficjalnym forum, całe serwery mają "bana".

Wydaje mi się, że jak odtwarzanie jest cały czas odpalone to hosta się nie blokują, ale tego nie gwarantuję, nie może być to wina bezpośrednio po mojej stronie bo tyczy się to tylko serwerów Spotify.

Losowo blokuje cały ruch, ale bardzo, bardzo rzadko, wtedy procedura jest identyczna.

Znam 3 osoby z Mi9 które po upgrade do MIUI 11 ale wersji Global, miały bloki na cały ruch sieciowy po danych mobilnych, problem rozwiązywał się sam po kilku dniach...

Jak pisałem wcześniej, jedyne co przychodziło mi do głowy to plik hosts, lecz ten systemless jest czysty.

Nie rozumiem dlaczego dzieje się to po jakimś czasie.. to nie może być żadna opcja, bo najzwyczajniej blokowała by po prostu dostęp.

Info do Administracji, a właściwie tylko Nezumi z tego co widzę. Jeżeli macie jakiś pomysł na zebranie logów lub cokolwiek to piszcie, chętnie pomogę bo być może faktycznie to coś z softem, i jeżeli nawet nie wina .eu, to obyłoby się bez Wipe i pomogło innym. Bo tak Wipe-ować co jakiś czas dla zasady to trochę słabo :(.

Edytowane przez Emcet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apek do zbierania logów troszku w gp jest, ale nic polecić nie mogę, bo od jakiegoś czasu po prostu nie mam czasu się bawić telefonem, ot instaluję soft i działa, przynajmniej na razie. Spotify używam praktycznie nonstop na fonie i problemu na ostatniej aktu nie mam. Ciekawe jest to, że blokują się jedynie serwery Spotify. Próbowałeś też napisać na forum spotify i zobaczyć czy tam nie będzie odzewu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie, tam raczej nie ma developerów którzy są przyjaźni użytkownikowi, oczywiście nikomu nie umniejszając, po prostu przekopałem to forum szukając odpowiedzi na mój problem i widziałem jakie jest podejście Administracji :). Ale jak już pisałem.. tematu nie zakładałem. Rozumiecie, forum softu który użytkuję, więc są tu ludzie którzy ogarniają strukturę Androida,  i mają pomysły jak przyłapać problem, przynajmniej takie miałem założenie :D. 

Edytowane przez Emcet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, stereo0 napisał:

Czy ta apka powinna 5gb danych zajmować

Jeżeli masz jakieś nutki offline to tak :P.

1 minutę temu, stereo0 napisał:

Przenoszę wtedy siebie i żonę do  plusa. 

Panie... Plus? Toż to już lepiej Play/T-mo...

 

Zostaje wam nękać BOK i forum Orange teraz, może się dowiecie czegoś więcej :P. Problem widocznie jest u nich, nie w MIUI, czy serwerach Spotify :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi z Play uciekłem (virgin) bo tam mi całkiem padł zasięg jak poupadały roamingi jeden pl drugim, a internet 3mbps mogą sobie wsadzić głęboko xd fakt LTE jest w plusie wolniejsze niż Orange, ale działa xd w Orange mam co miesiąc ponad 100gb danych co jest zbawienie w przypadku gdy się przeprowadziłem na wieś bez światłowodów (chociaż już jest coraz bliżej linia pociągnięta). W plusie też zrobili gigabank i z czasem można uzbierać fajna ilość. Mi akurat póki co jest potrzebne dużo GB bo czasem muszę zrobić hotspot z telefonu by pobrać gierkę czy jakaś aktualizacje. Kartę z plusa mam na drugim telefonie/tablecie i nie narzekam póki co. Osobiście byłem już w każdej sieci i w każdej coś mnie wkurzało. T-Mobile też przerabiałem i póki co nie widzę sensu tam wracać. Tesc ma Play to musi wychodzić na zewnątrz domu by pogadac. Jeszcze się dobrze czuje bo w Orange czy plusie rozmawiam jak cywilizowany człowiek siedząc w domu.

@Emcet dzwoniłem do bok. Mają mi dać znać wciągu 24h co jest i prosiłem by tam na forum też odpisali. Babka pytała czy reserowalem ustawienia sieciowe bla bla. Mówię, że wszystko było robione i nic nie pomaga. Czasem Spotify działa, ale częściej nie dziala, a reszta w tym czasie nie ma problemów. No i mówiłem, że na forum jest już parę osób z tym problem czy android czy ios więc nie jest to wina telefonu czy systemu.

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, stereo0 napisał:

Tesc ma Play to musi wychodzić na zewnątrz domu by pogadac.

Dziwne, ostatnio tyle bts'ów Play'a nasrało wszędzie, że problemu już nigdzie być nie powinno, u siebie mam LTE-A po 20-50mb/s, a mieszkam troszku na wygwizdowie, a do pracy jadę przez totalne wsie i pola i też nigdy mi neta nie zerwało. Plus to skansen, net tragedia, zasięg słabawy, co chwila gubi lub zrzuca na 2G... Najlepszy net ma T-mo, zasięgi chyba też, chociaż ostatnio w moim otoczeniu to Play gromi każdą inną sieć, mam jeszcze unlimit neta na fonie (200Gb pełenj potem 2mb/s) także nie ograniczam się :P. Dodam też, że Virgin to nie Play, nie jako taki. Virgin bazował na BTSach Play i T-mo i z tego co wiem, zasięgu 4 sieci nie posiadał nigdy.

 

14 minut temu, stereo0 napisał:

Mają mi dać znać wciągu 24h

zapomnij, nie zadzwonią, chyba, że wcisnąć kolejną ofertę :P. Nawet nie dlatego, że nie chcą... Po prostu tam jest taki przemiał, że nikt nie będzie mieć czasu, aby zadzownić i sprawdzić o co biega... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzę rano do pracy i kolega podbija że nie ma neta w Orange, globalnie nic mu się nie wczytywało, od wczoraj mam tak samo :)
Zmieniliśmy preferowany typ sieci na chwilę i wszystko zaczęło działać. Czyli jednak Orange.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...