Skocz do zawartości

Xiaoai Smart Alarm Clock


jaq71

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

przed zakupem czytałem, że trzeba ciut pobawić się, aby budzik miał ustawioną poprawną (znaczy PL) godzinę.

Pomimo tego, że kilkanaście urządzeń od 2 latek w moim domu działa, z tym cudakiem nadal mam problem. Za chińskiego (nomen omen) boga nie chce się wyświetlić lokalnej godziny, za to alarm jak ustawię to muszę podawać naszą godzinę, bo inaczej nie włączy się odpowiednio.

Zaktualizowany do najnowszego firmware, były kombinacje z wyłączaniem automatycznego synchro z siecią komórkową, najnowszy Xiaomi Home, lokalizacja serwera Chiny, ale także kombinowałem na tablecie bez gsm z ustawieniami Francja itp - bez efektów.

Ktoś coś?

Edytowane przez jaq71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i pozamiatane, niestety mam sprzęt z najnowszym firmwware

@rezmus wczoraj próbował wykonać downgrade, ale bez powodzenia

widać wprowadzili kilka zmian a) czas na sztywno w Chin b) brak możliwości obniżania wersji softu

więc chwilowo bez szans - chyba, że masz starszy soft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi

 

Mam identyczny problem i nie mogę nic z tym zrobić.

Aktualizacja najnowsza, wyłączona automatyczna strefa czasowa, włączona strefa +3 lub +7 i za żadne skarby świata nie chce mi się zmienić godzina na Alarm Clock - cały czas jest chińska godzina.

Rozumiem, że nic z tym się nie da zrobić, czy macie jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezmus walczy (stara się wykonać downgrade firmware'u), ja jeszcze wczoraj próbowałem zestawić routerek "na boku" bez internetu, ale budzik w pewnym momencie _wymaga_ dostępu do internetu i bez tego "nie instaluje się". Chwilowo bez sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 19.12.2019 o 09:26, madmikebanks napisał:

Ja tez stałem sie posiadaczem tego ładnego przycisku do papieru.
 

podobno szczęśliwi czasu nie liczą;)


a poważnie jaki problem zaktualizować sofy o możliwość ustawienia godz ręcznie ??? Xiaomi wstyd ze tego zrobić nie możecie/chcecie... myśle ze jeden mały chiński informatyk ogarnie to w 15min ;)

mam nadzieje ze znajdzie się ktoś kto to rozwiąże bo faktycznie został mi piękny przycisk do papieru.... ;(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... dziś pisałem z gościem który sprzedał mi to cudo notabene oficjalny sklep Mii w Chinach. Chciałem zwrócić bo jak mu napisałem nie mogę ustawić godziny, w odpowiedzi otrzymałem informacje abym się wstrzymał do na przestrzeni kilku/kilkunastu dni ma pojawić się aktualizacja gdzie zegar będzie pobierał czas z telefonu....

Nie wiem ile w tym prawdy, ale w tej samej wiadomości gość napisał ze jak nie chce czekać to mogę spokojnie zwrócić zegar a on  odda mi kasę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2019 o 15:18, RobertG napisał:

Hmm... dziś pisałem z gościem który sprzedał mi to cudo notabene oficjalny sklep Mii w Chinach. Chciałem zwrócić bo jak mu napisałem nie mogę ustawić godziny, w odpowiedzi otrzymałem informacje abym się wstrzymał do na przestrzeni kilku/kilkunastu dni ma pojawić się aktualizacja gdzie zegar będzie pobierał czas z telefonu....

Nie wiem ile w tym prawdy, ale w tej samej wiadomości gość napisał ze jak nie chce czekać to mogę spokojnie zwrócić zegar a on  odda mi kasę.

 

 

Ciekawe czy faktycznie zrobią aktualizację, bo bez niej i możliwości pobrania godziny z telefonu, zegarek to nic nie warty kawałek plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem pierwszego stycznia, 1,5 h później otrzymałem odpowiedź, że udostępnią 2 stycznia. Tego dnia wieczorem (naszego czasu) przypomniałem się, że nadal nie mam dostępnej aktualizacji - po chwili była odpowiedź o wylogowaniu itp - ale równolegle wyskoczyła mi aktualizacja. Pozostało tylko odłączenie i restart i przyłączenie (na odpowiednio przygotowanym telefonie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was, po zainstalowaniu nowego firmware, budzik także czasami pomryguje próbując dostosować jasność wyświetlanej godziny?

No i czy działa Wam nap/medit - wcześniej dźwięki leciały bez problemu, teraz się przycinają :/ tylko u mnie czy ten firmware tak ma?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zmienia jasność, kiedy obok niego przechodzę (najwyraźniej wykrywa brak światła). Czasem też tak po prostu miga, kiedy mam włączony telewizor – stoi obok, więc pewnie też wyłapuje jakieś zmiany jasności. Tyle że przy poprzednim oprogramowaniu było to samo, więc to nic nowego.

Z medytacji raczej nie korzystam, ale teraz włączyłem i wszystko zdaje się działać bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...