Skocz do zawartości

Ryż 2 Z 2Gb Ram I 16Gb Rom


tas

Rekomendowane odpowiedzi

1. Ustawienia->Powiadomienia

2. Naciśnij przycisk pod ekranem (3 kreski).

3. Chmurki? W sensie? Możesz włączyć pływające okna, wtedy z góry będzie wysuwać się beleczka z szybką odpowiedzią.

4. Używam klaw Google i nic innego nie pobierałem.

5. Redmi 2 nie posiada T2W

6. To samo miejsce co pkt. 2.

Dzięki Nezumi :)  na Ciebie zawsze można liczyć xD.  A powiedz mi czy to normalne że mam zajęte 1,3gb ramu zajęte jak nie zainstalowałem ani jednej gry?  Z aplikacji mam tylko operę, Adobe Acrobat, klawiaturę SwiftKey,  messenger i 2 nawigacje ( sygic,  automapa).  Np po  wyjściu z opery czy messengera nie zwiększa się ilość wolnego ramu

Edytowane przez chris18404
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Nezumi :)  na Ciebie zawsze można liczyć xD.  A powiedz mi czy to normalne że mam zajęte 1,3gb ramu zajęte jak nie zainstalowałem ani jednej gry?  Z aplikacji mam tylko operę, Adobe Acrobat, klawiaturę SwiftKey,  messenger i 2 nawigacje ( sygic,  automapa).  Np po  wyjściu z opery czy messengera nie zwiększa się ilość wolnego ramu

Dobra rada, ułatwia życie i niweluje ilość problemów na głowie... Zapomnij o RAMie... On jest po to, aby z niego korzystać, dopóki wszystko Ci chodzi płynnie, bez zwiech etc. to po co się tym przejmować? Ja na Mi4 mam po 100-200mb wolnego ramu i żyje. Dopóki wszystko chodzi to się tym w ogóle nie interesuj :D. Jedyne co mogę poradzić to zamykać Messager/FB bo tutaj akurat to są potworki od RAMu i potrafią zmulić telefon. (po prostu przesuć apkę w górę na liście, a ona zniknie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko wiedzieć czy każdy tak ma,  bo przecież w Polsce są telefony z 1gb ramy i tez działają płynnie 

Osoby używające te telefony raczej się tym nie przejmują, a producenci tak robią systemy, aby zamykał on apki, które zmulą system. Wątpię, aby ktokolwiek mając Samsunga/Sony/LG siedział i sprawdzał ile to mu system RAM zjada, trzeba korzystać z tego co się ma i cieszyć się, że działa :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby używające te telefony raczej się tym nie przejmują, a producenci tak robią systemy, aby zamykał on apki, które zmulą system. Wątpię, aby ktokolwiek mając Samsunga/Sony/LG siedział i sprawdzał ile to mu system RAM zjada, trzeba korzystać z tego co się ma i cieszyć się, że działa :D.

No  może,  tylko chce wiedzieć czy każdy tak ma,  aa swoją drogą to jestem bardzo z tego telefonu zadowolony.  Niebo a ziemia w porównaniu do wcześniejszego telefonu Ace 2 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No  może,  tylko chce wiedzieć czy każdy tak ma,  aa swoją drogą to jestem bardzo z tego telefonu zadowolony.  Niebo a ziemia w porównaniu do wcześniejszego telefonu Ace 2 :) 

Nie ma co porównywać Xiaomi do Szajsunga, mimo swoich błędów MIUI jest dużo sprawniejsze od TouchWiz, który wiesza się nawet na S6+, no i jest 2/3x tańsze xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w ustawieniach karty sim co mam ustwić preferowane:

-lte

-3g

-2g

 

internet mam przez wifi i mieszkam  na wsi.  Czy ktoś używał w tym telefonie dual sim? Zadowoleni jesteście?  myśle o takim czymś żeby uzywać internetu w drugim slocie sim, probował takie coś ktoś? http://allegro.pl/internet-orange-free-6-2-gb-lte-bezterminowo-fv-i5591726654.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy to możliwe że wifi gorzej działa jak ustawie na 2g, a nie ma takiej opcji żeby sobie samo wybierało,zależnie od miejsca czy 3g czy 2g?

 

Czemu u góry mi pisze jak jest ekran zablokowany brak uslugi lub brak sieci  a jak odblokuję to jest ok? 

Screenshot_2015-10-31-23-46-35_com.opera.browser.png

Screenshot_2015-10-31-22-24-15_com.miui.home.png

Screenshot_2015-10-31-22-24-02_com.miui.home.png

Edytowane przez chris18404
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chris18404 napisał:

a czy to możliwe że wifi gorzej działa jak ustawie na 2g, a nie ma takiej opcji żeby sobie samo wybierało,zależnie od miejsca czy 3g czy 2g?

 

Czemu u góry mi pisze jak jest ekran zablokowany brak uslugi lub brak sieci  a jak odblokuję to jest ok? 

Screenshot_2015-10-31-23-46-35_com.opera.browser.png

Screenshot_2015-10-31-22-24-15_com.miui.home.png

Screenshot_2015-10-31-22-24-02_com.miui.home.png

Spróbuj na innych motywach, być może to jego wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Nezumi napisał:

Spróbuj na innych motywach, być może to jego wina.

Tylko ze czasem jest dobrze prze mi pop Orange a czasem takie cyrki

 

12 godzin temu, chris18404 napisał:

mam problem otóż jak telefon mam zablokowany tzn wygaszony ekran to nikt nie moze sie do mnie dodzwonić :/ dzwoniący do mnie słyszą w słuchawce że  jestem nie dostępny, jak  mam ekran właczony to jest bez problemu

mam 2 kart sim orange i aero 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, chris18404 napisał:

Tylko ze czasem jest dobrze prze mi pop Orange a czasem takie cyrki

 

mam 2 kart sim orange i aero 2

Wydaje mi się, że ma to związek z tym, że na ekranie blokady znika Ci zasięg, ba jestem tego pewny, w końcu sam wstawiłeś potwierdzające to SS. Zainstalowałeś najnowsze MIUIPolska z piątku? Bo ost. rom poprawia problemy z zasięgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Nezumi napisał:

Wydaje mi się, że ma to związek z tym, że na ekranie blokady znika Ci zasięg, ba jestem tego pewny, w końcu sam wstawiłeś potwierdzające to SS. Zainstalowałeś najnowsze MIUIPolska z piątku? Bo ost. rom poprawia problemy z zasięgiem.

mam 5.10.22.   a czasem jak jestem na internecie aero2 ( zasięg jest maksymalny na orange )i dzwoniący do mnie słyszy ze nie mozna sie do mnie  dodzwonic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, chris18404 napisał:

zaktualizowałem teraz rom do najnowszej wersji , gdy  włozylem karte   aero 2 to po uruchomieniu telefonu w powiadomieniach wyskoczylo mi nieudana rejestracja karty sim 1 i 2, co to znaczy i jak to naprawic

Zmień język na angielski, zarejestruj karty SIM w Chmurze Xiaomi (bo masz włączone konto), następnie zmień na polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minut temu, chris18404 napisał:

Przepraszam ze zadaje tyle pytań i proszę o cierpliwość :)  aa gdzie jest ta chmura?  Konta Xiaomi nie mam 

Ustawienia->Xiaomi->Chmura Warto sobie założyć konto i korzystać w chmury, w końcu jest to za darmo :D (jednorazowy koszt to 50gr za sms międzynarodowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nezumi napisał: Ustawienia->Xiaomi->Chmura Warto sobie założyć konto i korzystać w chmury, w końcu jest to za darmo (jednorazowy koszt to 50gr za sms międzynarodowy).

A jest to powodem tego ze nie mogli się do mnie dodzwonić?  

Nie mam pojęcia, ale chyba warto spróbować :D

Tapu Tap z mi4 tap tap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Nezumi napisał: Nie mam pojęcia, ale chyba warto spróbować

 

Tapu Tap z mi4 tap tap.

 

 

O rejestrację juz nie pyta ale dalej nie zawsze da się do mnie dodzwonić na 4 próby 2 razu nie dało się dodzwonić mimo dobrego zasięgu, pomocy,  tak mam ustawione :

Screenshot_2015-11-01-15-35-16_com.android.phone.thumb.png.c50bd49bc5fdccf6fc2a46ae44ba12f1.png

Screenshot_2015-11-01-15-34-59_com.android.phone.thumb.png.ecfaa505b631b08087f2d3366af5f2a3.png

Screenshot_2015-11-01-15-34-46_com.android.phone.thumb.png.a77cf810c3e902321b0904c09411dbd8.png

Spróbuj może ustawić preferowane sieci 2G dla połączeń oraz 3/4G dla internetu, z tego co pamietam to telefony xiaomi maja 1 antene i jezeli na karcie internetowej masz 4G to na połączeniach trzeba dać 2G, ale tutaj pewny nie jestem, nie używam dual sima ;

Tapu Tap z mi4 tap tap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Nezumi napisał:

Spróbuj może ustawić preferowane sieci 2G dla połączeń oraz 3/4G dla internetu, z tego co pamietam to telefony xiaomi maja 1 antene i jezeli na karcie internetowej masz 4G to na połączeniach trzeba dać 2G, ale tutaj pewny nie jestem, nie używam dual sima ;

 

 

Tapu Tap z mi4 tap tap.

 

 

Tak właśnie miałem ustawione, teraz wymysłem aero 2 ze sloty i z zostało tylko Orange w telefonie i działa,  a tak mi zależało na dual u.  Proszę o pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi to wygląda jednak na słaby zasięg. Ustawione masz dobrze. Aż sam sprawdziłem na telefonie syna (Redmi note 1s) karta Virgin internet na 4G - włączyłem film na Youtube , druga karta Nju na 2G. Połączenia przychodzą na obydwie karty. Odwrotnie czyli net na Nju, rozmowy na Virgin i też OK można rozmawiać na obydwu kartach.

A nie można się do ciebie dodzwonić bo jesteś "zajęty" czy "poza zasięgiem"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomek0768 napisał:

Coś mi to wygląda jednak na słaby zasięg. Ustawione masz dobrze. Aż sam sprawdziłem na telefonie syna (Redmi note 1s) karta Virgin internet na 4G - włączyłem film na Youtube , druga karta Nju na 2G. Połączenia przychodzą na obydwie karty. Odwrotnie czyli net na Nju, rozmowy na Virgin i też OK można rozmawiać na obydwu kartach.

A nie można się do ciebie dodzwonić bo jesteś "zajęty" czy "poza zasięgiem"?

cytat "uzytkownik tego numeru ma eyłączony telefon lub jest poza zasięgiem sieci "    Ale Zasięg mam dobry właśnie 3-4 kreski, pomocy

Edytowane przez chris18404
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zasięg panie. Na screnach które zamieściłeś zasięg jest prawie "zerowy"? Sprawdź gdzieś gdzie jest pełny zasięg ns obydwu kartach. Jak dalej będziesz" poza zasięgiem" podczas działania Aero2 to spróbuj wipe (najpierw cache jak nie pomoże to full - poradniki tu na forum lub na stronie miuipolska).

Btw, jaki masz dokładnie rom zainstalowany? (w ustawieniach w informacjach to sprawdź).

Tak czy inaczej to mi wygląda na słaby zasięg. A w czasie gdy nie można się do ciebie dodzwonić ty możesz wykonać połączenie? Wiem że trudno to sprawdzić gdy zasięg jest na granicy czyli chwile jest za chwilę nie ma, ale zanim zaczniesz "grzebać" w sofcie powinieneś wykluczyć słaby zasięg jako przyczynę.

Wysłane z mojego Combo przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tomek0768 napisał:

Chyba jednak zasięg panie. Na screnach które zamieściłeś zasięg jest prawie "zerowy"? Sprawdź gdzieś gdzie jest pełny zasięg ns obydwu kartach. Jak dalej będziesz" poza zasięgiem" podczas działania Aero2 to spróbuj wipe (najpierw cache jak nie pomoże to full - poradniki tu na forum lub na stronie miuipolska).

Btw, jaki masz dokładnie rom zainstalowany? (w ustawieniach w informacjach to sprawdź).

Tak czy inaczej to mi wygląda na słaby zasięg. A w czasie gdy nie można się do ciebie dodzwonić ty możesz wykonać połączenie? Wiem że trudno to sprawdzić gdy zasięg jest na granicy czyli chwile jest za chwilę nie ma, ale zanim zaczniesz "grzebać" w sofcie powinieneś wykluczyć słaby zasięg jako przyczynę.

 

Wysłane z mojego Combo przy użyciu Tapatalka

 

 

5.10.29.  Ale gdy ktoś do mnie dzwoni to mam te 3 kreski zakresu wiec to nie powinno  być przyczyną,  może tak jest z aero.? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tomek0768 napisał:

 

 

Spróbuj wipe cache na początek. Ale może niech się "mądrzejsi" jeszcze wypowiedzą.

 

 

 

Wysłane z mojego Combo przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Oczywiście telefon restartowałeś i to nie raz? Tak na wszelki wypadek pytam bo czsami na takie dziwne zachowanie telefonu pomaga po prostu restart.

Oczywiście ze tak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz zauwazyłem że smsy tez mi przychosdzą z bardzo duzym opóźnieniem poł godziny

Jeszcze mi przyszedł taki pomysł do starej głowy, a mianowicie próbowałeś z inną kartą sim? Zamiast Orange? Jak nie to kup jakiś starter za 5 złotych i sprawdź. Czasem karta sim może szwankuje albo już sam nie wiem. Jeśli czasem jest OK to dobrze by było wiedzieć dokładnie kiedy się nie można dodzwonić, np. gdy Areo jest połączone. Czy ma wpływ wyłączenie danych komórkowych, czy całkowicie karty Aero itd. Wipe możesz zrobić, ewentualnie wcześniej kopię Miui, potem przywrócić. Będzie wiadomo że to nie wina romu najwyżej.

Wysłane z mojego GOCLEVER przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że źle pokazuje? Uh, powiem tak, ja jestem z zawodu mechanikem, studia kończyłem ponad 20 lat temu więc to co napisze niżej może być nie.do końca prawdą albo wręcz nieprawdą.

Wg mnie może tak być że coś pokazuje a zasięgu nie ma. Żeby to rozstrzygnąć musielibyśmy wiedzieć co dokładnie jest wyświetlane w pasku stanu. Gdybam że jest to moc syngału ale na pewno nie chwilowa tylko jakaś średnia z jakiegoś okresu (np. sekunda) czy zcałkowana po czasie (RMS) czy coś podobnego. Więc gdy sygnał jest niestabilny (zmienia się znacznie w czasie) to wartość wyświetlana może wprowadzać w błąd. Np. przez minutę sygnał jest zerowy przez kolejne 3 sekundy ma z kolei stosunkowo dużą wartość (np. 3 kreski) to średnio może pokazywać 2 kreski (bo skala jest w decybelach czyli logarytmiczna - czyli w dużym skrócie zmiana z 1 na 2 kreski jest dużo mniejsza niż z 3 na 4).

Więc możliwe że u ciebie jest na tyle niestabilny zasięg że pokazuje źle. Ale bez znajomości algorytmów obliczania wyświetlanej siły sygnału mogę tylko gdybać.

A może jest tak że na dwóch kartach "moc" twojego urządzania się zmniejsza. Nadajniki widzi, tyko komunikacja w drugim kierunku jest utrudniona. Zdecydowanie "fachowcy" się powinni wypowiedzieć, a nie brakuje ich tutaj na forum na pewno.

Wysłane z mojego GOCLEVER przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...