Skocz do zawartości

Ryż 2 Z 2Gb Ram I 16Gb Rom


tas

Rekomendowane odpowiedzi

Radze nie kupować u tego pana... już jakaś osoba tutaj na forum u niego kupiła, a potem były problemy, a też gdzieś czytałem, że ich serwis to totalne dno...

 

Sama aukcja też nie zachwyca. Pomieszane foty poglądowe a zdjęcie zestawu przedstawia Redmi 1/1S mimo, że przedmiotem sprzedaży jest Redmi 2.

 

Xon24 ma pasmo 900 Mhz, ale z Chin idzie trzy tygodnie i mi VAT dowalil. Podobno miałam pecha, noale uczciwie mówię, że dowalili.

 

Współczuję. Pech rzeczywiście. Zamawiałem także u Xon24 ale szczęśliwie VAT mnie ominął. Oczekiwanie ok 2-3 tyg.

Edytowane przez Szuja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jest możliwość ustawienia tak dwóch sim żeby na pierwszej były połączenia a na drugiej net ale dało się z tej pierwszej wysłać /odebrać mms? Bo mam tak ustawione i żeby wysłać mms z pierwszej karty muszę zabrać internet z drugiej i przypisać pierwszej. Trochę to kłopotliwe :-(

Wysłany z Redmi 2 2GB 813

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do pierwszej masz tylko apn mms ustawione a do drugiej tylko apn internetu?

Wysłany z Redmi 2 2GB 813

@edit: czyli dobrze miałem ustawione. Problem w tym że nie używam wbudowanej apki sms i próbowało mi wysłać z drugiej karty. Na wbudowanej jest wszystko ok.

Ps.da radę włączyć ucinanie ogonków we wbudowanej? Bo sms krótkie się robią strasznie

Edytowane przez drabollo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu dostałam Redmi w łapki i myślałam, że sobie poradzę z MiUi. Noo i jednak nie. Zdaję sobie sprawę, że odpowiedzi na część pytań są, ale nie udało mi sie ich odnaleźć, bo padały w różnych działach.

 

1. Jak zrobić/usunąć swój folder w drawerze?

2. Gdzie są ustawienia aplikacji sms/ kontaktów (żeby zgrać kontakty/ zrobić kopię)

3. Jakie było rozwiązanie dymków messengera? Coś trzeba było dodać do autostartu... (i jak to zrobić)

4. Nie mam żadnych powiadomień na pasku stanu, muszę go dopiero rozwinąć, jak to zmienić?

5. Czy jest opcja ukrycia nieużywanych aplikacji?

6. Czy MiUi Polska ma aktualizację OTA? Wydawało mi się, że nie, a wyskoczyło info o aktualizacji do .17, warto aktualizować? (mam 5.8.6)

I chyba tyle.


A i jeszcze dwie rzeczy (przez przeglądarkę nie mogę edytować)
7. Da się ikony ustawić alfabetycznie?
8. Gdzie są widgety? (są?) Edytowane przez Shadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przytrzymujesz klawisz Menu - Układ ikon, klikasz na jakąś ikonę i pojawia się możliwość dodania folderu.

2. Kopię tego i całego systemu robisz w Ustawienia - Urządzenie - Kopia i kasowanie danych - Kopia zapasowa systemu MIUI.

3. W Panelu sterowania w uprawnieniach dodajesz do autostartu + w powiadomieniach pływające okna.

4. Musisz włączyć powiadomienia w ustawieniach powiadomień.

5. Niestety jeszcze nie, ale możesz je wszystkie wrzucić do jednego folderu i zapomnieć.

6. Jak masz OTA to masz multilanguage, nie MIUIPolska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W koncu dostałam Redmi w łapki i myślałam, że sobie poradzę z MiUi. Noo i jednak nie. Zdaję sobie sprawę, że odpowiedzi na część pytań są, ale nie udało mi sie ich odnaleźć, bo padały w różnych działach.

 

1. Jak zrobić/usunąć swój folder w drawerze?

2. Gdzie są ustawienia aplikacji sms/ kontaktów (żeby zgrać kontakty/ zrobić kopię)

3. Jakie było rozwiązanie dymków messengera? Coś trzeba było dodać do autostartu... (i jak to zrobić)

4. Nie mam żadnych powiadomień na pasku stanu, muszę go dopiero rozwinąć, jak to zmienić?

5. Czy jest opcja ukrycia nieużywanych aplikacji?

6. Czy MiUi Polska ma aktualizację OTA? Wydawało mi się, że nie, a wyskoczyło info o aktualizacji do .17, warto aktualizować? (mam 5.8.6)

I chyba tyle.

A i jeszcze dwie rzeczy (przez przeglądarkę nie mogę edytować)

7. Da się ikony ustawić alfabetycznie?

8. Gdzie są widgety? (są?)

 

2. Ustawienia->Opcje Aplikacji

3.Panel Sterowania->Uprawnienia->Powiadomienia->Pływające okna, Panel Sterowania->Autostart, Ustawienia->Powaidomienia->Pływające Okna (po ostatniej aktualizacji Messagera, coś im walnęło i dymki raz są, a raz znikają)

4. Ustawienia-> Powiadomienia (i gdzieś tam jest ustawienie informacji na ekranie blokady)

5. Jak ukrycia?

6. Nie ma OTA. Odsyłam do FAQ i instrukcji instalacji MIUIPolska

7. Ikony na pulpicie? Nie widziałem takiego ustawienia

8. Przytrzymaj dłużej przycisk z 3 kreskami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Redmi 2 Pro 2GB wersja 811 z wcdma900, wgralem juz miuipolska, zauwazylem dwie ciekawostki, kabel nie ma logo MI, ale na filmach z unboxingu wszyscy tak maja. Natomiast druga kwestia, ta fabryczna matowa folia na ekranie byla u mnie bez napisów. Czy ktos mial taki przypadek? To normalne dla wersji 811 dedykowanej dla China unicom? Czy raczej malo spotykane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. Jak masz OTA to masz multilanguage, nie MIUIPolska.

 

Niekoniecznie. Mam na Redmi2 wgrane MIUI Polska, 5.6.4 czyli v6 jeszcze i ciągle pojawiało mi się OTA do najnowszej v7. W opcjach aktualizacji powyłączałem wszystko a i tak chciał mi pobierać nową wersję. Pozbyłem się tego zamrażając apkę Aktualizacje w TitaniumBackup.

 

@up: Też nie miałem napisów na folii, telefon kupiony w XFS, typ 813.

Edytowane przez mars28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Mam na Redmi2 wgrane MIUI Polska, 5.6.4 czyli v6 jeszcze i ciągle pojawiało mi się OTA do najnowszej v7. W opcjach aktualizacji powyłączałem wszystko a i tak chciał mi pobierać nową wersję. Pozbyłem się tego zamrażając apkę Aktualizacje w TitaniumBackup.

Bo siedzisz na tym 1 jedynym romie który właśnie miał coś z apka "Aktualizacje", która informowała o aktualizacji, a tak na prawdę ściągała jakiś romik CN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie mi się wydawało, że w wątku o którejś wersji to było. Jak widać to dotyczyło właśnie tej 5.6.4. Niestety bardzo ciężko coś znaleźć z nowszych wersji MIUIv6, i to była najnowsza jaką udało mi się tu znaleźć na forum. Więc muszę już zostać na niej, póki co.

 

Może ktoś ma na HDD ostatnią v6 do Redmi2 (813) i mógłby gdzieś wrzucić?

Edytowane przez mars28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ikona panelu sterowania (ta zielona) ma jakąś funkcję na pasku powiadomień? I co oznacza ikona po lewej stronie Bluetooth? 255eb64209e68ef7abc78cdfd367703f.jpg

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Ikonka Panelu pokazuje tyle, że masz włączony pasek Panelu Sterowania w rozwijanej belce, co do tego znaczku... masz podłączonego MiBanda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czy na tej aukcji jest wersja 811 z wszystkimi pasmami? chodzi mi o 2gb ram i 16rom

http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Redmi-2-Red-Rice-2-Hongmi-4G-LTE-Mobile-Phone-Qualcomm-MSM8916-Quad-Core/311331_32265207117.html

Edytowane przez chris18404
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, kurde. Zaktualizowałam rom na najnowszy i nie mogę znaleźć czasu, po którym ekran się wygasza sam. Gdzie to jest?

Wydaje mi się, że została ta opcja chwilowo wyłączona. Sam jej znaleźć nie mogę ani na Redmi 2, ani na Mi4.

 

 

Głupie pytanie - Czy ma HD Voice ? 

Zbytnio nikt się nie chwali tym info... ; / 

 

A jeśli tak, to czy prawdą jest że każdy telefon Xiaomi go obsługuje ?

Szczerze? Nie mam pojęcia, nigdzie takowego info nie ma więc, chyba nie ma.

 

 

Że tak zacytuję aukcję:

 

This version (for China Unicom) Support network as below:

WCDMA 900/1900/2100MHz ,GSM 900/1800MHz ,FDD LTE 1800/2100 MHz

Tak, to jest wersja 811 ze wszystkimi pasmami. Jeżeli przyjdzie Ci inna, zawsze możesz walczyć o zwrot kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie - Czy ma HD Voice ? 

Zbytnio nikt się nie chwali tym info... ; / 

 

A jeśli tak, to czy prawdą jest że każdy telefon Xiaomi go obsługuje ?

Redmi 2 ma (wiem z własnego słuchu jaka kolosalna jest różnica w jakości głosu (szerokość pasma), gdy ktoś dzwoni do mnie z tej samej sieci i z telefonu też obsługującego HD Voice.

Oczywiście między różnymi sieciami HD Voice nie działa.

Przypuszczam więc,że wszystkie "wyższe" modele również możliwość wykorzystania HD Voice posiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...