Skocz do zawartości

Ryż 2 Z 2Gb Ram I 16Gb Rom


tas

Rekomendowane odpowiedzi

Może to nie temat na moje pytanie lecz proszę o odpowiedź.

Mam sporadyczną styczność z Redmi 2-1GB RAM i dlatego zastanawiam się nad kupnem Redmi 2-2GB RAM.

Potrzene mi są 2sloty kart, powiedzmy dobry aparat, wielkość do 5" (lecz lepiej jak miałby góra 4,7"), lampa, szybki GPS ze względu na nawi (Yanosik), cena do 700zł. AREO mnie nie interesuje(!),

 

Myślałem też o Honor 3, bo niedawno wyszedł ponoć z 2 slotami.

Który bądź jaki smartfon polecicie?

Problemów raczej na RedMi ani 1 ani 2Gb z GPS większych nie miałem... Aktualnie na XFS można nabyć wersje 2Gb z 900Hz jak i 850Hz więc od wyboru do koloru... Nie wiem tylko czy dalej występuje problem z PINem w tych telefonach... w wersji 2Gb 850Hz problemu z PIN nie zauważyłem, ale na 1Gb 900Hz wywalało co jakiś czas karte sim i trzeba było wpisywać znowu PIN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

Wydaje mi się, że na stronie XFS są błędy w opisie, bo przy zdjęciu telefony z 2GB, napisane jest 1GB RAM i 8GB, a pod zdjęciem już że 2GB i 16GB.

O co tu chodzi?

 

Jest sens dopłacać 100zł do większej pamięci?

W gry nie gram, ale jakieś aplikacje przetrzymuję w tel.

Teraz mam niewdzięcznego Vertis o2 i zdjęcia (lampa) to tragedia. Wstyd wysłać MMS ze zrobionym zdjęciem.

Czasami wysypuje mi się net jak szukam czegoś na jakichś "większych", "cięższych" stronach.

Ogólnie tel dla niewymagających ok, ale mam dość jakości robionych zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

Wydaje mi się, że na stronie XFS są błędy w opisie, bo przy zdjęciu telefony z 2GB, napisane jest 1GB RAM i 8GB, a pod zdjęciem już że 2GB i 16GB.

O co tu chodzi?

 

Jest sens dopłacać 100zł do większej pamięci?

W gry nie gram, ale jakieś aplikacje przetrzymuję w tel.

Teraz mam niewdzięcznego Vertis o2 i zdjęcia (lampa) to tragedia. Wstyd wysłać MMS ze zrobionym zdjęciem.

Czasami wysypuje mi się net jak szukam czegoś na jakichś "większych", "cięższych" stronach.

Ogólnie tel dla niewymagających ok, ale mam dość jakości robionych zdjęć.

Nie no "Xiaomi Redmi 2 - 900Hz", a w opisie "2Gb RAM/16Gb Flash" wiec jest to wersja 2Gb. http://www.xiaomiforsale.com/pl/telefony/241-xiaomi-redmi-2-900mhz.html#/rozmiar_pamieci-8/typ_sieci-lte/kolor-white. Zawsze możesz napisać do nich na FB/Mail zapytanie, ale na moje oko wszystko jest tutaj OK :P Co do "dopłacania" to w przypadku telefonu Redmi 2 opłaca się brać wersję 2Gb :) Dużo lepiej chodzi, płynniej :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

Wydaje mi się, że na stronie XFS są błędy w opisie, bo przy zdjęciu telefony z 2GB, napisane jest 1GB RAM i 8GB, a pod zdjęciem już że 2GB i 16GB.

O co tu chodzi?

Jest sens dopłacać 100zł do większej pamięci?

W gry nie gram, ale jakieś aplikacje przetrzymuję w tel.

Teraz mam niewdzięcznego Vertis o2 i zdjęcia (lampa) to tragedia. Wstyd wysłać MMS ze zrobionym zdjęciem.

Czasami wysypuje mi się net jak szukam czegoś na jakichś "większych", "cięższych" stronach.

Ogólnie tel dla niewymagających ok, ale mam dość jakości robionych zdjęć

Edytowane przez Szuja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi przyzwoitymi zdjęciami to bym nie przesadzał - moj poprzedni smartfon Umi Zero robił dużo lepsze foty, zmieniłem og na redmi 2 tylko ze względu na rozmiar (4.7-4.8 cala to jest idealny) i GPSa, który w mtkach kuleje.

 

Nie zastanawiaj się tylko bierz wersję 2GB. Mam wersję HM2014813 kupioną na aliexpress, OBSŁUGUJE Aero2 ! (chociaż na forach piszą że nie - pierwsze co zrobiłem to włożyłem SIMa z aero - i działał)

 

Telefon ogólnie jest rewelacyjny, a teraz ponarzekam:

 

Pierwsze co zrobiłem po orzymaniu telefonu to ucegliłem smartfona po 30 min zabawy :] Wgrałem sobie potem TWRP i rom xiaomi.eu_multi_HM2014813_V6.5.3.0.KHJCNCD_v6-4.4 przez fastboot. Telefonik spisywał się rewelacyjnie do czasu otrzymywania aktualizacji OTA, które niestety instalowałem. Dotąt chyba były 2, po pierwszej mikrofon się przyciszył, po drugiej (6.6.3.0) - smartfon gubi zasięg i rozłącza rozmowę przy zmianie sieci między 2g/3g.

 

Chyba  się wkurzę i wgram spowrotem 6.5.3.0, tyle że mam już na telefonie miliony mniej i bardziej potrzebnych aplikacji i znowu stracę czas na ich ponowne instalowanie :/

Edytowane przez t34v2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi przyzwoitymi zdjęciami to bym nie przesadzał - moj poprzedni smartfon Umi Zero robił dużo lepsze foty, zmieniłem og na redmi 2 tylko ze względu na rozmiar (4.7-4.8 cala to jest idealny) i GPSa, który w mtkach kuleje.

Nie zastanawiaj się tylko bierz wersję 2GB. Mam wersję HM2014813 kupioną na aliexpress, OBSŁUGUJE Aero2 !

Telefon ogólnie jest rewelacyjny, a teraz ponarzekam:

Pierwsze co zrobiłem po orzymaniu telefonu to ucegliłem smartfona po 30 min zabawy :] Wgrałem sobie potem TWRP i rom xiaomi.eu_multi_HM2014813_V6.5.3.0.KHJCNCD_v6-4.4 przez fastboot. Telefonik spisywał się rewelacyjnie do czasu otrzymywania aktualizacji OTA, które niestety instalowałem. Dotąt chyba były 2, po pierwszej mikrofon się przyciszył, po drugiej (6.6.3.0) - smartfon gubi zasięg i rozłącza rozmowę przy zmianie sieci między 2g/3g.

Chyba się wkurzę i wgram spowrotem 6.5.3.0, tyle że mam już na telefonie miliony mniej i bardziej potrzebnych aplikacji i znowu stracę czas na ich ponowne instalowanie :/

A nie ma miuipolska na niego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbujemy, zobaczymy. Czym się to konkretnie różni, bo widzę że wersja MIUI to 5.8.6. Czy wersja z serii 6, którą miałem na początku nie będzie lepsza?

Inna numeracja, 5.8.6 to miui v6. Tylko nie wiem czy jest już rom pod ten model obsługujący aero czy może używa się tego samego, to już Acid musi się wypowiedzieć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi przyzwoitymi zdjęciami to bym nie przesadzał - moj poprzedni smartfon Umi Zero robił dużo lepsze foty, zmieniłem og na redmi 2 tylko ze względu na rozmiar (4.7-4.8 cala to jest idealny) i GPSa, który w mtkach kuleje.

 

Nie zastanawiaj się tylko bierz wersję 2GB. Mam wersję HM2014813 kupioną na aliexpress, OBSŁUGUJE Aero2 ! (chociaż na forach piszą że nie - pierwsze co zrobiłem to włożyłem SIMa z aero - i działał)

 

Telefon ogólnie jest rewelacyjny, a teraz ponarzekam:

 

Pierwsze co zrobiłem po orzymaniu telefonu to ucegliłem smartfona po 30 min zabawy :] Wgrałem sobie potem TWRP i rom xiaomi.eu_multi_HM2014813_V6.5.3.0.KHJCNCD_v6-4.4 przez fastboot. Telefonik spisywał się rewelacyjnie do czasu otrzymywania aktualizacji OTA, które niestety instalowałem. Dotąt chyba były 2, po pierwszej mikrofon się przyciszył, po drugiej (6.6.3.0) - smartfon gubi zasięg i rozłącza rozmowę przy zmianie sieci między 2g/3g.

 

Chyba  się wkurzę i wgram spowrotem 6.5.3.0, tyle że mam już na telefonie miliony mniej i bardziej potrzebnych aplikacji i znowu stracę czas na ich ponowne instalowanie :/

Po prostu wgraj MIUIPolska, a wszystkie apki wrzuć sobie na Chmure Xiaomi ;-; Po wpie i instalacji systemu wszystko Ci wróci z apek, które sobie tam wrzucisz :P

Co do zdjęć, to Redmi 2 robi świetne zdjęcia ;-; moja kuzynka szaleje z tym telefonem i cyka fotki wszystkiemu co się rusza.. lub nie... i jest wniebowzięta :D

Co do Aero, to z tego co wiem Aero bazuje nie tylko na antenach 900hz, ale także 1800/2100 więc możliwe, że w Twojej okolicy Aero2 będzie działać, jednakże... Wersja która ma wszystkie zakresy polskich sieci to 2014811 :)

 

 

A nie ma miuipolska na niego?

Pewnie, że jest :P Wersja "obsługująca" Aero, czyli telefony z 900Hz (2014811), oraz wersja "nieobsługująca" czyli z 850Hz (2014813) :P

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest w końcu?

Jeśli wezmę ten telefon :http://www.xiaomiforsale.com/pl/telefony/136-xiaomi-redmi-2-2gb-black.html

to będę miał to co w tytule i w opisie od zdjęciami czy wywiną mi numer i wyślą telefon z opisu obok zdjęcia?

 

Gdzie znajdę opis wgrywania rom-a i co ewentualnie można stracić po wgraniu nowego?

Kontakty, dzwonki, tapetę itp?

Zielony w tym jestem. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?

Gdzie znajdę opis wgrywania rom-a i co ewentualnie można stracić po wgraniu nowego?

Kontakty, dzwonki, tapetę itp?

Zielony w tym jestem. ;-)

Nie no ja już w to nie wierzę...

To jak to jest w końcu?

Jeśli wezmę ten telefon :http://www.xiaomiforsale.com/pl/telefony/136-xiaomi-redmi-2-2gb-black.html

to będę miał to co w tytule i w opisie od zdjęciami czy wywiną mi numer i wyślą telefon z opisu obok zdjęcia?

Dostaniesz redmi 2 2/16gb ale bez pasma obsługującego aero Edytowane przez maaaciekmaaaniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest w końcu?

Jeśli wezmę ten telefon :http://www.xiaomiforsale.com/pl/telefony/136-xiaomi-redmi-2-2gb-black.html

to będę miał to co w tytule i w opisie od zdjęciami czy wywiną mi numer i wyślą telefon z opisu obok zdjęcia?

 

Gdzie znajdę opis wgrywania rom-a i co ewentualnie można stracić po wgraniu nowego?

Kontakty, dzwonki, tapetę itp?

Zielony w tym jestem. :wink:

To co podałeś to wersja RedMi 2 2Gb bez 900Hz, czyli w niektórych miejscach możesz (nie musisz) mieć problem z antenami 3G (np. na pomorzu problemu z 900Hz nie ma wgl :D) i dostaniesz to, co jest w opisie na dole oraz w tytule, czyt. wersje Redmi 2 2Gb

Tutaj m,asz instrukcje jak zrobić 1 aktu do MIUIPolska: http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/

Przy AKTUALIZACJI nic nie tracisz, stracisz tylko w wypadku ew. wipe (formatu do opcji fabrycznych/czyszczeniu cache/data) :P

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są z 900Hz które działają w Polsce?

Areo jak pisałem nie jest mi potrzebne w telefonie. Mam w tablecie, a i tak z niego nie korzystam.

Dzięki za cierpliwość.

Są wersje 2Gb z 900Hz, ale bardzo ciężko je dostać...  XFS niby posiada serie "Redmi 2 2Gb - 900Hz"... ale cena jest jak w wersji 1Gb i jest ten sam problem.. po boku jest opis 1Gb, a na dole 2Gb... trzeba by się ich zapytać na FB/mail jak to w końcu jest :P

 

PS: Poprawili opis wersji 900Hz, jednak to 1Gb :D

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już miałem pisać, że coś to trąci podstępem :wink:

Czy podstęp :P Ja bym powiedział "Chwyt marketingowy" :D Jeżeli Aero nie używasz, a masz w okolicy LTE/3G na antenach 1800/2100 to z zasięgiem nie powinno być problemu na wersji bez 900Hz :P ew. będziesz łączyć się z antenami 2G które działają normalnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem sobie tego roma z recovery, jako aktualizację, wszystkie programy mam jak miałem. Zobacyzmy jak to bedzie działać :)

 

Problem z rozłączaniem i gubieniem zasięgu na tym romie nie występuje. Aero nie sprawdzałem, muszę znaleźć kartę :) Dzięki Panowie za radę.

Edytowane przez t34v2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam złe doświadczenie z Ali. Kupiłem kamerkę która po kilku miesiącach padła. Pisałem do skośnego :ugeek: , ale nie odpisał mi na żaden mail.

Najlepsze jest to, że w ogłoszeniu napisał później, że nie wysyła kamerek do Polski. :???:

 

Wziąłem drugą od innego i jak na razie jest OK.

Chyba poczekam jak się ukażą na XFS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Płaciłeś jakiś vat lub cło?

Edytowane przez paja11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...