Skocz do zawartości

Ryż 2 Z 2Gb Ram I 16Gb Rom


tas

Rekomendowane odpowiedzi

Ja częstotliwość z jaką łączy się telefon sprawdzałem w ten sposób:

Instalujesz aplikacje "Network Signal Info"

Po jej Instalacji i odpaleniu patrzysz na Cell ID i LAC

Po CID i LAC da się zlokalizować przy użyciu tej strony do którego z sąsiednich nadajników się łączysz.

http://beta.btsearch.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja częstotliwość z jaką łączy się telefon sprawdzałem w ten sposób:

Instalujesz aplikacje "Network Signal Info"

Po jej Instalacji i odpaleniu patrzysz na Cell ID i LAC

Po CID i LAC da się zlokalizować przy użyciu tej strony do którego z sąsiednich nadajników się łączysz.

http://beta.btsearch.pl/

Niezła droga dookoła... Nie wierzę, że nie ma apki, która po prostu pokazuje na jakiej częstotliwości tel. operuje w danej chwili...

Poza tym, coś nie jest OK z danymi na tej mapie. Nie ma tam w mojej okolicy nadajnika o CID i LAC, które mi wyświetla ten program :(

Częste też te nadajniki mają po kilka częstotliwości, więc nawet namierzenie, z którym się jest połączonym - nie pomaga ustalić na jakiej częstotliwości.]

Musi być lepszy sposób.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apki która pokazuje bezpośrednio na telefonie częstotliwości nie znalazłem a szukałem.

 

Jak rozwiniesz info o danym BTSie to masz dokładna rozpiskę CID i częstotliwości przypisanej do niej. Tak zidentyfikowałem częstotliwości z kartą Aero2 w poście http://miuipolska.pl/forum/topic/5025-aero-dzia%C5%82a-nawet-gdy-nie-powinno/page-9#entry53845

Edytowane przez jordan87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apki która pokazuje bezpośrednio na telefonie częstotliwości nie znalazłem a szukałem.

 

Jak rozwiniesz info o danym BTSie to masz dokładna rozpiskę CID i częstotliwości przypisanej do niej. Tak zidentyfikowałem częstotliwości z kartą Aero2 w poście http://miuipolska.pl/forum/topic/5025-aero-dzia%C5%82a-nawet-gdy-nie-powinno/page-9#entry53845

Jordan ma racje, tez szukalem ale nie ma w monitorach takiej mozliwosci zeby zobaczyc na ktorej czestotliwosci polaczyl sie aparat, niestety twoja metoda tez mi narazie nie pomogla bo 3g laczylo sie w domu do 2100, co jest i w 11 i s 13 wersjach, musze do innej stacji sie podlaczyc zeby bylo albo 850 albo 900 wtedy bedzie jasne. LTE jest 1800, co jest tez dostepne w obu wersjach, jak gdzies pojade to poobserwuje, ale cos mi sie wydaje ze to jest 13 wersja taka sama jak na xfs, a wydawalo mi sie ze 11 bedzie bardziej pasowac do naszych czestotliwosci z punkut widzenia LTE.

Niezła droga dookoła... Nie wierzę, że nie ma apki, która po prostu pokazuje na jakiej częstotliwości tel. operuje w danej chwili...

Poza tym, coś nie jest OK z danymi na tej mapie. Nie ma tam w mojej okolicy nadajnika o CID i LAC, które mi wyświetla ten program :(

Częste też te nadajniki mają po kilka częstotliwości, więc nawet namierzenie, z którym się jest połączonym - nie pomaga ustalić na jakiej częstotliwości.]

Musi być lepszy sposób.

masz doskonala mozliwosc udowodnic wszystkim jaki jestes bysty...

@gregory

 

I jak się sprawuje?

nie narzekam, wszystko poznaje sie w porownaniu, ja mialem od 6 lat iphony, to jest moj pierwszy android i przekonal mnie do xiaomi wlasnie miui, wyglad dobrze i czysto, jak cos sie nie podoba i masz wolna chwile to mozna poustawiad zeby pasowalo i oko bylo zadowolone, z technicznej strony nie widze zadnych lagow/opoznien i td..smiga/dzwoni/odbiera... reszta to juz zabawa w udoskonalenie... podstawowe funkcje spelnia i oto chodzilo. cena/jakosc wg moich wytycznych jest odpowiednia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalałeś może antutu? ciekaw jestem jaka jest różnica względem 1GB :)

Oczywiście jeśli miał byś to testować to przełącz wcześniej tryb na wydajny.

 

Dzięki

nie ma sensu tutaj antutu porownywac, zreszta testy maja malo wspolnego z realnym uzytkowaniem/wersja (ja mam 5.4.3)/softem i innymi czynnikami wplywajacymi na komfort uzytkowania... aparaty sa identyczne z roznica w ilosci RAM, moge tylko potwierdzic ze sriednio ramu mam wolnego od 600mb do 1Gb, zadna aplikacja nie jest zabijana przez miui (co stanowilo chyba 90% narzekan na wersje z 1gb)

daj linka skąd kupiłeś ryża

Czas kupić swojego, bo na 900 nie ma co czekać, nawet nie jest zgłoszony do certyfikacji... ;)

nie wiedzialem ze nie jest zgloszony do certyfikacji, bo chyba jeszcze w styczniu byly zglaszane nowe wersje, ale nie sledzilem ktore dokladnie, ja swoja kupilem 4 marca z opisu wynikalo ze jest to wersja 11, ale wyslali chyba 13 (musze jescze potwierdzic czy mi do UMTS 850/900 sie podlaczy, ale zaczelem wstepnie rozmowy o bonusa/rekompensate ze sprzedawca). Kupowalem na etotalk.com za 160 baksow, teraz cena jest wyzsza a i tak spadla o 10 dolarow (bylo 180 zeby odstaszyc bo nie mieli na stanie), jak przez miesiac mi tlumaczyli ze czekaja na "new batch" z fabryki, do tego kupilem hatowane szklo za 10$, przesylka dhl 20$ no i na poczcie niestety nieprzyjemny "suprise" w wielkosci 61 zl. tyle w temacie zakupu (btw sama przesylka szla od momentu wyslania 4 dni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, i znalazłem link do preorderu na Ibuygo, a poniżej informacje, że telefon powinien być dostępny w kwietniu. Znalazłem także informacje, że Redmi 2 2gb miało być tylko na chiny (wychodzącą od Ciebie). Na koniec znalazłem na xiaomiforsale wersję, ale nie "naszych" częstotliwości. Więc się już trochę pogubiłem w tym wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurencja wypuszcza telefony tańsze, gdzie praktycznie jest wszystko bez rozterek jakie tu przeżywamy, np pierwsze z brzegu:

http://gearbest.com/cell-phones/pp_138851.html (był kilka dni temu na promocji za... 120$)

http://www.pandawill.com/elephone-p6000-4g-smartphone-64bit-mtk6732-quad-core-50-inch-2gb-16gb-black-p96135.html (był za 132$ kilka dni temu)

Wydaje mi się, że po genialnym Ryżu 1 już załapali klimat Szajsunga/Apla i produkują telefony, w którym zawsze czegoś nie ma. Jak jest 850 to nie ma 900, jak jest 900 to nie ma 2gb ramu, jak jest 2gb ramu to nie ma slotu na kartę, jak jest slot na kartę to nie ma pojemnej baterii, tylko jakaś 2200 itd itd itd. Yhhh. Żeby to były jakieś kosmiczne ficzery... ale to są pierdoły tanie, które normalnie należałoby się spodziewać po budżetowych rozwiązaniach.

Edytowane przez tas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z jordan87.

Kolega tas chyba nie popatrzył na wymiary. Pierwsza podana opcja ma wyświetlacz 5,5", natomiast druga opcja z 5"  posiada wymiary: 144,50 x 71,60 x 8,90. Ja raczej nigdy nie kupiłbym telefonu z 5" powyżej 140mm. Może to 5mm tylko więcej, ale takim tropem można iść w nieskończoność. Urządzenie, którego dotyczy ten temat ma 134mm i jak dla mnie wymiarami jest odpowiedni, nie chcę niczego większego.

Edytowane przez Danyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatku te tańsze telefony wymienione jako przykłady przez tasa nie mają MIUI tylko jakieś pseudo wersje nakładki Androida, blee. Coś jak nakładka w Alcatelu One Touch Idol (dostępny w PL) albo jak w Lenovo, moja sis ma s660, boże jaka ta nakładka jest paskudna :D 

 

Główny atut brania telefonów Xiaomi to właśnie MIUI (i wsparcie techniczne ofc xd) a tego ulefone (z wyglądem zerżniętym jota w jotę od 1+1)  czy elephone zagwarantować nie mogą.

 

btw. jedyny producent z tych wszystkich Chińczyków co jest blisko Xiaomi to Meizu, ich nakładka też jest świetna, a po nich długo długo nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argument Miui to kolejny typu Aero 2, telefonu z androidem nie kupuję dla firmowej nakładki, bo każdy dostosowuje wg własnego uznania. Jest tak wiele możliwości, że nie trzeba zdawać się na producenta. Redmi 2 zainteresowałem się dla sprzętu i nadal mam nadzieję na wersję z kompletem niezbędnych częstotliwości.

S650_Android_L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam RR i wybrałem go właśnie ze względu na Miui i jego częste aktualizacje. Zatem co kto woli. Akurat obsługa Aero2 w momencie gdy nawet do karty za 29,99 dodają 3 GB internetu LTE to już słaba alternatywa. Aero2 robi się przeżytkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Xiaomi jak na mój gust mamy bardzo duże spektrum wyboru, fakt faktem sparzyli się na wersji Redmi z 1 GB ale szybko to naprawli i zrobili wersję z 2 GB i 16 GB pamięci co wyrownało poziom z konkurencją, a w samej ofercie zapowiada się mega tani budżetowiec, jest seria Redmi i flagowce, które w MI Note nawet dwie wersje mają. A aero to taki polski wynalazek i raczej na świecie tego nie ma, generalie internet jest w abonamencie a WiFi w Azji jest na każdym kroku, a że w Polsce coś nie działa w pełni to trzeba to zaakceptować bo przecież Xiaomi w Polsce oficjalnie nie ma i szybko nie bedziie bo to za mały rynek zbytu, chyba że wejdą do UE i przy okazji i my się załapiemy tak jak to było z usługami Apple. A tak to Xiaomi w perspektywie rynków na których oficjalnie występuje posiada pełną funkcjonalność ze swoim założeniami.

REDMI NOTE LTE

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

900 to nie tylko AERO! Zależy gdzie mieszkasz i czy dużo sie poruszasz po Polsce. Poczytaj troszke, a znajdziesz odpwoiedzi :)

 

Tu nawet nie chodzi o LTE, owszem może i by się przydało. Patrząc na wersję 1S mamy

WCDMA 900/2100MHz, a w Redmi 2 wersja 2GB  WCDMA (850/1900 / 2100MHz). A nie chodzio to żebym biegał i szukał częstotliwości, albo zastanawiał się czy działa czy nie. Nie chciałbym również spotkać się z sytuacją, gdzie po przejechaniu gdzieś nie zadzwonię itp. A czytając spotkałem się z rożnymi danymi: że wersja dla China Telecom nie działa, a China Unicom działa itp. Sprzęcik cudo, tylko właśnie z tym "dopasowani" do nas problem lekki ;)

Edytowane przez arlid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje nazekanie, ze dostalem wersje 13 zamiast 11 dostalem od kolegow chinczykow kod  * # * # 4636 # * # *  ktory podobnie cudownym sposobem pozwoli ustalic jakie czestotliwosci chce uzywac, wlazlem do tego menu i sprawdzielm ze opcji do wyboru preferowanych standardow laczenia i ich kombinacji jest od groma, czy ktos ma wiedze techniczna i moze podwpowiedziec jaki wariant dla nas byl by najbardziej odpowiedni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet nie chodzi o LTE, owszem może i by się przydało. Patrząc na wersję 1S mamy

WCDMA 900/2100MHz, a w Redmi 2 wersja 2GB  WCDMA (850/1900 / 2100MHz). A nie chodzio to żebym biegał i szukał częstotliwości, albo zastanawiał się czy działa czy nie. Nie chciałbym również spotkać się z sytuacją, gdzie po przejechaniu gdzieś nie zadzwonię itp. A czytając spotkałem się z rożnymi danymi: że wersja dla China Telecom nie działa, a China Unicom działa itp. Sprzęcik cudo, tylko właśnie z tym "dopasowani" do nas problem lekki ;)

 

 

Brak 900MHz WCDMA może mieć jedynie skutek w tym że tam gdzie nie będziesz miał dostępnego WCDMA 2100 internet będzie ci działał  prędkością 2G (nie licząc plam gdzie w ogóle nie ma zasięgu :P).

Osobiście sprawdzałem wielokrotnie i przy transferze 2G nie miałem problemów z pobieraniem map przez programy nawigacyjne z mapami online.

Do rozmów telefon będzie wykorzystywał 900GSM więc tego się nie musisz obawiać.

 

 

Na moje nazekanie, ze dostalem wersje 13 zamiast 11 dostalem od kolegow chinczykow kod  * # * # 4636 # * # *  ktory podobnie cudownym sposobem pozwoli ustalic jakie czestotliwosci chce uzywac, wlazlem do tego menu i sprawdzielm ze opcji do wyboru preferowanych standardow laczenia i ich kombinacji jest od groma, czy ktos ma wiedze techniczna i moze podwpowiedziec jaki wariant dla nas byl by najbardziej odpowiedni?

Trochę powątpiewam ale musiał byś dostać screeny od kogoś z wersji China Unicom aby porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje nazekanie, ze dostalem wersje 13 zamiast 11 dostalem od kolegow chinczykow kod * # * # 4636 # * # * ktory podobnie cudownym sposobem pozwoli ustalic jakie czestotliwosci chce uzywac, wlazlem do tego menu i sprawdzielm ze opcji do wyboru preferowanych standardow laczenia i ich kombinacji jest od groma, czy ktos ma wiedze techniczna i moze podwpowiedziec jaki wariant dla nas byl by najbardziej odpowiedni?

Żaden. Co ma typ sieci do częstotliwości?

Przecież jak do masz np WCDMA to nie możesz wybrać częstotliwości tego trybu bo to niemożliwe. Zostaw to menu i zdaj się na automat.

Wysłane z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kolejce? a to nie jest tak, że dopiero jak produkt bedzie dostępny to bedzie mozna kupic? to ktoś w ciemno płacił kase na produkt niedostepny? a jakby się coś stało i by jednak nie dojechały ? Ryzyko, ja tam wole pewniaka ;)

Edytowane przez czaras90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...