Skocz do zawartości

Ryż 2 Z 2Gb Ram I 16Gb Rom


tas

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważył ktoś kłopot z niedostarczanymi smsami? Dostaję od jednego numeru 1 na 5 smsów, u nadawcy widnieją jako "doręczone". Ludzie z mojej sieci stwierdzili, że oni widzą te smsy u siebie jako dostarczone, ale u mnie ich nie ma. Zaczynam się zastanawiać czy to nie wina Ryża.

Dodatkowo zauważyłam, że przy wstrząsach (np. w busie) samoczynnie ścisza się muzyka, ale to może wina chińskiej obudowy. Znajdę oryginalną to sprawdzę. 

O notorycznym gubieniu aplikacji domyślnych sms i klawiatury nawet nie wspomnę, bo smutek mnie ogarnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2015 at 00:13, rain1312 napisał:

Czy to normalne, że pokazuje mi zużycie 1,2-3 gb / 2 gb ram ? a mam zainstalowane 3 apki i nic wiecej.Nic nie zmula itd, ale tak z ciekawosci ;P

 

Android jak to kuzyn linuxa lubi sobie wrzucić w RAM dane w tryb "buffered" jeśli widzi, że ma sporo wolnego miejsca. Jednak w razie jakby coś potrzebowało mocno RAMu to miejsce to zostanie zwolnione i przydzielone potrzebującym aplikacjom.

 

Dnia 19.12.2015 at 22:22, Shadi napisał:

Zauważył ktoś kłopot z niedostarczanymi smsami? Dostaję od jednego numeru 1 na 5 smsów, u nadawcy widnieją jako "doręczone". Ludzie z mojej sieci stwierdzili, że oni widzą te smsy u siebie jako dostarczone, ale u mnie ich nie ma. Zaczynam się zastanawiać czy to nie wina Ryża.

Dodatkowo zauważyłam, że przy wstrząsach (np. w busie) samoczynnie ścisza się muzyka, ale to może wina chińskiej obudowy. Znajdę oryginalną to sprawdzę. 

O notorycznym gubieniu aplikacji domyślnych sms i klawiatury nawet nie wspomnę, bo smutek mnie ogarnia.

W jakiej jesteś sieci? Jak Play to może być ustawienie by nie odbierać wiadomości podczas roamingu, a tel. widzi roaming kiedy twój tel. korzysta z nadajnika innego niż Play (ale Play ma z nimi podpisany kontrakt i dlatego normalnie tych nadajników za free używasz o czym tel. może nie wiedzieć). Gdzieś widziałem tą opcję, musisz poszukać.

No i lepiej opisać problem w dziale pomocy technicznej niż tutaj.

 

Dnia 8.12.2015 at 12:02, Nezumi napisał:

Sam odesłałem ~5 osób z forum do sprzedawcy z reklamacją, bo telefony nie posiadały nr. IMEI, nie mam pojęcia jak wiele osób poza forum miało podobny problem. Sprzedawca sprowadza telefony z niewiadomego źródła, z zasyfionym softem, prowadzi 3 różne sklepy, o różnych nazwach, Sat-Tv, Królik24, Xiaomi.com.pl... Dobry sprzedawca, pewny, nie potrzebuje 3 różnych sklepów. VAT, będzie lub nie, zawsze może kupić Insurance w IBG i wtedy VAT mu sklep zwróci...

Na szczęście dostałem od nich wersję 11, soft był ok, po Polsku bez reklam i żadnego widocznego syfu po dniu używania. Oczywiście i tak wgrałem miui Polska. IMEI jest. Może miałem szczęście, a może jeszcze coś się okaże że jest nie tak. Tel. dopiero co kupiony, więc może z tej samej partii/źródła warto polować na tel. u nich, tym bardziej że często już 13 tylko mają w ofercie sprzedawcy.

Edytowane przez Shusty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i mam zapytanie o tel . Chcę sobie własnie zakupić  XiaoMi Redmi 2 LTE  . Poczytałem trochę i już zgłupiałem z tymi oznaczeniami , pasmami

itd.. Znajomy ma takie cudo ;

numer modelu ; HM 2LTE - CU

wersja android 4.4.4 KTU 84P 

wersja MIUI 7 od MIUI Polska 5.12.10 ( rozwojowa ) 

procesor 4x1,2GHz

pamieć RAM 2.00 GB

pamięć wew. razem 16 GB

Czy ten telefon jest ok . . Przede wszystkim zależy mi na dobrym połączeniu Wi-Fi . 

Zastosowanie codzienne plus przeglądanie netu przez Wi-Fi , czasem filmiki YT itp .. 

Spodobał mi się wizualnie jak i cena nie całe 600 zł . Czy te parametry tego tel są ok i jak wam net działa z połączeniem Wi-Fi ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tao napisał:

Witam i mam zapytanie o tel . Chcę sobie własnie zakupić  XiaoMi Redmi 2 LTE  . Poczytałem trochę i już zgłupiałem z tymi oznaczeniami , pasmami

itd.. Znajomy ma takie cudo ;

numer modelu ; HM 2LTE - CU

wersja android 4.4.4 KTU 84P 

wersja MIUI 7 od MIUI Polska 5.12.10 ( rozwojowa ) 

procesor 4x1,2GHz

pamieć RAM 2.00 GB

pamięć wew. razem 16 GB

Czy ten telefon jest ok . . Przede wszystkim zależy mi na dobrym połączeniu Wi-Fi . 

Zastosowanie codzienne plus przeglądanie netu przez Wi-Fi , czasem filmiki YT itp .. 

Spodobał mi się wizualnie jak i cena nie całe 600 zł . Czy te parametry tego tel są ok i jak wam net działa z połączeniem Wi-Fi ? 

Wszystko działa jak działać powinno, ale z tego co podałeś nikt nie jest w stanie stwierdzić jaki to model dokładnie... Na tyle opakowania masz numery, 813 to numer BEZ 900hz w 3G, 811 to numer Z WSZYSTKIMI pasmami w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel przez telefon podał taki numer i nie wiem i on nie wie czy o to chodzi . ;

2014811 , To ma być nr tylko 811 czy jak ten co podałem ? Inne numery mają dużo cyferek ale żaden nie ma 811 i 813 liczby . 

Edytowane przez Tao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie Czy działa komuś przednia kamera w Skype Jeśli tak to jak to zrobić ? Obiło mi się o uszy że pomaga czyszczenie danych aparatu i restart U mnie to nie działa Jakieś pomysły? Mam wgrane najnowsze Miui z 25.12.15 ale na poprzednich wersjach też nie działało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zielonyBB napisał:

Dlaczego niestety 813 ? Bez pasma 900 przecież da się żyć :-)

Da się żyć, dobrze o tym wiem, ale są miejsca w Polsce "opuszczone przez Boga operatora" :D i już się nasłuchałem (a raczej naczytałem) na PW hejtu, od pewnych "takich" co chcieli mnie pokroić za stwierdzenie, że z tym "można żyć" skoro im "zasięg ginie" :D. Jakby stron typu btsearch nie było :D.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli bym się zdecydował zakupić Xiaomi 2GB ram w sklepie gearbest , to tez jest ryzyko vatu , cła ?? I jaki jest kod :  Promotion Code . I ile za przesyłkę , całkowity koszt zakupu .  

Edytowane przez Tao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów i mam parę pytań w pomocy doboru telefonu . Dziś w pracy dogadałem się z Chińczykiem który przyjechał ustawiać parametry wytłaczarek profili okiennych . Zaczepiłem go na temat telefonów i mam okazje zakupu telefonu bez pośredników w Chinach . On za 3 tygodnie jedzie do siebie i bez problemu mi zakupi i wyśle jako prezent . Więc myślę , że vat -cło raczej mnie ominie a nawet jak nie to i tak będzie o wiele taniej . Do rzeczy - telefon Xsiaomi  redmi 2 kosztuje tam obecnie 600 juanów co po przeliczeniu daje 360 zł . Mój budżet na telefon to około 570 zł . Czyli miałbym około 900 juanów na zakup telefonu . Pokazywałem mu model telefonu na allegro polskim Xiaomi red 2 i on mowa co by szukać Huawei . Mówi , że lepsza marka telefonu u nich jest właśnie Huawei . I teraz zbaraniałem co do wyboru . Jest szansa i chciałbym ją wykorzystać . Mając tę możliwość mogę pomyśleć o  Xiaomi Redmi Note 2  czy coś w tym stylu i chyba by był lepszy niż redmi 2 lub zastanowić się nad Huawei  . Co byście doradzili ?

Jeśli temat nie jest stosowny w tym dziale proszę o przeniesienie tematu do stosownego działu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tao napisał:

Witam kolegów i mam parę pytań w pomocy doboru telefonu . Dziś w pracy dogadałem się z Chińczykiem który przyjechał ustawiać parametry wytłaczarek profili okiennych . Zaczepiłem go na temat telefonów i mam okazje zakupu telefonu bez pośredników w Chinach . On za 3 tygodnie jedzie do siebie i bez problemu mi zakupi i wyśle jako prezent . Więc myślę , że vat -cło raczej mnie ominie a nawet jak nie to i tak będzie o wiele taniej . Do rzeczy - telefon Xsiaomi  redmi 2 kosztuje tam obecnie 600 juanów co po przeliczeniu daje 360 zł . Mój budżet na telefon to około 570 zł . Czyli miałbym około 900 juanów na zakup telefonu . Pokazywałem mu model telefonu na allegro polskim Xiaomi red 2 i on mowa co by szukać Huawei . Mówi , że lepsza marka telefonu u nich jest właśnie Huawei . I teraz zbaraniałem co do wyboru . Jest szansa i chciałbym ją wykorzystać . Mając tę możliwość mogę pomyśleć o  Xiaomi Redmi Note 2  czy coś w tym stylu i chyba by był lepszy niż redmi 2 lub zastanowić się nad Huawei  . Co byście doradzili ?

Jeśli temat nie jest stosowny w tym dziale proszę o przeniesienie tematu do stosownego działu . 

Redmi Note 2 jest na pewno lepszy od Redmi 2 i to pod każdym względem (nie patrząc na rozmiary, to kwestia osobista), lepszy proc, nowszy telefon. Huawei, aktualnie mają tam największą sprzedaż, ale nie wiem czy posiadają cokolwiek na poziomie Redmi2/Note2 w tak przystępnej cenie. Huawei się teraz wybiło swoim nowym flagowcem, jak długo utrzyma 1 miejsca, tego nikt nie wie. Przy Redmi 2 uważaj tylko (jeżeli będzie to kupował Ci ten Chińczyk), aby nie kupił wersji na Chiny (bo i taka jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jedynie boje się tak dużego wyświetlacza . Nigdy nie miałem :) a paru znajomym w  Meizu m2 właśnie padły . Po półrocznym używaniu wystąpiły martwe piksele pod postacią czerwonych niteczek na ekranie i to czterem osobom . Więc się zdecyduję na  Xiaomi Redmi Note 2 . Tam też są jakieś numery co by była wersja europejska ? I lękam się jeszcze tymi problemami technicznymi jak zawiechy , sms itp .. Do tej pory używałem HTC i nigdy nic nie musiałem robić aktualizacji i tym podobnych i zero problemów . Mam nadzieję , że wszystko będzie ok a jak co będę wołał o pomoc . Po nowym roku dam znać ile kosztuje w sklepie w Chinach ten telefon o ile się nie skusze na poprawioną wersję redmi note 3 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś pomyłka w opisie tel.? http://miuipolska.pl/urzadzenia-xiaomi/xiaomi-redmi-2/

Z tego co sprawdzałem ten tel. nie posiada barometru, nigdzie więcej informacji o tym że posiada nie znalazłem, aplikacje testowe barometru nie wykrywają, aplikacje z mapami też nie, a barometru używają (jak dostępny) do polepszania odczytu wysokości, co się podczas rejestracji treningu przydaje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, grzegorz1982 napisał:

Czy wiadomo kiedy Redmi 2 dostanie nowego androida ? Czy nie ma co liczyć ?

Dostanie, kiedy? Hmmm.. w przyszłości? Wiemy tyle samo co i ty :). Jest tylko info, że takowa możliwość istnieje, ale... szczerze... co to da? Przecież i tak jest MIUI ;-;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, l1nku napisał:

Heja , kupiłem dziewczynie Redmi 2 Pro wersja, 811. Ale mam problem po zainstalowaniu miuipolska dla wersji 811, wywala błędy głównie z kontaktami zauważyłem, w każdym bądź razie telefon nie do użytku, co począć w owej sytuacji ?

Problem jest w aktualnej wersji, pobierz wersję 5.12.31. Ta była OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Patrząc na to co się dzieje z nowymi modelami, chcę kupić córze Redmi 2. Będę brał telefon z XFS - to oczywiste ;) Którą wersję?

W ofercie są trzy, ja wybrałem tę:

https://www.xiaomiforsale.com/pl/telefony/306-xiaomi-redmi-3.html

to model 2/16 GB, ale z którym oznaczeniem cyfrowym? 813 czy 811?

Przy okazji, swego czasu, jeszcze za czasów MIUI 5/6, kiedy żona miała Redmi 2 1/8 GB, notorycznie przytrafiały się samoczynne restarty telefonu. Jak teraz to wygląda w kwestii sprawności systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Nezumi napisał:

@zielonyBB że się tak wyrażę: "Nikt się nie spodziewa sajominkowej inkwizycji" :D. Jedynym - tej 813 jest brak 900 w pasmach, chociaż na pomorzu to nie problem, kuzynka ma ten model i jeszcze nigdy 3G/H+ jej nie zgubiło poza miastem, a w mieście i tak używa LTE :P.

W Mi Note też nie ma obsługi pasma 900 MHz. Jest za to CDMA, czyli (w wielkim uproszczeniu) podbijanie prędkości transmisji danych tam, gdzie jest zasięg EDGE. Przyznaję - początkowo bałem się braku tego zakresu. Po kilku miesiącach użytkowania Mi Note stwierdzam, że nie odczuwam tego braku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...