Skocz do zawartości

Nagrywanie rozmów i synchronizacja wiadomości/połączeń.


qmax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kilka dni temu przesiadłem się z Mi6 na Mi9 lite. Mam pytanie dotyczące dwóch rzeczy:

1.Czy ten telefon ma tak jak w Mi6 nagrywanie połączeń ?? Nie znalazłem nigdzie tej opcji.

2.Jak zsynchronizować wiadomości i połączenia ze starego telefonu na nowy??

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Sławek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest to że jest dialer od google a nie miui podobno trzeba odblokować bootloader i zainstalować miuipolska. Sam czekam na dostawę mi9 lite a żona ma od 2 dni redmi note 8 i to samo dialer od google i musze poczekać 170 godzin na odblokowanie bootloadera i instaluję miui polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanówcie się czy faktycznie warto przesiadać się z powrotem na dialer od xiaomi ? Pierwsze moje wkurzenie było podobne, brak możliwości odtworzenia rejestru połączeń, listy blokowanych (firewalla) czy wiadomości (systemowa kopia zapasowa nie jest kompatybilna, albo, nie sprawdzałem aż tak dokładnie, nie jest wykonywana dla googlowego dialera/wiadomości) , ale ten googlowy dialer ma swoją blacklistę pobieraną/aktualizowaną na bieżąco z netu i fajny myk - pobiera dane (nazwę) dzwoniącego o ile jest w ich bazie (baza googla, chyba ta co jest ogólnie indeksowana) - teraz jak dzwoni numer spoza książki telefonicznej, dialer na żywo pobiera nazwę dzwoniącego...

Póki co oswajam się ale nie wykluczone że będzie powrót do apek xiaomi (ale to chyba dopiero po aktualizacji androida, co ma nastąpić wkrótce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 23.11.2019 o 09:14, qmax napisał:

Brak apki Dialer/Kontakty/Wiadomości jakoś bym przeżył ale brak nagrywania połączeń jest dla mnie nie do przeskoczenia.

Przyszłe wersje systemu MIUI wykorzystywanego przez telefony Xiaomi i należących do niego marek nie będą zawierać autorskich aplikacji do dzwonienia i SMS-ów. Zostaną podmienione na te od Google’a.

Xiaomi MIUI z wymienionymi aplikacjami Wiadomości i Telefon. To oznacza brak możliwości nagrywania rozmów w systemie.

Cyli RODO po polsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Temat nagrywania to jakaś zaraz - Mi9Lite z wgranym MIUI Polska 11: 20.1.21, nagrywanie działa... do momentu wprowadzenia danych logowanai z konta Google. Po zalogowaniu puste pliki w nagraniach. Coś ustawień indywidualnego kota google blokuje czy obligatoryjnie u wszystkich?

EDIT:  trop wskazuje że źródłem problemów może być Voice Match, po wyłączeniu 'OK Google' w dowolnej chwili działa z nagrywanie Dialera Xiaomi

Edytowane przez BocianMazurski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2020 o 23:42, BocianMazurski napisał:

 

EDIT:  trop wskazuje że źródłem problemów może być Voice Match, po wyłączeniu 'OK Google' w dowolnej chwili działa z nagrywanie Dialera Xiaomi

zostało to już dawno napisane.

Jak chcesz miec voice match i nagrywanie z dialera, zainstaluj z magiska call recordera, w nim daj nagrywanie systemowe. callrecorder nie bedzie nagrywał, a wbudowany recorder w dialer miui, voicematch tez bedzie działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...