Skocz do zawartości

MI9T ogólne problemy z systemem po dwóch miesiącach użytkowania.


cpr

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wy również widzicie tyle problemów z tym telefonem.

1. Problem z NFC a dokładniej nie działa z moim bankiem na czystym androidzie lata bez problemu na MIUI lipa 

2. Nagrywanie filmów w 4k pierwsze kilka sekund wygląda jak slow motion żadna aktualizacja jeszcze tego nie naprawiła , strasznie to jest irytujące

3. Problem z aparatem a dokładniej przechodzac do galerii z poziomu aparatu widać zdjęcia z miesiąca wstecz a nie te ostatnie zrobione , również nie widać zdjęć z poziomu innych app kiedy chcesz je przesłać bądź edytować , przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomogło.

4. Czytnik linii papilarnych , raz w tygodniu muszę zmieniać odcisk bo inaczej nie działa poprawnie i doprowadza do szału 

5. Bluetooth ciągle problemy z połączeniem raz odtwarza dźwięk raz tnie raz w ogóle nie słychać 

Ogólnie to moje pierwsze urządzenie od Xiaomi i jak do tej chwili zadowolony jestem tylko z ceny tego urządzenia. 

Może tak dać wybór pomiędzy czystym Androidem i MIUI 

Urządzenie jest świetne jak za tą cenę ale jakość MIUI pozostawia wiele do życzenia w mojej opini. 

Edytowane przez cpr
Zmiana tematu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Instalacja czystego androida to ingerencja w sprzęt co wiąże się z utrata gwarancja jak sądzę ? 

2. Jeśli ustawisz kamerę na zapis filmów w jakości 4K pierwsze sekundy filmu się tną wygląda to jak by leciał film klatka po klatce 

3. Chodzi mi o to że kiedy robię zdjęcie , mogę je później podejrzeć z poziomu aplikacji aparat klikając w okienko na dole po lewej , ale u mnie kiedy w to klikniesz to widzę foto w galerii ale nie zrobione przed chwilą a jakieś z miesiąca do tyłu . Kiedy chcę wysłać foto na przykład przez Messenger czy inny komunikator klikam ikonkę i przenosi mnie do galerii ale nie widzę zdjęć obecnych a jakieś tylko zrobione co najmniej miesiąc do tyłu . Uprawnienia itp są tak jak być powinno. Ogólnie problem się pojawił po aktualizacji do MIUI 11 . Nie widzę wszystkich zdjęć w galerii z poziomu innych app jak Whatsapp Messenger itd

4. Brak foli czy innych wynalazków w końcu to GorillaGlass 

5. W opcjach programisty próbowałem wszystkiego i z Bluetooth to nie ma reguły. Czasami zmiana kodeka pomaga czasami nie to zależy od kaprysu chyba urządzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dzidexx napisał:

Zwrot/wymiana/naprawa gwarancyjna.

Kupowałem w lecie Moto One dla kolegi. W dwóch egzemplarzach był ten sam błąd - WhatsApp był ubijany. Oba zostały zwrócone.

Ps.

Ad.1.

Zrozumiałem, że miałeś wgrany - działało, wróciłeś do Miui - nie działa. Ty piszesz o dwóch smartfonach. Ustaw portfel HCE.

Ewentualnie sprawdź działanie NFC - apką ze sklepu lub inne urządzenia.

Spróbuję zmienić na HCE dam znać czy pomogło. Mowa o jednym telefonie Mi9T sorki że źle to opisałem. To moje pierwsze urządzenie od Xiaomi i z biegiem czasu zaczynam czuć coraz większe rozczarowanie co do jakości , w końcu funkcjonalność to ważna rzecz. Z tad moje pytania jak ludzie ogólnie widzą Miui czy tylko ja mam takie problemy , bo szczerze zastanawiam się nad zareklamowaniem urządzenia, ale potrzebuje więcej informacji czy to mój problem czy więcej użytkowników ma podobne problemy z systemem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 NFC pomogło zmiana na portfel HCE ale też w moim przypadku był to problem ze strony banku bo widget- do płacenia zbliżeniowo jest oparty na innym rozwiązaniu niż pay-pass w app banku. 

Problem z widocznością zdjęć w innych aplikacjach(Whatsapp, Messenger itp.) poza galerią znikł gdy uruchomiłem aplikacje zdjęcia od Google (oo kiedy mam telefon nie skorzystałem z tej app) ale kiedy z ciekawości ją uruchomiłem zaakceptowałem zgody itd, problem znikł. 

 

Dnia 22.11.2019 o 17:16, dzidexx napisał:

Sprawdź czy bootloader jest odblokowany.

"fastboot oem-info"

Znajdziesz w tutorialach(odblokowanie bootloader'a, wgrywanie twrp, wgrywanie Miui, root).

Zablokowany jest 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...