Jump to content

MI9T ogólne problemy z systemem po dwóch miesiącach użytkowania.

cpr

Recommended Posts

Czy wy również widzicie tyle problemów z tym telefonem.

1. Problem z NFC a dokładniej nie działa z moim bankiem na czystym androidzie lata bez problemu na MIUI lipa 

2. Nagrywanie filmów w 4k pierwsze kilka sekund wygląda jak slow motion żadna aktualizacja jeszcze tego nie naprawiła , strasznie to jest irytujące

3. Problem z aparatem a dokładniej przechodzac do galerii z poziomu aparatu widać zdjęcia z miesiąca wstecz a nie te ostatnie zrobione , również nie widać zdjęć z poziomu innych app kiedy chcesz je przesłać bądź edytować , przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomogło.

4. Czytnik linii papilarnych , raz w tygodniu muszę zmieniać odcisk bo inaczej nie działa poprawnie i doprowadza do szału 

5. Bluetooth ciągle problemy z połączeniem raz odtwarza dźwięk raz tnie raz w ogóle nie słychać 

Ogólnie to moje pierwsze urządzenie od Xiaomi i jak do tej chwili zadowolony jestem tylko z ceny tego urządzenia. 

Może tak dać wybór pomiędzy czystym Androidem i MIUI 

Urządzenie jest świetne jak za tą cenę ale jakość MIUI pozostawia wiele do życzenia w mojej opini. 

Edited by cpr
Zmiana tematu

1. Instalacja czystego androida to ingerencja w sprzęt co wiąże się z utrata gwarancja jak sądzę ? 

2. Jeśli ustawisz kamerę na zapis filmów w jakości 4K pierwsze sekundy filmu się tną wygląda to jak by leciał film klatka po klatce 

3. Chodzi mi o to że kiedy robię zdjęcie , mogę je później podejrzeć z poziomu aplikacji aparat klikając w okienko na dole po lewej , ale u mnie kiedy w to klikniesz to widzę foto w galerii ale nie zrobione przed chwilą a jakieś z miesiąca do tyłu . Kiedy chcę wysłać foto na przykład przez Messenger czy inny komunikator klikam ikonkę i przenosi mnie do galerii ale nie widzę zdjęć obecnych a jakieś tylko zrobione co najmniej miesiąc do tyłu . Uprawnienia itp są tak jak być powinno. Ogólnie problem się pojawił po aktualizacji do MIUI 11 . Nie widzę wszystkich zdjęć w galerii z poziomu innych app jak Whatsapp Messenger itd

4. Brak foli czy innych wynalazków w końcu to GorillaGlass 

5. W opcjach programisty próbowałem wszystkiego i z Bluetooth to nie ma reguły. Czasami zmiana kodeka pomaga czasami nie to zależy od kaprysu chyba urządzenia

2 godziny temu, dzidexx napisał:

Zwrot/wymiana/naprawa gwarancyjna.

Kupowałem w lecie Moto One dla kolegi. W dwóch egzemplarzach był ten sam błąd - WhatsApp był ubijany. Oba zostały zwrócone.

Ps.

Ad.1.

Zrozumiałem, że miałeś wgrany - działało, wróciłeś do Miui - nie działa. Ty piszesz o dwóch smartfonach. Ustaw portfel HCE.

Ewentualnie sprawdź działanie NFC - apką ze sklepu lub inne urządzenia.

Spróbuję zmienić na HCE dam znać czy pomogło. Mowa o jednym telefonie Mi9T sorki że źle to opisałem. To moje pierwsze urządzenie od Xiaomi i z biegiem czasu zaczynam czuć coraz większe rozczarowanie co do jakości , w końcu funkcjonalność to ważna rzecz. Z tad moje pytania jak ludzie ogólnie widzą Miui czy tylko ja mam takie problemy , bo szczerze zastanawiam się nad zareklamowaniem urządzenia, ale potrzebuje więcej informacji czy to mój problem czy więcej użytkowników ma podobne problemy z systemem. 

NFC pomogło zmiana na portfel HCE ale też w moim przypadku był to problem ze strony banku bo widget- do płacenia zbliżeniowo jest oparty na innym rozwiązaniu niż pay-pass w app banku. 

Problem z widocznością zdjęć w innych aplikacjach(Whatsapp, Messenger itp.) poza galerią znikł gdy uruchomiłem aplikacje zdjęcia od Google (oo kiedy mam telefon nie skorzystałem z tej app) ale kiedy z ciekawości ją uruchomiłem zaakceptowałem zgody itd, problem znikł. 

Dnia 22.11.2019 o 17:16, dzidexx napisał:

Sprawdź czy bootloader jest odblokowany.

"fastboot oem-info"

Znajdziesz w tutorialach(odblokowanie bootloader'a, wgrywanie twrp, wgrywanie Miui, root).

Zablokowany jest