Skocz do zawartości

MIUI 9.11.21


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

download_20191121_223640.jpg

  • Aktualizacja do Androida 10 dla Mi 9 Lite
  • Nowa animacja zrzutu ekranu
  • Możliwość zarządzania czasem swojego snu z poziomu aplikacji Zegar
  • Nowy wygląd funkcji Czas przed ekranem (m.in. dodanie bardziej zaawansowanych statystyk)
  • Drobne zmiany wizualne w funkcji Czyszczenie WhatsAppa
  • Dodanie podziału aplikacji na kategorie w szufladzie aplikacji do launchera MIUI
  • Brak aktualizacji dla Mi Max 3, Mi 8 Lite, Redmi Note 8 Pro – testy Androida 10
  • Brak aktualizacji dla Mi 9 Pro 5G – brak China w tym tygodniu
  • Poprawki tłumaczenia
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20.1 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Motyw: Delta-S8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 146
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Panowie wyżej. Zalecam czysta instalacje.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Pytanie zadałem osobom o których wyżej wymieniony problem występuje. niestety osoby nie wtajemniczone każę robić czyste instalacje full vipy i tak dalej które nic nie dają i na nowych wersjach problem dalej występuje.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej mam problem z nieodebranymi połączeniami. Nie mam ustawionej żadnej blokady ekranu (wzór, odcisk palca). Gdy dzwoni telefon i go nie odbiorę, po zakończeniu połączenia ekran sam się odblokowuje i przechodzi na pulpit. Dodatkowo nie ma żadnego powiadomienia na ekranie blokady. Strasznie to irytujące. Ma ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej mam problem z nieodebranymi połączeniami. Nie mam ustawionej żadnej blokady ekranu (wzór, odcisk palca). Gdy dzwoni telefon i go nie odbiorę, po zakończeniu połączenia ekran sam się odblokowuje i przechodzi na pulpit. Dodatkowo nie ma żadnego powiadomienia na ekranie blokady. Strasznie to irytujące. Ma ktoś podobny problem?
Powiadomienia na ekranie blokady masz włączone dla telefonu?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Na starszych wersjach było normalnie. Po nieodebranych połączeniach telefon wracał do ekranu blokady i pokazywał powiadomienia. Nie wiem czy jakieś ustawienia trzeba zmienić. System instalowany na czysto.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej i w dwóch poprzednich wersjach mam problem z aplikacją Signal. Nie działa w niej mikrofon.  Podczas wykonywania połączeń przez tą aplikacje osoba do ktorej dzwonie mnie nie słyszy.

Kurcze zapomniałem dodać kluczowej informacji chodzi o mic ze słuchawek podłączonych pod port przez przejściówkę 

MI8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukkop91 napisał:

Czy mógłby ktoś sprawdzić zwolnione tempo 120 i 240 kl/s . Po nagraniu nie mogę zrobić edycji i całe nagranie jest w tempie normalnym.

Co masz na myśli pisząc "całe nagranie jest w tempie normalnym"? Na telefonie, czy po zrzuceniu na komputer? Jeśli na telefonie to nie podpowiem, ale jeśli po zgraniu na komputer (lub na dowolnym innym odtwarzaczu) to już tak jest od kilku wersji wstecz. Film jest nagrany w 120 lub 240 kl/s i tyle też ma we właściwościach pliku zapisane. W starszych wersjach film był nagrywany w 120/240 ale w parametrach było zapisane 30 kl/s, dlatego odtwarzał się w zwolnionym tempie. Jedyny sposób to obróbka filmu i spowolnienie go 4- lub 8-krotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mars28 właśnie o to mi chodziło. Czyli problem jest z aplikacją aparatu, wcześniej po nagraniu można było wybrać część filmu która miała być spowolniona, a teraz trzeba zgrać film na komputer i sobie go obrobić.

 

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej mam problem z nieodebranymi połączeniami. Nie mam ustawionej żadnej blokady ekranu (wzór, odcisk palca). Gdy dzwoni telefon i go nie odbiorę, po zakończeniu połączenia ekran sam się odblokowuje i przechodzi na pulpit. Dodatkowo nie ma żadnego powiadomienia na ekranie blokady. Strasznie to irytujące. Ma ktoś podobny problem?
Powiadomienie Ci znika dlatego, że przechodzi Ci do pulpitu. Dlaczego przechodzi? Tego już nie wiem.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma problem z SMS, które po wysłaniu nie docierają do odbiorcy?

Jest to strasznie uciążliwe, trzeba się do chwilę przypominać...

Aa i czasami chmura nie chce się synchronizować, tj. SMS nie pobierają się z chmury. Z kontaktami, nagraniami nie ma takiego problemu.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu ten zj**... Błąd z aktualizacją funkcji Facebook na prawdę nie potrafią tego od 4 aktualizacji naprawić ????

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


A zrób tak. Wyczyść chrome Facebook Messenger. Odinstaluj je. Zresetuj fon i zaisntaluj je z apk mirror

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mi9 już od jakiegoś czasu płynność animacji jest taka sobie, szczególnie gdy ma się zablokowane aplikacje hasłem/odciskiem... wówczas rysowanie animacji jest mocno średnia.

Dodatkowo np. po uruchomieniu "Panelu sterowania" ikony modułów przez ułamek sekundy są w starym stylu (tj. MIUI 10) i wygląda to tak jakby na bieżąco nakładka zastępowała je wyglądem nowych. Tak jak mówię; to ułamek sekundy, ale świadczy o tym że jeszcze sporo syfu zalega w systemie (dorzucam video).

Panel Sterowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mi9 już od jakiegoś czasu płynność animacji jest taka sobie, szczególnie gdy ma się zablokowane aplikacje hasłem/odciskiem... wówczas rysowanie animacji jest mocno średnia.
Dodatkowo np. po uruchomieniu "Panelu sterowania" ikony modułów przez ułamek sekundy są w starym stylu (tj. MIUI 10) i wygląda to tak jakby na bieżąco nakładka zastępowała je wyglądem nowych. Tak jak mówię; to ułamek sekundy, ale świadczy o tym że jeszcze sporo syfu zalega w systemie.
Nic takiego nie mam u siebie. Mam diety flash od momentu jak weszło twrp w pełni sprawne.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, QBAQ napisał:

Dodatkowo np. po uruchomieniu "Panelu sterowania" ikony modułów przez ułamek sekundy są w starym stylu (tj. MIUI 10) i wygląda to tak jakby na bieżąco nakładka zastępowała je wyglądem nowych. Tak jak mówię; to ułamek sekundy, ale świadczy o tym że jeszcze sporo syfu zalega w systemie (dorzucam video).

To jest znany problem, niestety nie zależy on od nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...