Skocz do zawartości

Android TV 9 Pie dla Mi Box S


Radasss

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

U mnie też podobna sytuacja po aktualizacji. Mi Box S. Ciągłe restarty, przed aktualizacją wszystko było ok. Nie da się korzystać z urządzenia. Robiłem już reset + kasowanie cache (wszystko w recovery mode). Żadnej zmiany. Nie wiem już co mam z tym robić. Mi Box kupiony w PL w X-COM, jeszcze na gwarancji. Myślicie, że zrobią coś w serwisie? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko bym się chciał zapytać, gdzie są Ci wszyscy znawcy co sypią kultowymi tekstami zawsze: "To już nie 2012, teraz android jest stabilny", "Android przegonił iosa", "Samsung kiedyś miał słabą nakładke, a po zmianie nakładki wszystko jest ok (do czasu aż nowa wyjdzie :D). Zawsze usilnie próbują przekonywać, że Android jest lepszy od iPhona to samo z appletv. :) Tak samo miałem jak kupiłem Huwaweia. Namawiali, jak się zaczął ciąć po 3 miesiacach to doradcy znikneli. :D 

A teraz bardziej na temat, wprowadzą oni w końcu w tym dziadostwie po podłączeniu zewnetrznej klawiatury, że enter = OK a nie po prostu wcisnieniecie przycisku na klawiaturze ekranowej?? W sumie czego ja oczekuje (chociaż powinienem, bo przecież wszedzie brednie że android jest intuicyjny). Łepek z technikum zapomniał, żeby dodać obsługe klawiatury w ogóle po aktualizacji. :) Może w końcu by ktoś zrobił normalną przeglądarke na miboxa (chrome,opera,firefox)? Tylko nie wybrakowane dziadostwo, jak firefox czy opera albo innych chrome którego można zainstalować upośledzonego z apk. Taką która można pobrać normalnie jak na normalnych systemach (Apple,webos) ze sklepu google. I żeby była funkcjonalna jak chociażby ta z webos. Gdzie są Ci wszyscy "na androida jest multum aplikacji" XD a nawet przeglądarki normalnej nie ma. Człowiek wiedział, a się łudził... :) Zawsze bekę krecę z androidziarzy, jak im udowadniam że ich roczny samsung za 4 czy tam 5k się zacina, a sam znowu się wpier*oliłem w ten syf. A to wszystko dla kilku stówek... Chociaż dobre i to, bo samsungi czy inne patologie jak huwawei już kosztują tyle samo co apple. :)

A teraz pytanie co mają powiedzieć właściele shielda (tak wiem, będą krecić że jest idealnie), ja bym sprawdził to by się okazało że nic nie jest. Ale wtedy idzie kolejny klasyk "serio, nigdy mi sie nie zacieło. To pierwszy raz jest, nie wiem co się stało." XDD Oj kabareciarze z googla i ich fani. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie myl Androida z Android TV.

2. Problemy Mi BOXa wynikają ze słabej, niedopracowanej nakładki systemowej Xiaomi i może po części z taniego i niedorobionego SoC , jakm jest Amlogic znajdujący w Mi BOXie oraz innych bardzo budżetowych komponentów.

3. Ten sam Android TV w Nvidii Shield TV działa bardzo dobrze a na pewno nie ma co najmniej 95% problemów, jakie występują na Mi BOXie (mam oba playery, więc mogę je porównać).

4. Może i to klasyk ale na Nvidii nic mi się nie zacina a na Mi Boxie cały czas.

Tu idealnie sprawdza się przysłowie: "kto kupuje tanio, kupuje dwa razy".

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kola01 napisał:

1. Nie myl Androida z Android TV.

2. Problemy Mi BOXa wynikają ze słabej, niedopracowanej nakładki systemowej Xiaomi i może po części z taniego i niedorobionego SoC , jakm jest Amlogic znajdujący w Mi BOXie oraz innych bardzo budżetowych komponentów.

3. Ten sam Android TV w Nvidii Shield TV działa bardzo dobrze a na pewno nie ma co najmniej 95% problemów, jakie występują na Mi BOXie (mam oba playery, więc mogę je porównać).

4. Może i to klasyk ale na Nvidii nic mi się nie zacina a na Mi Boxie cały czas.

Tu idealnie sprawdza się przysłowie: "kto kupuje tanio, kupuje dwa razy".

Nie mylę, aczkolwiek problemy są podobne. Chociaż musze zaznaczyć że androidtv to niebo a ziemia w porównaniu ze zwykłym androidem.

Mi Box też mi działał do niedawna bardzo dobrze. :) 

No cóż, może jak ja bym przetestował Shielda opinia mogłaby być inna, ale wierze na słowo.

Z przysłowiem całkowicie się zgadzam, więc profilaktycznie androida bede omijał. Chociażbym miał kupić drożej gorszy sprzet innego producenta. Taki kaprys.

To może na przyszłość warto wziąć za sprzet 5 stów i go zrobić tak jak należy? Chociaż uważam że za 320 zł (tyle zapłaciłem), już można to zrobić żeby chodziło jako tako. To nie ma mieć X aplikacji, jak tu wszyscy chwalą. To ma mieć Netflixa, HBO, Amazona, Przeglądarke internetową itp. Najprostsze oraz najważniejsze programy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



ja bym sprawdził to by się okazało że nic nie jest. Ale wtedy idzie kolejny klasyk "serio, nigdy mi sie nie zacieło. To pierwszy raz jest, nie wiem co się stało." XDD Oj kabareciarze z googla i ich fani.


Wiesz, niektórzy to od urodzenia są pechowcami i czego się nie dotkną to schrzanią. Jak sam napisałeś są też fanatycy, którzy w swoich "boskich" urządzeniach nie widzą jakichkolwiek wad, za to inne urządzenia/systemy krytykują, bo takie są zasady fanatyzmu.
Każdy system ma swoje wady i zalety, jeden lubi mięso inny trawę. Problem to się zaczyna jak trafi się właśnie jakiś fanatyk, który jedyne co, to potrafi wyśmiewać użytkowników "nieboskich" urządzeń/systemu. I tak patrząc z boku jesteś takim fanatykiem.
Mi jest obojętne jaki mam system, aby był płynny i abym miał nad nim jakąś osobistą kontrolę, a urządzenia wybieram kierując się możliwościami finansowymi a nie zasadą zastaw się a postaw się.
I na koniec, jeśli dane urządzenie z danym systemem mi nie pasuje to się go po prostu pozbywam, nie robię z siebie masochisty, który się z nim męczy i swoje frustracje wylewa w necie i drwi z innych. I nawet przez myśl mi nie przechodzi opcja żeby drwić z innych userów danego sprzętu/systemu, może dlatego że nie jestem fanatykiem...




Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Netoper napisał:


 

 


Wiesz, niektórzy to od urodzenia są pechowcami i czego się nie dotkną to schrzanią. Jak sam napisałeś są też fanatycy, którzy w swoich "boskich" urządzeniach nie widzą jakichkolwiek wad, za to inne urządzenia/systemy krytykują, bo takie są zasady fanatyzmu.
Każdy system ma swoje wady i zalety, jeden lubi mięso inny trawę. Problem to się zaczyna jak trafi się właśnie jakiś fanatyk, który jedyne co, to potrafi wyśmiewać użytkowników "nieboskich" urządzeń/systemu. I tak patrząc z boku jesteś takim fanatykiem.
Mi jest obojętne jaki mam system, aby był płynny i abym miał nad nim jakąś osobistą kontrolę, a urządzenia wybieram kierując się możliwościami finansowymi a nie zasadą zastaw się a postaw się.
I na koniec, jeśli dane urządzenie z danym systemem mi nie pasuje to się go po prostu pozbywam, nie robię z siebie masochisty, który się z nim męczy i swoje frustracje wylewa w necie i drwi z innych. I nawet przez myśl mi nie przechodzi opcja żeby drwić z innych userów danego sprzętu/systemu, może dlatego że nie jestem fanatykiem...




Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

 

Nie zrozumiałeś, jednej rzeczy. Szydzę z ludzi którzy doradzają dlatego bo taki sprzet mają a nie dlatego, że faktycznie są z niego zadowoleni. To mnie boli i dlatego jestem zły. Właśnie przez moje zachowanie kilka osób nie kupiło telefonu Huwawei. I ja mam satysfakcje bo Ci ludzie sa zadowoleni ze sprzetu który ja poleciłem. A huwawei mało tego, że na mnie nie zarobił to jeszcze stracił. (wiem, że to dla nich nic) ale ja mam troche satysfakcje bo wiem, że mnie na kase nie wyjeba*i bo stracili kilku klientów. Żeby każdy tak robił, to może wreszcie by się poprawiło u nich. A tak to po co, skoro i tak kupią? A ja niestety nie mam żadnego wyboru, i muszę kupić apple. Które też ma swoje wady i dyktuje horrendalne kwoty za niektóre pierdoły. Fanatykiem nie jestem, tak mi sie wydaje. Do tej pory mam jedno urządzenie od appla (telefon). I całą mase innych urządzen (nawet tych które juz dawno wyzioneły ducha) na windowsie i androidzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wtrącić kilka zdań do tej dyskusji...Nie jestem tu wprawdzie moderatorem, ale ten topik jednak dotyczy Androida 9 na MiBox S a nie innych systemów na inne urządzenia. Wylewanie tu swojej frustracji niczego dobrego nie wnosi, zwłaszcza że każdy przecież ma inne potrzeby, finanse czy oczekiwania. Kupiłem Miboxa dla jego certyfikowanego Androida, dzięki któremu za tak niewielką cenę można cieszyć się bezproblemowym oglądaniem Netflixa czy innych materiałów np. na Youtube w jakości 4K. Do tego celu uważam nadaję się on idealnie. Nie podłączam do niego urządzeń zewnętrznych, gdyż po prostu ich nie potrzebuję. Dlatego też zapewne nie nawiedziły mnie jak do tej pory żadne z poruszanych tutaj problemów, wszystko działa wręcz wzorowo, zwłaszcza po aktualizacji do Andka 9, która wniosła dla mnie HDR z Dolby 5.1 na Netflixie oraz kilka innych usprawnień. Nie zaobserwowałem żadnych przycięć czy spowolnień, asystent oraz wszystko inne działa również bez zastrzeżeń. Owszem ma on też swoje wady, ale czy któreś urządzenie ich nie ma ? Porównania do innych, dużo droższych nie mają wielkiego sensu, bo to tak jakby porównywać budżetowe telefony Redmi do IPhona, co nie znaczy jednak, że uda się za pomocą tego ostatniego przesłać jakikolwiek plik poprzez bluetooth do telefonu innej marki niż Apple. Ot taki drobiazg, a już można by się kłaść ze śmiechu prawda ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Test napisał:

Pozwolę sobie wtrącić kilka zdań do tej dyskusji...Nie jestem tu wprawdzie moderatorem, ale ten topik jednak dotyczy Androida 9 na MiBox S a nie innych systemów na inne urządzenia. Wylewanie tu swojej frustracji niczego dobrego nie wnosi, zwłaszcza że każdy przecież ma inne potrzeby, finanse czy oczekiwania. Kupiłem Miboxa dla jego certyfikowanego Androida, dzięki któremu za tak niewielką cenę można cieszyć się bezproblemowym oglądaniem Netflixa czy innych materiałów np. na Youtube w jakości 4K. Do tego celu uważam nadaję się on idealnie. Nie podłączam do niego urządzeń zewnętrznych, gdyż po prostu ich nie potrzebuję. Dlatego też zapewne nie nawiedziły mnie jak do tej pory żadne z poruszanych tutaj problemów, wszystko działa wręcz wzorowo, zwłaszcza po aktualizacji do Andka 9, która wniosła dla mnie HDR z Dolby 5.1 na Netflixie oraz kilka innych usprawnień. Nie zaobserwowałem żadnych przycięć czy spowolnień, asystent oraz wszystko inne działa również bez zastrzeżeń. Owszem ma on też swoje wady, ale czy któreś urządzenie ich nie ma ? Porównania do innych, dużo droższych nie mają wielkiego sensu, bo to tak jakby porównywać budżetowe telefony Redmi do IPhona, co nie znaczy jednak, że uda się za pomocą tego ostatniego przesłać jakikolwiek plik poprzez bluetooth do telefonu innej marki niż Apple. Ot taki drobiazg, a już można by się kłaść ze śmiechu prawda ? 

 No wiesz 320 zł za miboxa to nie jest kwota żeby nic od niego nie oczekiwać. Z tego co widzę, to każdy android opiera sie na tym, a bo tańszy troche to już nie można mieć wymagań. A ceny rosna w przypadku innych marek i doscigaja już appla. Z tym bluetooth to nie wiem kto dziś przesyła pliki XD Są chmury od tego. Ale porównanie można przyznać, że trafne. Dobra koniec tej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z Androida TV 9 jestem zadowolony. W końcu Prime Video działa jak powinno. Nie trzeba się bawić w castowanie z telefonu. Po drugie dźwięk 5.1 idzie w końcu przez aplikację Netflix i nie muszę odpalać Kodi, żeby to uzyskać. Po trzecie edycja plików na pamięci USB. Mega.

Z problemów to doświadczyłem samoczynnego wybudzania boxa i tv.
No i te nieszczęsne wyszukiwanie głosowe.
Ogółem na plus. Mimo wszystko.
Do moich potrzeb wystarczający.

Edytowane przez Matheusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Wczoraj zakupiłem Mi Box 4s i wszystko było dobrze. Niestety dziś rano włączyłem to pudełko i przed wyjściem do pracy włączyłem ściąganie aktualizacji. Naiwnie myslem że box zaktualizuje się bez problemu sam.

 

Kiedy wróciłem do domu włączyłem tv ale box a nie mogę włączyć. Widzę tylko migajace logo Mi i na dole te Dolby itp... 

Problem w tym że nawet nie wiem czy ta aktualizacja się wykonała. 

 

Próbowałem uruchomić go w recovery, sposobem z tego wątku czyli wciśnięcie OK + Back i włożenie wtyczki zasilania, ale nie wchodzi w recovery tylko ciągle ten ekran z logo Mi. Co mogło się stać i jak mogę to naprawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, kubix697 said:

[...]Z tym bluetooth to nie wiem kto dziś przesyła pliki XD Są chmury od tego [...]

Chmury to są od tego by w najmniej oczekiwanym momencie przestały działać ;)  A tak na poważnie to nie będę angażował chmury w przesłanie do kogoś na przykład danych kontaktu z książki adresowej. Pomijając fakt, że zajmie to dużo więcej czasu niż przesłanie bezpośrednio do kogoś potrzebnej szybko rzeczy, to jeszcze wymagany jet do tego internet, a z różnych powodów możemy go chwilowo nie mieć w zasięgu. No ale to takie dywagacje odbiegające od tematu. Co do MiBoxa to jeszcze drażni mnie po jego wyłączeniu wchodzenie w stan uśpienia, z którego nie da się go wybudzić (albo raczej działa to losowo) za pomocą Google Home i trywialnej komendy jak na przykład "Włącz TV". Większą część czasu jest on po prostu w naszej sieci niewidoczny, wychodząc z uśpienia tylko na moment kiedy coś tam sobie sprawdza i jak mamy akurat szczęście, to można go wtedy w ten sposób włączyć. To irytująca przypadłość jak na XXI wiek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz problemów z urządzeniami USB zauważyłem problem z Netflixem. Przed aktualizacja wszystko chodziło cacy. Wczoraj chciałem włączyć nowy sezon Narcosa a tam nie ma dźwięku. Obraz leci, ale jest cisza. Ani po hdmi ani po optyku. Inne seriale działają poprawnie. Miał ktoś tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. U mnie też sporo problemów było po aktualizacji. Ale czyszczenie cache etc pomogło. Największy problem to nie działająca apka nc+go która przed aktualizacją działała. Czy ktoś się boryka z tym samym problemem i czy jest jakieś rozwiązanie? Przyznam szczerZe że tylko dla nc+go i netflixa kupiłem mibox s. Z góry dzięki za pomoc! Pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak. 

Mi Box S + wysyłka ~ 300zł

Adapter USB-Lan + wysyłka ~ 50zł

Razem ~350zł

 

Na Androidzie 8 była tragedia. Ciągle się wieszał. Różne problemy które wszyscy opisują na tym forum były u mnie, nie wszystkie pojawiały się często ale były. Naprawdę żałowałem zakupu.

Po aktualizacji do androida 9. Box w moim przypadku jest wolniejszy, na pewno działa stabilniej. Wiele problemów ustało, jednak pojawiły się nowe a jeden który mnie denerwuje bardzo to:  brak synchronizacji dźwięku z obrazem przez BT.

 

Zakupiłem drugi box innej firmy. Mecool km9 pro classic. Dałem z wysyłką z Chin ~ 150zł. Możecie mi wierzyć albo nie, ale używając jednego i drugiego wydaje mi się że mecool jest 2 razy szybszy. Wiem że też ma problemy z WiFi. Jednak na port Lan i nic nie musiałem dokupować. Mam go już 3 miesiące i przez ten okres tylko raz musiałem go resetować poprzez wyciągnięcie wtyczki z gniazdka.

Jego minusem jest oczywiście brak certyfikatu netflixa, (działa tylko SD) jednak ja nie korzystam z niego.

Aplikacje które używam swoich boxach są takie same. YouTube, Ipla, Player, TVP VOD, Kodi, CDA.

 

Reasumując. 

Android 9 w Mi Box S naprawił wiele poważnych błędów, jednak nie wszystkie. Pojawiły się też nowe. Jest ich mniej niż było i box stał się bardziej używalny niż był. Na nowszym Androidzie stał się odczuwalnie wolniejszy, jednak wolę to niż ciągle jego resety. Xiaomi nie może poradzić sobie z tym boxem i już chyba tak zostanie. 

 

Za cenę Mi Boxa S można mieć na prawdę dobrze działający sprzęt. Może nie Nvidie lecz jakiś inny. Xiaomi nie może sobie dać z tym rady i nawet nowszy android tu nic nie zmienia. 

Osobiście nie polecam go. Mimo aktualizacji są ciągle problemy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi ogólnie. Mi box jest na pewno droższy nawet w Chinach i trzeba dokupić jeszcze adapter bo bez tego jest mało używalny.

Mam specjalnie kupować inny router pod tego Boxa aby działał. To paranoja. 

Używam go, jednak żałuję zakupu. To moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie też sporo problemów było po aktualizacji. Ale czyszczenie cache etc pomogło. Największy problem to nie działająca apka nc+go która przed aktualizacją działała. Czy ktoś się boryka z tym samym problemem i czy jest jakieś rozwiązanie? Przyznam szczerZe że tylko dla nc+go i netflixa kupiłem mibox s. Z góry dzięki za pomoc! Pozdro !
Spróbuj odpalić NC+ przez wtyczkę Kodi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam działa wam prime video od początku aktualizacji do 9 jest apka ale nie mogę jej odpalić tzn włącza się i taki komunikat się pojawia aktualizowałem ją odinstalowywałem resetowałem dalej nic ktoś pomoże co z tym fantem zrobić 

CE78223D-CA42-4772-A8AB-B605A8FEBF14.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zauważył jakieś problemy z aplikacjami twitch oraz horizon tv na mi box s w wersji androida 9.0? Ogólnie ja odczuwam zacięcia/spadki płynności. Łączę sie po wifi 5ghz. Myślicie ze podłączenie po kablu moze rozwiązać te problemy? Netflix i youtube dziala bez żadnych problemów. Zauważyłem ze problemy dotyczą apek, w których oglądam transmisje na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mty uważam, że pomoże. Poprawi stabilność połączenia co przy transmisjach na żywo będzie widoczne. Osobiście oglądam IPTV w 1080/4K i na wi-fi zdarząją się przycięcia i szarpnięcia obrazu, natomiast po kablu nigdy nie zauważyłem czegoś takiego. Na Twitch też czasem coś obejrzę i nie zauważyłem problemów. Polecam wziąć przejściówkę z hub usb, żeby sobie jedynego portu nie blokować.

IMG_20200228_103851-min.thumb.jpg.ad799645e33cbb7ea26474e6b8682345.jpg

Edit 1:
No Panowie, coś się dzieje
AKTUALIZACJA BETA R2582
vqcqi1dlelq41.thumb.png.1981a7228997ad9c6b9d56f157afde9c.png

Plik .zip do wrzucenia przez recovery

LINK

Edytowane przez Matheusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i jak ta beta hula? U mnie 9 chodzi słabiej niż 8. Jak zmieniłem tv na 4k, a tym samym rozdzielczość w mibox... to już widać gołym okiem lagi, częściej się też dziwnie wiesza. Słabo. W drugim pokoju mam starego boxa na 8, full hd... i śmiga od samego początku świetnie

Wysłane z mojego MIX 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2020 o 23:37, Matheusz napisał:

@mty uważam, że pomoże. Poprawi stabilność połączenia co przy transmisjach na żywo będzie widoczne. Osobiście oglądam IPTV w 1080/4K i na wi-fi zdarząją się przycięcia i szarpnięcia obrazu, natomiast po kablu nigdy nie zauważyłem czegoś takiego. Na Twitch też czasem coś obejrzę i nie zauważyłem problemów. Polecam wziąć przejściówkę z hub usb, żeby sobie jedynego portu nie blokować.

IMG_20200228_103851-min.thumb.jpg.ad799645e33cbb7ea26474e6b8682345.jpg

Edit 1:
No Panowie, coś się dzieje
AKTUALIZACJA BETA R2582
vqcqi1dlelq41.thumb.png.1981a7228997ad9c6b9d56f157afde9c.png

Plik .zip do wrzucenia przez recovery

LINK
Najnowsza metoda aktualizacji. Bez konieczności ręcznego wchodzenia do recovery.

1. Pobierz najnowszy rom na komputer.
2. Zmień nazwę pobieranego pliku na update.zip.
3. Skopiuj update.zip na pendrive sformatowany w fat32.
4. Podłącz dysk USB do Mi Box S.
5. Pobierz xiaomi_update z linku i skopiuj go do tej samej lokalizacji w pendrive za pomocą update.zip.
6. Uruchom ponownie Mi Box S, aktualizacja rozpocznie się automatycznie.
7. Po pierwszym ponownym uruchomieniu procesu udate wyjmij dysk USB.
8. Dane nie zostaną usunięte.
9. Po zakończeniu aktualizacji możesz korzystać z Mi Box S.

Hej, 

Mam pytanie do punktu 5, czyli skopiować oba te pliczki na pendrive i dopiero podłączyć do mi boxa? Bo 4 punkt mówi żeby podłączyć do mi boxa a potem pobrać ten drugi plik?

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...