Skocz do zawartości

Android TV 9 Pie dla Mi Box S


Radasss

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie aktualizować czy nie? Jak to jest z tym atmosem? Póki co mam boxa 4k + android 8 i np. netflix max co widzi to zwykły HDR i dzwięk 5.1. Po odpaleniu netflixa bezposrednio na TV te same materialy maja Dolby Vision/Dolby Atmos więc mibox najzwyczajniej je ogranicza. Natomiast w KODI mam ustawione audio passthrough i bez problemu odtwarza mi Dolby Atmos w filmach z biblioteki. Czy aktualizując do 9.0 Kodi również utraci Atmosa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Hej, zrobiłem aktualizację do 3091 i teraz nie odpala się launcher. Mam czarny ekran. Po wciśnięciu przycisku zasilania na pilocie pokazuje się opcja zrzutu ekranu albo restartu. Po restarcie nadal czarny ekran.

Po wciśnięciu przycisku netflix odpala się aplikacja normalnie i można oglądać a po wciśnięciu przycisku Live włącza się opcja live. Przycisk aplikacji też działa, ale potrzeba chwili. NIestety przycisk ekranu głównego nie reaguje. Dlatego zakładam, że jest jakiś problem z launcherem. Zrobiem reset urządzenia i podziałało na 2 godziny. I znowu czarny ekran po włączeniu. Nie da się wejść w ustawienia miboxa. Co radzicie?

Póki co myślę, nad podmianą launchera na ATV przez ADB, ale to półśrodek niestety i póki co niemożliwy bo nie mogę włączyć debuggowania w mi boxie.

Edit:

po 2 godzinach walki udało mi się przywrócić oryginalny launcher. Zainstalowałem aplikację Developer Tools i za jej pomocą zresetowałem co się dało a przede wszystkim odinstalowałem aktualizację apki "Android TV Home" i po tym zabiegu wróciła funkcjonalność przycisku Home na pilocie i launcher działa aż miło.

Pojawił się za to problem chyba grubszego kalibru: nie można wejść w recovery. Wyłączam boxa z prądu, wciskam przycisk OK oraz strzałkę wstecz i trzymając dalej podpinam do prądu i włącza się normalnie. Ktoś? coś?

Edit2:

udało mi się naprawić. Wprowadziłem boxa w recovery jakimś cudem. Wyłączyłem go z prądu na 10 minut i potem zaskoczyło. Wgrałem najnowszy 3138 beta dostępny w sieci i śmiga.

Edytowane przez c-4
aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał problem z tym, że aktualizacja się pobrała ale nie przeszła weryfikacja?

U mnie pobiera, potem weryfikuje i wyskakuje komunikat, że nie można zainstalować aktualizacji. Kolejne próby prowadzą do tego samego.

Co mogę zrobić? Jestem na wersji 3138 beta wegranej ręcznie z usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji do androida 9 przestał działać mi dźwięk w usłudze Geforce Now. Gdy ustawię w systemie cyfrowy format dźwięku na PCM to są same trzaski po włączeniu Geforce Now na innych ustawieniach nie ma w ogóle dźwięku. W systemie i innych aplikacjach dźwięk jest. Jeżeli nie ma możliwości naprawy tego problemu to jest możliwość wysłania urządzenia na gwarancję w celu cofnięcia oprogramowania? Urządzenie ma miesiąc, a obecnie stało się dla mnie bezużyteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Hej, pomyślałem że dołączę do tematu. Kupiłem MiBox S, ponieważ między innymi chciałem mieć możliwość udostępniania obrazu i dźwięku w dobrej jakości na TV z mojego iPada Mini. Okazało się, jak przeczytałem w Internecie, że są problemy z połączeniem appki Google Home z nowo zakupionym urządzeniem od Androida 9.

 

Czy macie jakieś rozwiązanie tego problemu? Inne aplikacja, albo możliwość powrotu do AndroidTV 8? Nie przejmowałbym się tym, bo normalnie byłbym przekonany, że naprawią to w kolejnej aktualizacji, ale tematy mówiące o tym problemie są nawet rok do tylu! :(

 

Pierwszy raz od kilku lat kupiłem coś nie od Apple, bo wszyscy mówili, że Android mocno się zmienił i już bez problemu wszystko chodzi, a tu takie rzeczy... :( szkoda, bo Apple robi się straaasznie drogie i liczyłem na to, że będę mógł powoli przerzucać się na Andka :(

Edytowane przez AOne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od jakiegoś czasu zauważyłem u siebie problem z ciemnymi scenami. Podczas ciemnych scen obraz jest nieostry, jakby rozpikselowany a obiekty w ruchu smużą. Dodam, że problem występuje jakby globalnie bez względu na to czy jest to np. Kodi czy Netflix. Czy ktoś miał może podobny problem?Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2020 o 23:20, AOne napisał:

..Pierwszy raz od kilku lat kupiłem coś nie od Apple, bo wszyscy mówili, że Android mocno się zmienił i już bez problemu wszystko chodzi, a tu takie rzeczy... :( szkoda, bo Apple robi się straaasznie drogie i liczyłem na to, że będę mógł powoli przerzucać się na Andka :(

Sam Android jako system się zmienił mocno na plus ale Mi Box jak był badziewny już w dniu premiery, tak od tamtego dnia jest jeszcze gorszy. Sprzętowo to jest straszna porażka. Ostatnie miejsca w jakichkolwiek rankingach wydajności. Dziwne, że w ogóle się jeszcze uruchamia. 

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja po ostatniej aktualizacji do wersji 9 z zabezpieczeniami z 5 pazdziernika 2020 wersja jadra 4.9.113 dla mi box 3 mam problem z obrazem jak go wylacze na noc i rano wlacze to oraz idzie pare sekund i sie zatrzymuje oraz nie mam dzwieku na kazdej aplikacji dodatkowo nieraz nie wlacza sie z pilota pozostaje tylko wypiecie zasilania i wtedy dziala ale musze tak robic codziennie, moze ktos ma pomysl jak to naprawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam dziwny przypadek z Amazon Prime. Od pewnego czasu w aplikacji na miboxie brakuje 5.1, a działa jak puszczę na komórce i udostępnienie na Miboxa. Netflix działa normalnie w 5.1. Dzwięk mamy przez spdif. Restart ani zmiany w ustawieniach nie pomagają. Soft najnowszy.
Spotkał się ktoś z taką sytuacją? Spróbuje potem jeszcze coś pokombinować z samą apką typu odinstalowywanie czy czyszczenie danych.

Udało się naprawić czyszcząc cache, wymuszając zatrzymanie i odpalając jeszcze raz.

Edytowane przez RADMAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały temat i jestem ... zszokowany...

Od 2 tygodni używam Mi Boxa S (od wersji PL3139) i już rok temu użytkownicy narzekali na usb (rozłączanie urządzenia po pewnym czasie - klawiatur, dysków, hubów usb). Po roku od pojawiania się pierwszych postów na tym forum dotyczących problemów z portem usb problem nadal występuje! Posiadam wpięty na stałe pendrive kingstona 64gb i po pewnym czasie mi box go nie widzi, trzeba uruchamiać urządzenie ponownie aby system znowu wykrył urządzenie.
Do tego po wstrzymaniu urządzenia przyciskiem power na pilocie, dioda w pendrivie miga przez cały czas - kilka mignięć diody i 1-2 sekundowa przerwa i tak w kółko. Po co on sprawdza USB podczas wstrzymania systemu..... Tak czyta i czyta to usb, że w końcu je rozłącza...
Z niecierpliwością oczekuję na łatę, aczkolwiek sprawdzam tylko wersje ostateczne (beta pomijam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2021 o 14:07, Grassini napisał:

Przeczytałem cały temat i jestem ... zszokowany...

Od 2 tygodni używam Mi Boxa S (od wersji PL3139) i już rok temu użytkownicy narzekali na usb (rozłączanie urządzenia po pewnym czasie - klawiatur, dysków, hubów usb). Po roku od pojawiania się pierwszych postów na tym forum dotyczących problemów z portem usb problem nadal występuje! Posiadam wpięty na stałe pendrive kingstona 64gb i po pewnym czasie mi box go nie widzi, trzeba uruchamiać urządzenie ponownie aby system znowu wykrył urządzenie.
Do tego po wstrzymaniu urządzenia przyciskiem power na pilocie, dioda w pendrivie miga przez cały czas - kilka mignięć diody i 1-2 sekundowa przerwa i tak w kółko. Po co on sprawdza USB podczas wstrzymania systemu..... Tak czyta i czyta to usb, że w końcu je rozłącza...
Z niecierpliwością oczekuję na łatę, aczkolwiek sprawdzam tylko wersje ostateczne (beta pomijam).

Ja także jestem zszokowana. Z ciekawości ten wątek czytam bo żadna usterka wypisywana w tym wątku u mnie nie występuje. Zadnych lagów, zwiech i temu podobnych od samego zakupu. Od jakiegoś czasu mam wpięty hub a do niego nie tylko rj45 ale tez na stałe pendrive Kioxia (była toshiba) i żadne opisywane usterki nie występują. Na święta teściom zakupiłam boxa bo napatrzyli sie na mojego i bardzo chcieli. U nich to samo, żadnyc problemów wszystko działa. Mają podpięty box przez wifi, zasięg jest nic nie tnie. U mnie zresztą podobnie wifi działa na 2.4GHz i nic nie cieło. Podłaczyłam po kablu net z innego powodu, mam dziwne słuchawki BT po ich podłaczeniu wtedy padało wifi, ale nie tylko w boxie więc nie jest to wina wifi boxa. Kiedy podłaczam słuchawki po BT do telefonu w telefonie także wifi pada, takie dziwne słuchawki.

Drugi box i w drugim żadnych opisywanych przypadłości, u teściów nie ustawiałam żadnych hdmi cec itp, podłaczony z automatu działa 3 tydzien bez żadnych przycinek.

Oczywiście nie robię żadnych aktualizacji, od kupna działam na systemie fabrycznym, wychodzę z założenia że jeśli coś działa to po co aktualizować....

Edytowane przez Paraglobularna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie mam, sam szukam bo nie chciało mi się go (16-AB) znowu downgradować. Ale po podpięciu Harmony po BT praktycznie przestał się resetować i o dziwo daje się go używać. Wygląda jakby go IrDA bolało.

Tap tap tap on Tapatalk with Mi 10 Pro

Edycja

@pkonrad muszę jednak pokopać głębiej, ale to chyba wersja tylko dla betatesterów. Ale przynajmniej wiem że na pewno jest coś wyżej jak 2926.

 

144668155_5053758564665712_2322300367866236979_o.jpg

 

Kopię i robi się coraz ciekawiej :)

Mi Box S got update 3409 (public release)
1) Improve System performance
2) Update security patch

Edytowane przez orte
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy tylko ja mam problemy z wydajnoscia?  Uzywam Miboxa glownie do ogladania filmow z dysku sieciowego NAS wrzucilem teraz kilka rzeczy zgranych z YT w formacie Avi full hd i sie tnie malo mam mterialow ktore sie nie tna, probowalem KODI, VLC jak rowniez stare kodki 16 rowniez sie zacina. Ktos podal zebym sprawdzil playerem archeos ale niestety nie odpala sie u mnie. Oczywiscie system resetowalem ... nie pomoglo jakies pomysly?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, adi1 napisał:

U mnie wszystko hula ok. Używam z kodi 18.9 teraz przeskoczyłem na 19 matrix, podłączony z filmoteką na usb oraz katalogami z pc.  Co do archeos to mam tak samo, po zainstalowaniu wyrzuca go do ekranu głównego.

Czesc

 

Mozesz stestowac ten filmik? #0 mb - bajka zgrana z YT przykladowy plik jaki sie u mnie tnie, zrobilem wlasnie faxtory reset z wipe  cache czysty system kodi matrix - zaciecia testowalem z DLNA, z smb i z pendrive.

 

https://www.dropbox.com/s/jq7t072jzwne3fl/Cast - Frozen - Serca lód (From _Kraina Lodu_) (1080p_24fps_AV1-128kbit_AAC).mp4?dl=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten twój plik też u mnie tnie.

Zgrałem ten sam plik z yotube i jest wszystko ok.

"https://www.youtube.com/watch?v=CyxgyPoZeKI"

Daj linka do pliku źródłowego na YouTube jeżeli to nie to, wtedy zobaczę.

Ale z tego co widzę to MiBox nie najlepiej sobie radzi z plikami AV1, chociaż w swojej kolekcji ich nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...