Skocz do zawartości

Android TV 9 Pie dla Mi Box S


Radasss

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wyłączyłem CEC bo niekiedy potrafił bez powodu załączyć telewizor w środku nocy.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka



Mam samsunga 55f6800 i soundbar polk mini. Po włączeniu tv włączał się soundbar ale nie było w ogóle głosu. Jakby gdzieś wariowało cec. Nie miało znaczenia czy na boxie było włączone cec czy nie. Odkąd wypisałem kabel hdmi z boxa wszystko działa jak należy. Soundbar normalnie pracuje. Nie wiem jak było na poprzedniej wersji androida bo soundbar kupiłem jak weszła 9.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2020 o 23:37, Matheusz napisał:

@mty uważam, że pomoże. Poprawi stabilność połączenia co przy transmisjach na żywo będzie widoczne. Osobiście oglądam IPTV w 1080/4K i na wi-fi zdarząją się przycięcia i szarpnięcia obrazu, natomiast po kablu nigdy nie zauważyłem czegoś takiego. Na Twitch też czasem coś obejrzę i nie zauważyłem problemów. Polecam wziąć przejściówkę z hub usb, żeby sobie jedynego portu nie blokować.

IMG_20200228_103851-min.thumb.jpg.ad799645e33cbb7ea26474e6b8682345.jpg

Edit 1:
No Panowie, coś się dzieje
AKTUALIZACJA BETA R2582
vqcqi1dlelq41.thumb.png.1981a7228997ad9c6b9d56f157afde9c.png

Plik .zip do wrzucenia przez recovery

LINK
Najnowsza metoda aktualizacji. Bez konieczności ręcznego wchodzenia do recovery.

1. Pobierz najnowszy rom na komputer.
2. Zmień nazwę pobieranego pliku na update.zip.
3. Skopiuj update.zip na pendrive sformatowany w fat32.
5. Pobierz xiaomi_update z linku i skopiuj go do tej samej lokalizacji w pendrive co update.zip.
Google Drive
5. Podłącz dysk USB do Mi Box S.
6. Uruchom ponownie Mi Box S, aktualizacja rozpocznie się automatycznie.
7. Po pierwszym ponownym uruchomieniu procesu update wyjmij dysk USB.
8. Dane nie zostaną usunięte.
9. Po zakończeniu aktualizacji możesz korzystać z Mi Box S.

Czy to też powinno działać na Mi Box 4 ?

Edytowane przez matsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2020 o 23:37, Matheusz napisał:

@mty uważam, że pomoże. Poprawi stabilność połączenia co przy transmisjach na żywo będzie widoczne. Osobiście oglądam IPTV w 1080/4K i na wi-fi zdarząją się przycięcia i szarpnięcia obrazu, natomiast po kablu nigdy nie zauważyłem czegoś takiego. Na Twitch też czasem coś obejrzę i nie zauważyłem problemów. Polecam wziąć przejściówkę z hub usb, żeby sobie jedynego portu nie blokować.

IMG_20200228_103851-min.thumb.jpg.ad799645e33cbb7ea26474e6b8682345.jpg

Edit 1:
No Panowie, coś się dzieje
AKTUALIZACJA BETA R2582
vqcqi1dlelq41.thumb.png.1981a7228997ad9c6b9d56f157afde9c.png

Plik .zip do wrzucenia przez recovery

LINK
Najnowsza metoda aktualizacji. Bez konieczności ręcznego wchodzenia do recovery.

1. Pobierz najnowszy rom na komputer.
2. Zmień nazwę pobieranego pliku na update.zip.
3. Skopiuj update.zip na pendrive sformatowany w fat32.
5. Pobierz xiaomi_update z linku i skopiuj go do tej samej lokalizacji w pendrive co update.zip.
Google Drive
5. Podłącz dysk USB do Mi Box S.
6. Uruchom ponownie Mi Box S, aktualizacja rozpocznie się automatycznie.
7. Po pierwszym ponownym uruchomieniu procesu update wyjmij dysk USB.
8. Dane nie zostaną usunięte.
9. Po zakończeniu aktualizacji możesz korzystać z Mi Box S.

Robie wszystko zgodnie z instrukcją, ale aktualizacja się nie odpala. Pacjent Xiaomi Mi Box S 4K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Skusiłem się na aktualizację do wersji R2596 i to był mój błąd.

- Nie działa CEC (TV nie włącza się po naciśnięciu pilota do miboxie , brak możliwości sterowania pilotem od TV) w urządzeniu włączona opcja One key play.
- MiBox sam odpala TV choć CEC nie działa
- W czasie oglądania TV z innego źródła (powiedzmy HDMI1) przełącza na źródło gdzie podłączony jest Mibox (mimo że jest wyłączony)(HDMI2).
- X-plore nie można przenosić ani kasować plików na USB z poziomy przeglądarki(wifi file sharing) zdjęcie błędu w obrazku.
- gdy mibox się uśpi to po pierwszym wciśnięciu klawisza na pilocie, dioda na przednim panelu miboxa się nie świeci ale box się odpala, dopiero gdy nacisnę jeszcze raz, zaczyna świecić (Ustawione na WYGASZACZ EKRANU: wyłącz ekran, WYŁĄCZ PO: po 5 min braku aktywności)

Żadne powyższe błędy naie wystąpowały w poprzedniej wersji Mi Box S (Android 9 Pie beta3 v2231), działał można powiedzieć wyśmienicie (żadnych przycięć, zwiechów, działąjące CEC, prznoszenie i kasowanie plikow przez X-plore itp)

Pomóżcie mi powrócić do wersji 9beta3.
 

X-plore.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OTA2 BETA3 R2603.

Naprawiają co rozwalili ostatnio.

Plik aktualizacji: LINK

c320ebe8486022f89904c925b9fd08cd.jpg

Weszła poprawka do instrukcji. Chodzi o to, że sami nie musimy poruszać się po recovery i wskazywać pliku update.zip. :-)

Najnowsza metoda aktualizacji.

Spoiler

1. Pobierz najnowszą aktualizację na komputer.

2. Zmień nazwę pobieranego pliku na update.zip.

3. Skopiuj update.zip na pendrive sformatowany w fat32.

4. Pobierz xiaomi_update z linku i skopiuj go do tej samej lokalizacji w pendrive co update.zip. OneDrive Buisness Google Drive

5. Podłącz dysk USB do Mi Box S.

6. Uruchom ponownie Mi Box S, przytrzymując klawisze BACK oraz OK (środkowy klawisz w kółku) na pilocie. Aktualizacja rozpocznie się automatycznie.

7. Dane nie zostaną usunięte.

8. Po pierwszym ponownym uruchomieniu procesu aktualizacji, bezpiecznie odłącz dysk USB w ustawieniach, następnie fizycznie odłącz dysk USB.

9. Możesz korzystać z Mi Box S.

 

Edytowane przez Matheusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2020 o 11:33, adi1 napisał:

Witam.
Skusiłem się na aktualizację do wersji R2596 i to był mój błąd.

- Nie działa CEC (TV nie włącza się po naciśnięciu pilota do miboxie , brak możliwości sterowania pilotem od TV) w urządzeniu włączona opcja One key play.
- MiBox sam odpala TV choć CEC nie działa
- W czasie oglądania TV z innego źródła (powiedzmy HDMI1) przełącza na źródło gdzie podłączony jest Mibox (mimo że jest wyłączony)(HDMI2).
- X-plore nie można przenosić ani kasować plików na USB z poziomy przeglądarki(wifi file sharing) zdjęcie błędu w obrazku.
- gdy mibox się uśpi to po pierwszym wciśnięciu klawisza na pilocie, dioda na przednim panelu miboxa się nie świeci ale box się odpala, dopiero gdy nacisnę jeszcze raz, zaczyna świecić (Ustawione na WYGASZACZ EKRANU: wyłącz ekran, WYŁĄCZ PO: po 5 min braku aktywności)

Żadne powyższe błędy naie wystąpowały w poprzedniej wersji Mi Box S (Android 9 Pie beta3 v2231), działał można powiedzieć wyśmienicie (żadnych przycięć, zwiechów, działąjące CEC, prznoszenie i kasowanie plikow przez X-plore itp)

Pomóżcie mi powrócić do wersji 9beta3.
 

X-plore.jpg

BETA3 R2603 już zainstalowana prawie wszystkie problemy zostały naprawione, jedynie pozostał problem z X-plore, nie można przenosić i kasować plików na USB.
Zmieniłem program na FX File Explorer i tam wszystko działa.

Wszystkie nowinki można śledzić na grupie
Telegram group Mi Box S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj chciałem zrobić update do R2603 (z poprzedniej BETY) i:
- nie mogłem wejść w recovery - rozwiązanie: pomaga za każdym razem chwilowe wyjęcie baterii z pilota + restart urządzenia poprzez wyjęcie wtyczki zasilającej,
- nie działała mi opcja automatycznego uruchomienia aktualizacji wraz z plikiem xiaomi_update - rozwiązanie: usunąć plik xiaomi_update i uruchomić normalnie aktualizację przez recovery wybierając plik update.zip. Jeśli ktoś był już na becie, dane zostaną zachowane.

PS. Nie trzeba ściągać pliku xiaomi_update: można w notatniku samemu go stworzyć i zapisać (bez rozszerzenia txt), treść:
--update_package=/udisk/update.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Madren40 a sprawdziłeś ustawienia ekranu?

Jeśli masz ustawione 24, 25 albo 30hz to moze sie wydawać że animacje nie są płynne. Zalecam ustawienie 50hz(standardowo dla Europy), chyba że odtwarzasz treści wyłącznie w 60 bądź 30 klatkach obrazu to wtedy 60hz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to tylko wrażenie ale według mnie polepszyła się jakość dźwięku, jest bardziej mięsisty i głośniejszy.  

Za to mam problem takie, że jak jest ustawione w opcjach ekranu automatyczne odświeżanie (auto switch resolution from tv)  to mam na ekranie takie jakby przepięcia, kropki widoczne na czarnym tle. Muszę wyłączyć np. "color depth settings" i jest ok. Niestety jak wylacze tą opcję to wyłącza mi się też to automatyczne odswiezanie.. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam , od dwóch dni MI boxa S wersja 9 narazie nie wiem jak sprawdzić czy jest to ATV 8,1 czy 9,0? Jest jakas aktualizacja mam to zaktualizować do najnowszej wersji (jest juz pozbawiona problemów) czy pozostać na tym co mam? Zaczynam dopiero przygodę i proszę o wyrozumiałość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

1 godzinę temu, Marden40 napisał:

Zrobiłem factory reset i czyszczenie cache partiom i na razie jest ok. Przycinali na netflixie 

Czyli wstępnie wygląda na to, że nic nie poprawili w zakresie stabilności działania.  Jak przycinało na Netflixie tak przycina. Pisałem wielokrotnie o zmuleniach, które się objawiają utratą płynności na niektórych filmach (zawsze tych samych)  na  Netflixie, które jednocześnie znikają po restarcie i pojawiają się dopiero  na drugi dzień albo po prostu po dłuższym uśpieniu Mi BOXa (najczęściej wystarczy na pół godziny wyłączyć go pilotem).

Dla przypomnienia, problemy z Mi BOXem opisałem tutaj (góra strony): http://www.hdtv.com.pl/forum/odtwarzacze-strumieniowe-odtwarzacze-sieciowe-opinie-testy/131092-nvidia-shield-tv-jako-odtwarzacz-multimedialny-276.html

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kuzik napisał:
Mam , od dwóch dni MI boxa S wersja 9 narazie nie wiem jak sprawdzić czy jest to ATV 8,1 czy 9,0? Jest jakas aktualizacja mam to zaktualizować do najnowszej wersji (jest juz pozbawiona problemów) czy pozostać na tym co mam? Zaczynam dopiero przygodę i proszę o wyrozumiałość

W Menu ustawienia są informacje i tam można sprawdzić jaką wersję Androida ma zainstalowany Mi Box.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie irytujące jest to że xiaomi nie naprawiło połączenia wifi. Tuż przed aktualizacją na android pie robiłem testy, mocno obciążałem wifi, zarówno model xiaomi box i xiaomi box s dawały radę. Od android pie jest kaszanka... Netflix działa bo się dobrze buforuje, gdzieś widziałem jak ktoś się uparł żeby mieć połączenie przez wifi i kupił router od xiaomi, okazało się że działa wtedy poprawnie. Mam ap unifi pro,  no kurcze ciężko o coś lepszego, 5m odległości bez przeszkód, jakim cudem to nie działa dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam obraz tylko full HD z Netflix chociaż jest opcja z 4K ale nie wdziałem zadnego filmu u nich w 4K nie wiem czemy.

Też mam połczenie tylko WI=fi tylko taka mozliwość router Neti też nie powala na kolana pdkość przed potopowa maxx 15  i obraz jest płynny materiał z YT też leci OK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Używaj interpunkcji, bo ciężko zrozumieć co chcesz powiedzieć.

2. Było w mediach nagłaśniane, że na czas pandemii, Netflix miał ograniczyć transfer, na chyba 30 dni, poza tym, masz za wolne połączenie Mi BOX'a z netem, bo Netflix do 4k wymaga min 25 Mbps. Info tutaj:

https://help.netflix.com/pl/node/13444

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi przypiął/eła ten temat
1 godzinę temu, Kuzik napisał:

A nie? A materiał na YT to ? co ? I uważaj co piszesz bo nie ślizgałem sie z tobą na jednym guwnie.

Ale sam napisałeś w wątku obok, że masz TV Full HD. Już w pierwszym zdaniu piszesz, cyt: "Proszę mnie uświadomić ,mam tv fhd o max rozdziałce 1920 X 1080 60Hz"

Nie bardzo też wiem, w jakim celu wspominasz o YT. Kolejny raz nie wiadomo co masz na myśli. 

Popraw też stylistykę i błędy ortograficzne, bo naprawdę trudno czasem zrozumieć ten bełkot.

 

 

 

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji do R2604 nie działa zapis na zewnętrzne USB. Używałem wcześniej X-plore file ale już nie działa. Zmieniłem program na FX File Explorer ale okazuje się, że kopiowanie w tym programie na USB odbywa się przez zapis na wewnętrznej karcie SD a potem przerzucanie na USB co wiąże się z tym , że nie można przenieść większych plików niż ilość wolnego miejsca na wbudowanej pamięci czyli około 4 - 5GB.

Macie może jakąś metodę jak zapisywać i kasować pliki z poziomu przeglądarki lub PC?

Edytowane przez adi1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...