Skocz do zawartości

16 Ważnych Pytań O Mi4


misiekmr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
 
Mam parę pytań odnośnie Mi4 (64GB) w wersji WCMDA:
 
  1. Jaka jest awaryjność tego telefonu?
  2. Czy gwarancja (jeżeli zamówiłem z czegoś typu ibuygou) wygląda tak, że telefon odsyłam do Chin na swój koszt i wraca naprawiony na ich koszt?
  3. Jak długo trwa średnio taka naprawa - są jakieś normy?
  4. Czy jest inny polecany sklep niż ibuygou gdzie mogę kupić Xiaomi Mi4 64GB WCMDA w kolorze białym i wysyłka przebiegnie profesjonalnie tzn. będzie opakowana w papier prezentowy i ominie mnie cło itd.?
  5. Jak wypada sam ekran, pikseli na pewno nie widać, ale jak jest z kątami widzenia, oddawaniu barw, czytelności w słońcu, czy występują jakieś przebarwienia?
  6. Jaką jakość dźwięku oferuje Mi4 na słuchawkach oraz jaki poziom prezentuje dźwięk wydobywający się z wbudowanego głośnika?
  7. Czy jakość dźwięku podczas rozmów jest zadowalająca?
  8. Istnieją jakieś inne ROM'y jak Cyanogen itp na Mi4?
  9. Jakie jest przewidywane wsparcie Mi4?
  10. Czy ładowarka dostarczona z Mi4 obsługuje funkcje Quick Charge?
  11. Jaka jest płynność działania Mi4, czy występują jakieś lagi, spowolnienia, traci FPS'y przedewszystkim w interfejsie?
  12. Na allegro jest pare aukcji gdzie sprzedawcy oferują gwarancję w PL - czy to jest jakiś przekręt?
  13. Jak wygląda sprawa Lollipop'a, Mi4 i MIUI?
  14. Czy są problemy z nagrywaniem filmów 4K, jakieś artefakty, czy pływanie obrazu?
  15. Wykonanie, po czasie nic się nie rozchodzi, nie ściera, nie skrzypi?
  16. Czy jest coś wiadomo o dystrybucji w Polsce/EU?
 
Dziękuje serdecznie za odpowiedzi!
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Z tego co widzę na forum to żadna :P

2. Jeżeli z ibuygou to tak.

3. http://miuipolska.pl/forum/topic/4757-xiaomiforsalecom/.

8. Praktycznie nie ma, są tylko nieoficjalne, ponieważ nie ma źródeł kernela.

9. To znaczy? Masz cotygodniowe aktualizacje dotąd, aż Xiaomi uzna, że nie będzie radzić sobie z nowym oprogramowaniem (czyli pewnie 3-4 lata).

12. Raczej chodzi o to, że wysyłasz do PL, a oni zajmują się wysyłką do Chin itp.

13. To flagowiec, więc zawsze będzie mieć najnowsze MIUI. Baza nie ma znaczenia, nic z Lollipopa nie zobaczysz po zmianie z KK.

16. Ad. 3.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam!
 
Mam parę pytań odnośnie Mi4 (64GB) w wersji WCMDA:
 
  1. Jaka jest awaryjność tego telefonu?
  2. Czy gwarancja (jeżeli zamówiłem z czegoś typu ibuygou) wygląda tak, że telefon odsyłam do Chin na swój koszt i wraca naprawiony na ich koszt?
  3. Jak długo trwa średnio taka naprawa - są jakieś normy?
  4. Czy jest inny polecany sklep niż ibuygou gdzie mogę kupić Xiaomi Mi4 64GB WCMDA w kolorze białym i wysyłka przebiegnie profesjonalnie tzn. będzie opakowana w papier prezentowy i ominie mnie cło itd.?
  5. Jak wypada sam ekran, pikseli na pewno nie widać, ale jak jest z kątami widzenia, oddawaniu barw, czytelności w słońcu, czy występują jakieś przebarwienia?
  6. Jaką jakość dźwięku oferuje Mi4 na słuchawkach oraz jaki poziom prezentuje dźwięk wydobywający się z wbudowanego głośnika?
  7. Czy jakość dźwięku podczas rozmów jest zadowalająca?
  8. Istnieją jakieś inne ROM'y jak Cyanogen itp na Mi4?
  9. Jakie jest przewidywane wsparcie Mi4?
  10. Czy ładowarka dostarczona z Mi4 obsługuje funkcje Quick Charge?
  11. Jaka jest płynność działania Mi4, czy występują jakieś lagi, spowolnienia, traci FPS'y przedewszystkim w interfejsie?
  12. Na allegro jest pare aukcji gdzie sprzedawcy oferują gwarancję w PL - czy to jest jakiś przekręt?
  13. Jak wygląda sprawa Lollipop'a, Mi4 i MIUI?
  14. Czy są problemy z nagrywaniem filmów 4K, jakieś artefakty, czy pływanie obrazu?
  15. Wykonanie, po czasie nic się nie rozchodzi, nie ściera, nie skrzypi?
  16. Czy jest coś wiadomo o dystrybucji w Polsce/EU?
 
Dziękuje serdecznie za odpowiedzi!

 

 

5. Dla mnie super :D

6. Szału nie ma, gdyż wyjście dźwięku jest usytuowane od dołu, przez co dźwięk jest raczej cichy w porównaniu z głośnikiem na plecach ;)

8. Tak.

9. Sądząc po MI2 - długie :D

10. Najnowsza tak http://www.ibuygou.com/p-xiaomi-high-speed-power-charger-20-a-output--with-charge-date-cable-6577.html

(ja ją mam i zapierdziela szybciutko), nie wiem jak to wygląda z Mi4 z poprzednich dostaw.

11. MIUI 6 jest ciągle w rozwoju i nie idzie wszystkiego pojąć ot tak, ale raczej nie wiele aplikacji może ten telefon zaskoczyć (Asphalt 8 działa na full w zwykłym trybie, a jest jeszcze "Wydajny").

12. Mają własny serwis, nie oficjalny.

13. http://en.miui.com/thread-82914-1-1.html

16. http://miuipolska.pl/forum/topic/4757-xiaomiforsalecom/

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedzi.

W takim razie zostały jeszcze pytania:

 

6. Jaką jakość dźwięku oferuje Mi4 na słuchawkach?

7. Czy jakość dźwięku podczas rozmów jest zadowalająca?

14. Czy są problemy z nagrywaniem filmów 4K, jakieś artefakty, czy pływanie obrazu?

15. Wykonanie, po czasie nic się nie rozchodzi, nie ściera, nie skrzypi?

 

Oraz zauważyłem filmik na YT z Mi4:

Z tego wynika, że dźwięk nagrywany przez Mi4 to porażka  :???: .

Może mi ktoś podrzucić swoje nagranie w mieście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam dźwięk rozmów jest lepszy jak s3 i lumia 925, głośnik główny nie jest może najgłośniejszy ale wydaje czystsze dźwięki. Lepiej też trzyma zasięg sieci u mnie, bateria bardzo dobra. Jakość wykonania czołówka, mam plecki bambusowe świetnie się komponują z białym przodem i srebrną ramką.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Cło Cię nigdzie nie ominie. Nawet jak kupisz na IBG, nawet jak będzie opakowane w papier podarunkowy to celnik może to zakwestionować. To kwestia szczęścia. Każdego dnia do terminala może dotrzeć od kilku do kilkudziesięciu kontenerów i

wszystkiego celnicy nie dadzą rady oclić. 

6. Jakość dźwięku na słuchawkach zależy w dużej mierze od słuchawek :)

9. Mi4 to flagowiec. To już samo o czymś świadczy. 

11. Zależy od wersji MIUI którą będziesz miał wgraną. Na tych stabilnych, dobrze przetestowanych wszystko śmiga perfekcyjnie. 

12. Najpierw poproś sprzedawcę, żeby pokazał Ci jak karta gwarancyjna wygląda, bo może się okazać, że obejmuje ona bardzo wąskie grono uszkodzeń. Najcześciej jednak wygląda to tak, że Ty odsyłasz uszkodzony telefon sprzedawcy, a sprzedawca wnosi reklamację do osoby/instytucji od której go kupił. 

16. Oficjalnej dystrybucji w Polsce nie ma i raczej nie będzie w najbliższym czasie. Z wielu powodów. Przede wszystkim dlatego, że to się Xiaomi, na ten czas, kompletnie nie opłaca. Zresztą oni mają problemy żeby się wyrobić z produkcją na rynek chiński, więc co tu mówić o europejskim. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak dokładnie sprawdzić czy telefon jest oryginalny? Mam możliwość zakupu telefonu MI4, ale nie jestem pewien czy to nie podróbka. Wstępnie umówiłem się na odbiór dziś wieczorem, ale cholera mam pewne wątpliwości.

 

Dostałem od sprzedającego zdjęcia, jednak kiepskiej jakości. Czy idzie wyczytać z pudełka czy to oryginał? 

 

http://zapodaj.net/422a18e2f5485.jpg.html

Edytowane przez MrSeeba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...