fred1

Kupiłem nowe opony, podzielę się kilkoma informacjami.

Recommended Posts

Kupiłem nowe opony, podzielę się kilkoma informacjami.

1-Modlę się za osoby, które dają się tak łatwo naciągać na Allegro ...
Za jedną oponę gościu woła 96zł.
Jedną, bo z opisu wynika że to jedna sztuka. Chyba, że się mylę, ale to i tak 48zł sztuka.
"x2" to symbol, rozmiar opony czy jakoś tak ... Mylnie może przypominać, że to 2 opony.

2-Gdzie kupić za 30zł sztuka?
Ja kupiłem w bikerstudio.
Wysłali na drugi dzień, w trzeci montowałem.
Mają też dętki ale te typowe CST, nie Amalibay.

3-Nie warto kleić dętek, bo i tak łatka puści.
Zanim wybrałem się na wulkanizację, przejrzałem tu posty i odradzaliście. Jednak zaryzykowałem. Wulkanizator ze stażem kilkudziesięcioletnim, dobry fachowiec. Niestety przy tym ciśnieniu pozostaje tylko zakup nowej. Łatka puściła po 450km. (foto)

4-Po przewierceniu otworu na wentyl w kole przednim, nakręcanie wężyka pompki jest utrudnione. Przydał by się jakiś pierścień nasuwany na wentyl, zarazem o szerokości otworu, tak aby pełnił rolę fabrycznego elementu plastikowego i wycentrował jego położenie. Nowe zadanie dla drukarkowców.

5-Trzy trytki, to złoty środek na założenie opony. (foto) Ewentualnie dwa ściski https://www.castorama.pl/szczypce-szczekowe-240-mm-id-1100249.html

6-Czym się różnią opony CST od ulepszonych CST v2(biały pasek) ? (foto)
V2 posiadają zgrubienie przez środek. Czy jest to tylko nadlana guma czy może jakiś wkład, nie wiem. Zawsze to jakieś ulepszenie, jednak nie wiązał bym z tym spektakularnych korzyści antyprzebiciowych ;) Czas pokarze.

7-Ktoś zna moment dokręcania Nm śrub przednich koła ?
Warto uzmysłowić "domowym serwisantom", że to nieodzowny element przy zapewnieniu bezpieczeństwa po ponownym zmontowaniu przedniego koła, ponieważ nie ma tam podkładek sprężynujących.

8693890600_1574032090_thumb.jpg 9622977700_1574032091_thumb.jpg 1421184600_1574032091_thumb.jpg 7981325900_1574032092_thumb.jpg 2255083200_1574032092_thumb.jpg 

• Thanks 1

Guest
6 godzin temu, fred1 napisał:

Ktoś zna moment dokręcania Nm śrub przednich koła ?

Pytasz bo masz klucz dynamometryczny... z jakim momentem dokręciłeś ?

6 godzin temu, fred1 napisał:
Warto uzmysłowić "domowym serwisantom", że to nieodzowny element przy zapewnieniu bezpieczeństwa po ponownym zmontowaniu przedniego koła, ponieważ nie ma tam podkładek sprężynujących

Nie strasz. 
nie zauważyłeś chyba że, przednie koło jest przykręcone nakrętkami kołnierzowymi z kołnierzem ząbkowanym.

W urządzenach, gdzie występują drgania jest wskazane a czasem nawet wymagane użycie odpowiedniego kleju do gwintów i to nie jest nic nowego. W pojazdach, gdzie odkręcenie się takiej śruby/nakrętki może spowodować wypadek itp - na chłopski rozum - dla własnego bezpieczeństwa nalezałoby użyć takego kleju a i fabrycznie zawsze są z klejem takie połączenia. Ja tak robię - koszt jest znikomy - a śruba/nakrętka prędzej pęknie niż się odkręci.

Co do siły z jaką należałoby dokręcić koła - sam z chęcią posiadłbym taką wiedzę od kogoś kto zna temat, ponieważ również posiadam klucz dynamometryczny i z chęcią bym go użył i dokręcił zgodnie ze specyfikacją a nie na oko. Posiadanie takiego jak i innych narzędzi w dzisiejszych czasach to już chyba nic dziwnego, więc... nie rozumiem zdziwienia kolegi wyżej. Bardzo dobru klucz można kupić za niecałe 200zł w Polskim sklepie

18 godzin temu, mariusz13 napisał:

Chyba trochę taniej a od razu z dętką

Jakie taniej?

dętka 1 szt - 18,69 zł

opona 1 szt - 45,29 zł

(cena na dzień 19.11.2019)

Nic w tej ofercie nie jest w komplecie, nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Nie kliknął kwadracika z miniaturką i myślał, że po taniości :D

Chiniole się wycwanili i to już nie te czasy co 2 lata wstecz.

Edited by fred1
  • Haha 1

7 godzin temu, sebamac napisał:

Jakie taniej?

dętka 1 szt - 18,69 zł

opona 1 szt - 45,29 zł

(cena na dzień 19.11.2019)

Nic w tej ofercie nie jest w komplecie, nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Może po prostu policzył?

Nigdzie nie widać ,żebym napisał ile wychodzi razem,więc Twoje domysły to Twoja prywatna sprawa,ja wysłałem info

o tańszej ,łącznej ofercie jako porównanie,a czy sobie kupi oponę za ok 45 zł czy razem z dętką za ok. 19 to jego biznes,

czy tak czy tak wyjdzie taniej niż sama opona z Allegro,dla osób które mają problemy z liczeniem,oraz kalkulatorem bez baterii,poniżej  podliczenie.

Myślę iż można się połapać w różnicach.
45,29 zł opona

18,69 zł dętka

razem 63,98 wobec 96 zł plus najtańsza przesyłka 13 zł = 63.98 vs 109 zł to nie jest taniej?

Mam  propozycję-jak ktoś będzie chciał kupić opony po 96 zł/1szt. proszę mi wysłać zamówienie

szybko dostarczę,koszty wysyłki (13 zł)  biorę na siebie,dla sebamac i fred1 specjalne rabaty,nakręcą 

mi zbyt to się podzielę, nie jestem egoistą.

Proszę weź kalkulator w garść i policz ,a później marudź,ok?Myślenie ponoć nie boli,to do tych dwóch 

orłów ,pewnie jak to mówią uderz w stół itd.

PS,cena opony 96 zł z Allegro to cena opony za 1 szt. podana przez fred1

Edited by mariusz13

tylko, że @fred1 pisał o oponach za 30zł za sztukę, a za 96zł podał jako przykład manipulacji słowami kluczowymi :P ot taki mały szczegół

No i gwoli kalkulacji co się bardziej opłaca, to komplet na dwa koła:

- w wymienionym Polskim sklepie to: 2x30zł opony + 2x17zł dętki + 13zł wysyłka paczkomat = 107zł i towar mamy w max 3 dni robocze

- u sprzedawcy z ali to: 2x18.69zł dętki + 2x45.29 opony + 0zł wysyłka - rabat ilościowy = 125.25zł i towar mamy w ?? wiadomo ile lub i nie

1439563509_Screenshot_20191119-162527_SamsungInternet.thumb.jpg.05e2c4de2407dc77a19a2fc5dbee24fe.jpg 

Screenshot_20191119-163459_AliExpress.thumb.jpg.c89b3ebaf59e41ecb3bf05f2624a22b9.jpg

Edited by Battery_Saver
rozliczenie

Jak już sobie wszystko wyjaśniamy ,to wyjaśnię również ja wątek opon po 96 zł.

Cena standardowa jest niższa-można sprawdzić w historii tej aukcji,a ta jest

ceną zaporową ,żeby nie kupować na tej aukcji bo sprzedawcy zależy na historii

i nie ma już towaru i jak do niego dotrze (chyba nie trzeba się o to modlić) to cena wróci

do normalnej ,przynajmniej jak na Allegro.PS.Żadna z wymienionych sprzedaży mnie osobiście 

nie interesuje z prostej przyczyny-nigdy więcej opon 8,5 cala

Wciąż czekam na zamówienia opon po 96 zł a tu cisza.