Jump to content

Kupno Xiaomi w Chinach


warsztat
 Share

Recommended Posts

Cześć. Niedługo będę chciał kupić Xiaomi Mi9 albo Mi9t Pro z aliexpress czy innego gerbesta. Czytałem, że najlepiej kupować przez PayPala z kartą Revolut. Żeby wszystko poszło dobrze, stworzę listę kroków i będę was prosił o weryfikację, czy aby na pewno wszystko dobrze zrobiłem.

1. Założyłem konto na Revolut.

2. Zasiliłem je z karty debetowej Visa kwotą 20 zł (później doładuję więcej)

3. Utworzyłem wirtualną kartę Revolut VISA.

4. Utworzyłem konto na PayPalu.

5. Do PayPala podpiąłem kartę Revolut, po czym ustawiłem ją jako Preferowane źródło finansowania

6. W PayPalu wszedłem w: Ustawienia -> Ustawienia płatności -> Zarządzaj płatnościami automatycznymi -> Zarządzaj źródłami finansowania płatności -> Opcje przeliczenia (przy karcie Revolut) -> zmieniłem na: "Proszę obciążyć mój rachunek w walucie wykazanej na fakturze wystawionej przez sprzedającego."

 

Czy tutaj wszystko jest ok i mogę przejść do kupowania? Tj.:

7. Wchodzę na aliexpress -> wybieram produkt zakupu -> wybieram opcję płatności PayPal -> zamawiam -> dalej nie wiem co jest, bo jeszcze nie płaciłem PayPalem, ale gdy mnie na niego przekieruje, to pewnie tylko potwierdzam transakcję i to wszystko?

8. Cieszę się z kupna urządzenia bez żadnych opłat przewalutowania?

 

Pkt 7 będzie taki sam dla gerbesta i banggoda?

 

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

 

 

Aha i jeszcze jedno. O co chodzi z tym VAT-em, który niby zostaje naliczony przez celników? Dlaczego raz trzeba go płacić raz nie? Gdzieś czytałem na internecie, że jeśli przesyłka idzie do nas z chińskiego magazynu, to VAT może zostać naliczony, ale jak z jakiegoś magazynu w Europie to już nie. Tylko skąd będę wiedział, z którego magazynu idzie do mnie przesyłka?

I czy takie uniknięcie zapłaty VAT-u nie jest jakimś oszustwem? Na pewno jest to legalne, ale czy jest to fair?

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Początek dobrze. Przed zakupem Revolut musi być zasilony wystarczającą kwotą, bo inaczej PayPal krzyknie "brak środków". Tutaj stresu nie ma... Ja tam cały czas coś trzymam. 

Celnicy naliczają VAT, to normalne... Od tego są... Dobrze, że na elektronikę typu telefony nie masz cła, bo też by doliczyli... Przy zakupach z Ali masz 23% prawie na 110 %pewne... Z tym, że niektóre sklepy jak np. Meizu piszą, że biorą VAT na siebie, bo albo wysyłają z magazynu w Europie, albo ślą do magazynu europejskiego i stamtąd do Ciebie, załatwiają ew. opłaty w kraju gdzie jest taniej, bo umowy handlowe, inne opłaty itp... Podobnie robią chińskie sklepy typu Gearbest, z tym, że kupując u nich na stronie, masz napisane wyraźnie skąd to będzie pochodzić... Poza tym towar znajdujący się w Europie można wskazać... Dodatkowo on ma najczęściej wyższe ceny i jest najczęściej nieopłacalny... I teraz, żeby VAT nie zapłacić trzeba wiedzieć jaki rodzaj przesyłki nas przed nim uchroni... To długie dywagacje i zależne od sklepu... Najczęściej są to wysyłki typu: priority direct mail, lub European direckt mail... Itp... Itd... 

Co Ty tam chcesz brać? Bo o niektóre rzeczy to szkoda drzeć szaty i jeszcze trzeba czekać, liczyć się z tym, że przepadnie i czekać, niezawsze na bezstresowo, zwrot kasy... A to potrafi trwać... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Odświeżę temat, bo dzisiaj/jutro prawdopodobnie będę kupować Xiaomi z Gearbesta. Zastanawia mnie tylko, czy warto wybrać opcję z ubezpieczeniem dostawy (domyślnie ustawiona) za 40 parę zł , jeśli płacę PayPalem, czy PayPal już sam w sobie jest ubezpieczeniem?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...