Skocz do zawartości

MIUI 9.11.14


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

download_20191115_064137.jpg

  • Dodanie trybu vlogowania w aplikacji Aparatu (tylko wybrane urządzenia)
  • Poprawka źle działającego Android Auto
  • Poprawki tłumaczenia
  • Opóźnione: Mi Mix 2S, Mi 8 Pro, Mi 8 Explorer Edition, Mi 9T, Mi 9T Pro, Mi 9 Pro 5G
  • Brak aktualizacji w tym tygodniu: Mi 9, Mi 9 Lite
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Motyw: A Dark NY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko przebiegło bez problemu pamiętać trzeba by do mi9t wgrać najnowsze twrp które pozwoli odszyfrować partycje , prawidłowo pyta o pin przy wejściu do twrp czego nie było w poprzedniej aktualizacji , wszystko ładnie chodzi gpay  działa ,aod bez problemów , jedynie ciągle brak synchronizacji SMS .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, ZIOLOISO napisał:

Jeśli włączy się oszczędzanie baterii to nie da się ustawić żeby aod działał? Normalne to czy tylko na becie tak?

 

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

To akurat normalne. Oszczędzanie energii wyłącza to co niepotrzebne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dave091 napisał:

Witam mam problem po aktualizacji MI 9T znika mi zasięg sieci po ok 5-10 min zrobię restart i jest zasięg przez 10 min i znowu znika

Wyskakuje błąd rejestracji karty sim

Ktoś ma pomysł co jest nie tak ?

 

Zmień język z polskiego na angielski i po tej zmianie spróbuj zarejestrować kartę sim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku wersji zauważyłem, że głośność w słuchawce w trakcie rozmowy jest bardzo niska pomimo ustawienia głośności na maksimum. Przez to ledwie słyszę rozmówcę w głośnym otoczeniu. Z drugiej strony rozmowa prowadzona przez Messengera jest dużo głośniejsza. Jak zwiększyć głośność żeby było lepiej słychać. Telefon to Mi 6.

Pie is better with Mi6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, dave091 napisał:

 brak zasięgu

Na moim mi9t miałem /bo wrociłem do 11.7/ taki sam problem tylko różnica taka że rejestracja sim w ogóle się nie odbywała /zmiana języka nie pomagała/. Dodatkowo widżety po  tapnięciu nie wykonują żadnej akcji /ale to raczej nie wina wersji miui bo powrót tego nie naprawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok google dalej nie działa na mi9. 

Dalej jak w poprzedniej aktualizacji nie wygasza się po wyłączeniu ekranu ikona odcisku palca. Telefon w aplikacjach typu allegro czy aliexpress łapie lagi. Co wczesniej nie miało miejsca. 

Facebook dalej próbuje się aktualizować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/18/2019 at 2:31 PM, simcold said:

Da się wyłączyć inny widok tła folderu? Xposed nie pomaga.

Da się; przełącz układ pulpitu na "szuflada aplikacji" i tam masz ustawienia tła folderu. Po powrocie do poprzedniego widoku bez szuflady, zostaje tło jakie ustawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...