edyp13

Jak dbać o akumulator?

Recommended Posts

Witam,

Jestem nowym (zadowolonym) użytkownikiem takiego cuda i mam pytanko: Jak zadbać o akumulator żeby jak najdłużej służył?

Chodzi mi o to, czy odkurzacz powinien cały czas (oczywiście poza pracą) parkować w stacji i się ładować? Czy nie jest to szkodliwe dla akumulatora?

Z drugiej strony zauważyłem, że jak dłuższy czas odkurzacz jest poza bazą (bezczynny) to przechodzi w stan uśpienia (wyłącza się) i nie można nim zdalnie sterować, czy to normalne?

Dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rób tak jak producent przewidział, czyli ma być pod ładowarką. Jak będą problemy z akumulatorem, to sam o tym da znać.

Jak nie ma dostępu do ładowarki to oczywiste jest że usypia i będziesz go musiał ręcznie wybudzać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witajcie. I tutaj warto wejść w polemikę. Producent zaleca zostawianie robota w ładowarce to oczywiste. Potencjalnie mniej problemów gwarancyjnych, mniej rozładowanych baterii podczas pracy. Przez okres gwarancji wytrzyma bez problemu. Należy natomiast pamiętać o tym, że są to ogniwa litowe. A ogniwa te jak powszechnie wiadomo nie lubią być rozładowane poniżej 20% i naładowane powyżej 80% można postawić tezę, że trzymanie odkurzacza pod lądowaniem jest wręcz szkodliwe dla ogniw. W mojej ocenie utrzymywanie ładowania akumulatora na poziomie 100% doprowadzi do przyśpieszonej degradacji akumulatora. Proszę zauważyć, że laptopy, telefony itp. oczywiście te wyższej klasy nie dopuszczają do ładowania akumulatorów do 100% i utrzymywania długotrwale tak wysokiego stopnia naładowania. Przykład wysokie modele Della adaptacyjnej ładują baterię, jak pracujesz na zasilaczu przestają ładować baterię i ich naładowanie spada do 80% i tak jest utrzymywane. Apple podłączasz na noc a telefon i tak nie ładuje się od razu do 100% tylko zatrzymuje się przy około 80% by doładować te ostatnie 20% przed samym budzikiem. Androidy to także mają. Moim zdaniem należy używać naszych odkurzaczy normalnie i nie panikować ze względu na baterię. Zamiennik to koszt 130-180 PLN ale też nie ufać ślepo producentom i instrukcjom. Im nie zależy na działaniu naszego sprzętu po zakończeniu gwarancji. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now