Jump to content

Jak dbać o akumulator?


Recommended Posts

Witam,

Jestem nowym (zadowolonym) użytkownikiem takiego cuda i mam pytanko: Jak zadbać o akumulator żeby jak najdłużej służył?

Chodzi mi o to, czy odkurzacz powinien cały czas (oczywiście poza pracą) parkować w stacji i się ładować? Czy nie jest to szkodliwe dla akumulatora?

Z drugiej strony zauważyłem, że jak dłuższy czas odkurzacz jest poza bazą (bezczynny) to przechodzi w stan uśpienia (wyłącza się) i nie można nim zdalnie sterować, czy to normalne?

Dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Rób tak jak producent przewidział, czyli ma być pod ładowarką. Jak będą problemy z akumulatorem, to sam o tym da znać.

Jak nie ma dostępu do ładowarki to oczywiste jest że usypia i będziesz go musiał ręcznie wybudzać.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witajcie. I tutaj warto wejść w polemikę. Producent zaleca zostawianie robota w ładowarce to oczywiste. Potencjalnie mniej problemów gwarancyjnych, mniej rozładowanych baterii podczas pracy. Przez okres gwarancji wytrzyma bez problemu. Należy natomiast pamiętać o tym, że są to ogniwa litowe. A ogniwa te jak powszechnie wiadomo nie lubią być rozładowane poniżej 20% i naładowane powyżej 80% można postawić tezę, że trzymanie odkurzacza pod lądowaniem jest wręcz szkodliwe dla ogniw. W mojej ocenie utrzymywanie ładowania akumulatora na poziomie 100% doprowadzi do przyśpieszonej degradacji akumulatora. Proszę zauważyć, że laptopy, telefony itp. oczywiście te wyższej klasy nie dopuszczają do ładowania akumulatorów do 100% i utrzymywania długotrwale tak wysokiego stopnia naładowania. Przykład wysokie modele Della adaptacyjnej ładują baterię, jak pracujesz na zasilaczu przestają ładować baterię i ich naładowanie spada do 80% i tak jest utrzymywane. Apple podłączasz na noc a telefon i tak nie ładuje się od razu do 100% tylko zatrzymuje się przy około 80% by doładować te ostatnie 20% przed samym budzikiem. Androidy to także mają. Moim zdaniem należy używać naszych odkurzaczy normalnie i nie panikować ze względu na baterię. Zamiennik to koszt 130-180 PLN ale też nie ufać ślepo producentom i instrukcjom. Im nie zależy na działaniu naszego sprzętu po zakończeniu gwarancji. 

  • Thanks 1
Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...