Skocz do zawartości

Utrata zasięgu podczas jazdy samochodem


Macma77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z utratą zasięgu (połączenia internetowego) podczas jazdy samochodem. Objawia się on w następujący sposób. Najpierw znika połączenie internetowe (np. Yanosik, google maps itp.) ikona zasięgu pokazuje że jest zasięg ale go nie ma bo nie można się na telefon dodzwonić (wiec jest również problem odświeżanie ikony zasięgu). W takim stanie telefon nie potrafi odzyskać już zasięgu podczas jazdy. Pomaga tylko restart telefonu (przejście w tryb samolotowy nie zadziała). Jeżeli nie zrobię restartu Telefon to odzyska on po jakimś czasie (bardzo długim) zasięg pod warunkiem że znajduje się w jednym miejscu. Wygląda na to że problem pojawia się podczas przełączania pomiędzy nadajnikami. 

Problem pojawia się tylko z kartą SIM z Plusa (kartę wymieniłem na nową ale nie pomogło). Testowałem telefon z SIM Orange i nie było problemów, testowałem również SIM Plusa na innym telefonie i też nie było problemów. Sprawdzałem również różne konfiguracje APN-a ale nic nie pomaga.

Czy ktoś może spotkał się z podobnym problemem, lub może w tej sytuacji jakoś pomóc. Zastanawiałem się nad oddaniem telefonu do serwisu ale pewno wina zostanie przerzucona na operatora i odwrotnie.

Pozdrawiam,

Macma

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Factory reset już próbowałem. APN-nami też już kombinowałem aczkolwiek problemu z APN może mieć wpływ na działanie internetu a w moim przypadku kończy się całkowitą utratą zasięgu (połączenia z nadajnikiem sieci). Próbowałem jeszcze konfiguracji mieszanej SIM plusa w jednym slocie a SIM Orange w drugim. Jak Internet jest ustawiony na Orange wszystko działa. Jak Internet jest ustawiony na Plus gubi zasięg i to na obu kartach. Więc problem może leżeć w firmware telefonu ale podczas obsługi specyficznych dla plusa częstotliwości, szczególne że ta sama karta Plus działa dobrze w innym telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Cześć. Telefon mam od 2 tygodni i mam podobny problem ale dotyczy tylko Yanosika. SIM z Lajtmobile - nadajniki Plusa (przez ostatnie 2 lata w LG G5), APN'y mam ustawione wg instrukcji ze strony operatora pod Xiaomi.

Yanosik w poprzednim telefonie (G5) działał bez zarzutu. W Mi 9t Pro Yanosik działa przez 5-10 minut (różnie). W pewnym momencie pojawia się komunikat "brak internetu" i faktycznie neta nie ma w żadnej aplikacji, czy to w Chrome, Facebook, Dysk Google itd. Neta nie ma. Po kolejnych 3-5 minutach znika zasięg sieci co widać na obrazku poniżej:
Screenshot_2020-05-21-12-11-46-355_pl.neptis.yanosik_mobi.android.thumb.jpg.a01f68a63a63d0f9aba4640057374435.jpg

Przed napisaniem tutaj, przeczytałem posty dotyczące Yanosika (brak internetu, pływająca ikona, optymalizacja baterii) i poustawiałem wszystko zgodnie z sugestiami. I nic. Nadal po włączeniu Yanosika net znika po kilku minutach a następnie znika zasięg.

Jakieś sugestie gdzie szukać, co klikać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...