Skocz do zawartości

Brak Niektórych Okładek Utworów W Aplikacji Muzyka


Dany Gee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

pomimo ustwienia okładek osobno do wszystkich utworów jakie posiadam (jpg 1000x1000px), domyślna aplikacja miui (muzyka) wyświetla tylko niektóre. Muzę mam wrzuconą w formacie mp3 do katalogu Music w pamięci. Czy ktoś zna odpowiedź czemu nie wszystkie okładki są wyświetlane?

 

Inna aplikacja - aimp for android - wyświetla wszystkie bezbłędnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te okładki były właśnie przycinane w PS. Na desktopie działają we wszystkich odtwarzaczach. Na andku w dwóch innych odtwarzaczach (aimp, poweramp) też bezbłędnie. Kombinujemy dalej...

 

Otwórz jakąś w Faststone i skonwertuj do *.jpg (tak, z jpg -> jpg) np z inną kompresją i wyczyszczeniem meta danych (EXIF/IPTC w Zaawansowanych). Ot tak dla sprawdzenia. Może być, że dodał się jakiś babol w trakcie zapisu i program nie chce tego odcyfrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że problem leży gdzie indziej, niż kompresja, czy metadane. Domyślna aplikacja "Muzyka" chyba nie czyta wszystkich typów okładek w tagach mp3, bo są różne do wyboru przy dodawaniu okładki. Może to być front cover, back cover, booklet i jeszcze szereg innych. Normalne odtwarzacze czytają wszystkie typy okładek. Jeszcze nie doszedłem dokładnie które Muzyka czyta a które nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście tylko z okładkami. Tagi są OK. Co ciekawe, pomimo odcięcia apki od neta, niektóre utwory pokazują zupełnie inne okładki, takie jakby zassane z neta (czyściłem dane apki), chociaż to mógłby być wynik odtworzenia utworu w innej apce, połączonej z netem. Na kompie wszystkie są takie, jak je ustawiłem. Wszystkie były zapisane w ten sam sposób w fotoszopie. Czort wie.

Chyba najlepszy chwilowy workaround to będzie używanie innej aplikacji. Czy znacie jakąś, która działa z ViperFX? Bo pewnie z Misound działa tylko domyślna, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odkopie temat ale zauważyłem ciekawą rzecz. Miui ma funkcję dodawania okładek ręcznie. Znalazłem ją przez zupełny przypadek. Mianowicie słuchałem sobie muzyki i stukałem w nutkę na defaultowej okladce i jak przytrzymałem, stało się.

307e70f124f250a3f5394a5b402dde6b.jpg

Po kliknięciu na to na dole zauważyłem ze mogę wybrać z galerii okładkę dla albumu. Pomyślałem ze zataguje sobie kilka kawałków. Udało się. Po wybraniu okładki dla jednego utworu z albumu aplikacja przypisała tą okładkę do pozostałych automatycznie.

e33144f29cf3dabcc285a6833ed8c822.jpg

Ba dum, tss.

*screeny poglądowe

post-2076-1430161737,2044_thumb.png

Edytowane przez Rzeźnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda, Viper zmienia na poziomie bliżej sprzętu niż apki.

Niestety z AIMPEM nie działa - nie ma żadnej różnicy, czy jest włączony VFX, czy nie.

Odkopie temat ale zauważyłem ciekawą rzecz. Miui ma funkcję dodawania okładek ręcznie. Znalazłem ją przez zupełny przypadek. Mianowicie słuchałem sobie muzyki i stukałem w nutkę na defaultowej okladce i jak przytrzymałem, stało się.

307e70f124f250a3f5394a5b402dde6b.jpg

Po kliknięciu na to na dole zauważyłem ze mogę wybrać z galerii okładkę dla albumu. Pomyślałem ze zataguje sobie kilka kawałków. Udało się. Po wybraniu okładki dla jednego utworu z albumu aplikacja przypisała tą okładkę do pozostałych automatycznie.

e33144f29cf3dabcc285a6833ed8c822.jpg

Ba dum, tss.

*screeny poglądowe

 

Jest to jakiś ratunek, jednak skoro wszystkie inne aplikacje poprawnie czytają okładki a tylko domyślna MIUI ma problem, to ktoś powinien się jej przyjrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem tak w playerze miui i poweramp,dopiero neutron music player daje rade.Za free programik,spolszczony,konfiguralny - equalizer,kupa opcji audio i jak dla mnie lepszy od poweramp-a (no ale nie jestem audiofilem).Mp3tag wystarcza do zapisania okładek i czego tam chcesz,program na fonie nie "gubi ich" i nie tworzy jakichs nadmiarowych folderów z albumami.Zdecydowanie dobry player.

 

edit

 

Dla mnie bardzo dużą zaletą jest widget 4x4,daje sie zeskalować na pulpicie

Edytowane przez wertjacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś była o tym mowa, piosenki, które nie chciały ładować okładek u osoby z problemem pokazywały okładki u mnie (te sami pliki otrzymane od osoby z kłopotem), także nie wiem czy znajdzie się jednoznaczne rozwiązanie.

To byłem ja ZduneX25 ;) Niestety problem nadal występuje. Telefonu nie miałem miesiąc, ponieważ wysłałem go w odwiedziny do rodziny z Chin :P i niestety nic ludzie z MIUI nie zrobili w tej kwestii. Ostatnia aktualizacja również nic nie poprawiła.

Tak jak wspomniał kolega ZduneX25, u mnie są problemy, u kolegi wporzo. Jak dobrze pamiętam problem u kolegi był z 1 lub 2 piosenkami, reszta spoko. Już mówię, że przywracanie do ustawień fabrycznych lub instalacja MIUI przez MiFlash i czyszczeniem wszystkiego nie pomaga. Robiłem to 3 razy i bez zmian. Nie wiem o co chodzi. Czy to w danym koncie MIUI jest zapisane czy jak? Nie mam pojęcia :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...