Skocz do zawartości

Bateria - Długi Czas Ładowania


kondziu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Od około 3 tygodni jestem zadowolonym posiadaczem Remi Note LTE, ale bardzo dziwna jest dla mnie jedna rzecz. Nigdy wcześniej żaden telefon nie ładował mi się tak długo...  :shock: . Gdy podłącze go (oryginalną ładowarką) o 24 to o 8 rano mam dopiero jakieś 75%. Wyłączenie wszystkiego nie pomaga. Co prawda bateria trzyma długo, ale w życiu żaden telefon tak strasznie długo się nie ładował.

Jestem ciekawe czy Wy też tak macie?  U mnie trzeba chyba około 10-12h żeby nałądował się do pełna.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez kondziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Od około 3 tygodni jestem zadowolonym posiadaczem Remi Note LTE, ale bardzo dziwna jest dla mnie jedna rzecz. Nigdy wcześniej żaden telefon nie ładował mi się tak długo... :shock: . Gdy podłącze go (oryginalną ładowarką) o 24 to o 8 rano mam dopiero jakieś 75%. Wyłączenie wszystkiego nie pomaga. Co prawda bateria trzyma długo, ale w życiu żaden telefon tak strasznie długo się nie ładował.

Jestem ciekawe czy Wy też tak macie? U mnie trzeba chyba około 10-12h żeby nałądował się do pełna.

Pozdrawiam!

Mój ładuje się włączony do pełna w jakieś 2 godziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godzinki z małym poslizgiem od zera do 100%.

 

Weź panu sprawdź czy nie masz podróbki, albo trachniętej ładowarki/kabla. Podróbki ładowarek mają (o dziwo) logo miui na boku, a oryginały nie, są pozbawione jakichś znaków. Był o tym nawet wątek tu na forum.

 

A, baj de łej - ja tak miałam z Szamszungiem Es Czy. Ładowanie trwało całą noc, aż się rozeźliłam i zmieniłam ładowarkę i kabel na takie od tableta LG. Efekt - ładowanie zredukowane do dwóch godzinek max.

 

Wiadomo, telefun za prawie kafel, a na gównianym kabelku przyżydzili. LOGIKA! :mrgreen:

Edytowane przez Marvinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dosadnie przedstawiony Twój przypadek Marvinka :-D.

Jednak to nie ładowarka. Dziś wieczorem moja ładowarką od 10% do 100% naładowałem MI3 mojej dziewczyny w jakieś 2h.

A mój Note LTE przez większość dnia był pad ładowarka, delikatnie używany i 90% nie przekroczył.

Bateria trzyma chyba ok, ale czas ładowania to masakra.

Telefon kupiony na ibuygou, więc może nie podróbka....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dosadnie przedstawiony Twój przypadek Marvinka :grin:.

 

Do usług. Słuchej, kondziu, a ja ci gupie pytanie rzucę niczym cegłę tonącemu - czy ty ładowałeś na zgaszonym telefonie, czy na włączonym? Pytam, bo kiedyś taki narowisty tablet miałam (świeć Panie nad jego procesorem), który się prawie wcale nie chciał ładować jak był włączony.

 

Okazało się, że ścieżkę prowadzącą do baterii szlag trafił i nawet wygrażanie jej lutownicą nie pomogło - włączony ni huhu, wyłączony jakoś dawał radę. :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do usług. Słuchej, kondziu, a ja ci gupie pytanie rzucę niczym cegłę tonącemu - czy ty ładowałeś na zgaszonym telefonie, czy na włączonym? Pytam, bo kiedyś taki narowisty tablet miałam (świeć Panie nad jego procesorem), który się prawie wcale nie chciał ładować jak był włączony.

Okazało się, że ścieżkę prowadzącą do baterii szlag trafił i nawet wygrażanie jej lutownicą nie pomogło - włączony ni huhu, wyłączony jakoś dawał radę. :mad:

Znowu ta gwara, no po prostu nie mogę się nie śmiać jak czytam haha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odgrzeje trochę temat.

Ku mojemu miłemu zaskoczeniu czas ładowania się unormował. W zasadzie to nie wiem kiedy. Ciągle miałem problem z naładowałem telefonu bo początkowo trwało to ponad 12h a ostatnio podłączyłem telefon przy około 7% i odłączyłem za jakąś godzinę że stanem około 60%. Byłem w szoku ale myślałem że coś jest nie tak i że zaraz pewnie padnie. Jednak wszystko było ok.

Teraz czas ładowania od poniżej 10% do 100% to trochę ponad 2h. :-)

Świat od razu staje się piękniejszy :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Zainstaluj sobie aplikacje Ampere i zobacz jakim prądem ładuje się telefon. Powinno być około 600 mA ale różnie z tym bywa. Ogólna zasada im większy prąd tym krótsze ładowanie. Wymień kabel i zobacz czy to pomogło. Miałem podobny problem i okazało się, że to była wina przewodu. Był zbyt długi ( około 1.8m ) i kiepskiej jakości. A dzięki tej aplikacji mam podgląd do prądu ładowania.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No właśnie. U mnie też jest około 600mA prąd ładowania a to chyba trochę za mało. Moglibyście sprawdzić jak to u was wygląda? Mam dwie na pewno sprawne ładowarki (oryginał i dobry zamiennik) na obu jest tak samo.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...