Skocz do zawartości

Redmi note 8 Bluetooth 5.0 czy 4.2?


wfmsiekierka

Rekomendowane odpowiedzi

Przed zakupem sprawdzałem na mgsm jaką wersję Bluetooth ma redmi note 8,było napisane że 5.0 a więc kliknąłem kup na Aliexpress. Później przeglądałem tą ofertę i tam jest napisane że wersja Bluetooth to 4.2. Które dane są poprawne. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tej kwestii, bo jeśli to jest Bluetooth 4.2 to szybko muszę skasować zamówienie

 

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Redmi note 8 Bluetooth 5.0 czy 4.2?
gsmarena i w 8 i w 8T pokazuje 4.2 https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9814&idPhone2=9946

a tak co takiego złego, że będzie miał 4.2? BT jest o tyle dobre, że nawet jak masz akcesoria z BT5.0 i teleon z 4.2 to i tak zadziałają.
Problem polega na tym że Bluetooth 4.2 nie ma takiego zasięgu jak 5.0 i używając słuchawek na 4.2 muszę telefon mieć w odpowiedniej kieszeni bo inaczej zrywa łączność. Chciałem 5.0 żebym mógł nosić telefon w torbie na ramię, bez kłopotu.

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 13.11.2019 o 13:30, wfmsiekierka napisał:

Problem polega na tym że Bluetooth 4.2 nie ma takiego zasięgu jak 5.0 i używając słuchawek na 4.2 muszę telefon mieć w odpowiedniej kieszeni bo inaczej zrywa łączność. Chciałem 5.0 żebym mógł nosić telefon w torbie na ramię, bez kłopotu.

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka
 

Wydaje mi się, że musiałbyś mieć słuchawki z BT5.0, żeby wykorzystać lepszy zasięg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie Tobie, bodajże na telchinie, czy innym android forum, odpowiadałem:

RedmiNote 8 - ma BT 4.2

RedmiNote 8 Pro (ten na mediateku) ma BT 5.0

A co do zasięgu, to raczysz Waść sobie dworować z nas... Torba na ramię i brak zasięgu... Hyhyhy... Dawno mnie tak nikt nie rozbawił... MiMax3 ma 4.2,słuchawki starsze od węgla LG (bodaj hbs900) i w całym M4 z płyt betonowych, z balkonem włącznie nie tracą łączności... A telefon w kieszeni kurtki, która wisi w przedpokoju... Proszę Cię... Weź mnie nie rozbawiaj :-D BT4. 2 ma 1 - 10 - 100m zasięgu pomiędzy urządzeniami... Najczęściej słuchawki (nie licząc motocyklowych zestawów) mają klasę drugą czyli 10 m zasięgu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięg jest mocno zależny od zaszumienia otoczenia, WiFi + bezprzewodowe myszki i klawiatury też sieją sygnał i mogą interferować z BT, ja mam słuchawki z metalowym pałąkiem i telefon z metalowym tyłem to już trochę pewnie zmniejsza zasięg, a jak się pojawię w centrum miasta i zapomnę wyłączyć WiFi to rwie mi audio na BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak dzidexx napisał.. 

A co do "zaszumienia" - pewnie, że duże dobrze nie robi... U mnie (7piętro)samych sieci WiFi łapię kilkanaście... O urządzeniach BT nie wspomnę... Bo w samym domu kilka smarków, słuchawek, drukarka, 2 łapki (jak są odpalone), o sąsiadach nie wspomnę i maks jaki mam, to kumpel 2 piętra niżej... I nadal słuchawki nie tracą kontaktu... ;-)

Edytowane przez JamCiTo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie Tobie, bodajże na telchinie, czy innym android forum, odpowiadałem:

RedmiNote 8 - ma BT 4.2

RedmiNote 8 Pro (ten na mediateku) ma BT 5.0

A co do zasięgu, to raczysz Waść sobie dworować z nas... Torba na ramię i brak zasięgu... Hyhyhy... Dawno mnie tak nikt nie rozbawił... MiMax3 ma 4.2,słuchawki starsze od węgla LG (bodaj hbs900) i w całym M4 z płyt betonowych, z balkonem włącznie nie tracą łączności... A telefon w kieszeni kurtki, która wisi w przedpokoju... Proszę Cię... Weź mnie nie rozbawiaj default_icon_e_biggrin.gif BT4. 2 ma 1 - 10 - 100m zasięgu pomiędzy urządzeniami... Najczęściej słuchawki (nie licząc motocyklowych zestawów) mają klasę drugą czyli 10 m zasięgu... 

Panie, ja nie żartuję. Naprawdę rwie zasięg gdy mam torbę na ramieniu i nie jest to wina słuchawek bo przerobiłem już parę par słuchawek Bluetooth i z każdym ten sam problem(torba na lewym ramieniu=kłopoty)

 

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

 

 

Gdy się poruszam po pokoju telefon może leżeć w dowolnym miejscu, ale do miasta muszę go mieć w prawej kieszeni kurtki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Właśnie mam problem z bt w 8t - w mieszkaniu idąc do drugiego pokoju rwie połączenie ze smartwatchem (wcześniej na redmi 4a takiego problemu nie było). Jak telefon jest dość blisko jest ok - wystarczy odejść na 3 do 4 metrów w linii prostej i się odwrócić plecami do telefonu zrywa połączenie. Skanowanie bt i wifi wyłączone. Reset robiony kilkukrotnie zarówno bt, wifi jak i zegarka i dalej to samo.

Wina telefonu ? Reklamować ?

Pozdrawiam

Mirek

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...