Jump to content

Redmi note 8 Bluetooth 5.0 czy 4.2?

wfmsiekierka
 Share

Recommended Posts

Przed zakupem sprawdzałem na mgsm jaką wersję Bluetooth ma redmi note 8,było napisane że 5.0 a więc kliknąłem kup na Aliexpress. Później przeglądałem tą ofertę i tam jest napisane że wersja Bluetooth to 4.2. Które dane są poprawne. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tej kwestii, bo jeśli to jest Bluetooth 4.2 to szybko muszę skasować zamówienie

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

• mrosi changed the title to Redmi note 8 Bluetooth 5.0 czy 4.2?
gsmarena i w 8 i w 8T pokazuje 4.2 https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9814&idPhone2=9946

a tak co takiego złego, że będzie miał 4.2? BT jest o tyle dobre, że nawet jak masz akcesoria z BT5.0 i teleon z 4.2 to i tak zadziałają.
Problem polega na tym że Bluetooth 4.2 nie ma takiego zasięgu jak 5.0 i używając słuchawek na 4.2 muszę telefon mieć w odpowiedniej kieszeni bo inaczej zrywa łączność. Chciałem 5.0 żebym mógł nosić telefon w torbie na ramię, bez kłopotu.

• 2 weeks later...
Dnia 13.11.2019 o 13:30, wfmsiekierka napisał:

Problem polega na tym że Bluetooth 4.2 nie ma takiego zasięgu jak 5.0 i używając słuchawek na 4.2 muszę telefon mieć w odpowiedniej kieszeni bo inaczej zrywa łączność. Chciałem 5.0 żebym mógł nosić telefon w torbie na ramię, bez kłopotu.

Wydaje mi się, że musiałbyś mieć słuchawki z BT5.0, żeby wykorzystać lepszy zasięg

Nie wiem czy nie Tobie, bodajże na telchinie, czy innym android forum, odpowiadałem:

RedmiNote 8 - ma BT 4.2

RedmiNote 8 Pro (ten na mediateku) ma BT 5.0

A co do zasięgu, to raczysz Waść sobie dworować z nas... Torba na ramię i brak zasięgu... Hyhyhy... Dawno mnie tak nikt nie rozbawił... MiMax3 ma 4.2,słuchawki starsze od węgla LG (bodaj hbs900) i w całym M4 z płyt betonowych, z balkonem włącznie nie tracą łączności... A telefon w kieszeni kurtki, która wisi w przedpokoju... Proszę Cię... Weź mnie nie rozbawiaj :-D BT4. 2 ma 1 - 10 - 100m zasięgu pomiędzy urządzeniami... Najczęściej słuchawki (nie licząc motocyklowych zestawów) mają klasę drugą czyli 10 m zasięgu... 

Zasięg jest mocno zależny od zaszumienia otoczenia, WiFi + bezprzewodowe myszki i klawiatury też sieją sygnał i mogą interferować z BT, ja mam słuchawki z metalowym pałąkiem i telefon z metalowym tyłem to już trochę pewnie zmniejsza zasięg, a jak się pojawię w centrum miasta i zapomnę wyłączyć WiFi to rwie mi audio na BT.

Dokładnie, jak dzidexx napisał.. 

A co do "zaszumienia" - pewnie, że duże dobrze nie robi... U mnie (7piętro)samych sieci WiFi łapię kilkanaście... O urządzeniach BT nie wspomnę... Bo w samym domu kilka smarków, słuchawek, drukarka, 2 łapki (jak są odpalone), o sąsiadach nie wspomnę i maks jaki mam, to kumpel 2 piętra niżej... I nadal słuchawki nie tracą kontaktu... ;-)

Edited by JamCiTo

Nie wiem czy nie Tobie, bodajże na telchinie, czy innym android forum, odpowiadałem:

RedmiNote 8 - ma BT 4.2

RedmiNote 8 Pro (ten na mediateku) ma BT 5.0

A co do zasięgu, to raczysz Waść sobie dworować z nas... Torba na ramię i brak zasięgu... Hyhyhy... Dawno mnie tak nikt nie rozbawił... MiMax3 ma 4.2,słuchawki starsze od węgla LG (bodaj hbs900) i w całym M4 z płyt betonowych, z balkonem włącznie nie tracą łączności... A telefon w kieszeni kurtki, która wisi w przedpokoju... Proszę Cię... Weź mnie nie rozbawiaj default_icon_e_biggrin.gif BT4. 2 ma 1 - 10 - 100m zasięgu pomiędzy urządzeniami... Najczęściej słuchawki (nie licząc motocyklowych zestawów) mają klasę drugą czyli 10 m zasięgu... 

Panie, ja nie żartuję. Naprawdę rwie zasięg gdy mam torbę na ramieniu i nie jest to wina słuchawek bo przerobiłem już parę par słuchawek Bluetooth i z każdym ten sam problem(torba na lewym ramieniu=kłopoty)

Gdy się poruszam po pokoju telefon może leżeć w dowolnym miejscu, ale do miasta muszę go mieć w prawej kieszeni kurtki

• 2 months later...

Witam.

Właśnie mam problem z bt w 8t - w mieszkaniu idąc do drugiego pokoju rwie połączenie ze smartwatchem (wcześniej na redmi 4a takiego problemu nie było). Jak telefon jest dość blisko jest ok - wystarczy odejść na 3 do 4 metrów w linii prostej i się odwrócić plecami do telefonu zrywa połączenie. Skanowanie bt i wifi wyłączone. Reset robiony kilkukrotnie zarówno bt, wifi jak i zegarka i dalej to samo.

Wina telefonu ? Reklamować ?

Pozdrawiam

Mirek

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka