Skocz do zawartości

Problem z Wi-Fi i hotspotem


wojtek11423

Rekomendowane odpowiedzi

Problem: Próba włączenia WiFi/Hotspotu kończy się na tym, że przełącznik wraca na pozycję Off. Bluetooth działa (na tyle, że wykrywa inne urządzenia),  2G/3G/4G działa. Rozebrałem telefon z myślą, że może poluzował się przewód od anteny, ale siedział dobrze, a później doszedłem do wniosku, że to chyba nawet nie jest przewód od anteny wifi :D 

 

Kiedy: Problem pojawił się tego samego dnia, gdy w routerze zmieniłem kanał a później robiłem sporo testów prędkości łącza ( aż tak, żeby mogło się coś spalić? :o ) , ale problem pojawił się na uczelni miedzy zajęciami gdy miałem słaby zasięg wifi uczelnianego . Myślałem, że po prostu straciłem zasięg i przełączyło mnie na LTE, a  to po prostu wtedy po raz ostatni WiFi było włączone.

 

Ma ktoś jakieś porady? Jedyne co przychodzi mi do głowy a jeszcze nie spróbowałem to hard reset, czego wolałbym uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, zapomniałem o tym wspomnieć, MAC to 02:00.... Teraz przypomniało mi się, że edytowałem plik wpa_supplicant.conf w /data/misc/wifi (już nawet nie wiem po co, jakiś poradnik w necie) i wyczytałem teraz że podobne rzeczy się dzieją, gdy plik ma niewłaściwie ustawionego ownera/groupa/permiss.

 

EDIT: Jest ktoś w stanie wrzucić screena jak powinny wyglądać prawa dostępu i właściciele/grupy w tym katalogu wszystkich plików? Być może coś jest na rzeczy z tym

Edytowane przez wojtek11423
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za screeny. Prawa dostępu mam takie same, jedyne co może się różnić to właściciele/grupy. Ale stwierdziłem, że zrobię backup /data w TWRP i wipe /data. Jeśli to pomoże to będę wtedy próbować przenieść katalogi z misc to swojego backupu. Ma taki plan prawo zadziałać, czy nie przewidziałem czegoś? Zależy mi aktualnie mocno na nie utraceniu posiadanych aplikacji, ale rozumiem, że jeśli przywrócę w TWRP /data to powrócą one bez zbędnych bugów i gliczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...