Sign in to follow this  
sebamac

Różne baterie – różne możliwości emki

Jaką masz baterię w swojej m365?  

2 members have voted

1. 1. Jaką masz baterię w swojej m365?

• Szare baterie (LG), których numer seryjny zaczyna się od „0J”
      0
    • Purpurowe baterie (LG), których numer seryjny zaczyna się od „3J”
      0
    • Niebieskie baterie (EVE), których numer seryjny zaczyna się od „2J”
      2

Recommended Posts

Taką ciekawostkę wykopałem ostatnio w necie. 

W Xiaomi m365 mogą być 3 rodzaje baterii. Mówimy o stokowych bateriach.

W kolejności pojawienia się na rynku:

Szare baterie (LG), których numer seryjny zaczyna się od „0J”

Purpurowe baterie (LG), których numer seryjny zaczyna się od „3J”

Niebieskie baterie (EVE), których numer seryjny zaczyna się od „2J”

Numer seryjny znajduje się na białej naklejce pod kodem kreskowym,  dostępny jest też w aplikacjach.

A teraz do sedna!

Szare baterie (LG) i Purpurowe baterie (LG)

Baterie LG to pierwsze wyjścia. Jeśli jesteś wyposażony w tę baterię, nie będziemy mieli problemu z najmocniejszym niestandardowym oprogramowaniem.

Całkowity prąd, który akceptują, wynosi około 30 A.

Bez wchodzenia w zbyt wiele szczegółów 30 amperów na 41-woltowym akumulatorze oznacza, że akumulator może dostarczyć maksymalną moc 1200 W.

Niebieskie baterie (EVE)

Baterie niebieskie EVE są najczęstsze. Dystrybucja M365 wyposażonego w te akumulatory rozpoczęła się latem 2018 r.

Te chińskie baterie mogą dostarczać tylko 21 A. Daje to maksymalną moc 860 W.

Alternatywne oprogramowanie, w zależności od ustawień może przekroczyć tę maksymalną moc. Należy zachować umiarkowanie w swoich ustawieniach.

Edited by sebamac

Ja mam niebieskie EVE i jestem ciekawy co z tego wyniknie. Na zasięg jako tako narzekać nie mogę bo jest OK, pytanie jak będzie z degradacją ogniw w czasie. Jednak co markowe LG/Panasonic/Samsung to można być raczej pewnym ich parametrów rzeczywistych zgodnych ze specyfikacją. 

Najchętniej zrobiłbym pakiet 10s3p na LG MJ1 3500mAh, powinien być i wytrzymały na zużycie i dać sporo większy zasięg bez jakiegokolwiek obniżania podestu.

Najlepsze jest kłamanie na oficjalnej stronie https://mi-home.pl/inteligentne-urzadzenia/mijia-electric-scooter-black

"Hulajnoga zasilana jest komórkami litowo-jonowymi LG umieszczonymi wewnątrz podestu."

Oficjalna odpowiedź z [email protected], ręce opadają.

"Hi Sebastian,

Thank you for contacting Xiaomi Customer Support. I am Madhu and understand your concern regarding the Mi Electric Scooter product page.

I would like to inform you that as of now we do not have any official update regarding the usage of EVE batteries not LG. Hence, unable to assure you in this regards. However, I will record this as your feedback and surely will share your valuable feedback with our concerned authorities so that none of our customers faces any issues similar to yours.

For any further queries, feel free to contact us.

Regards,

Madhu

Xiaomi Customer Support"

Wyszło na to że firma matka jest OSZUSTEM. Dalej będziemy łykać jak pelikany, że kupujemy sprzęt z bateriami renomowanej firmy LG, a tak naprawdę mamy szit z EVE.

Edited by sebamac

no tak, napisałeś do nich, ale czy załączyłeś zdjęcie baterii? Póki co jest słowo przeciw słowu. Ze zdjęciem byłoby inaczej, bo musieli by się odnieść bezpośrednio do tej sytuacji i może by wynikło z tego, że to nie ich bateria i że sprzedawca podmienił. haha, na to się zanosi, choć jest cień sznsy, że jest jakieś wytłumaczenie