Skocz do zawartości

Mi 9 Lite / Mi CC 9 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jesteście zadowoleni z jakości rozmów telefonicznych ? Bo dla mnie dźwięk trochę jak ze studni, mdły, zero wysokich tonów przez co jest mało klarownie i czasami trzeba się domyślać. Można gdzieś zmienić jakość ? nie mogę nic znaleźć, w innych fonach miałem jakąś redukcję szumów albo hd voice czy coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jawala napisał:

w innych fonach miałem jakąś redukcję szumów albo hd voice czy coś takiego.

Nie ma żadnych opcji sterowania redukcją szumów, ani włączenia hd voice. Redukcja szumów jest włączona na stałe, a jakość rozmów zależy głównie od sieci. Przy większości rozmów jakość jest bardzo dobra, ale zdarzają się wyjątki. Po VoLTE jest chyba zauważalnie lepiej. Dodatkowo głośnik jest umieszczony na samej krawędzi ekranu, przez co trzeba się nauczyć trochę innego przykładania do ucha. Wysokich tonów może nie jest za dużo, ale ogólnie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim Moto Z2 Play miałem ładne sybilanty, które nie kłuły ale dawały świetną klarowność, jakość była super w porównaniu z tym bełkotem w tym fonie niestety, pewnie zależy kto do czego się przyzwyczaił.

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, jawala napisał:

miałem ładne sybilanty, które nie kłuły ale dawały świetną klarowność

Jakichś wrażeń z pogranicza audiofilstwa to się nie spodziewaj, ale bełkot to lekka przesada. Może coś u Ciebie nie tak. Miałem kiedyś w jakiejś topowej Nokii z WP tak podbite szelesty przy HD Voice, że trudno było tego słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jawala

Masz trochę racji jakość głośnika do rozmów - znaczy to co słyszymy przy uchu d...nie urywa czuć że to najtańszych lotów chiński głośniczek za 2$. Gorzej jest tylko w Redmi Note 7 - okropna padaka. Osobiście od lat korzystam z flagowców Samsunga (najlepiej wspominam jakość na głośniczku w S8 i S9), dlatego przy Mi 9 Lite też odczułem oszczędność na podzespołach, które wypławiają np. na jakość rozmów. Ale za 716 zł da się z tym żyć na jakiś czas.

Gorzej jest tylko z dolnym głośnikiem tu dopiero pojechali po bandzie w porównaniu do innych smartfonów. Jest bo jest i tyle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna też jest sprawa z korektorem a raczej dwoma, bo inny jest do słuchawek przewodowych, a inny pokazuje się w Spotify, który z tego co wiem nie ma własnego korektora tylko włącza systemowy. Ten ze Spotify na słuchawkach nawet ładnie działa ale na głośniku jest jakiś problem bo strasznie harczy i nie da się słuchać, też tak macie ?

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jawala napisał:

Ten ze Spotify na słuchawkach nawet ładnie działa ale na głośniku jest jakiś problem bo strasznie harczy i nie da się słuchać, też tak macie ?

Też tak mamy. Ten ze Spotify jest zwalony przy głośniku telefonu, ale działa z BT. Systemowy tylko z przewodowymi i tylko łącznie z włączoną korekcją dla konkretnego modelu słuchawek (Xiaomi oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jakiś błąd poruszany również w dziale problemy techniczne, jak włączysz nagrywanie obrazu to obraz się pojawi i niestety tylko wtedy. Sporo tych błędów ... Dobrze ze fona mam służbowgo bo jak bym zapłacił ...

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, cincin27 napisał:

U Was też tak jest?

Niczego takiego nie zauważyłem. A restartowałem kilka razy bo zmieniałem czcionki. Może to błąd po stronie banku, jego komunikacji z GPay.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, cincin27 napisał:

Aby rozwiązać ten problem, skontaktuj się ze swoim bankiem.

A jaki bank? Ja pod GPay mam mBank podpięty i dodatkowo iKO, ale to działa z aplikacji, bez GPay. Teraz chyba wszystkie banki coś grzebią w ustawieniach, bo od dzisiaj mieli podwyższyć limity płatności zbliżeniowych do 100 zł bez pinu (z powodu epidemii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cincin27 napisał:

Po wybraniu tego, z którym mam połączony bank pojawia się zero kart.

Jak masz kilka kont gmaila to trochę komplikuje, ale sądzę że to GPay nie potrafi sobie z tym poradzić. Ale któreś z nich jest główne, z którym synchronizujesz kontakty itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, cincin27 napisał:

Tak, na jednym mam kontakty.

To chyba tego powinieneś użyć. Bo nie do końca rozumiem co masz na myśli pisząc że mBank masz podpięty do jakiegoś konta. Chyba to nie ma znaczenia. Może w samym mBanku trzeba usunąć telefon i zacząć konfigurację od nowa.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Powiedzcie koledzy, czy te wersje "weekly" miui12 (xiaomi.eu mam na myśli) to jak przyjdzie stable to się samo zaktualizuje przez ota (do stable) czy trzeba będzie znów flashować ?

Cały czas zwlekam z pożegnaniem z globalem, bo reinstalacja wszystkich apek (tych których nie idzie odtworzyć wraz z konfiguracją przez backup) to koszmar - gdyby trzeba było po raz kolejny wipe robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie,

dawno mnie na forum nie było, bo użytkowałem intensywnie RN 4 Pro (na Globalu) ale przyszedł czas na zmianę i padło na MI 9 Lite ... i się zaczęło ... Na początek co jest w tej chwili w telefonie: MIUI Global 11.0.1.0 (QFCEUXM), Android 10 QKQ1.190828.002, pamięć 6/128. 

Kopiowanie danych nie przebiegło tak, jak to miało być proste, oczywiście zdjęcia, apki poszły ok ale już smsy i historia połączeń już nie.. potrzeba było dodatkowych aplikacji żeby to zrobić. Niestety apk telefon od Google pokazuje tylko historię miesiąc wstecz:( , to było dla mnie ważne aby całą historię zachować i się nie udało; wiadomości sms na szczęście przeszły całe jednak przy MMS są gdzie, nie gdzie inne daty - to mniej istotne. Ale do rzeczy, po konfiguracji menu i wszystkich ustawień zacząłem telefon użytkować i zonk. teraz lista tego co nie działa i prośba do Was jak to zmienić bez modyfikacji MIUI, jeśli to w ogóle możliwe:

- smsy "kto tam" (T-Mobile) nie ma możliwości przy podświetleniu smsa podglądnięcia kontaktów (jeśli oczywiście są w kontaktach) - czy to kwestia ustawień czy po prostu aplikacja nie dorobiona...

- smsy - linki, które są przesłane, nie ma możliwości ich otworzenia  w przeglądarce, nie są aktywne... jedyne linki które można otworzyć to np. linki z YTube

- nagrywanie rozmów - poczytałem już o tym ale faktycznie nie ma dialera, który może działać z tym MIUI i bez modyfikacji?

- połączenia oczekujące - faktycznie dużo rozmawiam i często ktoś się wbija w poł. oczekujące, problem polega na tym, że gdy przychodzi połączenie oczekujące podczas rozmowy (aaa, rozmawiam przez słuchawkę BT) to ekran się wzbudza ale prosi o odblokowanie - a to powoduje, że jeśli zdążę odblokować, to widzę kto dzwoni, jeśli nie, to dopiero w dialerze mogę zobaczyć po zakończeniu połączenia aktualnego - czy to kwestia ustawień czy tak po prostu działa ten dialer od Googla

Pozostałe rzeczy pewnie będą wychodzić jeszcze w trakcie użytkowania i poproszę Forumowiczów o rady/wskazówki, więc jeszcze się podzielę uwagami. Jestem użytkownikiem, nie szukam przygód z modyfikacjami, zależy mi na normalnym użytkowaniu narzędzia do pracy i nie tylko i nie mam ciśnienia na extra rzeczy w telefonie:)

Co do samej słuchawki, to mogę napisać, że spełnia moje oczekiwania - jakość połączeń, bateria, wyświetlacz - jest ok, poza tym co napisałem powyżej... Proszę zatem o odpowiedź/i co do problemów

pozdrowienia 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...