Skocz do zawartości

Mi 9 Lite / Mi CC 9 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, panaho napisał:

Jeszcze żeby usprawnili ten googlowski dialer. Żeby stanowił jedno z Kontaktami.

Żeby usprawnili jego współpracę z Miui, a w zasadzie Miui z tym dialerem. Powiadomienia o nieodebranych są, bo odbiera googlowy, nawet na AOD się już pojawiają po aktualizacji Miui Always-On. Na razie nie ma wyboru, a instalacja jakiegoś innego dialera to też bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.01.2020 o 13:24, FromWP napisał:

nawet na AOD się już pojawiają po aktualizacji Miui Always-On. 

:shock:

U mnie się nie pojawiają. Nie miałem żadnej aktualizacji Always-On.

:???:

 

EDIT.

Ok, znalazłem wątek gdzie o tym piszesz.

Edytowane przez panaho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam kilka pytań dotyczących Mi 9 Lite:

1. Czy jest możliwość przeniesienie zegarka na belce powiadomień z lewej strony na prawo koło baterii

2. Czy da się zmienić układ klawiszy nawigacyjnych tak żeby strzałka była po lewej stronie

3. Czy da się wybrane kontakty wrzucić na któryś z ekranów jako "szybkie wybieranie”

To mój pierwszy telefon Xiaomi i jeszcze go nie ogarniam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FromWP

Na końcu szybkich funkcji mam pusty kwadracik, jak na niego klikam to pisze że aplikacja nie jest zainstalowana na tym urządzeniu. Też miałem nadzieję że to może być do kontaktów. 

Do wszystkiego można się przyzwyczaić, po 5 latach używania Huawei'a człowiek chciał by żeby wszystko było "tak samo", ale to se newrati :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś pewnie zainstalować dialer od xiaomi. Tam jest opcja wyboru konkretnego numeru z kontaktu do skrótu. Nie musisz z tego dialera potem korzystać. Jest to trochę obejście od d..y strony ale zawsze.

Info o powyższym jest w tym wątku.

Edytowane przez panaho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, leonidass_ napisał:

Hej,

Dostałem dzisiaj swojego MI 9 Lite na wersji Global. Chciałbym zainstalować Xiaomi.eu i tutaj jest moje pytanie, czy wersja dla MI CC9 to pyxis? Instalacja tak samo jak w poradniku do MI 9?

tak, pyxis=mi9lite=cc9

Wgrywasz zgpdnie z poradnikiem, czyli odblokowujesz zgodnie z osobnym poradnikiem, za pare dni (gdy już możesz odblokować) odblokowujesz, wgrywasz twrp przez adb i zapodajesz rom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie,

Mam dwa pytania:

1) Czy da się zmienić domyślną aplikacje, która otwiera np. Excela, pdfy, bo teraz otwiera mi przez jakąś systemową, a chciałbym zmienić na MS Excela i Acrobat Reader.

2) Czy da się jakość poprzez aplikacje albo inaczej ustawić powiadomienia na przedniej części np. ten efekt zmiany aparatu jako powiadomienie czy coś?

Na razie tyle, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2020 o 14:54, ValdeQ napisał:

1.Zainstaluj MS Excel lub Acrobat Reader to przy każdej próbie otwarcia pliku system zapyta w jakiej aplikacji ma dany plik otworzyć (zaptaszkuj która ma być nadrzędną do przeglądania)

2. Nie za bardzo rozumiem o co biega.

1) Ściągnąłem i nic takiego mi nie wyskakuje. Z automatu mi otwiera w jakiejś systemowej apce, jak z chce otworzyć excelem muszę zaznaczyć plik -> więcej-> otwórz w innej aplikacji dopiero wtedy otwiera mi excelem, a ja chce z automatu.

2) Chodzi o diodę powiadomień albo jakieś pulsowanie ekranu czy coś, bo ta dioda tylna jest kompletnie nie praktyczna. Dlatego się pytam czy jakąś aplikacją da się to zrobić na przodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, leonidass_ napisał:

jak z chce otworzyć excelem muszę zaznaczyć plik -> więcej-> otwórz w innej aplikacji dopiero wtedy otwiera mi excelem, a ja chce z automatu.

A nie pojawia się pole "Zapamiętaj mój wybór"? Jak nie to odinstaluj te "systemowe" aplikacje w których się otwiera, bo one systemowe raczej nie są, tylko preinstalowane w romie. Na przodzie jest AOD i pojawiające się ikony aplikacji z powiadomieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, leonidass_ napisał:

1) Ściągnąłem i nic takiego mi nie wyskakuje. Z automatu mi otwiera w jakiejś systemowej apce, jak z chce otworzyć excelem muszę zaznaczyć plik -> więcej-> otwórz w innej aplikacji dopiero wtedy otwiera mi excelem, a ja chce z automatu.

2) Chodzi o diodę powiadomień albo jakieś pulsowanie ekranu czy coś, bo ta dioda tylna jest kompletnie nie praktyczna. Dlatego się pytam czy jakąś aplikacją da się to zrobić na przodzie.

Ad. 2 jeśli nie oryginalny aod to są aplikacje jeszcze do tego nawet. Nawet testowałem jedna i działało to ale traciło się aktywny czytnik odcisków palców więc dla mnie odpadała ta apka. Jej nazwę znajdziesz chyba w wątku o aod a jak nie to jak wrócę z pracy ci znajdę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojrzałem wreszcie do zmiany romu - googlowe kontakty i dialer bez bez nagrywania stały się dla mnie nieakceptowalne, ale mam jedno pytanie: odblokowanie bl (na razie czekam) wyrzuca komunikat, ze przestanie działać usługa "znajdź telefon" - czy po wgraniu xiaomi.eu można zablokować bl i usługa ta będzie ponownie aktywna ?
Zamierzam wgrać wersję stable (na android 9) więc tu kolejne pytanie,  czy jak pojawi się stable na android 10 (xiaomi.eu), to czy zadziała aktualizacja ota ?
Orientuje się ktoś (chciałbym mieć pewność że moje działania nie pójdą na próżno) czy szykowany rom w oparciu o android 10 (dla mi9lite) będzie również zawierał aplikacje xiaomi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, color1 napisał:

odblokowanie bl (na razie czekam) wyrzuca komunikat, ze przestanie działać usługa "znajdź telefon" - czy po wgraniu xiaomi.eu można zablokować bl i usługa ta będzie ponownie aktywna ?

Nie, nie możesz zablokować bl po wgraniu romu xiaomi.eu, bo zepsujesz telefon. Usługa "znajdź telefon" powinna nadal działać z odblokowanym bl, to nieprawdziwy komunikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,
Zamierzam odblokować bootloadera wgrać Twrp i zainstalować xiaomi.eu. W związku z tym mam 2,3 pytania.
Jaki Twrp najlepszy ten że strony Twrp.me czy jakiś inny?
Czy ViperFx dobrze działa (Na starym Redmi Note 5 super dźwięk poprawiał)?
Czy jakiś Gcam chodzi w miarę dobrze bo na zwykłym Globalu to żadnego nie udało mi się zmusić do współpracy.

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten telefon obsługuje voLTE oraz voWiFi / wifi calling  ?
Mam w Play - potwierdzone że usługi włączone
na innym telefonie działa 

kody włączałem i dostałem potwierdzenie na ekranie że odblokowane, restartowałem  .. pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...