Skocz do zawartości

Mi 9 Lite / Mi CC 9 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

  • ZduneX25 zmienił(a) tytuł na Mi 9 Lite / Mi CC 9 - pytania ogólne - wątek zbiorczy

Raz działa od razu, raz za którymś razem, a innym razem w ogóle. Gorzej jak czytnik na plecach w Mi 8 Lite.
Mimo wszystko działa i nie jest najgorszy. Tak 9 na 10 odblokowań jest prawidłowych. Najbardziej celnie działa przy wyburzonym ekranie.

Wysłane z mojego MI CC 9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztos telefon. Naprawdę, nie spodziewałem się takich cudów po wersji Lite, wszystko działa błyskawicznie, a aparat - miodzio, rewelacyjne kolory, zawstydza mojego Mixa 3!

Odpowiadając na pytanie dot. czytnika w ekranie - nie jest źle. Nie jest to dokładność i szybkość fizycznego czujnika z tyłu (czy z przodu), ale zupełnie nie przeszkadza to (przynajmniej mi) w użytkowaniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się bardzo nad przesiadką z P20, bo mam niezły deal na Mi 9 Lite. Jeszcze chciałbym się dowiedzieć jak z wydajnością, nie chodzi mi w grach, tutaj przy codziennym użytkowaniu, nie ubija apek w tle albo kart w przeglądarce? Niestety EMUI jest dość drastyczne i czasami potrafi mi ubić apki w P20 albo wszystkie karty, jakie sobie zostawiam. Jszcze chciałbym się dowiedzieć, czy nie ma problemów z logowaniem odciskiem do apkek bankowych, tutaj czy jest podświetlone pole czytnika, albo czy idzie łatwo się nauczyć gdzie leży czytnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ubija i bardzo ładnie trzyma w ramie aplikacje. Odcisk palca dobrze działa w aplikacji bankowej, a przy odblokowaniu telefonu łatwo trafić w miejsce czytnika. Działa to bardzo intuicyjnie. Ja jestem zadowolony z tego telefonu

Wysłane z mojego MI CC 9 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

OK. Zaryzykowałem. Odblokowałem (o dziwo bez czekania) bootloader, zainstalowałem  V11.3.2.0 od xiaomi.eu. 

Zrobiłem według pierwszego sposobu: 

 

I płatność działa.

 

 

 

Piszę to tylko dlatego, że wcześniej były zgłoszenia, że na różnych softach może nie działać.... U mnie jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup mi 9 lite. Jakie są ogólne wrażenia użytkowników? Jak się poddaje modyfikacji, czyli root i moduły vanced? Jakieś uciążliwe problemy?

Chciałem na początku kupić RN8 Pro ale są z nim problemy i nie wspiera go Miui Polska. Później myślałem też o Note 8T ale ktoś mi doradził że lepszym rozwiązaniem będzie mi 9 lite

Jakieś może problemy z NFC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Używam 2 karty SIM. Niestety dopiero po rozpoczęciu połączenia można wybrać/zmienić kartę z której chce się dzwonić, jest to jak dla mnie niewygodne, czasami można nie zdążyć albo dać sygnał z karty z której nie chcemy dzwonic. 

Mam pytanie czy w jakiś sposób można w Mi 9 lite wrócić do starej wersji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gwalberg Na Androidzie 10 Magisk, root, YouTube vanced wchodzi bezproblemowo. Z ViperFX trzeba troszkę bardziej kombinować, ale to wina bardziej Adroida 10. Płatności NFC działaj i jest poradnik na forum jak zrobić by działały z rootem. Pierwszy sposób działa z poradnika. Ogólnie telefon zacny :)

Wysłane z mojego MI CC 9 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Mi 9 lite za 1029 PLN i za te pieniądze telefon jest mega, bo ma wyświetlacz Amoled, bardzo dobrą baterię, a zdjęcia robi dobre. Piszę, że dobre zdjęcia, bo wcześniej miałem Pocophona i na nim fotki wcale nie były gorsze. Spodziewałem się lepszych zdjęć na Mi 9 lite, bo przecież to nowszy telefon i na papierze ma lepszy aparat. Jednak w dobrych warunkach oświetleniowych zdjęcia bardzo ładnie wychodzą, tak że nie narzekam aż tak bardzo. Jeśli chodzi o Redmi Note 8 Pro, to Mediatek skutecznie zniechęcił mnie do tego modelu. Może to dla niektórych nie ma znaczenia, ale dla mnie ma, bo chcę wgrać Miui Eu na Mi 9 Lite w przyszłości a Mediatek w Redmi Note 8 Pro to uniemożliwia.

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, ewjp napisał:

witam mam pytanie czy ktoś używa w MI9lite funkcji AMBIENT DISPLAY czy u was dziala dobrze bo umnie  nie pokazuje żadnych połączeń na ekranie blokowania co może być przyczyną ewentualnie jak to ustawić? pozdrawiam

U mnie jest to samo niestety. Z tego co zdążyłem się zorientować winny jest dialer od Google... Ogólnie jak dla mnie ten dialer jest słaby zwłaszcza jak się używa 2 kart SIM. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciek1973 napisał:

U mnie jest to samo niestety. Z tego co zdążyłem się zorientować winny jest dialer od Google... Ogólnie jak dla mnie ten dialer jest słaby zwłaszcza jak się używa 2 kart SIM. Pozdrawiam

czy jest jakaś szansa że to naprawią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cincin27 Mieszane. Największa porażka to ten dialer w globalu, ale wszystkie nowe modele to niestety mają. Poza tym to taki mniej wydajny Mi9 z minimalnie gorszymi aparatami i dźwiękiem. Bez ładowania bezprzewodowego, ale większą baterią, gniazdem jack i slotem na sd. Jakość dźwięku po jacku bardzo taka sobie i mam wrażenie że nawet gorsza niż w leciwym budżetowym Redmi 3s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cincin27 ze względu na wielkość zastanawiałem się nad Mi 9se, ale za mała bateria i chyba bym żałował bo amoled np przy wertowaniu internetu więcej prądu potrzebuje (większość serwisów ma jasne tła). Wydajność w normalnym użytkowaniu wystarczająca. Działa sprawnie, nie ma problemu z drenażem baterii. Różnica w jakości zdjęć w porównaniu do Mi9 marginalna, w dobrych warunkach żadna. Jedynie to audio takie sobie. Jakby miał jeszcze normalny dialer, kontakty i wiadomości to każdemu mógłbym polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zainstalować ten tradycyjny dialer - com.android.contacts 11.0.3.4

Jednak żeby działał musiałem cofnąć aktualizacje tego dialera od Google. Teraz da się normalnie korzystać z dual SIM. SMS niestety nadal od Google...

I tak raczej będę wgrywał Miui eu, czekam na odblokowanie bootloadera

 

 

 

Edytowane przez Maciek1973
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@panaho Nawet jak nie można ustawić jako domyślnego to nie tylko, jeszcze poprawia synchronizację z chmurą Mi i normalnie można z niego dzwonić. Googlowego widzisz tylko przy odbieraniu połączeń. Ze starego telefonu przeniosłem jedynie rejestr połączeń i sms-y. Nie było to widoczne w googlowym, a pojawiło się w obydwu po zainstalowaniu Miui dialera.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FromWP

No tak, można dzwonić ale teraz dwóch aplikacji używać do dzwonienia i do odbierania. No lipa. I jeszcze jako nie domyślna aplikacja nie ma powiadomień na ikonce o nieodebranych.

Pewnie doszukał by się jeszcze innych niedogodności.

Telefon mam już od ponad miesiąca. Dużo rzeczy wgranych i poustawianych. Gdyby nie to pewnie wgrywał bym już miui polska. A tak wszystko od nowa :(

Jeszcze żeby usprawnili ten googlowski dialer. Żeby stanowił jedno z Kontaktami.

 

PS. Coś mi się zdaje że będzie to mój pierwszy i ostatni Xiaomi.

Edytowane przez panaho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...