Skocz do zawartości

MIUI 9.11.7


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 177
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

@jjarik Skądże. Wybacz, może napisz gdzie szukałeś takich ustawień? Będę mógł pomóc z czystym sumieniem jeśli się okaże że przynajmniej naprawdę szukałeś ustawień lub odpowiedzi gdzieś na forum (bo taka jest na 100%).

__ 

Teraz ja mam pytanko, czy to wina FB czy nasze kochane MIUI wyświetla białe powiadomienia pomimo czarnego motywu?

 

IMG_20191108_201615.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, QBAQ napisał:

@jjarik Ustawienia - Aplikacje - Systemowe - SMS - "Ucinaj ogonki i emotki"

to też próbowałem dalej pokazuje mi 78wiadomosxi do synchronizacji od kiedy zainstalowałem miui 11 a poprzednie się nie wczytują , a dodam że jak wejdę na chmurę z przeglądarki czy pc to te ponad 2 tysiące SMS tam są 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wajs napisał:

Jeśli chodzi o synchronizację sms-ów itp, to u mnie zaskoczyło po wyczyszczeniu danych chmury i wywaleniu z synchronizacji częstych zwrotów.

U mnie niestety to nie działa.

1 godzinę temu, QBAQ napisał:

Teraz ja mam pytanko, czy to wina FB czy nasze kochane MIUI wyświetla białe powiadomienia pomimo czarnego motywu?

Wina FB. Miałem tak kiedyś na Redmi Note 5 i się uspokoiło po jakimś czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, QBAQ napisał:

@jjarik wyczyść dane SMS (aplikacji) lub/i zainstaluj z apkmirror od Xiaomi aplikacje do SMS

to też próbowałem jeszcze przed aktualizacją 9.11.7, zaznaczalwm już chyba wszystkie opcje w ustawieniach , aplikacje wiadomości chmury  ,konta Xiaomi ,  milion synchronizacji i póki co nic nie pomoglo ,poza sms wszytko działa jak należy ,no cóż poczekam jeszcze może ktoś będzie miał jakąś myśl , dzięki za czas i chęć pomocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, QBAQ napisał:

@jjarik nie wiem na ile może Ci to pomóc, ale ja kiedyś mając problem z jakąś funkcją AOD wyczyściłem Dane "ustawień" i o dziwo pomogło.

Widzę że na grubo coś z SMS się porąbało w Xiaomi, bo wszędzie ktoś coś trąbi o problemach tak tu jak i na globalu.

Aod ogarnąłem działa super z kolorowymi ikonkami , pozostał jedynie problem z synchronizacja SMS , na razie poczekam na kolejne wersje a jak mi cierpliwości zbraknie to wipe all i clean instal , jeszcze raz dzięki za pomoc na dziś mam już dość telefonu w ręku , spokojnego wypoczynku :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lukaszbogusz napisał:

U mnie aplikacja pogoda oraz pliki nie działają

Usuń folder /data/system/package_cache.

12 godzin temu, Big00s napisał:

Przez MIUI 11. Na telefonach z Androidem 9 i 10 po aktualizacji są aplikacje Googla.

Wysłane z mojego MI CC 9 przy użyciu Tapatalka

Mylisz pojęcia. @acocieto chodzi o brak opcji wyboru "Kontakty lokalne", która najwidoczniej była w poprzednich wersjach Kontaktów od MIUI (choć ja nie sprawdzałem tego więc nie wiem), a ty zrozumiałeś to jako po prostu że on nie ma apki od MIUI, a przecież skoro ma nasz ROM, to taką apkę ma.

Co do braku powiadomień na AOD: upewnijcie się, że macie włączone:

  • opcję "Pokaż na ekranie blokady" w ustawieniach aplikacji, którą chcecie wyświetlać na AOD (Dodatkowe uprawnienia), jest to domyślnie WYŁĄCZONE,
  • włączone dla niej powiadomienia na ekranie blokady w ustawieniach aplikacji > Powiadomienia.

Po zaznaczeniu obydwu opcji musi przejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orjon a podpowiedź gdzie szukać przyczyny nie działających czujników?

Nie działa auto obracanie, auto jasność i jak rozmawiam to nie wygasza mi ekranu bo nie wykrywa że telefon jest przy uchu?

Robiłem resety, czyste instalacje itd.

Wróciłem do wersji z przed 2 tygodni i działa. A na tych nowszych nie ?

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam kolejne ciekawe zjawisko mianowicie  ,w tej aktualizacji twrp nie zarządzał idealnie pinu do odzyfrowania ,instalacja przebiegła ok , ale nie jestem w stanie teraz odszyfrować folderu system w twrp  gdyż o to wcale nie pyta , sprawdzałem już na najnowszym twrp 10.31  wsx jak i 3.3.14 od pda i bez zmian .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jjarik dlaczego nie korzystasz z TWRP od mauronfrio z xda?

Na Twoim miejscu już przestałbym się w ogóle babrać przy takich mecyjach, zasiadł raz a porządnie i wyzerował totalnie telefon, wgrał wszystko od nowa bo szkoda nerwów. Z każdym kolejnym updatem można się spodziewać jeszcze większego bajzlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, QBAQ napisał:

@jjarik dlaczego nie korzystasz z TWRP od mauronfrio z xda?

Na Twoim miejscu już przestałbym się w ogóle babrać przy takich mecyjach, zasiadł raz a porządnie i wyzerował totalnie telefon, wgrał wszystko od nowa bo szkoda nerwów. Z każdym kolejnym updatem można się spodziewać jeszcze większego bajzlu.

i tak chyba dziś zrobię  ,jeśli mogę cię prosić wyślij mi namiar na te twrp na PW i dokładną kolejność wykonania czystej instalacji bo widzę że z miui coraz to ciekawiej się dzieje kiedyś usuwało się wszytko wrzucało rom do tele instal i wsio dziś trza jak z jajkiem ehh 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak chyba dziś zrobię  ,jeśli mogę cię prosić wyślij mi namiar na te twrp na PW i dokładną kolejność wykonania czystej instalacji bo widzę że z miui coraz to ciekawiej się dzieje kiedyś usuwało się wszytko wrzucało rom do tele instal i wsio dziś trza jak z jajkiem ehh 
Jeżeli masz mi9 to wbijaj na kanał na telegrama. Tam wszystko mamy w plikach. Jakby co pisz na pw

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po aktualizacji i zainstalowaniu magiska 20.1 safetynet nagle jest na czerwono. Bez zainstalowanego magiska mam na zielono. Na wcześniejszym romie mialem safetynet ok.

Wie ktoś może jak to naprawić? Próbowałem się wracać do wersji magiska 19.4 ale jest caly czas safetynet failed. Czyżby nagle magisk gryzł się nową aktualizacją? Ma ktoś sposób na naprawę tego?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, QBAQ napisał:

@simcold Gość ma Mi9T z tego co widzę w profilu.

@jjarik ja bym z poziomu obecnego TWRP zrobił Wipe -> Format data, potem z tego samego TWRP wrzucił nowe na partycję recovery (plik .img) a później już normalnie instalka ROMu xiaomi.eu.

Tutaj masz recovery dla davinci.

 

dzięki po 12 będę w domu i tak zrobię , tak aktualnie mam mi9t i już zacząłem się zastanawiać nad zmianą , w razie problemów pozwolę sobie napisać PW 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orjon a spotkałeś się z problemem niedziałającego czytnika linii papilarnych gdy mamy jakieś nieprzeczytane powiadomienie w tle?

Musze podświetlić ekran przyciskiem i dopiero wtedy czytnik zaczyna działać. Gdy nie mam powiadomień w tle to nie ma problemu. 

System postawiony na czysto, problem nadal występuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos nie poszlo system sie laduje i dziala ale nie moge wejsc do recovery 

4 godziny temu, QBAQ napisał:

@simcold Gość ma Mi9T z tego co widzę w profilu.

@jjarik ja bym z poziomu obecnego TWRP zrobił Wipe -> Format data, potem z tego samego TWRP wrzucił nowe na partycję recovery (plik .img) a później już normalnie instalka ROMu xiaomi.eu.

Tutaj masz recovery dla davinci.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...